Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.phonearena.com/news/LG-G6-camera-comparison_id91491 Μια πρώτη γεύση ;)

Πάντως εαν έχεις s7 edge δύσκολα κοιτάς απο g6 δεν βλέπω σε κάτι που να είναι καλύτερο σαν συνολικό πακέτο.

 

Εάν δεν έχεις όμως σαν επιλογή καλύτερη το S7 edge λόγο τιμής πρώτα από όλα και πιο μεγάλης μπαταρίας..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θαψτο οσο θελεις....δεν εχει σημασια καθολου.το κινητο ειναι πανεμορφο ,στιβαρο με πρωτοτυπη σχεδιαση με ασυλληπτες καμερες κ πρωτοτυπη διαχειριση φωτογραφιων..

οι περισσοτεροι Youtubers το αποθεωνουν σε αντιθεση με το G5 που το ειχαν θαψει..

το G6 θα ξαναβαλει την LG ξανα στο καδρο των κορυφαιων κινητων

Κ κατι αλλο ..μιλας εσυ για υπερτιμολογηση στα 700 Ε οταν εχεις δωσει 830 γι αυτο που εχεις?

 

 

Τα σκεφτικής πολύ ώρα όλα αυτά? δεν θαβω κατι.... γράφω τους άπειρους και πόλλους ακόμα λόγους που το κινητό θα πατώσει για τα σημερινά δεδομένα σε τέτοια τιμή για αυτά που προσφέρει. Για μια κάμερα να δόση κανεις 700+ euro σοβαρα τα λες??? με τοσα παιρνεις επαγγελματικη........! Ας πουλανε φετινα πραγματα με φετινα feautures σε φετινες τιμες και θα τους πω και μπραβο. Η πρωτότυπες εξυπνάδες πατωσαν την LG και πατώνει πανηγυρικά τα 3 τελευτά χρονια κατέστρεψε την πολύ όμορφη και βολική σχεδίαση που είχε στα κινητά τις όπως G2,G3,G4,V10. δεν φτάνει που έχει πρωτότυπες ιδέες όπως παράδειγμα το G5 αυτούς που το αγορασαν όμως τους έκοψε το support απο το πρωτο τριμηνο που ειδε ναυαγοι η πρωτότυπη ιδέα που λες. Επρεπε να δωσης 700 ευρουλακια και μετά από 3 μήνες να μην εχεις support να δούμε πως θα ένιωθες..... οποιος δεν έχει ιδέα από κινητά κοιταει τους youtubers μπας και καταλάβει τι παιζει με το κάθε κινητό. H youtubers τα έχουνε όλα φτιαγμένα ομως και δωρακι από την κάθε εταιρία το κινητακιτους ο απλός κοσμάκης χάνι τα λεφτά του επειδή δεν ξέρει.... θα συνεχίσει να πατώνει και λυπάμαι που στο λέω εδω θα ειμαστε και θα το δεις. Οι λόγοι που θα πατώσει είναι στο post μου παραπάνω αν δεν σου αρέσουν δεν φταίω εγώ... έχω δόση πολύ παραπάνω από 830 δεν έχω μονο ένα κινητό εχω σχεδον ολες της ναβαρχιδες..... σε πληροφορώ το s7 edge και το note 5 τα αξίζουν τα λεφτά τους και θα είναι τρομερά κινητά για χρονια και θα σε καλύβουν για πάντα στις ανάγκες σου. Δεν θα έπαιρνα περσινό μοντέλο με προπέρσινα features και ουτε θα το κανω......... εσένα που σου φαίνεται σωστό πάρτο και πες και ευχάριστο. Εγώ θα γελάσω και θα νοσταλγώ την παλιά νοοτροπία τις lg. Αυτή που πούλαγε κιόλας όχι την τωρινή που υποτιμα την νοημοσυνη μας. Πάλι καλά ο κόσμος πλέον ξέρει πολύ καλά τι γίνετε και το δείχνει κάθε μηνα σε όλες τις εταιρίες όχι μονο στην lg

