Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλαβή και για μένα το 4/64gb, απο ali, πραγματικά πολύ εντυπωσιασμένος!!!

Παρακάτω 2 εικόνες με την πρώτη χρήση μετά την πρώτη πλήρη φόρτιση.

 

https://www.dropbox.com/s/x6ho5c084a2oz4g/Screenshot_2017-06-24-02-37-39-086.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/nuxozs3ufskv8zn/Screenshot_2017-06-24-02-37-57-284.jpg?dl=0

 

11 ολόκληρες ώρες, λοιπόν, σε δύο μέρες με ανοιχτά όλη την ώρα wifi, data, bluetooth, 4g και με fb, messenger, viber, gmail, mail και no games Που να το βάλω σε 2g και ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας. Το κινητό το έλιωσα στη χρήση καθότι πρώτη φορά στα χέρια μου λογικά θα πιάνει για 4 μέρες με πιο ήπια χρήση!!

 

 

Μόνο σαν url link μπόρεσα να ανεβάσω τις φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Το 4/64 έχει όντως τόσο μεγάλη διαφορά από το 3/32 στο ποσό πιο smooth είναι; Το εχουν αναφέρει κάποια παιδιά εδώ.

 

Πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω το 3/32 (και αφού με τα χίλια ζόρια έχω αποκλείσει το honor 6x) μπαίνω τώρα σε ένα επιπλέον δίλημμα.

 

Αυτό είναι ένα δίλημμα που έχω και εγώ...Τώρα έχω το 3/32 είναι γρήγορο αλλά ο χώρος αποθήκευσης θεωρώ είναι μικρός... Σκέφτομαι να το δώσω και να κάνω την αλλαγή στο 4/64 αλλά......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα δίλημμα που έχω και εγώ...Τώρα έχω το 3/32 είναι γρήγορο αλλά ο χώρος αποθήκευσης θεωρώ είναι μικρός... Σκέφτομαι να το δώσω και να κάνω την αλλαγή στο 4/64 αλλά......

Και εγώ σε αυτό το δίλημμα είμαι..

Link to comment
Share on other sites

@euromaster ετσι για να σε μπριζωσω λιγο :p Manual mode και μετα βεβαια μπολικη επεξεργασια

 

35114189180_573c803974_c.jpgIMG_20170624_013228-ed by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το τελευταιο που με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι η καμερα θα προτιμουσα να μην εχει καθολου και να το αγοραζω 30 ευρω ποιο φτηνα,

Για φωτογραφιες την παλευω με μια Sony A6000 με φακο Sony 35/1.8

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το τελευταιο που με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι η καμερα θα προτιμουσα να μην εχει καθολου και να το αγοραζω 30 ευρω ποιο φτηνα,

Για φωτογραφιες την παλευω με μια Sony A6000 με φακο Sony 35/1.8

 

Με το που βγω από στρατό αυτή θα τσιμπησω. Το τελευταίο διάστημα βολευομουν με μια rx100. Παρολα αυτά θεωρώ πως μια κάμερα έστω σαν του note 4x στο κινητό χρειάζεται για τυχόν γρήγορες καθημερινές.

Link to comment
Share on other sites

@euromaster ετσι για να σε μπριζωσω λιγο :p Manual mode και μετα βεβαια μπολικη επεξεργασια

 

35114189180_573c803974_c.jpgIMG_20170624_013228-ed by Andreas L., on Flickr

 

μια χαρουλα, εχει λιγο θορυβο στα ρουχα του κεντρικου θεματος, αλλα κατα τ αλλα ειναι εξαιρετικη.

ΕΛπιζω να μην εκανες επεξεργασια για τον θορυβο, αλλα για το θολωμα στα ακρα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν θόρυβο για 3 λόγους. Πρώτον ήταν πολυ σκοτεινό το σημείο και ανέβασα τοπικά exposure και shadows (δηλαδή μόνο εκεί που είναι το ζευγάρι). Δεύτερον επειδή φώτισα κάτι σκοτεινό και επειδή τα σκοταδια είναι ψυχρα έπρεπε τοπικά να πειράξω την θερμοκρασία των χρωμάτων. Τρίτων τα ρούχα είναι σκουρόχρωμα
Link to comment
Share on other sites

είπαμε αυτό είναι φυσιολογικό έτσι; όταν δεν χρησιμοποιείται πολύ το κινητό; με πολλή χρήση φτάνει όσο και το ποσοστό της οθόνης περίπου f30980f6e02765efd2cd63269339b702.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη δουλεια παντως. να σαι καλα που μας βοηθας..

Με πρζωσατε κολοπαιδα με το 4/64.. Προς το παρον περιμενω τον ανταπτορα με τις 2 sim που κουμπωνει πανω του ηsd να δω πως θα τα παει και αν δεν μεινω ευχαριστημενος, το πουλαω και αγοραζω το 4/64..

Ανδρεα, περιμενω και αλλες φωτο, αν γινεται τραβηγμενες απο τοκινητο πριν το πειραγμα, αλλα και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή και για μένα το 4/64gb, απο ali, πραγματικά πολύ εντυπωσιασμένος!!!

