Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θενξ. έχεις να προτείνεις κανένα σκρουτζομάγαζο ή να το τσιμπήσω απο κίνα? Γενικά είστε ευχαριστημ΄νεοι οσν αφορά bugs κλπ έτσι?

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129991.html?rmmds=search

Δοκίμασε και το κουπόνι BGEN432.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την εξής σκέψη: Είναι πολύ πιθανό το 4Χ και το 4global έχουν ακριβώς το ίδιο hardware και το γεγονός ότι το ένα δεν έχει την 800ρα ενώ το άλλο την έχει να είναι θέμα software! Το θέμα (αν συμβαίνει κάτι τέτοιο) είναι ποιος θα το εξακριβωσει και ποιος θα το "σπάσει".

 

Οι μπαντες ειναι θεμα hardware και οχι software. Σκεψου οτι φορανε και ιδια rom αλλα δεν την εμφανιζει την 800αρα στο αλλο. Στη τελικη για ποιο λογο να παρεις το κινεζικο οταν δεν ειναι φτηνοτερο;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό εδώ για μια πιο γρηγορη εμπειρία χρήσης του κινητού!

 

 

4. Ρύθμιση των κινήσεων του συστήματος σε ταχύτητα στημονιού: Μέσα στις επιλογές προγραμματιστή, μετακινηθείτε προς τα κάτω στην επιλογή Σχέδιο και βρείτε την κλίμακα κίνησης παραθύρου, την κλίμακα κίνησης μετάβασης και τη κλίμακα διάρκειας Animator. Όλα αυτά έχουν οριστεί σε 1 x από προεπιλογή. Αυτά τα κινούμενα σχέδια είναι η καραμέλα ματιών που βλέπετε όταν οι εφαρμογές ανοίγουν και κλείνουν, τα μενού πέφτουν κάτω και άλλα. Βοηθούν στην κάλυψη της καθυστέρησης καθώς το σύστημα καταγράφει, αλλά δεν χρειάζεστε πραγματικά αργές ρυθμίσεις σε μια γρήγορη συσκευή. Μπορείτε να ρυθμίσετε όλα αυτά σε 0,5x για μια πιο εύχρηστη εμπειρία διασύνδεσης.

 

Δοκίμασε το!

Edited by cerberus
Link to comment
Share on other sites

Ναι λευτερη δοκίμασε νουγκατ να μας πεις!

 

Όλες οι developer Rom το τελευταίο δίμηνο είναι Nougat. Διαφορές; Αμελητέες στις Global αλλά σαφώς πιο αισθητές στις Αγγλοκινεζικες.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβασω τις photo που δείχνουν τις ρυθμίσεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες οι developer Rom το τελευταίο δίμηνο είναι Nougat. Διαφορές; Αμελητέες στις Global αλλά σαφώς πιο α

 

Θα δοκιμάσεις αρομα από MIUI.gr?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να την βαλω και μου εβγαλε ενα μηνυμα δεν θυμαμαι τι εγραφε και δεν με αφηνε να την βαλω.
Link to comment
Share on other sites

Με MI flash πρέπει να μπει, fastboot rom θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλα επειδη εστεισα πριν λιγο το κινητο με την μαμα εκδοση 8.2.10.0 δεν κανω αλλα πειραματα.

 

