Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα! Σκεφτομαι να παρω το κινητακι δωρο σε εναν συγγενη μου αλλα με προβληματιζουν λιγο τα σχολια που εχω διαβασει σε σκρουτζ.

Εχει καλη καμερα το απλο? Απο οτι ειδα απο το 1ο ποστ μια χαρα φαινονται κ ας γραφουν οτι ειναι μετρια.

Αξιζει να παρω το απλο ή το pro? Το μπατζετ μου κυμαινεται μεχρι 220 μαξ! Απλα να σας πω οτι θελω καποιο που να εχει την 800αρα(αυτο δεν ειναι το 4G?) και να εχει Ελληνικο μενου γιατι τα Αγγλικα του δεεεν. Οποτε αποκλειω μαλλον αγορα του κινητου απο το εξωτερικο και θα κοιταξω να το βρω οσο φθηνοτερα γινεται απο Ελλαδα.

 

Φίλε μου καλημέρα, τι εννοείς απλό και pro μια είναι η συσκευή γι΄αυτο μας μπέρδεψες. Redmi note 4 global με snapdragon σε 3/32GB (και τωρα άρχισε να βγαίνει και σε 4/64GB). Αν εννοείς pro αυτό με τον mediatek επεξεργαστή δεν έχει την 800αρα. H κάμερα είναι ικανοποιητική το βράδυ έχει θέματα αλλά τη μέρα είναι αρκετά καλή πάνω από το μέσο όρο. Η συσκευή είτε απ έξω είτε από Ελλάδα ίδια είναι και φυσικά έχει τα ίδια ελληνικά οπότε δεν αλλάζει κάτι. Απλά η τιμή της έχει πέσει στα 160€ και εδώ πλέον οπότε απ΄εξω γλιτώνεις κανά 30άρι μόνο που δεν αξίζει το κόπο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aπο μπαταρια βλέπεις καμιά διαφορά με nougat είναι στα επίπεδα της 8.2.10 που έχει χειροτερέψει αρκετά η κατανάλωση η τουλάχιστον είναι στα επίπεδα των πιο παλιων εκδόσεων, έχεις βγάλει κανενα συμπερασμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το πηρα με 8.2.10 οποτε δεν ξερω πως ηταν πριν απο μπαταρια αλλα με την nougat dev παει παρα πολυ καλα απο εχθες στις 8 που το φορτισα το απογευμα τωρα ειμαι στο 79% με το φως στο full δεν το βαζω αυτοματα φυσικα ανοικτα wifi bluetooth και 4G μια ωρα τωρα το πρωϊ που ειχα παει τα μικρα κολυμβητηριο και αλλες δυο ωρες εχθες το βραδυ.

 

Απλα εγω το φορτιζω με εναν μινι υπολογιστη της Intel το NUC6i3SYK γιατι εχει ενα κιτρινο βυσμα usb που ειναι για φορτιση και δινει οπως διαβασα μεχρι 6mAh και δεν ξερω αν με αυτον τον τροπο μου δινει καλυτερη διαρκεια η χειροτερη.

 

Μην σας τρομαζει το 6mAh το κινητο τραβαει αυτα που θελει αν θελει 2mAh και 20 να του βαλεις τα 2 θα τραβηξει.

Link to comment
Share on other sites

τζάμι και σιλικόνη σε λογική τιμή απο Ελλάδα που βρίσκουμε?

 

Με το τζάκι τι γίνεται όμως θα κάθεται καλά?

Αφήνει πολύ κενό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το πάρεις από εκεί. Το βρίσκεις πλέον φθηνότερα από Ελλάδα.

 

Για πες ένα κατάστημα στην Αθήνα που έχει μαύρο ετοιπαραδωτο; εγώ δεν βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες και η nougat dev η αλφαβητα διπλα ειναι στα Αγγλικα οποτε αν ψαχνεις τον Πετρο δεν υπαρχει Π για συντομευση.

Στην Αρωμα ειναι στα Ελληνικα οποτε καποιος που εχει πολλες επαφες καλο ειναι να παει στην Αρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες και η nougat dev η αλφαβητα διπλα ειναι στα Αγγλικα οποτε αν ψαχνεις τον Πετρο δεν υπαρχει Π για συντομευση.

Στην Αρωμα ειναι στα Ελληνικα οποτε καποιος που εχει πολλες επαφες καλο ειναι να παει στην Αρωμα.

 

Η απλά να βάλει τον exdialer ή ένα οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και κλήσεων ;)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στην αρομα ή οποιαδήποτε άλλη dev, τα στατιστικά της μπαταρίας δουλεύουν σωστά ή μηδενιζουν όποτε κλείνεις το τηλέφωνο ανεξαρτήτου φόρτισης;
Link to comment
Share on other sites

Η απλά να βάλει τον exdialer ή ένα οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών και κλήσεων ;)

Ναι σωστα απλα εγω μιλαω για τις μαμα εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,νεος στο φορουμ.Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για την συγκεκριμενη συσκευη ρωτησα στη Youhou και μου ειπαν οτι στα 160 ευρω που το δινουν ειναι η ευρωπαικη εκδοση με την 800αρα μπαντα.Τωρα μου φαινεται καπως γιατι την ιδια στιγμη σε μαγαζια που συνεργαζονται με την infoquest εχει 260.Παντως στο βιντεακι με το unboxing που δειχνει ο τυπος εχει τα κοκκινα γραμματα στο πλαι που γραφει global version.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,νεος στο φορουμ.Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για την συγκεκριμενη συσκευη ρωτησα στη Youhou και μου ειπαν οτι στα 160 ευρω που το δινουν ειναι η ευρωπαικη εκδοση με την 800αρα μπαντα.Τωρα μου φαινεται καπως γιατι την ιδια στιγμη σε μαγαζια που συνεργαζονται με την infoquest εχει 260.Παντως στο βιντεακι με το unboxing που δειχνει ο τυπος εχει τα κοκκινα γραμματα στο πλαι που γραφει global version.

