Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρηγορη ερωτηση επιβεβαιωτικη (ετσι για τον ψυχαναγκασμο) λιγο πριν πατησω το κουμπι της παραγγελιας!!

Εχει ραδιοφωνο;

 

Ναι...

Δεν πρόλαβαν να το αφαιρέσουν.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι...

Δεν πρόλαβαν να το αφαιρέσουν.

 

Χαχα, καλο!

Με προλαβες πριν κανω edit.

Προφανως ηθελα να ρωτησω για την ευρωπαϊκη εκδοση (για την οποια μου απαντησες), αλλα επαθε κολλημα το πληκτρολογιο του redmi note μου!

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερο το κινητο.με το καλο να το παρεις..

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Μολις εφυγε η παραγγελια!

Μολις το παραλαβω θα αναφερω!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το G2 μου πλεον παρεδωσε πνευμα με bootloops που δεν διορθωθηκαν ουτε με factory reset (ακομα κι αυτο με το ζορι εγινε) ειμαι λιγο πριν παραγγείλω το G6. Θελω να ρωτησω τους κατόχους, κατα ποσο βρισκετε πρακτικο το Always On Display και αν εχετε παρατηρησει πόση μπαταρια καταναλώνει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Αυτοι που το έχουν πλέον αρκετό καιρό, η μπαταρία θυμίζει καθολου τις καλές επιδόσεις του G2;

 

Επισης κατι που χρησιμοποιω πολύ είναι η χαρτες.... από κλειδωμα GPS πως τα πάει; πυξίδα; (ειχα θεμα με τη πυξίδα του G2.. εδειχνε οπου ναναι)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το G2 μου πλεον παρεδωσε πνευμα με bootloops που δεν διορθωθηκαν ουτε με factory reset (ακομα κι αυτο με το ζορι εγινε) ειμαι λιγο πριν παραγγείλω το G6. Θελω να ρωτησω τους κατόχους, κατα ποσο βρισκετε πρακτικο το Always On Display και αν εχετε παρατηρησει πόση μπαταρια καταναλώνει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Αυτοι που το έχουν πλέον αρκετό καιρό, η μπαταρία θυμίζει καθολου τις καλές επιδόσεις του G2;

 

Επισης κατι που χρησιμοποιω πολύ είναι η χαρτες.... από κλειδωμα GPS πως τα πάει; πυξίδα; (ειχα θεμα με τη πυξίδα του G2.. εδειχνε οπου ναναι)

 

Ευχαριστώ

 

η μπαταρία,σε σχέση με το g2,είναι η μέρα με την νύχτα.είχα παλιότερα και στην εποχή του ήταν κορυφαίο.για σήμερα,δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

μι λίγο παιχνίδι,αρκετό 4g,wifi μόνιμα ανοιχτό,σερφάρισμα αρκετό,καμιά φώτο,καμιά επεξεργασία φώτο η βίντεο,μειλ,συγχρονισμό μόνιμα να τρέχει,παίρνω μέσο όρο 5 ώρες οθόνη.με φωτεινότητα στο αυτόματο και αρκετή ημερίσια χρήση,το οποίο σημαίνει ότι δουλεύει αρκετά με ανεβασμένη φώτεινότητα.

....το gps με google maps κλειδώνει αμέσως,αλλά δεν έχω κάνει ακόμα χρήση για να σε διαφωτήσω περισσότερο.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το G2 μου πλεον παρεδωσε πνευμα με bootloops που δεν διορθωθηκαν ουτε με factory reset (ακομα κι αυτο με το ζορι εγινε) ειμαι λιγο πριν παραγγείλω το G6. Θελω να ρωτησω τους κατόχους, κατα ποσο βρισκετε πρακτικο το Always On Display και αν εχετε παρατηρησει πόση μπαταρια καταναλώνει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Αυτοι που το έχουν πλέον αρκετό καιρό, η μπαταρία θυμίζει καθολου τις καλές επιδόσεις του G2;

 

Επισης κατι που χρησιμοποιω πολύ είναι η χαρτες.... από κλειδωμα GPS πως τα πάει; πυξίδα; (ειχα θεμα με τη πυξίδα του G2.. εδειχνε οπου ναναι)

