Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθε μηνα κανει update ο συγκεκριμένος.

 

οκ, θα ενημέρωσω για το τι εγινε αργοτερα!

ελπιζω να πανε ολα καλα, μη τρεχω παλι....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Up 'n running το θηρίο!

Ρολαρει άψογα. Προς το παρών δε σκαλωσε πουθενά.

Σε λίγες μέρες επιστρέφω με εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει τέτοια δυνατότητα.

 

Ερώτηση: είμαι με τελευταία global dev και θέλω να πάω σε global stable. Τι διαδικασία ακολουθώ;

παιδιά,έχει φίλος το note 4x....υποστηρίζει μετάδοση σε tv με καλώδιο micro usb-->hdmi???

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ξαναήρθε η miui 10 σταθερή, την πέρασα, όλα καλά. Η φωτεινότητα μοιάζει ίδια, ίσως λίγο πιο αποκρισιμο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας ενημερωσει αν βλεπει διαφορα στην μπαταρια σε σχεση με τις προηγουμενες. Και επισης εχει το προβλημα να μην κραταει εφαρμογες στο παρασκηνιο οπως υπηρχε παλιοτερα;
Link to comment
Share on other sites

σε λίγη ωρα λεω να περάσω σε pixel experience 9.0.0.r10 με τον eXtreme kernel V12

 

για θυμηστε με...

πρωτα φλασαρω την ρομ και μετα τον κερνελ????

 

καποια γνωμη περί αυτων?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όχι ότι παίζει σημαντικό ρόλο (έχει χρόνια που έπαψα να ασχολούμαι με νούμερα) απλά να αναφέρω ότι στο antutu χτύπησε 90644.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση έγινε , θα δείξει η μπαταρία .576eea9956e8406efec8d197d60a1b8c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε επισημα

http://en.miui.com/thread-3832387-1-1.html

παρτε και το λινκ απο μεσα για να το κατεβασετε αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Ξαναήρθε η miui 10 σταθερή, την πέρασα, όλα καλά. Η φωτεινότητα μοιάζει ίδια, ίσως λίγο πιο αποκρισιμο το κινητό.
Την έχεις στο αυτόματο; Εκεί είναι το πρόβλημα. Επίσης υπάρχει καθυστέρηση στο δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας. Εβαλα κι εγω την miui 10 και θα θελα να με βοηθησετε σε δυο προβληματα που αντιμετωπιζω στην κατα τ αλλα πολυ καλη αναβαθμιση, προς το παρον βεβαιως. Καταρχην πως αλλαζει η εικονα κατα την διαρκεια εισερχομενης κλησης, εχει γινει ολοασπρη. Δευτερον, μετα απο εισερχομενη κληση που δεν απαντησα, με το που τελειωνει ο ηχος κλησης κανει αλλος εναν ηχο ειδοποησης οπως και την ωρα που ανοιγω την οθονη προφανως ως ηχητικη υπενθυμιση πως εχω αναπαντητη κληση. Αυτο πως αλλαζει, δλδ να μην εχει αυτον τον ηχο
Link to comment
Share on other sites

Στην καινουρια αναβαθμιση εχει τσεκαρει κανεις αν δουλευει η gcam;

Κι αν λειτουργει το mod απο 4pda για 60fps video;

Γιατι παιδια προσωπικη μου αποψη αν δεν φτιαξει την ενεργοποιηση του camera2api η xiaomi στην miui 10 θα μεινω με την 9.Η gcam κατ'εμε εκτοξευει την καμερα του κινητου μας!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την MIUI 10 global μέσω OTA. Ωραία οπτικά γραφικά. Το ίδιο γρήγορο είναι το κινητό. Σε καμιά βδομάδα θα φανεί πώς πάει από μπαταρία και διαχείριση μνήμης αφού "κάτσει" καλά η rom.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την MIUI 10 global μέσω OTA. Ωραία οπτικά γραφικά. Το ίδιο γρήγορο είναι το κινητό. Σε καμιά βδομάδα θα φανεί πώς πάει από μπαταρία και διαχείριση μνήμης αφού "κάτσει" καλά η rom.
Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι είναι πιο γρήγορο και έχει 1.5 gb μνήμη ελεύθερη που δεν έβλεπα πάνω από 900... Τώρα τα υπόλοιπα μπαταρία κλπ θα φανούν σε μια βδομάδα όπως σωστά έγραψε ο Κοσμάς πιο πριν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατέφτασε η ενημέρωση!

