Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εδώ το έχει πάρει κανείς; είναι καλό;

https://mobing.gr/axesouar/prostasia-othonis/oem-screen-protector-tempered-glass-xiaomi-redmi-note-4.html

edit: τελικά το πήρα στα 3 ευρώ (ήθελε 2,5 ευρώ για να το τοποθετήσει:wacko::wacko::wacko:, το έβαλα φυσικά μόνος μου). Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε ότι και αυτό δεν κολλάει στις άκρες:(

Εχω την εντύπωση ότι αυτά που είναι για το mediatek μοντέλο με ενιαία τρύπα πάνω κάθονται καλά.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ ένα περίεργο μόνο στο Google maps σε κανένα από πρόγραμμα πλοήγησης.ενώ ο δρόμος είναι μια ευθεία πχ και θα έπρεπε να είναι ευθεία προς τα επάνω ο κερσορας αλλά και ο δρόμος δείχνουν λίγο δεξιά.προχωράει αλλά μονοπαντα που λέμε.Ποτέ και σε κανένα κινητό δεν μου το είχε κάνει.το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; μετά από λίγο ισιωνει μόνο του

 

Εχεις κάνει calibrate στην πυξίδα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι περασατε την dev μπορειτε να δειτε λιγο αν, οταν βγαζεις βιντεο, ο ηχος εχει βελτιωθει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι περασατε την dev μπορειτε να δειτε λιγο αν, οταν βγαζεις βιντεο, ο ηχος εχει βελτιωθει;

 

Ο ηχος ειναι μια χαρα με την μαμα εφαρμογη απλα τωρα ειδα οτι η dev δεν εχει 4k εχει μονο αργη γρηγορη κινηση ενω η Αρωμα ειχε 4k

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος ειναι μια χαρα με την μαμα εφαρμογη απλα τωρα ειδα οτι η dev δεν εχει 4k εχει μονο αργη γρηγορη κινηση ενω η Αρωμα ειχε 4k

 

Γενικά φίλε μου μιας και έχει περάσει και από τη global και από την dev nougat και από Ελληνική aroma, είδες καμιά σημαντική διαφορά μεταξύ των τριών; Από dev και αρομα ποια αξίζει παραπάνω. Αλλάζει κάτι με τη nougat γενικά που να αξίζει το κόπο; Έλεγα να πάω προς την ελληνική απλά επειδή γράψατε παράπονα κάποιοι το ξανασκέφτομαι

ΥΓ: η aroma είναι και αυτή nougat σωστά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γενικά φίλε μου μιας και έχει περάσει και από τη global και από την dev nougat και από Ελληνική aroma, είδες καμιά σημαντική διαφορά μεταξύ των τριών; Από dev και αρομα ποια αξίζει παραπάνω. Αλλάζει κάτι με τη nougat γενικά που να αξίζει το κόπο; Έλεγα να πάω προς την ελληνική απλά επειδή γράψατε παράπονα κάποιοι το ξανασκέφτομαι

ΥΓ: η aroma είναι και αυτή nougat σωστά;

 

Ναι η αρωμα ειναι nougat

Η διαφορα που ειδα αναμεσα στις δυο nougat ειναι οτι η επισημη εχει καλυτερα και περισσοτερα Ελληνικα απο την Αρωμα εχει και καλυτερο σημα wifi και 4G

 

Αν δεν κανω λαθος η αρωμα εχει φτιαχτει πανω στην Αγγλοκινεζικη και οχι πανω στην multilanguage

Ισως να ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω και καλυτερη μπαταρια με την nougat dev απο οτι εβλεπα με την 8.2.10

 

Και κατι αλλο επειδη οι dev βγαινουν καθε βδομαδα με την επισημη θα παιρνεις μεσω update τις αναβαθμισεις ενω με την αρωμα θα πρεπει να φλασαρεις ξανα το κινητο.

 

Την επισημη την περνας με mi flash την αλλη πρεπει να βαλεις twrp και δεν ξερω αν και στις δυο περιπτωσεις αν πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει bootloader

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Ναι η αρωμα ειναι nougat

Η διαφορα που ειδα αναμεσα στις δυο nougat ειναι οτι η επισημη εχει καλυτερα και περισσοτερα Ελληνικα απο την Αρωμα εχει και καλυτερο σημα wifi και 4G

 

Αν δεν κανω λαθος η αρωμα εχει φτιαχτει πανω στην Αγγλοκινεζικη και οχι πανω στην multilanguage

Ισως να ειναι ιδεα μου αλλα βλεπω και καλυτερη μπαταρια με την nougat dev απο οτι εβλεπα με την 8.2.10

 

Και κατι αλλο επειδη οι dev βγαινουν καθε βδομαδα με την επισημη θα παιρνεις μεσω update τις αναβαθμισεις ενω με την αρωμα θα πρεπει να φλασαρεις ξανα το κινητο.

 

Την επισημη την περνας με mi flash την αλλη πρεπει να βαλεις twrp και δεν ξερω αν και στις δυο περιπτωσεις αν πρεπει να εχεις ξεκλειδωσει bootloader

 

Φανταζόμουν ότι η aroma επειδή είναι από την ελληνική ομάδα του miui.gr θα ήταν η πλήρως εξελληνισμένη και με διορθωμένα ότι bugs αλλά αν βασίζεται στην αγγλοκινέζικη δεν έχει νόημα τότε θα πάω προς τη dev για δοκιμή που είναι σαν τη global σε nougat φαντάζομαι. Μια τελευταία ερώτηση στην dev έρχεται ota update καθε βδομάδα ή κάνεις μόνος σου την αναβάθμιση μεσω update περνάς εκεί ρομ?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φανταζόμουν ότι η aroma επειδή είναι από την ελληνική ομάδα του miui.gr θα ήταν η πλήρως εξελληνισμένη και με διορθωμένα ότι bugs αλλά αν βασίζεται στην αγγλοκινέζικη δεν έχει νόημα τότε θα πάω προς τη dev για δοκιμή που είναι σαν τη global σε nougat φαντάζομαι. Μια τελευταία ερώτηση στην dev έρχεται ota update καθε βδομάδα ή κάνεις μόνος σου την αναβάθμιση μεσω update περνάς εκεί ρομ?