 

Ευχαριστώ

 

Οι "πυξίδες" των κινητών δεν είναι ιδιαίτερα ακριβείς. Βοηθάει να την καλιμπράρεις κάνοντας "οχτάρια". Μπορείς να δεις αντίστοιχα βίντεο στο youtube. Κατά τα άλλα, το G6 είναι από τα κινητά που θυμίζουν αρκετά το G2, με το συμμαζεμένο μέγεθος και την μπαταρία που δίνει περίπου 6 ώρες οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία,σε σχέση με το g2,είναι η μέρα με την νύχτα.είχα παλιότερα και στην εποχή του ήταν κορυφαίο.για σήμερα,δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

μι λίγο παιχνίδι,αρκετό 4g,wifi μόνιμα ανοιχτό,σερφάρισμα αρκετό,καμιά φώτο,καμιά επεξεργασία φώτο η βίντεο,μειλ,συγχρονισμό μόνιμα να τρέχει,παίρνω μέσο όρο 5 ώρες οθόνη.με φωτεινότητα στο αυτόματο και αρκετή ημερίσια χρήση,το οποίο σημαίνει ότι δουλεύει αρκετά με ανεβασμένη φώτεινότητα.

....το gps με google maps κλειδώνει αμέσως,αλλά δεν έχω κάνει ακόμα χρήση για να σε διαφωτήσω περισσότερο.

tarif... να πω την αληθεια δεν καταλαβα... :)

όταν λες για σημερα δε τιθεται θεμα συγκρισης τι εννοεις; οτι με τα σημερινα δεδομενα/απαιτησεις το G2 δεν αντεχει ενω το G6 τα παει σαφως καλυτερα;

Δυστυχως δεν εχω και ακριβη αντιληψη του τι σημαινει 5-6 ωρες SOT... καλο μου φαινεται παντως

επειδη λες ειχες και το G2 αν μπορεις διευκρινησε. Σε ευχαριστώ.

Παντως το G2 τελευταια ειχε πεσει αρκετα σε μπαταρια αλλα δεν ηξερα αν ειναι θεμα μονο της ηλικιας του ή αν εχουν ανεβει οι απαιτησεις σημερα (4g/ιντερνετ/εφαρμογες κτλ) για το hardware του... μπορει και τα δυο να ισχυουν φυσικα

 

Οι "πυξίδες" των κινητών δεν είναι ιδιαίτερα ακριβείς. Βοηθάει να την καλιμπράρεις κάνοντας "οχτάρια". Μπορείς να δεις αντίστοιχα βίντεο στο youtube. Κατά τα άλλα, το G6 είναι από τα κινητά που θυμίζουν αρκετά το G2, με το συμμαζεμένο μέγεθος και την μπαταρία που δίνει περίπου 6 ώρες οθόνης...

minast σαφως δεν περιμενω την απολυτη ενδειξη απο πυξιδα ενος κινητου, απλα το G2 μου ειχε εξαρχης μια σταθερη μεγαλη αποκλιση, ηταν θεμα ελαττωματικου hardware δλδ και οσα 8αρια και να εκανα δεν διορθωνοταν... και αυτο μου δημιουργουσε μεγαλο προβλημα σε πλοηγηση ειτε με αυτοκινητο ειτε πεζος.. δεν εβγαζα ακρη με τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το G2 μου πλεον παρεδωσε πνευμα με bootloops που δεν διορθωθηκαν ουτε με factory reset (ακομα κι αυτο με το ζορι εγινε) ειμαι λιγο πριν παραγγείλω το G6. Θελω να ρωτησω τους κατόχους, κατα ποσο βρισκετε πρακτικο το Always On Display και αν εχετε παρατηρησει πόση μπαταρια καταναλώνει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Αυτοι που το έχουν πλέον αρκετό καιρό, η μπαταρία θυμίζει καθολου τις καλές επιδόσεις του G2;

 

Επισης κατι που χρησιμοποιω πολύ είναι η χαρτες.... από κλειδωμα GPS πως τα πάει; πυξίδα; (ειχα θεμα με τη πυξίδα του G2.. εδειχνε οπου ναναι)

 

Ευχαριστώ

Εκανα την μεταβαση σε G6 υστερα απο 3 χρονια με το εξαιρετικο G2!