Ξέρετε αν υποστηρίζει google camera τελικά και πως γίνεται να την περάσουμε, γιατί στο google play δεν την εμφανίζει, λέει πως δεν είναι συμβατή με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που την κάνατε την ενημέρωση, κάνατε και επαναφορά εργοστασιακών; Ή το αφήσατε όπως ήταν;

 

(από την 8 στην 9 είχα κάνει επαναφορά - βέβαια τότε είχε αλλάξει και η έκδοση του Android).

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που την κάνατε την ενημέρωση, κάνατε και επαναφορά εργοστασιακών; Ή το αφήσατε όπως ήταν;

 

(από την 8 στην 9 είχα κάνει επαναφορά - βέβαια τότε είχε αλλάξει και η έκδοση του Android).

Δεν έκανα, ποτέ δεν έχω κάνει... Κοντεύει δύο χρόνια και δουλεύει ειδικά τώρα με την 10 λάδι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις στο αυτόματο; Εκεί είναι το πρόβλημα. Επίσης υπάρχει καθυστέρηση στο δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο αυτόματο την έχω και δεν άλλαξα τη ρύθμιση. Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα, όπως πριν.

 

Κι εγώ έχω 1,5 gb διαθέσιμη μνήμη (από σύνολο 3 gb) ενώ πρίν είχα 1gb ή λιγότερο. Από μπαταρία μέχρι στιγμής φαίνεται να είναι περίπου τα ίδια αλλά θα πρέπει να περάσουν μέρες μέχρι να είμαι σίγουρος.

 

Edit: Μάλλον δεν είχα ανοίξει όλες τις εφαρμογές που έχω συνήθως γιατί τώρα που άνοιξα πολλά βλέπω τη διαθέσιμη μνήμη στο 1.2gb.

Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

10αρα και εδώ, so far so good. Η μόνη βελτιωση που παρατηρησα έως τώρα, αν και δεν είμαι σίγουρος γι αυτό, είναι ότι βάλανε 1080p 60fps στην στοκ κάμερα. Δεν είμαι σίγουρος αν το είχε και πριν γιστι δεν την χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το μεσημέρι όλα καλά μέχρι τώρα.Σαν μια πρώτη διαπίστωση βλέπω καλύτερη διαχείριση μνήμης. Τώρα έχω 2,2-2,3 gb ram ελεύθερη μνήμη από 1,7-1,8 που ειχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς google camera στο καινούριο MIUI 10;

Γιατί κάπου διάβασα πως προκαλεί προβλήματα και δουλεύει μόνο σε παλιότερες ROM...;

 

Επίσης παρατηρώ πως το δακτυλικό δεν δουλεύει κάποιες φορές στις κλειδωμένες εφαρμογές, αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Edited by Cyberdemon87
Link to comment
Share on other sites

Το bokeh εφέ σε εσάς λειτουργεί ή μουφα;

Εγώ το βρήκα στην μπροστινή κάμερα. Δεν λειτουργεί με την πίσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει κάτσει μέχρι στιγμής μια χαρά. Κάποια στιγμή δεν ξεκλείδωνε με συγκεκριμένο δακτυλικό αλλά με αλλαγή του δακτύλου ως εκ θαύματος ξεμπλοκαρε.Λειτουργεί άψογα και γρήγορα από τοτε το ξεκλείδωμα!! Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα που έφαγε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις-> Μπαταρία και απόδοση-> κατανάλωση μπαταρίας->(πάνω δεξιά το γρανάζι) και δες αν η 1η επιλογη "Απενεργοποίηση δεδομένων κινητής όταν η συσκευή είναι κλειστή" είναι στη ρύθμιση "Ποτέ". Αν είναι σε 5, 10, 30 λεπτά, αυτό λογικά σου δημιουργεί το πρόβλημα !

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, λύθηκε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...