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει image rentetion όπως όλα τα άλλα θα είναι απογοήτευση..Στον τομέα τις κάμερας περίμενα να βάλει τον τελευταίο αισθητήρα της Σόνυ. Επίσης έπρεπε να βρει παντεντα να αλλάζει η μπαταρία σαν το v20 και να είναι και αδιάβροχο. Προσωπικα αν τ πάρω θα περιμένω να πέσει στα 300 ευρώ από κανένα insomnia όπως με το g5

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθίστε να έρθει να το δούμε να το πιάσουμε να έχουμε προσωπική γνώμη και μετά θαφτε το αν θέλετε.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προσωπικά έχω πάρει g2,3,4,5 και δεν μ έβγαλαν το παραμικρό πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθίστε να έρθει να το δούμε να το πιάσουμε να έχουμε προσωπική γνώμη και μετά θαφτε το αν θέλετε.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προσωπικά έχω πάρει g2,3,4,5 και δεν μ έβγαλαν το παραμικρό πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανονικα πρεπει να το δοκιμασουμε, ολα τα αλλα ειναι θεωριες. Αλλα σιγουρα θα πρεπει να πεσει η τιμη του συντομα, ειναι μια γενια πισω το soc Και πρεπει να φανει στην τιμη.

ΚΑτα τα αλλα, η επιτυχια απο την αποτυχια δεν απεχουν πολυ:

Αν πχ η μπαταρια που εχει μετρια χωρητικοτητα, αποδειχθει καλη λογω καλης διαχειρισης, θα ειναι σημαντικο συν.

Αν η οθονη δεν ειναι ξεπλυμενη οπως στο G5, θα ειναι επισης μια καλη βελτιωση..

Και τελος, αν η καμερα ειναι το ιδιο καλη οπως στο G4/G5 Και ακομα καλυτερη, σιγουρα θα ειναι ενας σημαντικος λογος να το παρουμε. Στο phone arena παντως δεν δειχνουν ενθουσιασμο για την καμερα, αλλα αυτα τα site δεν τα εμπιστευομαι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο V10 ισχύει

Στο G5 δεν ισχύει

Στο G6 αν δεν το επιβεβαιώση κάποιος χρήστης μόνο εικασίες κάνουμε.

 

 

 

Στο G5 με σβηστεί οθόνη δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να πατήσεις το κουμπί; Δεν το ήξερα αυτό.

 

 

Αρα λοιπόν θα πρέπει να δούμε το συγκεκριμένο κινητό πως το χειρίζεται το θέμα.

Πάντως, πανάθεμά το, είναι πανέμορφο. Αν δεν είχε τις χαζομαρες της η LG .....

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

O αισθητηρας ειναι ο sony imx 258 rs.μοντελο σεπτεμβριου,ειναι λιγο παλιος αλλα η lg το εχει με την καμερα!θα εχει φοβερες φωτογραφιες σιγουρα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Όχι υπέρυθρες όχι ραδιόφωνο και όχι αποσπώμενη μπαταρία τα θεωρώ πλέον πισωγύρισμα.. Πραγματικά έχουν αρχίσει να με κουράζουν σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες σήμερα... Περίμενα στην LG να μείνει πίστη στα βασικά τουλάχιστον που η Samsung κτλ μας τα έχει "πάρει" εδώ και καιρό..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω και στο ιντερνετ οσα διαβάζω δεν θα εχει ουτε led ειδοποίησης?

 

Απο οτι καταλαβα εχει το συστημα του τζι5 ενα ενεργο μερος οθονης αντι για λεντ.

Ραδιοφωνο εχει

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θα εχει led ειδοποιησεων,σιγουρα δεν θα εχει υπερυθρες δεν εχουν αναφερθει πουθενα απο κανενα σε reviews(οποτε παει και το quick remote),αλλά ραδιοφωνο θα εχει...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε και αλλες ναυαρχιδες ακομα και κινεζικες δεν εχουν υπερυθρες,ενταξει τελειο κινητο δεν υπαρχει ειναι υποκειμενικο το θεμα για τον καθενα.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε και αλλες ναυαρχιδες ακομα και κινεζικες δεν εχουν υπερυθρες,ενταξει τελειο κινητο δεν υπαρχει ειναι υποκειμενικο το θεμα για τον καθενα.:)

 