 

σε πόσο καιρό σου ήρθε? Γιατί περιμένω και εγω ενα απο τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω χθες το 4/64 και από το λίγο που πρόλαβα να το πειράξω άρεσε πολύ.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον εύκολο τρόπο να μεταφέρω όλα τα αρχεια, εφαρμογες, επαφές κλπ από το παλιό κινητό μου;

Δοκίμασα την εφαρμογή της Xiaomi Mi Move αλλά συνέχεια κρασάρει στο παλιό κινητό, ίσως επειδή δεν είναι Xiaomi.

Κανένα από τα δύο κινητά δεν έχει root.

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη δουλεια παντως. να σαι καλα που μας βοηθας..

Με πρζωσατε κολοπαιδα με το 4/64.. Προς το παρον περιμενω τον ανταπτορα με τις 2 sim που κουμπωνει πανω του ηsd να δω πως θα τα παει και αν δεν μεινω ευχαριστημενος, το πουλαω και αγοραζω το 4/64..

Ανδρεα, περιμενω και αλλες φωτο, αν γινεται τραβηγμενες απο τοκινητο πριν το πειραγμα, αλλα και μετα...

 

Οριστε η ιδια χωρις επεξεργασια.

IMG_20170624_013228.jpg

 

Βεβαια δεν ξερω αν εννοουσες να τραβηχτει στο auto.

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοουσα πως ηταν η φωτο οπως ακριβως την τραβηξες, manual. Στο ayto, ξερουμε, δεν παλευεται..

Νομιζω οτι εχει λιγοτερο θορυβο η original.

Link to comment
Share on other sites

Με Nova και apex μετά από κάποιες ώρες η μέρα κάνει μεγέθυνση το wallpaper που έχω ορίσει,γνωρίζει κάποιος γιατί η αν υπάρχει τρόπος να μην το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

οχι εννοουσα πως ηταν η φωτο οπως ακριβως την τραβηξες, manual. Στο ayto, ξερουμε, δεν παλευεται..

Νομιζω οτι εχει λιγοτερο θορυβο η original.

 

Μπα μην το λες για το auto. Ίσα ίσα που επειδή έχεις κίνηση είναι προτιμότερο να ανεβάσεις ταχύτητα. Ο λόγος που έβαλα αργό ήταν επειδή εκείνο το ζευγάρι χόρευε αργά με παύσεις οπότε ήθελα να βγουν θολά όλα τα άλλα.

 

Λιγότερο θόρυβο έχει γιατί είναι πιο σκοτεινό το ζευγάρι και χωρίς πειραγμενα τα χρώματα. Παρεμπιπτόντως επειδή θυμάμαι ότι εχεις την ελληνικη developers και απο οσο ξερω δεν ενεργοποιείται αυτόματα το hht στα σκοταδια με αυτη, το ενεργοποιεις εσύ χειροκίνητα;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα το 3/32 από unifone.gr αν τους πω να το στείλω πίσω κ να πληρωσω την διαφορά για το 4/64 θα το στείλουν λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαπιστωσα καθως επαιζε παιχνιδι ανεβασμενες θερμοκρασιες (σε σχεση με οτι ηταν) ενω βλεπω συστηματικα μικροτερο sot. Οποτε μαλλον εχετε δικιο οτι η τελευταια rom τραβαει περισσοτερο. Κατα συνεπεια οσοι δεν την βαλατε ακομα περιμενετε να βγει η επομενη. Οσοι τη βαλατε ειτε κανετε υπομονη για το επομενο update ειτε φλασαρετε την προηγουμενη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το πήρα το 3/32 από unifone.gr αν τους πω να το στείλω πίσω κ να πληρωσω την διαφορά για το 4/64 θα το στείλουν λέτε?

 

Αν το χεις ανοιξει δεν νομιζω να το δεχτουν.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως επειδή θυμάμαι ότι εχεις την ελληνικη developers και απο οσο ξερω δεν ενεργοποιείται αυτόματα το hht στα σκοταδια με αυτη, το ενεργοποιεις εσύ χειροκίνητα;

 

Μμμ. δεν το βρισκω το hht στο Open camera. Ιντα καμει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ποια open camera? Για τη μαμα μιλαω. Να ξερεις οτι παντα οποιαδηποτε αλλο προγραμμα περαν της miui θα ειναι χειροτερη στις φωτογραφιες. Ο μονος λογος που βαζουμε Open και bacon ειναι για το βιντεο και manual αντιστοιχα
Link to comment
Share on other sites

μαλλον χειροκινητα πρεπει να μαπινει. Δεν καταλαβα ιντα καμει αυτο, και δεν ειδα διαοφρα ενεργοποιημενο και μη.
Link to comment
Share on other sites

Στα σκοταδια κανει διαφορα. ;) Κανονικα ενεργοποιειται αυτοματα με το που τερματισει σε iso αλλα στην developers εμενα δεν ενεργοποιουταν. Για να καταλαβεις αν οντως ενεργοποιηθηκε δες αν στο ονομα του αρχειου μπαινει στο τελος _HTT
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ στους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού,αγορά χθες από μεγάλη αλυσίδα,πρώτες εντυπώσεις θετικές,η συνέχεια θα δείξει

 

Edit

 

Τελικά δεν έχω αυτό το μοντέλο,με 500 παρόμοια ονόματα πώς να μη μπερδευτεί κανείς;

Παρακαλώ κάποιος μοντ να σβήσει το παρόν ποστ και απολογούμαι για την αναστάτωση

Edited by markonis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...