Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα την Ελληνικη άρωμα 7.6.29. Το έστησα πάλι από την αρχή και έχω την εντύπωση πως είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από τις υπόλοιπες.

Διαχείριση μπαταρίας αύριο με το καλό

Αυτή είναι nougat λογικά, ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

θυμασαι ποιο tempered ειχες παρει η ηταν δωρο απο το καταστημα;γιατι βλεπω καθεται πολυ καλα

 

Το γράφει στα σχόλια ότι είναι δώρο και το τζαμακι και η θήκη

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι nougat λογικά, ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο

 

Το χω ξαναγράψει και πριν, όλες οι developer Rom το τελευταίο σχεδόν δίμηνο είναι Nougat ενώ οι Stable στην προκειμένη περίπτωση η official Global (δεν έχουν βγει eu ή miui.gr ακόμα) είναι ΜM.

 

https://postimg.org/image/vtwtdwtlp/9a878a1c/

Ευχαριστώ φιλε nik187

Edited by CRISPAF77

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Απορώ, όλοι όσοι σας φαίνεται περίεργη η θερμοκρασία του κινητού, σε εξωτερικούς χώρους, έχετε καταλάβει τι περνάμε τις τελευταίες μέρες με τον καύσωνα και τα 45άρια;;; Αν έξω έχει 45 υπό σκιά, από εκεί θα ξεκινάει και η θερμοκρασία του κινητού σε ηρεμία.

επαυξανω λεγοντας ως πρωην κατοχος lg g3,που ηταν φοβερο τηλ,οτι οσοι μιλανε εδω για θερμοκρασια δεν νιωσαν 50αρια και 60αρια βαθμους.εκει να δειτε ψησιμο.εδω ειμαστε δροσερα θα ελεγα:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επαυξανω λεγοντας ως πρωην κατοχος lg g3,που ηταν φοβερο τηλ,οτι οσοι μιλανε εδω για θερμοκρασια δεν νιωσαν 50αρια και 60αρια βαθμους.εκει να δειτε ψησιμο.εδω ειμαστε δροσερα θα ελεγα:p

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο. Ο SD625 εχει τις χαμηλοτερες θερμοκρασίες που εχω δει σε κινητό. Έτσι χαμηλά επίπεδα εχει και στο Lenovo p2.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Ελληνικη άρωμα 7.6.29. Το έστησα πάλι από την αρχή και έχω την εντύπωση πως είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από τις υπόλοιπες.

Διαχείριση μπαταρίας αύριο με το καλό

 

Δώσε λινκ να την περάσουμε κ εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ να την περάσουμε κ εμείς!

 

 

Εδω... https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195912991 και ολες οι Rom απο το miui. gr για το κινητο μας βρίσκονται εδω.. https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6181-7-6-29-Xiaomi-Redmi-Note-4X/#files αρκεί να είσαι εγγεγραμμένο μέλος.

Οι επίσημες Global ειναι εδω... http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=309&mobile=no#468 και οι Ευρωπαϊκές του Τσέχου που λεω εγω ειναι εδω... https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Edited by CRISPAF77

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic... Έχει παραγγείλει κανένας από γεαρβεστ τελευταία (μετά τις 7/6) και να του έρθει μέσω Αυστρίας; Έχω παραγγελία και καθυστερεί πάρα πολύ...Μου γράφει "item ready for inernational transport" από τις 19/6...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή "MIUI USB Settings" από το play store.

 

Επειδη του περασα παλι TWRP και ROOT και επειδη μου το εκανε παλι εβαλα αυτο που λες ναι μεν δουλευει αλλα οταν εχω ενεργοποιημενο το usb debugger

 

Edit το εκανα απεγκατασταση και παλι μπορω να δω το κινητο στον υπολογιστη και να μεταφερω πραγματα αλλα με ενεργοποιημενο το usb debugger

 

Αυτο μου το εκανε με το φλασαρισμα του supersu πριν δεν το εκανε που απλα περασα twrp περασα και αυτο

Αν έχεις θέματα με το MTP, φλάσαρε αυτό => MTP-FIXER-mido_helmiau
αλλα δεν διορθωσε το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε και την Αρωμα πολλες επιλογες εχει στην εγκατασταση μεχρι και για το μεγεθος στα εικονιδια :p Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα ακομα την στηνω αλλα προσεξα οτι πλεον η συσκευη δεν ειναι πιστοποιημενη απο την Google
Link to comment
Share on other sites

Επειδη του περασα παλι TWRP και ROOT και επειδη μου το εκανε παλι εβαλα αυτο που λες ναι μεν δουλευει αλλα οταν εχω ενεργοποιημενο το usb debugger

 

Edit το εκανα απεγκατασταση και παλι μπορω να δω το κινητο στον υπολογιστη και να μεταφερω πραγματα αλλα με ενεργοποιημενο το usb debugger

 

Αυτο μου το εκανε με το φλασαρισμα του supersu πριν δεν το εκανε που απλα περασα twrp περασα και αυτο αλλα δεν διορθωσε το προβλημα.

 

Αρα τώρα έστω και με το USB debugger σου δουλεύει;

 

Εχεις σκεφτεί να χρησιμοποιήσεις FTP για μεταφορά αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλ;ζω τα αγγλικα γραμματα στην μπαρα δθιπλα εκει στις επαφες ωστε να μην εχει L αλλα Λ για να παω κατευθςιαν στον Λευτερη πχ? Θελει αλλη εφαρμογη μηπως;;

 

Με την Αρωμα τα γραμματα διπλα ειναι Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως επειδη ρωτουσα και δεν πολυπηρα απαντησεις, να πω οτι ως κατοχος του 4/64,αν και δεν μπορω να ξερω αν το 3αρι δεν εχει διαφορα στην πραξη.