Μπαταρια σαν του G2 δεν θα βρεις.

Εαν μπορουσα να τις βαθμολογησω θα εβαζα 10/10 στο G2 και 8/10 στο G6.

 

Στο θεμα του Gps το G6 ειναι ταχυτατο καθως κλειδωσε δορυφορους μεσα σε 30 δευτερολεπτα κατα την πρωτη αναζητηση!!!!

Δοκιμαστηκε με Sygic και Navigon.

 

Τωρα σχετικα με το AOD εμενα προσωπικα δεν με βολευει και το εχω απενεργοποιημενο.

Προτιμω to double tap ωστε να βλεπω τις ειδοποιησεις μου.

Μου τη σπαει που εχουν βγαλει το Led notifications.

 

Μαζεμενο μεγεθος για τις 5,7 ιντσες του,δεν προβληματιζει στο κρατημα του.

Οθονη φοβερη, +30% φωτεινοτερη απο το G2.

 

Overall, εγω που εκανα την αλλαγη απο το απροβληματιστο G2 αισθανομαι μια γενικη βελτιωση στο επιπεδο χρησης και ταχυτητας σε ποσοστο +40% σε σχεση με το G2.

 

Το εχω 10 ημερες περιπου αλλα σαν τιμη θεωρω πως ειναι ακομη ακριβο.

Κοντα στα 300 ειναι πιο τιμια αγορα.

 

Οτι αλλο θελεις ρωτα ελευθερα!

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο ησουν πολυ κατατοπιστικός και ευχαριστώ.

Το overall +40% σε εμπειρια χρησης είναι μεγάλη αναβαθμιση.

Μακαρι να ειχε 300, αλλά δε νομιζω να πιασει ευκολα το επομενο διαστημα τιμη κατω απο 370-380...

To G5 που κοιταω το ιστορικο του στο skroutz μονο σε κατι μεμονωμενες στιγμες-προσφορες επιασε 310 και γενικοτερα το πιο χαμηλο του ηταν στα 360-370.

Οποτε και λογω της αναγκης πλεον να παρω κινητο, θα καταπιω το 400αρι αμασητο :)

 

Εσενα η καμερα πως σου φαινεται μετα τη μεταβαση απο το G2; Βλεπεις και σε αυτο το τομεα αναβαθμιση της ταξης του ~40%;

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο ησουν πολυ κατατοπιστικός και ευχαριστώ.

Το overall +40% σε εμπειρια χρησης είναι μεγάλη αναβαθμιση.

Μακαρι να ειχε 300, αλλά δε νομιζω να πιασει ευκολα το επομενο διαστημα τιμη κατω απο 370-380...

To G5 που κοιταω το ιστορικο του στο skroutz μονο σε κατι μεμονωμενες στιγμες-προσφορες επιασε 310 και γενικοτερα το πιο χαμηλο του ηταν στα 360-370.

Οποτε και λογω της αναγκης πλεον να παρω κινητο, θα καταπιω το 400αρι αμασητο :)

 

Εσενα η καμερα πως σου φαινεται μετα τη μεταβαση απο το G2; Βλεπεις και σε αυτο το τομεα αναβαθμιση της ταξης του ~40%;

Και η καμερα για εμενα ανηκει στη συνολικη βελτιωση του 40%.

Ακομα και συναδελφος με G5 εμεινε με το στομα ανοικτο οταν τραβηξε το ιδιο σημειο με τις καμερες των 2 τηλεφωνων.

 

Οσο για την τιμη εχεις δικιο,εαν κρινουμε την πορεια του G5.

Βεβαια το G6 δεν εχει εισαχθει επισημα οποτε θεωρω πως εχει ακομα κατρακυλα η τιμη του....

