Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω την stable global locked bootloader και πηγα να βαλω την global developer me updater αλλα δεν με αφησε!

cant verify update, μπλα μπλα

γιατι?!!!! επισημε ρομ ειναι και αυτη!

 

"Can't verify update, You're allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable only"

ενω εχω την stable!!!!

 

Kαι μένα αυτό μου βγάζει με τη τελευταία dev που δοκίμασα και δε ξέρω επειδή είναι nougat ίσως, ψάχνοντας σε φορουμ διάβασα ότι μπορώ να δοκιμάσω με τη προηγούμενη 7.2.16 και μετά να περάσω τη τελευταία dev και κατεβάζοντας την εκεί όντως προχωράει κανονικά και μου ζητάει να κάνει διαγραφή δεδομένων και εγκατάσταση της κανονικά απλά επειδή είμαι εκτός σπιτιού δε τη πέρασα γιατί δεν έχω αποφασίσει αν θα περάσω αυτή η θα περιμένω να ξεκλειδώσω για την ελληνική.

οπότε δοκίμασε με αυτή https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862720412

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην κάνουμε update τα apps?

 

ε,μπορεις να μην τα κανεις?! Παντως αυτα ειναι ο λογος που αλλλαζουμε συσκευες,αν αφηνες το τηλεφωνο με τις default εφαρμογες που ειχε οταν το αγορασες χωρις να προσθεσεις ποτε εσυ καμια τοτε και 10 χρονια να το ειχες θα λειτουργουσε οπως οταν το ειχες αγορασει νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά βαρέθηκα να κυνηγάω το μαύρο το οποίο δεν βρήκα πουθενά και το βιαζόμουν, πήρα το γκρι και το περιμένω μεθαύριο.

Καμία καλή πρόταση σε θήκη λεπτή διακριτική μαύρη, όσο γίνεται καλή προστασία?

Edited by mandiom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά βαρέθηκα να κυνηγάω το μαύρο το οποίο δεν βρήκα πουθενά και τι βιαζόμουν, πήρα το γκρι και το περιμένω μεθαύριο.

Καμία καλή πρόταση σε θήκη λεπτή διακριτική μαύρη, όσο γίνεται καλή προστασία?

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/142227166399

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα το Note 4 global edition και ψάνω ν αγοράσω tempered glass απο σκρουτζομάγαζο ebay ή τα κλασσικά esgops απο Κίνα. έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο? Aπό θήκες παρήγγειλα αυτήν. http://www.ebay.com/itm/152489748660

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/142227166399

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή παραγγειλα κ εγώ,περιμένω να ερθει

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι πάλι βοήθεια

Παρήγγειλα από το Geekbuying το 4/64GB σε μαύρο πριν ένα μήνα. Αφού περίμενα κάνα δυο βδομάδες με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν σήμερα. Σήμερα τελικά μου έστειλαν μνμ ότι δεν έχουν ακόμα στοκ και ότι το νωρίτερο που θα έχουν είναι τέλη Ιουλίου!!

Μου πρότειναν αντί να περιμένω τα παρακάτω

http://www.geekbuying.com/item/Official-Gloabl-ROM-Xiaomi-Redmi-Note-4X-4G-64GB-Smartphone---Gold-379030.html

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

ή να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Ξέρετε κάποιο μαγαζί από Κίνα που να το έχει σε στοκ;

Το μόνο που βρήκα είναι το παρακάτω, ξέρετε αν είναι το επίσημο μαγαζί και είναι έμπιστο να παραγγείλω;

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32808113973.html?aff_platform=aaf&cpt=1499192097901&sk=VnYZvQVf&aff_trace_key=a484b37e76c6431487eb44e902e0a074-1499192097901-03017-VnYZvQVf

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραψει καποιος οτι με nova δεν μπορει να αλλαξει την εικονα μπροστα, πλεον με nougat μπορεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραψει καποιος οτι με nova δεν μπορει να αλλαξει την εικονα μπροστα, πλεον με nougat μπορεις.

Εγω το είχα γράψει, το wallpaper μπορούσες και πριν αλλα όχι με τη stock app αυτό που δε μπορούσες με τίποτα να αλλάξεις ήταν την εικόνα στην οθόνη κλειδώματος σε πετούσε η συλλογή έξω και έπρεπε να γυρίσεις σε miui launcer να την αλλάξεις και μετά να γυρίσεις σε nova πάλι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανοίγω να δω αν υπάρχει καμιά αναβάθμιση και πατώντας στις 3 τελίτσες γράφει λήψη ενημέρωσης. Πατάω και άρχισε να κατεβάζει και ουσιαστικά ξαναπέρασε την 8.2.10. Μήπως δε περαστικε καλά εξ αρχής ή το κάνει γενικά σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Παρτο σε αλλο χρωμα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Δεν υπάρχει παρά μόνο στο Gold, και μόνο στο aliexpress το οποίο δεν ξέρω αν είναι έμπιστο για αυτό ρώτησα αν είναι το επίσημο σαιτ της xiaomi αυτό

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανοίγω να δω αν υπάρχει καμιά αναβάθμιση και πατώντας στις 3 τελίτσες γράφει λήψη ενημέρωσης. Πατάω και άρχισε να κατεβάζει και ουσιαστικά ξαναπέρασε την 8.2.10. Μήπως δε περαστικε καλά εξ αρχής ή το κάνει γενικά σε όλους;

 

Οσες φορες και να το δοκιμασεις εαν δε βγει νεο update την ιδια Ρομ πού εχει θα κατεβάζεις και θα περνας :p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανοίγω να δω αν υπάρχει καμιά αναβάθμιση και πατώντας στις 3 τελίτσες γράφει λήψη ενημέρωσης. Πατάω και άρχισε να κατεβάζει και ουσιαστικά ξαναπέρασε την 8.2.10. Μήπως δε περαστικε καλά εξ αρχής ή το κάνει γενικά σε όλους;

 

Την πατησα και εγω δεν ξερω γιατι κατεβαζει παλι την ιδια αφου ηδη υπαρχει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να αρχισω να ανησυχω?