 

Ναι στην dev εχεις ota καθε Παρασκευη

Ετσι μου εχουν πει και εγω τωρα την εβαλα και ειμαι περιεργος να δω τι θα κανει την Παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρελαβα χτες το νοτε απο youhou αλλα δε μοπω να ενεργοποιησω το viber δε ερχετε το sms ξερει κανεις κατι? και πως βαζουμε δικο μας ηχο
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αυτή την εβδομάδα από GeekBuying Ισπανίαςhttp://m.geekbuying.com/pic/380497

Θέλω να μάθω αν είναι όντως σε στοκ και έρχεται γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω. Το φορτιζω με τον υπολογιστη ενα NUC6i3SYK στο κιτρινο usb βυσμα με ενα καλωδιο απο αλλο xiaomi υπαρχει προβλημα;

 

Τα δικα του φορτιστης και καλωδιο μια φορα τα εβαλα να δω αν ειναι οκ και μετα τα εβαλα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει calibrate στην πυξίδα;

 

Ειχα κανει αλλα δεν θυμαμαι που ειναι να ξανακανω?θυμασαι να μου πεις?ανοιγω μια εφαρμογη "πυξιδα" η νομιζω μεσα απο το gmaps το ειχα κανει?δεν θυμαμαι!

 

 

έκανα αυτό που λέει κάτω κάτω είναι οκ τώρα;

 

http://en.miui.com/thread-254663-1-1.html

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω. Το φορτιζω με τον υπολογιστη ενα NUC6i3SYK στο κιτρινο usb βυσμα με ενα καλωδιο απο αλλο xiaomi υπαρχει προβλημα;

 

Τα δικα του φορτιστης και καλωδιο μια φορα τα εβαλα να δω αν ειναι οκ και μετα τα εβαλα στο κουτι.

 

Οχι απλα θα αργήσει αρκετά για μια πλήρη φόρτιση.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

4k τελικά τραβάει το κινητό?

 

Σε σχέση με το redmi note 3 pro πβς είναι οι φωτογραφίες?

 

4K ναι φυσικα και τραβάει.

Φώτο αυτο ειναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά πιστεύω πως ναι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

4K ναι φυσικα και τραβάει.

Φώτο αυτο ειναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά πιστεύω πως ναι.

 

4k εμενα μου ειχε μονο με την αρωμα με την 8.2.10 και με την dev nougat δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογή open camera από το play δοκίμασες?

Οχι δεν με ενδιαφερει η καμερα εχω και καλη φωτογραφικη και καλη βιντεοκαμερα οποτε θα προτιμουσα να μην εχει καθολου φωτογραφικη το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/142227166399

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια κάνει για το δικό μας; Η redmi note 4 ή η redmi note 4x;

Link to comment
Share on other sites

4k εμενα μου ειχε μονο με την αρωμα με την 8.2.10 και με την dev nougat δεν εχει.

 

 

Ο φίλος ρωτησε εαν τραβάει το κινητό 4Κ βίντεο. :p:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αυτή την εβδομάδα από GeekBuying Ισπανίαςhttp://m.geekbuying.com/pic/380497

Θέλω να μάθω αν είναι όντως σε στοκ και έρχεται γρήγορα

 

Δεν αξίζει να το πάρεις από εκεί. Το βρίσκεις πλέον φθηνότερα από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ρωτησε εαν τραβάει το κινητό 4Κ βίντεο. :p:D

 

Και εγω αυτο του απαντησα οτι 4k τραβαει μονο με την Αρωμα.

 

Μιλαω παντα για την μαμα εφαρμογη γιατι με αλλη εφαρμογη μπορει να τραβαει και διαστημικες φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο του απαντησα οτι 4k τραβαει μονο με την Αρωμα.

 

Μιλαω παντα για την μαμα εφαρμογη γιατι με αλλη εφαρμογη μπορει να τραβαει και διαστημικες φωτογραφιες.

Aπο μπαταρια βλέπεις καμιά διαφορά με nougat είναι στα επίπεδα της 8.2.10 που έχει χειροτερέψει αρκετά η κατανάλωση η τουλάχιστον είναι στα επίπεδα των πιο παλιων εκδόσεων, έχεις βγάλει κανενα συμπερασμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Σκεφτομαι να παρω το κινητακι δωρο σε εναν συγγενη μου αλλα με προβληματιζουν λιγο τα σχολια που εχω διαβασει σε σκρουτζ.

Εχει καλη καμερα το απλο(εννοω οχι το pro)? Απο οτι ειδα απο το 1ο ποστ μια χαρα φαινονται κ ας γραφουν οτι ειναι μετρια.

Αξιζει να παρω το απλο ή το pro? Το μπατζετ μου κυμαινεται μεχρι 220 μαξ! Απλα να σας πω οτι θελω καποιο που να εχει την 800αρα(αυτο δεν ειναι το 4G?) και να εχει Ελληνικο μενου γιατι τα Αγγλικα του δεεεν. Οποτε αποκλειω μαλλον αγορα του κινητου απο το εξωτερικο και θα κοιταξω να το βρω οσο φθηνοτερα γινεται απο Ελλαδα.

 

*polite reminder

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...