Link to comment
Share on other sites

tarif... να πω την αληθεια δεν καταλαβα... :)

όταν λες για σημερα δε τιθεται θεμα συγκρισης τι εννοεις; οτι με τα σημερινα δεδομενα/απαιτησεις το G2 δεν αντεχει ενω το G6 τα παει σαφως καλυτερα;

Δυστυχως δεν εχω και ακριβη αντιληψη του τι σημαινει 5-6 ωρες SOT... καλο μου φαινεται παντως

επειδη λες ειχες και το G2 αν μπορεις διευκρινησε. Σε ευχαριστώ.

Παντως το G2 τελευταια ειχε πεσει αρκετα σε μπαταρια αλλα δεν ηξερα αν ειναι θεμα μονο της ηλικιας του ή αν εχουν ανεβει οι απαιτησεις σημερα (4g/ιντερνετ/εφαρμογες κτλ) για το hardware του... μπορει και τα δυο να ισχυουν φυσικα

 

αν το πάρεις θα μείνεις παγωτό από την απόδοση της μπαταρίας...να πιέζεις την συσκευή και η μπαταρία να είναι τσιμέντο...sot=screen on time=η ώρες που είναι ανοιχτή η οθόνη,η οποία είναι το πιο ενεργοβόρο κομμάτι όλων των συσκευών....εννοείται to g6 καλύτερη διαχείριση σε όλα,αλίμονο αν συγκρίνουμε συσκευή του 2013 με συσκευή του 2017....5 ώρες οθόνη με το g2 δεν τις έπαιρνα ούτε στα ντουζένια του.

 

Εκανα την μεταβαση σε G6 υστερα απο 3 χρονια με το εξαιρετικο G2!

Μπαταρια σαν του G2 δεν θα βρεις.

Εαν μπορουσα να τις βαθμολογησω θα εβαζα 10/10 στο G2 και 8/10 στο G6.

 

εδώ μένω εγώ παγωτό....με τι κριτήριο αυτή η βαθμολογία?....και δεν το λέω γι αντιπαράθεση,απλά απορώ.γιατί επί του πρακτέος,τους χρόνους του g6,το g2 δεν τους έβλεπε ένα χρόνο που το κράτησα....φυσικά ούτε το g3,ούτε το v10.μόνο με το s7 edge είδα τέτοιους χρόνους.αν κάνω σε κάτι λάθος,τι να πω!!!:O

 

Παρήγγειλα κι εγώ ένα ice platinum. Θεωρώ ότι στα 394 είναι value for money.

 

εδώ,θα μείνεις εσύ παγωτό....φοβερό το χρώμα,δεν θα χορταίνεις να το κοιτάς.:up:

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το G2 μου πλεον παρεδωσε πνευμα με bootloops που δεν διορθωθηκαν ουτε με factory reset (ακομα κι αυτο με το ζορι εγινε) ειμαι λιγο πριν παραγγείλω το G6. Θελω να ρωτησω τους κατόχους, κατα ποσο βρισκετε πρακτικο το Always On Display και αν εχετε παρατηρησει πόση μπαταρια καταναλώνει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

Αυτοι που το έχουν πλέον αρκετό καιρό, η μπαταρία θυμίζει καθολου τις καλές επιδόσεις του G2;

 

Επισης κατι που χρησιμοποιω πολύ είναι η χαρτες.... από κλειδωμα GPS πως τα πάει; πυξίδα; (ειχα θεμα με τη πυξίδα του G2.. εδειχνε οπου ναναι)

 

Ευχαριστώ

 

Ακόμη ένας από G2, λοιπόν! :)

Για τη μπαταρία μην το σκέφτεσαι καθόλου. Θα μείνεις ικανοποιημένος!

Βγάζει πάνω-κάτω 5 ώρες sot με ανοιχτό μόνιμα wifi, 4G εκτός σπιτιού, φουλ σερφάρισμα, 65% μέσο όρο φωτεινότητα, AOD σε διαρκή χρήση συν κάποιες κλήσεις. Από συγχρονισμούς, τα βασικά του Gmail και Viber.

 

Για το Always On Display, δεν αντικαθιστά το led, όπως και να το κάνουμε...

Εάν είσαι μαζί με τη συσκευή σου, ε, δε θα σε ενοχλεί να ρίχνεις μια ματιά να βλέπεις από που προέρχεται η ενημέρωση.

