Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βαρεθεί να κουβαλάω powerbank και αν πάρω το G6 με φαίνεται θα το κουβαλάω πάλι

 

παρε s7 edge τοτε :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρε s7 edge τοτε :p

Aντε μαλλον εκει θα παμε μου φαινεται...:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το S7 edge σε χρυσό.. Το πιάνω στο χέρια μου και λέω τι ωραίο ποιοτικό κινητό. Από μπαταρία όντως είναι σκυλί. Κοιτούσα και το Mate 9 αλλά σαν αίσθηση στο χέρι τι να πω. Το Samsung είναι ποιοτικό. Το γυαλί υπερτερεί σε σχέση με το αλουμίνιο. Μετά είναι και η οθόνη... Τι να πω... Αύγουστο θα κάνω την κίνηση μέχρι τότε έχουμε και θα ξέρουμε αν το G6 αξίζει η οχι.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δοκιμάσω το g6 αν δω ότι ακούω θετικά σχόλια ξέροντας ότι θα χάσω από μπαταρία αλλά μου αρέσει πολύ σαν συσκευή και θέλω να το δοκιμάσω έστω για λίγο. Φυσικά όταν πέσει η τιμή στα 400

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mιας και εχω κόλλημα με την καμερα μακαρι εκει στην Lg να συνεχίσουν την πεπατημένη τους με καλές κάμερες και μην το γυρίσουν σε κάμερες για το Facebook.

Γιατι αυτο το πισωγύρισμα σε Mp με ανυσηχει.Οχι οτι τα Mp κανουν την διαφορα μιας και ο φακος αλλα και το λειτουργικό παιζει μεγαλο ρολο αλλα αν το πανε να το κανουν σαν το s7 με αυτο το oversharpness που κανει κλαφτα χαραλαμπε.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη!! Θελει τουλαχιστον ενα τριμηνο feedback με μεγαλη χρηση, να ζεσταθει και να δουμε αν θα βγαλει η quantum image retention. Οταν ζεσταθηκε στους περισσοτερους βγηκε και το προβλημα. To G4, το G5 εβγαλαν ας ελπισουμε να το εφτιαξαν. Ειχα και τα 2 τηλεφωνα βγαλανε και τα 2.

 

Δεν πειραζει αν βγαλει αλλα αν βγαλει θα πρεπει η procordia να το καλυψει 100% με αλλαγη για ολες τις περιπτωσεις οχι δηλαδη οτι εκανε με το G5 που η LG hellas ελεγε φωτεινοτητα στο 60% :lol: :lol: :lol:

 

Και αν ξαναβγαλει image retention παλι; Ξανα αλλαγη εφοσον εχει εγγυηση!! Το service απο το καλυτερο τελικα εγινε το χειροτερο αφου ουτε την πρωτη φορα σου αλλαζανε οθονη στο G5. Το προβλημα με τον καιρο εγινε μεγαλυτερο στους κατοχους G5 και εψαχναν fixes με διαφορα προγραμματα - φιλτρα. Τραγικο για οθονη ναυαρχιδας.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί οι πρώτοι που θα πάρουν τα πρώτα κομμάτια..... Χαχαχαχαχα

Ναι σωστα!!! 750 ΕΥΡΩ και εαν βγει φόλα; χαχαχαχα!!!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου αρέσει πάρα πολύ κ θα είναι ο αντικαταστατης του φοβερού g2... Όχι τώρα βέβαια

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εμένα μου αρέσει πάρα πολύ κ θα είναι ο αντικαταστατης του φοβερού g2... Όχι τώρα βέβαια

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

Γύρω στα Χριστούγεννα να πέσει κ η τιμή του... 700 κ 800 € κανένα κινητό δεν αξίζει... Μέχρι τότε θα δούμε κ το θέματα θα βγάλει αν βγάλει...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα να το δούμε από κοντά;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μου αρέσει πάρα πολύ κ θα είναι ο αντικαταστατης του φοβερού g2... Όχι τώρα βέβαια

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γύρω στα Χριστούγεννα να πέσει κ η τιμή του... 700 κ 800 € κανένα κινητό δεν αξίζει... Μέχρι τότε θα δούμε κ το θέματα θα βγάλει αν βγάλει...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα να το δούμε από κοντά;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

Τελος αυτου του μηνα θα βγει στα σκρουτζομαγαζα και σιγα σιγα και στα public,mediamarkt, πλαισιο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως ο τύπος λέει για 4,5+ ώρες sot πριν κλείσει από μπαταρία, με την οθόνη στο 60% φωτεινότητα.

Δεν είναι και άσχημα! Εκεί τριγυρίζει και το Ρ9 που έχω τώρα και για τα δικά μου μέτρα το θεωρώ πολύ καλό στο θέμα αυτονομία.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως ο τύπος λέει για 4,5+ ώρες sot πριν κλείσει από μπαταρία, με την οθόνη στο 60% φωτεινότητα.

Δεν είναι και άσχημα! Εκεί τριγυρίζει και το Ρ9 που έχω τώρα και για τα δικά μου μέτρα το θεωρώ πολύ καλό στο θέμα αυτονομία.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Και με συσκευη προπαραγωγης...:D:D

Εδω μερικα δειγματα της καμερας του G6 και των δυνατοτητων του...

https://youtu.be/sim00A2HrWg

Κατι μου λεει οτι αν το τηλεφωνο δεν παρουσιασει το φαινομενο του image redention,θα ειναι αστερι...Το πρωτο ισως απροβληματιστο Lg, μετα το g2...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και με συσκευη προπαραγωγης...:D:D

Εδω μερικα δειγματα της καμερας του G6 και των δυνατοτητων του...

https://youtu.be/sim00A2HrWg

Κατι μου λεει οτι αν το τηλεφωνο δεν παρουσιασει το φαινομενο του image redention,θα ειναι αστερι...Το πρωτο ισως απροβληματιστο Lg, μετα το g2...

