Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερον συγκριτικο μπαταριας σε χρηση, με το Huawei mate 9...

 

Και εδώ φαίνεται ότι η οθόνη του σε ίδια φωτεινότητα η απόδοση δεν έχει την ζωντάνια του huawei mate 9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφερον συγκριτικο μπαταριας σε χρηση, με το Huawei mate 9...

Αυτός ο τρόπος δε δείχνει το sοt .Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δοκιμάζουν έτσι τα κινητά για να δουν το sot . Όλα βγάζουν πολύ πολύ παραπάνω απο οτι βγάζουνε σε πραγματικές συνθήκες χρήσεις εκτός και αν κάποιος αγοράζει κινητό για να βλέπει συνέχεια ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν με άρεσε είναι ότι αν βλέπεις YouTube με το κινητό πάντα θα έχεις μαύρα αριστερά δεξιά. Μεγάλο φάουλ αυτό. Για να δω βίντεο σε όλη την οθόνη θα πρέπει να το έχω τραβήξει με την κάμερα του; Αν έχω ταινία και θέλω να την δω με κάποιο player θα μπορώ να δω την ταινία σε 18 9; Υπάρχει τέτοια επιλογή;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν με άρεσε είναι ότι αν βλέπεις YouTube με το κινητό πάντα θα έχεις μαύρα αριστερά δεξιά. Μεγάλο φάουλ αυτό. Για να δω βίντεο σε όλη την οθόνη θα πρέπει να το έχω τραβήξει με την κάμερα του; Αν έχω ταινία και θέλω να την δω με κάποιο player θα μπορώ να δω την ταινία σε 18 9; Υπάρχει τέτοια επιλογή;

Αν η ταινία είναι 18:9 θα την δεις κανονικά, συνήθως οι ταινίες είναι οι περισσότερες έτσι. Το youtube έχει 16:9 γι αυτό και βλέπεις τις μαύρες μπάρες όπως και τηλεόραση να δεις μέσω ίντερνετ 16:9 είναι πάλι. Αυτό που κερδίζεις πολύ στο 18:9 είναι στις ταινίες και στο split screen να τρέχεις 2 πρόγραμμα (ένα πάνω ένα κάτω)

Αν ήταν 16:9 σε 5.7 ίντσες τι κινητό θα ήταν πολύ πλατύ και δεν θα πιανοταν, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, ουσιαστικά σε body για 5,3 έχεις 5,7 οθόνη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν με άρεσε είναι ότι αν βλέπεις YouTube με το κινητό πάντα θα έχεις μαύρα αριστερά δεξιά. Μεγάλο φάουλ αυτό. Για να δω βίντεο σε όλη την οθόνη θα πρέπει να το έχω τραβήξει με την κάμερα του; Αν έχω ταινία και θέλω να την δω με κάποιο player θα μπορώ να δω την ταινία σε 18 9; Υπάρχει τέτοια επιλογή;

 

Αν η ταινία είναι 18:9 θα την δεις κανονικά, συνήθως οι ταινίες είναι οι περισσότερες έτσι. Το youtube έχει 16:9 γι αυτό και βλέπεις τις μαύρες μπάρες όπως και τηλεόραση να δεις μέσω ίντερνετ 16:9 είναι πάλι. Αυτό που κερδίζεις πολύ στο 18:9 είναι στις ταινίες και στο split screen να τρέχεις 2 πρόγραμμα (ένα πάνω ένα κάτω)

Αν ήταν 16:9 σε 5.7 ίντσες τι κινητό θα ήταν πολύ πλατύ και δεν θα πιανοταν, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, ουσιαστικά σε body για 5,3 έχεις 5,7 οθόνη

Εντάξει, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα παιδιά. Προσωπικά το προτιμώ με αυτό το aspect ratio αφού του δίνει πιο βολικό μέγεθος για δεδομένη διάσταση οθόνης.

Τώρα τα μαύρα δεξιά και αριστερά στο YouTube ..... εντάξει, μικρό το κακό, έως τρίχες δηλαδή!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα παιδιά. Προσωπικά το προτιμώ με αυτό το aspect ratio αφού του δίνει πιο βολικό μέγεθος για δεδομένη διάσταση οθόνης.