Για την κατανάλωσή του, μην αγχώνεσαι, έχει και επιλογή να απενεργοποιείται συγκεκριμένες ώρες, π.χ. τις ώρες που θα κοιμάσαι, εφόσον το ορίσεις έτσι.

 

Θα σου φανεί τεράστια η διαφορά στα πάντα και λογικό είναι με τέτοια μετάβαση!

Καλώς να ορίσεις στην παρέα μας εάν προχωρήσεις στην αγορά!

Καλορίζικα και καλοδούλευτα και στα παιδιά που παρέλαβαν ή θα παραλάβουν άμεσα! Περιμένουμε απόψεις/εντυπώσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

"Received at international processing center 2017-07-21 06:20 pm"

 

Καλησπέρα. Πιστευετε ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχει φτάσει Θεσσαλονίκη???

Edited by achilleas10
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εκεί έχει κολλήσει από την Παρασκευή...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελπιζω να μη ξεκινησαν απο τωρα τις διακοπες τους...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

 

σκεφτομαι να το χτυπησω το γ6 σε λιγο καιρο..αλλα εχω μπερδευτη με τα περι καμερας? ειναι καλη δεν ειναι?εινια καλητερη του γ5..

 

εμενα π.χ επειδη ειχα γ5 ειναι το γ5 ειχαι καλητερα καμερα του 16 κατα την ημερα κ το σ7 το βραδυ..

 

και γενικα τι λεει σαν σησκευη?

 

αν εξερασουμε το 821 αν κ δεν εχει μεγαλη διαφορα με τον 835..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εκεί έχει κολλήσει από την Παρασκευή...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει δυο-τρεις συνδέσμους που σας ανοίγουν tracking sites (πχ της UPS με την οποία ήρθε το δικό μου) τους είδατε;

Σε αυτή την καρτέλα που βλέπετε βρίσκονται!

Ένας λέει more information και ο δεύτερος είναι σε μπλε χρωμα ο αριθμός αποστολής στα δεξιά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

 

σκεφτομαι να το χτυπησω το γ6 σε λιγο καιρο..αλλα εχω μπερδευτη με τα περι καμερας? ειναι καλη δεν ειναι?εινια καλητερη του γ5..

 

εμενα π.χ επειδη ειχα γ5 ειναι το γ5 ειχαι καλητερα καμερα του 16 κατα την ημερα κ το σ7 το βραδυ..

 

και γενικα τι λεει σαν σησκευη?

 

αν εξερασουμε το 821 αν κ δεν εχει μεγαλη διαφορα με τον 835..

 

Στο θεμα της καμερας,δεν ειναι καλυτερο του g5,αλλα σε σχεδον ολα τα άλλα ειναι αν εξαιρεσεις την απουσια του λεντ ειδοποιησεων και των υπερυθρων..Παντως αν σκεφτεσαι να κανεις την μεταβαση μονο για την καμερα,δεν θα το συνιστουσα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια..

 

σκεφτομαι να το χτυπησω το γ6 σε λιγο καιρο..αλλα εχω μπερδευτη με τα περι καμερας? ειναι καλη δεν ειναι?εινια καλητερη του γ5..

 

εμενα π.χ επειδη ειχα γ5 ειναι το γ5 ειχαι καλητερα καμερα του 16 κατα την ημερα κ το σ7 το βραδυ..

 

και γενικα τι λεει σαν σησκευη?

 

αν εξερασουμε το 821 αν κ δεν εχει μεγαλη διαφορα με τον 835..

 

Μια χαρά είναι σαν συσκευή και η κάμερα του από τις καλύτερες. Κάποιοι βλέπουν κατά περίπτωση καλύτερη απόδοση στην κάμερα του G5 και κάποιοι στο G6, λογικό είναι μιας και είναι παραπλήσιες οι δυνατότητές τους στον τομέα αυτό. Σίγουρα όμως δεν θα σε απογοητεύσει εκτός του αργής εστίασης σε χαμηλό φωτισμό (βράδυ). Όσον αφορά τον 821, είναι σαφώς υποδεέστερος του 835 αλλά για την τιμή που μιλάμε δεν αποτελεί αποτρεπτικό παράγοντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...