Εχω την ιδεα οτι με την καθαρη εγκατασταση που εκανα με το mi flash σαν να ειναι λιγο ποιο γρηγορο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο στο note 4 μου. Αγορασμένο από Κωτσοβολο πριν 3 βδομάδες και με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το έχω πειράξει καθόλου. Ξαφνικά άρχισε να βγάζει έναν διακοπτόμενο ήχο από το ηχείο, σαν ραδιόφωνο που δεν πιάνει σταθμό. Ακουγόταν 3,4 φορές και σταματούσε. Μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές από το multitasking σταμάτησε. Το περίεργο είναι πως ακριβώς το ίδιο έκανε και το redmi 4x της συζύγου αγορασμένο την ίδια μέρα με το δικό μου από τον κωτσοβολο και αυτό. Τι στο καλό ήταν αυτό άραγε; Στην αρχή ακουγόταν από το Bluetooth και μόλις το έκλεισα ακουγόταν από το ηχείο. Τώρα δεν μπορώ να το αναπαράγω ξανά ώστε να καταλάβω αν ήταν από κάποια εφαρμογή. Έχει τύχει σε κανέναν σας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο στο note 4 μου. Αγορασμένο από Κωτσοβολο πριν 3 βδομάδες και με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το έχω πειράξει καθόλου. Ξαφνικά άρχισε να βγάζει έναν διακοπτόμενο ήχο από το ηχείο, σαν ραδιόφωνο που δεν πιάνει σταθμό. Ακουγόταν 3,4 φορές και σταματούσε. Μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές από το multitasking σταμάτησε. Το περίεργο είναι πως ακριβώς το ίδιο έκανε και το redmi 4x της συζύγου αγορασμένο την ίδια μέρα με το δικό μου από τον κωτσοβολο και αυτό. Τι στο καλό ήταν αυτό άραγε; Στην αρχή ακουγόταν από το Bluetooth και μόλις το έκλεισα ακουγόταν από το ηχείο. Τώρα δεν μπορώ να το αναπαράγω ξανά ώστε να καταλάβω αν ήταν από κάποια εφαρμογή. Έχει τύχει σε κανέναν σας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Παράξενο προφανως καποια εφαρμογη εχετε κοινη και έγινε αυτο το τυχαιο γεγονος. Και γω απο κωτσο το πηρα πριν 1,5 μήνα και δουλευει μπάλα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε και τα δικά μας μπάλα δουλεύουν, απλά μου φάνηκε περίεργο. Κοινές εφαρμογές που πιθανόν να ήταν ανοιχτές εκείνη την ώρα έχουμε το viber, το Facebook και το messenger. Εγώ διάβαζα ένα άρθρο στον browser του Facebook και με το multitasking κουμπί πήγαινα στο viber και ξανά στο άρθρο. Τότε το έκανε. Στης συζύγου μου το έκανε όταν δεν το είχε στα χέρια.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Βρε και τα δικά μας μπάλα δουλεύουν, απλά μου φάνηκε περίεργο. Κοινές εφαρμογές που πιθανόν να ήταν ανοιχτές εκείνη την ώρα έχουμε το viber, το Facebook και το messenger. Εγώ διάβαζα ένα άρθρο στον browser του Facebook και με το multitasking κουμπί πήγαινα στο viber και ξανά στο άρθρο. Τότε το έκανε. Στης συζύγου μου το έκανε όταν δεν το είχε στα χέρια.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι το καταλαβα παντως ειδικά το φατσομπουκι κανει κατι περίεργα ξαφνικα σταματάει η κολλανε φωτογραφιες στο άνοιγμα η βιντεο κλπ το εχω πάθει και σε αυτό αλλα και σε αλλα κινητά ίσως ισως ευθύνεται αυτο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο στο note 4 μου. Αγορασμένο από Κωτσοβολο πριν 3 βδομάδες και με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το έχω πειράξει καθόλου. Ξαφνικά άρχισε να βγάζει έναν διακοπτόμενο ήχο από το ηχείο, σαν ραδιόφωνο που δεν πιάνει σταθμό. Ακουγόταν 3,4 φορές και σταματούσε. Μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές από το multitasking σταμάτησε. Το περίεργο είναι πως ακριβώς το ίδιο έκανε και το redmi 4x της συζύγου αγορασμένο την ίδια μέρα με το δικό μου από τον κωτσοβολο και αυτό. Τι στο καλό ήταν αυτό άραγε; Στην αρχή ακουγόταν από το Bluetooth και μόλις το έκλεισα ακουγόταν από το ηχείο. Τώρα δεν μπορώ να το αναπαράγω ξανά ώστε να καταλάβω αν ήταν από κάποια εφαρμογή. Έχει τύχει σε κανέναν σας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κατι παρομοιο εχει κανει και σε μενα μετα απο κληση,με bluetooth hands free,ενω εκλεισα την κληση,μου εκανε ενα φορυβο,κραταγε 1-2 δευτερολεπτα,οταν τον καταλαβα οτι ειναι απο το κινητο σταματησα μεχρι α τον ξανακανει,μετα απο 2-3 λεπτα τον ξανακανε,και με επανεκινηση σταματησε....Δεν ξερω αν εννουμε τον ιδιο ηχο,αλλα ηταν σαν το κενο αναμεσα στους σταθμους...

Εμενα το μονο περιεργο εχει να κανει οτι οταν ειμαι στο αμαξι,η γενιμα εξω,η οθονη ειναι ζεστη και ανεβαζει θερμοκρασια και μου βγαζει τοωαναλογο μηνυμα....

Σκεφτομαι να το δωσω και να το ξαναπαρω,αλλα πρεπει να βρω το χαρτι απο το κινεζομαγαζο που το πηρα.....Οποιος ενδιαφερεται το δινω γυρω στα 110€....Αγορα απο Κινα ειναι....

Ας πουμε αυτη τη στιγμη καθομαι στην βεραντα και η θερμοκρασια στο Ρυθμησεις-Μπαταρια και αποδοση-Ενεργια ειναι αυτη τη στιγ,η 31 βαθμους....

Link to comment
Share on other sites

Κατι παρομοιο εχει κανει και σε μενα μετα απο κληση,με bluetooth hands free,ενω εκλεισα την κληση,μου εκανε ενα φορυβο,κραταγε 1-2 δευτερολεπτα,οταν τον καταλαβα οτι ειναι απο το κινητο σταματησα μεχρι α τον ξανακανει,μετα απο 2-3 λεπτα τον ξανακανε,και με επανεκινηση σταματησε....Δεν ξερω αν εννουμε τον ιδιο ηχο,αλλα ηταν σαν το κενο αναμεσα στους σταθμους...

Εμενα το μονο περιεργο εχει να κανει οτι οταν ειμαι στο αμαξι,η γενιμα εξω,η οθονη ειναι ζεστη και ανεβαζει θερμοκρασια και μου βγαζει τοωαναλογο μηνυμα....