Σύμφωνο κ επαυξάνω!

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Και με συσκευη προπαραγωγης...:D:D

Εδω μερικα δειγματα της καμερας του G6 και των δυνατοτητων του...

https://youtu.be/sim00A2HrWg

Κατι μου λεει οτι αν το τηλεφωνο δεν παρουσιασει το φαινομενο του image redention,θα ειναι αστερι...Το πρωτο ισως απροβληματιστο Lg, μετα το g2...

Αν βγει ετσι και το επίσημο μοντέλο στην καλυτερη μιλαμε για μια μετρια κάμερα.

Μακαρι να αλλαξει κατι και τα δειγματα που κυκλοφορουν να ειναι μην ειναι οι μεγιστες φωτογραφικες δυνατοτητες του κινητου.

Και αν συνεχισουν ετσι οι εταιριες με παραδειγμα το s7(για την καμερα μιλαω παντα) τοτε κριμα.

Οκ το S7 βγηκε το καλύτερο καμεροτηλεφωνο γιατι οντως παιρνεις φωτο πανευκολα και με σωστο focus αλλα απο ποιοτητα στα δικα μου ματια ειναι meh.

Ελα ρε LG κρατα τουλάχιστον την φυσικοτητα και την ποιοτητα στις φωτο τουλαχιστον για εμας τους ρομαντικους που μας αρεσει να σκαλιζουμε λιγο παραπανω το κομματι αυτο !

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει ετσι και το επίσημο μοντέλο στην καλυτερη μιλαμε για μια μετρια κάμερα.

Μακαρι να αλλαξει κατι και τα δειγματα που κυκλοφορουν να ειναι μην ειναι οι μεγιστες φωτογραφικες δυνατοτητες του κινητου.

Και αν συνεχισουν ετσι οι εταιριες με παραδειγμα το s7(για την καμερα μιλαω παντα) τοτε κριμα.

Οκ το S7 βγηκε το καλύτερο καμεροτηλεφωνο γιατι οντως παιρνεις φωτο πανευκολα και με σωστο focus αλλα απο ποιοτητα στα δικα μου ματια ειναι meh.

Ελα ρε LG κρατα τουλάχιστον την φυσικοτητα και την ποιοτητα στις φωτο τουλαχιστον για εμας τους ρομαντικους που μας αρεσει να σκαλιζουμε λιγο παραπανω το κομματι αυτο !

 

http://www.androidcentral.com/camera-comparison-lg-g6-vs-pixel-xl

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντα σε καμια καμερα δεν παιζει ρολο ο αισθητηρας...παιζει και ρολο το λογισμικο.η samsung φετος ηταν no1 στην καμερα s7 s7 edge και το lg g5 θα ελεγα.οποτε και στο g6 και με τον sony imx 258 rs που θα εχει θα εχει αριστη καμερα το Lg g6!Οι κινεζιες δεν το εχουν οτι και να βαλουν αισθητηρα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα εχουμε λετε καμια μεγαλη βελτιωση στις καμερες σε σχεση με τα προηγουμενα μοντελα;

Η καμερα του G5 δεν ειχε διαφορα απο του G4 για να μην πω οτι βιντεο εβγαζε καλυτερα το G4 σε χαμηλο φωτισμο :p

Η μεταβαση απο G2, G3 στα επομενα μοντελα ειχαν μεγαλη διαφορα.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πώς θα είναι η οθόνη του γιατί στο παρακάτω βίντεο φαίνεται πάλι ξεθωριασμενη

https://youtu.be/8RINsJFDd94

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πώς θα είναι η οθόνη του γιατί στο παρακάτω βίντεο φαίνεται πάλι ξεθωριασμενη

 

https://youtu.be/8RINsJFDd94

 

Γιατί δεν μου προκαλεί καμία έκπληξη :shifty::X

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πώς θα είναι η οθόνη του γιατί στο παρακάτω βίντεο φαίνεται πάλι ξεθωριασμενη

https://youtu.be/8RINsJFDd94

Μακάρι να μην έχουμε παλι τα ίδια.

Αν και απο το συγκεκριμένο βίντεο εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.

Η επιλογή παστέλ χρωματισμών για background στο ενα, σε σχέση με έντονα, ζωηρά χρώματα συνδιασμένα με μαύρο φόντο στο άλλο, δεν μπορεί να με οδηγήσει σε ασφαλή συμπεράσματα.

Θα πρέπει να δείχνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα για να μπορέσω να συγκρινω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλή Κρητική

http://www.phonearena.com/reviews/LG-G6-Review_id4323

Εγω εαν δεν ακουσω απο δικους μας τη γνωμη τους δεν πολυπιστευω αυτους εξω.Ας το παρουν οταν ερθει Ελλαδα και να μας πουν τι ψαρια πιανει.Ο χρονος θα δειξει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω εαν δεν ακουσω απο δικους μας τη γνωμη τους δεν πολυπιστευω αυτους εξω.Ας το παρουν οταν ερθει Ελλαδα και να μας πουν τι ψαρια πιανει.Ο χρονος θα δειξει.

 

Δεν διαφωνώ σωστά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...