Τώρα τα μαύρα δεξιά και αριστερά στο YouTube ..... εντάξει, μικρό το κακό, έως τρίχες δηλαδή!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Συμφωνώ κ εγώ... Εμένα προσωπικά δε μ ενδιαφέρει καθόλου γιατί ότι θέλω να δω από YouTube το βλέπω κατευθείαν στην smart tv μου... Ψάχνω απ το κινητό κ βλέπω στην tv... Το θέμα είναι να βγει σωστό το κινητό χωρίς προβλήματα...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ... Εμένα προσωπικά δε μ ενδιαφέρει καθόλου γιατί ότι θέλω να δω από YouTube το βλέπω κατευθείαν στην smart tv μου... Ψάχνω απ το κινητό κ βλέπω στην tv... Το θέμα είναι να βγει σωστό το κινητό χωρίς προβλήματα...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

Μεγάλη κουβέντα αυτή! Ειδικά όταν μιλάμε για LG. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πιο να παρω..Ειμαι ανάμεσα σε Lg g6,S7,A5 2017..Το καθε ενα εχει τα θετικά του κ τα αρνητικά του..Το A5 το μεγάλο του οπλο ειναι η αυτονομία που απλα δεν υπαρχει!!!Αλλα θελω μια βοήθεια ρε παιδια δεν ξερω..Το lg g6 μετα απο χρονια κ αυτο μου εχει κανει κλικ..
Link to comment
Share on other sites

Το lg g6 μετα απο χρονια κ αυτο μου εχει κανει κλικ..

υπομονή να κάνει launch φίλε μου

να περάσει και ένας μήνας

γουρούνι στο σακί ...δεν λέει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπομονή να κάνει launch φίλε μου

να περάσει και ένας μήνας

γουρούνι στο σακί ...δεν λέει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Συμφωνω και εγω για το G6 να περασει 1και 2 μηνες ωστε να βγουν τα πρωτα συμπερασματα.Αλλλα το ξαναλεω...οχι και 700+ ευρω ρε παιδια.Με 480 περιπου ευρω παιρνει κανεις τωρα το s7 edge και καθαρισε τη μπουγαδα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και λίγο λέτε παιδιά, για 1-2 μήνες.

Ούτως ή άλλως δεν θα έχει πέσει και σε Νορμάλ τιμή, ακόμη.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξερω πιο να παρω..Ειμαι ανάμεσα σε Lg g6,S7,A5 2017..Το καθε ενα εχει τα θετικά του κ τα αρνητικά του..Το A5 το μεγάλο του οπλο ειναι η αυτονομία που απλα δεν υπαρχει!!!Αλλα θελω μια βοήθεια ρε παιδια δεν ξερω..Το lg g6 μετα απο χρονια κ αυτο μου εχει κανει κλικ..

 

Απευθύνσου στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Αποψη μου, οποιος θελει να το παρει, θεωρω οτι ισως αποδειχθει η συσκευη της χρονιας εαν η LG κρατησει τα θετικα της (καμερα) και φτιαξει τα υπολοιπα (ποιοτητα κατασκευης, s/w, μπαταρια). ΘΕωρω οτι με το G6 τα 2 πρωτα θα ειναι οκ, και το 3ο θα ειναι σε μια μετρια αποδοση, που με το s8 Που ερχεται παιζει ναναι απο τις κορυφαιες αυτονομιες.

Για μενα Αξιζει να το δοκιμασουμε αλλα προς καλοκαιρι να δουμε τι θα βγαλει και να πεσει η τιμη. Προσωπικα θα το επαιρνα και τωρα αν δεν με ενδιεφεραν τα λεφτα (γιατι αν δεν βγει τοσο καλο θα πουληθει πιο δυσκολα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτιμώ ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει αναβαθμισμένη έκδοση του G6 όταν θα υπάρξει ευρεία κυκλοφορία και διαθεσιμότητα του Snapdragon 835. Ίδωμεν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το huawei θα σκιστεί και εκείνο με την σειρά του στις αναβαθμίσεις. ....Τέλος πάντων εγώ όσο έχω δει πιο τυπική είναι στις ενημερώσεις η samsung παρά η huawei και μιλάω και σαν άτομο που επέλεξα το p9 lite για την γυναίκα έναντι του j7. Όσο για το πόσο σημαντικό κριτήριο είναι η υποστήριξη από τον κατασκευαστή για αυτό το λόγο και πήγα πριν καιρό σε nexus.

Είπα εγώ για το Ρ9 κάτι τέτοιο? Το αντίθετο μάλιστα στηρίζω. Το κινητό πρέπει πρώτιστα να λειτουργεί όσο το δυνατόν καλύτερα και είναι ελάχιστα συμπαντικό αν θα έχει νο

Εκτιμώ ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει αναβαθμισμένη έκδοση του G6 όταν θα υπάρξει ευρεία κυκλοφορία και διαθεσιμότητα του Snapdragon 835. Ίδωμεν...

Είναι πολύ πιθανό, ν' αρχίσει και αυτή τα plus.

Αν και ο 821 δεν με χαλάει καθόλου. Κτινακι soc. Αλλά για τους "περίεργους" που πρέπει να έχουν το top, ο 835 επιβάλεται.