Σκεφτομαι να το δωσω και να το ξαναπαρω,αλλα πρεπει να βρω το χαρτι απο το κινεζομαγαζο που το πηρα.....Οποιος ενδιαφερεται το δινω γυρω στα 110€....Αγορα απο Κινα ειναι....

Ας πουμε αυτη τη στιγμη καθομαι στην βεραντα και η θερμοκρασια στο Ρυθμησεις-Μπαταρια και αποδοση-Ενεργια ειναι αυτη τη στιγ,η 31 βαθμους....

Η θερμοκρασια της μπαταριας 31;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου συνέβη κάτι πολύ περίεργο στο note 4 μου. Αγορασμένο από Κωτσοβολο πριν 3 βδομάδες και με την τελευταία αναβάθμιση. Δεν το έχω πειράξει καθόλου. Ξαφνικά άρχισε να βγάζει έναν διακοπτόμενο ήχο από το ηχείο, σαν ραδιόφωνο που δεν πιάνει σταθμό. Ακουγόταν 3,4 φορές και σταματούσε. Μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές από το multitasking σταμάτησε. Το περίεργο είναι πως ακριβώς το ίδιο έκανε και το redmi 4x της συζύγου αγορασμένο την ίδια μέρα με το δικό μου από τον κωτσοβολο και αυτό. Τι στο καλό ήταν αυτό άραγε; Στην αρχή ακουγόταν από το Bluetooth και μόλις το έκλεισα ακουγόταν από το ηχείο. Τώρα δεν μπορώ να το αναπαράγω ξανά ώστε να καταλάβω αν ήταν από κάποια εφαρμογή. Έχει τύχει σε κανέναν σας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

το εκανε και στο παλιο μου ...σου εβγαλε μηπως ενα φακελο στις φωτογραφιες σου ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασια της μπαταριας 31;

 

Ναι τόσο έδειχνε,σήμερα αυτή τη στιγμή είναι 34,και σε λίγο που θα κάνω μια διαδρομή 2 ωρών θα χτυπήσει κόκκινο...

Link to comment
Share on other sites

@jimlost ακριβώς αυτόν τον ήχο μου έκανε.

 

@Modeling δεν βλέπω κάτι στις φωτογραφίες. Όλα είναι φυσιολογικά.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβασω τις photo που δείχνουν τις ρυθμίσεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες οι developer Rom το τελευταίο δίμηνο είναι Nougat. Διαφορές; Αμελητέες στις Global αλλά σαφώς πιο α

 

Θα δοκιμάσεις αρομα από MIUI.gr?

 

Εννοείται. Απλά η Αρωμα δεν είναι μια άλλη Ρομ αλλα ένας νέος τρόπος εγκατάστασης της Ρομ.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο έδειχνε,σήμερα αυτή τη στιγμή είναι 34,και σε λίγο που θα κάνω μια διαδρομή 2 ωρών θα χτυπήσει κόκκινο...

 

Φυσιολογικο ειναι εγω σε δωματιο με αιρκοντισιον 33 βαθμους μη πανικοβαλεσαι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο έδειχνε,σήμερα αυτή τη στιγμή είναι 34,και σε λίγο που θα κάνω μια διαδρομή 2 ωρών θα χτυπήσει κόκκινο...

εμένα είναι πολύ δροσερό.31-35 βαθμούς.χτες είμασταν σε μέρος με ομπρέλα το τσαντάκι με το κινητό μέσα το κρεμασα έτσι ώστε να είναι στην σκιά.θερμοκρασία γενικά 43 είχε χτες η ατμόσφαιρα πολύ ζέστη.χρησιμοποίησα το κινητό λίγο όλα καλά.κάποια στιγμή γύρισε ο ήλιος και έπεφτε πάνω στο τσαντάκι.είδα το κινητό τότε και είχε βγάλει το μήνυμα για την θερμοκρασία.εντάξει λογικό αφού το βαραγε ο ήλιος και είχαμε και καύσωνα.και της γυναίκας μου το Huawei πέρσι που το άφηνε στον ήλιο στην παραλία κάποια στιγμή της έκανε επανεκκίνηση ! τα είχε παίξει!

Εγώ πλέον στο αμάξι πήρα βάση που μπαίνει στον αεραγωγο και το καλοκαίρι με το κλιματιστικό και με χρήση GPS το κινητό δεν καταλαβαίνει τίποτα από ζέστη!

 

 

αυτή τη στιγμή σε κλιματιζομενη αίθουσα και είμαι 31 βαθμούς η θερμοκρασία του κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορώ, όλοι όσοι σας φαίνεται περίεργη η θερμοκρασία του κινητού, σε εξωτερικούς χώρους, έχετε καταλάβει τι περνάμε τις τελευταίες μέρες με τον καύσωνα και τα 45άρια;;; Αν έξω έχει 45 υπό σκιά, από εκεί θα ξεκινάει και η θερμοκρασία του κινητού σε ηρεμία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...