Απλα αν σου χαλασει το στελνουν αυτοι στην Κινα δηλαδη δεν το εχουν αγορασει απο Info αλλα το εχουν κανει εισαγωγη απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια,νεος στο φορουμ.Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για την συγκεκριμενη συσκευη ρωτησα στη Youhou και μου ειπαν οτι στα 160 ευρω που το δινουν ειναι η ευρωπαικη εκδοση με την 800αρα μπαντα.Τωρα μου φαινεται καπως γιατι την ιδια στιγμη σε μαγαζια που συνεργαζονται με την infoquest εχει 260.Παντως στο βιντεακι με το unboxing που δειχνει ο τυπος εχει τα κοκκινα γραμματα στο πλαι που γραφει global version.

 

Εχουν παρει 2 φιλοι μου απο εκει και ειναι κανονικα το global μοντελο!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι που ειναι να ξανακανω?θυμασαι να μου πεις?ανοιγω μια εφαρμογη "πυξιδα" η νομιζω μεσα απο το gmaps το ειχα κανει?δεν θυμαμαι!

 

 

έκανα αυτό που λέει κάτω κάτω είναι οκ τώρα;

 

http://en.miui.com/thread-254663-1-1.html

 

Αυτά που λένε στο σχόλιο #3 και #5 ήταν τα επομενα βήματα που θα έλεγα. Αυτό που εννοούσαν ήταν να πας στην εφαρμογή "Πυξίδα" (ή "Compass") και λογικά θα σου βγάλει να κινήσεις το κινητό στο σχήμα του άπειρου μέχρι να κάνει βαθμονόμηση. Μετά δες αν έφτιαξε το πρόβλημα.

 

καλησπερα παρελαβα χτες το νοτε απο youhou αλλα δε μοπω να ενεργοποιησω το viber δε ερχετε το sms ξερει κανεις κατι? και πως βαζουμε δικο μας ηχο

 

Ανοίξε την εφαρμογή του Viber, πατά το home button για να βγεις από την εφαρμογή, μετά πάτα το κουμπί Ξ , τράβα προς τα κάτω το εικονίδιο της εφαρμογής και πατά το κουμπί με το γρανάζι. Από εκεί, βρες τα δικαιώματα και δες αν έχεις δώσει δικαίωμα στην εφαρμογή να στέλνει και να διαβάζει μηνύματα. Και σιγουρέψου ότι το Viber σου σε ρωτάει αν θες να αποσταλεί μήνυμα, να πατήσει ναι. Δοκίμασε αυτά και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Περασα την άρωμα rom και από τότε δεν μου φορτίζει στο λάπτοπ έχει συμβεί και σε άλλον?

 

Οχι, σε μενα φορτιζει κανονικα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η Dev είναι 7.6.29 ενώ η stable είναι V8.2.10.0 - έχουν κάνει βλακεία στα version numbers? είναι δυνατόν η dev να είναι πιο παλιά από τη stable?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι η Dev είναι 7.6.29 ενώ η stable είναι V8.2.10.0 - έχουν κάνει βλακεία στα version numbers? είναι δυνατόν η dev να είναι πιο παλιά από τη stable?

 

Η Dev γραφει την ημερομηνια το 7 ειναι η εκδοση android το 6 ο μηνας και το 29 η ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Η Dev γραφει την ημερομηνια το 7 ειναι η εκδοση android το 6 ο μηνας και το 29 η ημερα.

Σωστα τα ειπες εκτος απο το πρώτο οπου το 7 δεν ειναι η έκδοση android αλλα η χρονια (2017)

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι, ευχαριστώ!

 

Μου λέει "Can't verify update - You're allowed to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable version only". Έχω όμως ήδη την τελευταία stable, πώς προχωράω;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα ειπες εκτος απο το πρώτο οπου το 7 δεν ειναι η έκδοση android αλλα η χρονια (2017)

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι; πατατα ειπα :p

 

Παει το δικο μου το εδωσα η θα παω σε 4/64 ποιο πολυ για το 4 παρα για το 64 η θα περιμενω να βγει κανενα σοβαρο κινητο μεχρι 150 ευρω που να εχει 6.5 οθονη και 800αρα :)

 

Καλο το Note 4 αλλα μικρο για το χερι μου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν αυτο που πουλαει το plaisio (redmi note 4x) ειναι στην ουσια το redmi note 4 global?

 

Αυτό είναι!Το πήρα πριν λίγες μέρες!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο Ατεντοκούμπο είσαι;;;

 

έχει iphone ο Ατεντοκούμπο ;)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τζάμι και σιλικόνη σε λογικη τιμή απο που παίρνουμε απο Ελλάδα?

 

Αλλά και απο εξωτερικό αν υπάρχει ευπρόσδεκτο.

 

EDIT

Τελικά για το 3-32 με την 800 απο skroutz ΠΟΙΆ θήκη και ποιό τζάμι παραγγελνουμε ?

redmi note 4 η το redmi note 4x ??

εδω ας πουμε έχει και τα 2.

http://www.ebay.com/itm/142227166399

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...