Screenshot_2017-07-04-21-13-56_com.android.brows.png

 

Μαζί φτάσανε..χαχα..εμένα εχει μετά και άλλη ένδειξη που λεει οτι δόθηκε για μεταφορά στη χώρα προορισμού.

 

Submitted to shipping company at destination country

2017-07-03 06:08:57 [GMT+8]

Arrived at destination country

2017-07-02 20:44:00 [GMT+8]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και 4/64 με 800 από Ελλάδα?

Από το πλαίσιο στα 269 ευρώ

http://www.plaisio.gr/search.aspx?mode=gridlist&Skus=2683237%2C2683288&cm_sp=tilefona%20Slider-Banner-_-Xiaomi-Redmi-_-20170616

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση για τη θήκη! Πήρα μία παρόμοια και μία που μου άρεσε νομίζω αρκετά: http://www.ebay.com/itm/360-Shockproof-Ultra-thin-Sandstone-Hard-Case-Back-Cover-Skin-For-Xiaomi-Redmi/172567824945?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=471409748727&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

 

Ισχύει ότι η οθόνη γεμίζει γρατζουνιές πολύ εύκολα? Κάποια πρόταση για τζαμάκι (full glass cover γιατί ξέρω ότι λόγω κυρτής οθόνης δεν εφαρμόζει κάτι άλλο καλά)?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το έχει πάρει κανείς; είναι καλό;

https://mobing.gr/axesouar/prostasia-othonis/oem-screen-protector-tempered-glass-xiaomi-redmi-note-4.html

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω, τραβάει 4k video με open camera η με της μαμάς του την "camera"?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την stable global locked bootloader και πηγα να βαλω την global developer me updater αλλα δεν με αφησε!

cant verify update, μπλα μπλα

γιατι?!!!! επισημε ρομ ειναι και αυτη!

 

"Can't verify update, You're allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable only"

ενω εχω την stable!!!!

 

Κανονικά γίνεται να περάσεις την dev rom πάνω σε stable, το έχω κάνει εδώ και κανένα μήνα (χωρίς ξεκλείδωμα κ.λπ.).

Υπάρχει όμως περίπτωση η τελευταία dev να είναι κάπως παράξενη: ενώ όλες οι εβδομαδιαίες εκδόσεις μέχρι στιγμής έμπαιναν αμέσως (βγαίνει καινούργια έκδοση dev κάθε Παρασκευή), την προηγούμενη Παρασκευή κατέβασε ένα μικρό πακέτο (διαφορά από την προηγούμενη έκδοση, όπως συνήθως), προσπάθησε να το βάλει αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι κατέβασε το πλήρες πακέτο (περίπου 1,5GB), το οποίο μπήκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση για τη θήκη! Πήρα μία παρόμοια και μία που μου άρεσε νομίζω αρκετά: http://www.ebay.com/itm/360-Shockproof-Ultra-thin-Sandstone-Hard-Case-Back-Cover-Skin-For-Xiaomi-Redmi/172567824945?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=471409748727&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

 

Ισχύει ότι η οθόνη γεμίζει γρατζουνιές πολύ εύκολα? Κάποια πρόταση για τζαμάκι (full glass cover γιατί ξέρω ότι λόγω κυρτής οθόνης δεν εφαρμόζει κάτι άλλο καλά)?

 

Καλημέρα. Αυτή τη θήκη είχα, πολύ καλή, ωραία αίσθηση και δεν "χοντραίνει" το κινητό καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Σκεφτομαι να παρω το κινητακι δωρο σε εναν συγγενη μου αλλα με προβληματιζουν λιγο τα σχολια που εχω διαβασει σε σκρουτζ.

Εχει καλη καμερα το απλο? Απο οτι ειδα απο το 1ο ποστ μια χαρα φαινονται κ ας γραφουν οτι ειναι μετρια.

Αξιζει να παρω το απλο ή το pro? Το μπατζετ μου κυμαινεται μεχρι 220 μαξ! Απλα να σας πω οτι θελω καποιο που να εχει την 800αρα(αυτο δεν ειναι το 4G?) και να εχει Ελληνικο μενου γιατι τα Αγγλικα του δεεεν. Οποτε αποκλειω μαλλον αγορα του κινητου απο το εξωτερικο και θα κοιταξω να το βρω οσο φθηνοτερα γινεται απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ένα περίεργο μόνο στο Google maps σε κανένα από πρόγραμμα πλοήγησης.ενώ ο δρόμος είναι μια ευθεία πχ και θα έπρεπε να είναι ευθεία προς τα επάνω ο κερσορας αλλά και ο δρόμος δείχνουν λίγο δεξιά.προχωράει αλλά μονοπαντα που λέμε.Ποτέ και σε κανένα κινητό δεν μου το είχε κάνει.το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; μετά από λίγο ισιωνει μόνο του

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...