 

Kι ομως! Το 4/64 εχει πιο γρηγορη eMMC memory απο το 3/32.Σα να λεμε πιο γρηγορο ssd δισκο.

 

Εχει σχεδον διπλασια ταχυτητα read/write απο το 3/32,κατι που κανει το κινητο πιο γρηγορο.

 

Mπορεις να το τσεκαρεις στο Youtube σε διαφορα βιντεο,πχ -->

 

Οποτε για υποψηφιους αγοραστες,αν σας νοιαζει η ταχυτητα τοτε το 4/64 ειναι μονοδρομος.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Οποτε για υποψηφιους αγοραστες,αν σας νοιαζει η ταχυτητα τοτε το 4/64 ειναι μονοδρομος.

 

Snapdragon όμως, όχι Mediatek, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon όμως, όχι Mediatek, σωστά;

 

snapdragon ναι

 

Η διαφορα η μεγαλη ειναι στο write κατι που επηρεαζει οσες εφαρμογες κανουν write,μεταξυ αυτων browsers,camera κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic... Έχει παραγγείλει κανένας από γεαρβεστ τελευταία (μετά τις 7/6) και να του έρθει μέσω Αυστρίας; Έχω παραγγελία και καθυστερεί πάρα πολύ...Μου γράφει "item ready for inernational transport" από τις 19/6...

 

Έχω κάνει παραγγελία στις 28/6 και ακόμα δεν εχω βγάλει άκρη με το tracking number, πρεπει και εμενα να ειναι απο austrian post

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχομαι από Nexus 5X. Η κάμερα θα με απογοητεύσει πολύ λέτε?

 

Την δουλειά την κάνει είναι καλή μέχρι εκεί όμως,δεν συγκρίνεται με αυτήν που έχει το 5x/6p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μέχρι τώρα τα άλλα μου κινητά πάντα ήταν ρουταρισμένα οπότε κρατούσα backup με titanium/mybackup pro εδώ έχει μέσα στις ρυθμίσεις τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας που βλέπω ότι λέει ότι κάνει backupn σε όλες τις ρυθμίσεις/εφαρμόγες/δεδομένα μου.

Η απορία μου είναι για όποιον το έχει δοκιμάσει, αν εγώ κάνω φορμάτ στο κινητό και σβηστούν όλα με αυτό τι μπορώ να επαναφέρω;;

Θα επαναφερθούν εκτός από τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους όπως μέσω titanium?

Eπίσης αν αλλάξω rom, περάσω στην ελληνική με την ανάλογη διαδικασία θα δουλέψει η επαναφορά και σε άλλη ρομ κανονικα;

 

ΥΓ: εννοείται ότι σε φορματ η αλλαγή ρομ θα έχω μεταφέρει το αρχείο που δημιουργεί στον υπολογιστή και θα το ξαναπεράσω μετά στην ίδια θέση, το θέμα ειναι αν το αναγνωρίζει

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είδες σημαντική διαφορά/μελανά σημεία; :)

 

Σε όλα υπάρχει διάφορα δεν συγκρίνεται ειδικά αν ασχολείσαι με την φωτογραφία βεβαία η σύγκριση δεν είναι δίκαιη,όπως είπα και του note είναι μια χαρά την δουλειά της την κάνει

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ιδεα οτι στην Nougat που εβαλαν και 4k η καμερα ειναι καπως καλυτερη αλλα και παλι για μενα χαλια ειναι ισως γιατι εχω και την Sony A6000 με τον 35/1.8 και δεν με συγκινει καμια φωτογραφια απο κανενα κινητο.

 

Ερωτηση αυτη η εκδοση Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download εχει και Ελληνικα μεσα;

 

http://en.miui.com/a-234.html

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα υπάρχει διάφορα δεν συγκρίνεται ειδικά αν ασχολείσαι με την φωτογραφία βεβαία η σύγκριση δεν είναι δίκαιη,όπως είπα και του note είναι μια χαρά την δουλειά της την κάνει

 

Δεν ασχολούμαι, αλλά πχ θα πάω ένα ταξίδι και θέλω να μπορώ να βγάλω αναμνηστικές φωτογραφίες, selfies με παρεά κλπ χωρίς να κουβαλάω άλλη κάμερα. Μιλάω απλά για αξιοπρεπή απόδοση χωρίς τρελές απαιτήσεις, απλά να μην είναι φωτογραφία και καημός η κατάσταση, όπως πχ μου έχει τύχει με παλιότερα κινητά (Nexus 4 στο σκοτάδι, εσένα κοιτάω πχ... :P )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι, αλλά πχ θα πάω ένα ταξίδι και θέλω να μπορώ να βγάλω αναμνηστικές φωτογραφίες, selfies με παρεά κλπ χωρίς να κουβαλάω άλλη κάμερα. Μιλάω απλά για αξιοπρεπή απόδοση χωρίς τρελές απαιτήσεις, απλά να μην είναι φωτογραφία και καημός η κατάσταση, όπως πχ μου έχει τύχει με παλιότερα κινητά (Nexus 4 στο σκοτάδι, εσένα κοιτάω πχ... :P )

 

θα σε καλύψει μια χαρά είναι,νομίζω με την google camera θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...