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολύ πιθανό, ν' αρχίσει και αυτή τα plus.

Αν και ο 821 δεν με χαλάει καθόλου. Κτινακι soc. Αλλά για τους "περίεργους" που πρέπει να έχουν το top, ο 835 επιβάλεται.

 

Δεν είναι θέμα "περιέργειας"... μια ναυαρχίδα του βεληνεκούς της LG θα πρέπει να έχει τα αντίστοιχα τεχνικά χαρακτηριστικά με τον ανταγωνισμό αν θέλει να τον αντιμετωπίσει στα ίσια. Και όπως και να' χει... ο 835 όπως και ο επερχόμενος exynos της Samsung είναι σαφώς δυνατότερα soc από τον προηγούμενης γενιάς πλέον 821.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει αναβαθμισμένη έκδοση του G6 όταν θα υπάρξει ευρεία κυκλοφορία και διαθεσιμότητα του Snapdragon 835. Ίδωμεν...

Μακάρι να βγει με τον 835 για να πάρουμε εμείς πιο γρήγορα κ πιο φθηνά το υπάρχον με τον 821...μια χαρά θα είναι δυνατό κ σβέλτο... Τα benchmarks δε με ενδιαφέρουν καθόλου...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγει με τον 835 για να πάρουμε εμείς πιο γρήγορα κ πιο φθηνά το υπάρχον με τον 821...μια χαρά θα είναι δυνατό κ σβέλτο... Τα benchmarks δε με ενδιαφέρουν καθόλου...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

Συμφωνώ!!! αερατο θα ναι με τον 821

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγει με τον 835 για να πάρουμε εμείς πιο γρήγορα κ πιο φθηνά το υπάρχον με τον 821...μια χαρά θα είναι δυνατό κ σβέλτο... Τα benchmarks δε με ενδιαφέρουν καθόλου...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

Τα οποια benchmarks den ειναι καθολου ασχημα ηδη...Antutu 159.968

 

θεωρω οτι το G6 ειναι ενα πανεμορφο τηλεφωνο με ιδιαιτερη σχεδιαση που αν δεν υπηρχε η τρωθεισα φημη για τα LG θα μπορουσε να ειναι το smartphone toy 2017

Link to comment
Share on other sites

Τα οποια benchmarks den ειναι καθολου ασχημα ηδη...Antutu 159.968

 

 

 

 

θεωρω οτι το G6 ειναι ενα πανεμορφο τηλεφωνο με ιδιαιτερη σχεδιαση που αν δεν υπηρχε η τρωθεισα φημη για τα LG θα μπορουσε να ειναι το smartphone toy 2017

 

 

Δυστυχώς για την LG δεν είναι μόνο το θέμα της έλλειψης αξιοπιστίας αλλά και της πετσοκομμένης έκδοσης για την Ευρώπη σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Και άψογο να αποδειχθεί στην πορεία τα πετσοκομμένα feature είναι deal breaker.

 

Απορώ μάλιστα ποσά ελαφριά την καρδιά το παίρνουμε και να το θεωρούμε φυσιολογικό αυτό να πληρώνουμε και με καπέλο τιμές και πετσοκομμένη έκδοση να εισπράτουμε

 

Αυτές οι πρακτικές της εταιρίας επιοικως απαράδεκτο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καντε υπομονη μην πυροβολειτε τον πιανιστα.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για την LG δεν είναι μόνο το θέμα της έλλειψης αξιοπιστίας αλλά και της πετσοκομμένης έκδοσης για την Ευρώπη σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Και άψογο να αποδειχθεί στην πορεία τα πετσοκομμένα feature είναι deal breaker.

 

Απορώ μάλιστα ποσά ελαφριά την καρδιά το παίρνουμε και να το θεωρούμε φυσιολογικό αυτό να πληρώνουμε και με καπέλο τιμές και πετσοκομμένη έκδοση να εισπράτουμε

 

Αυτές οι πρακτικές της εταιρίας επιοικως απαράδεκτο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Συμφωνώ κ σε αυτό... Αλλά αν το πάρω 300€ τα ξεχνάω όλα! ;)

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Σε τι έπεσε πετσοκομμα αν επιτρέπεται?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε τι έπεσε πετσοκομμα αν επιτρέπεται?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Έχω αναφερθεί προηγούμενες σελίδες.

 

Συμφωνώ κ σε αυτό... Αλλά αν το πάρω 300€ τα ξεχνάω όλα! ;)

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

 

Εννοείται στα 300 ευρώ κανεις το κινέζο αλλά και πάλι αν σου χρειάζονται και τα θεωρείς σημαντικά αυτά που λείπουν όσο και να πέσει δεν παύει να είναι ελλείψεις.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...