Πολυ σωστα..Εξαλλου ολα ειναι παιχνιδια μαρκετιγκ των εταιρειων πιστευω εγω...Τωρα τι τον εξυπηρετει τον καθε χρηστη-αγοραστη προεχει....:rolleyes:

 

EDIT:Μαλλον αυτη θα ειναι και η αρχικη του τιμη για Ευρωπη 700-750e...

http://www.gsmarena.com/lg_g6_price_in_europe_to_start_from_700-news-23753.php

Αρκετα τσουχτερη ,αφου με 100 ευρω παραπανω θα παιρνεις s8...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα..Εξαλλου ολα ειναι παιχνιδια μαρκετιγκ των εταιρειων πιστευω εγω...Τωρα τι τον εξυπηρετει τον καθε χρηστη-αγοραστη προεχει....:rolleyes:

 

EDIT:Μαλλον αυτη θα ειναι και η αρχικη του τιμη για Ευρωπη 700-750e...

http://www.gsmarena.com/lg_g6_price_in_europe_to_start_from_700-news-23753.php

Αρκετα τσουχτερη ,αφου με 100 ευρω παραπανω θα παιρνεις s8...

 

Ναιαιαι; δε το λες και φτηνο εγω σαμσουνακιας ημουν κυριως αλλα απο το lg g2 και μετα παιρνω ελτζι δαγκωτο εχω παρει ολα τα μοντελα 2-3-4- v10 εκτος του τζι 5 και κανενα μα κανενα δε μου εβγαλε το παραμικρο μαλιστα το τζι2 και β10 τα εχω ακομα ΔΕΝ χαμπαριαζουν τιποτα αν καταφερω και πεσει η τιμη αν ερθει σε σκρουτζομαγαζα γιατι το β20 δεν ηρθε ποτε θα το τιμησω. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια 700-750 ευρω, παρα ειναι πολλα...Να κατεβει στα 350-400 περιπου,που θα κατέβει πιστευω σε κανα 8χταμηνο, ναι να το τιμησουμε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια 700-750 ευρω, παρα ειναι πολλα...Να κατεβει στα 350-400 περιπου,που θα κατέβει πιστευω σε κανα 8χταμηνο, ναι να το τιμησουμε.

 

Ναι αυτο λέμε πεσει στα 400 τουλαχιστον αν το φερουν τα σκρουτζομαγαζα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι υπέρυθρες όχι ραδιόφωνο και όχι αποσπώμενη μπαταρία τα θεωρώ πλέον πισωγύρισμα.. Πραγματικά έχουν αρχίσει να με κουράζουν σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες σήμερα... Περίμενα στην LG να μείνει πίστη στα βασικά τουλάχιστον που η Samsung κτλ μας τα έχει "πάρει" εδώ και καιρό..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτός από το ραδιόφωνο (που έχει δεκτη) σε όλα τα +5 από μένα ;)

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπω πάντως εδώ, μου αρέσουν:

 

Για να δούμε! Ξεκινάμε με καλές προοπτικές!

 

Κάπου διάβασα οτι και η οθόνη δεν είναι ιδιας τεχνολογίας με του g4/v10/g5.

Quantum, πως τις λέει. Του g6 νομιζω είναι normal IPS.

Δεν ξέρω αν αληθεύει βέβαια κάτι τέτοιο. Μακάρι γιατί οι quantum δεν της βγήκαν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ραδιόφωνο (που έχει δεκτη) σε όλα τα +5 από μένα ;)

 

G5. -

Ε ναι φίλε μου καταντάει απίστευτα κουραστικό όλο αυτό... Πάλι καλά που κράτησαν το ράδιο... Αλλά αυτό με τις υπέρυθρες και ειδικά αυτό να μην αλλάζει η μπαταρία εμένα με έχει κουράσει πάρα πολύ... Θα μείνω με το G4 μέχρι να τα φτύσει και μετά έχει ο θεός... (εξακολουθεί να μου γυαλίζει το LGv10 μάτι κυρίως λόγω οθόνης..)..

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω πόντο στην LG σ' αυτό το θέμα. Πιστεύω ότι το έχει περισσότερο. Όσο είχα Σαμμυ ποτέ δεν ήταν καλή σ' αυτό.

Για αυτονομία τώρα .... Είναι και τα παραπάνω mAh ......

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...