Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το s7 edge?

Βασικα ειναι μονο 2 χιλιοστα πιο κοντο. Στο πλατος ειναι μισο χιλιοστο και σε παχος πιο χοντρο. Αλλα δε νομιζω αυτη η διαφορα σε διαστασεις να κοστιζει τοσα mah.. Στην τελικη, καλυτερα να το εκανε λιγο πιο μεγαλο και ας χαριζε καλυτερη αυτονονομια. Τι 80% ratio τι 78..πηγαμε απο το ενα ακρο στο αλλο..

Απο την αλλη, η αυτονομια ειναι καθαρα θεμα mah, πρωτα, και μετα θεμα διαχειρισης. Αν δεν εχεις καυσιμο, ουτε σε κατηφορα δεν πας....

Απο εκει και περα, οι απαιτησεις καθε χρονο αυξανονται, γιατι αν μειωνονταν θα βλεπαμε τα παντα να πετανε με το H/w εκει που φτανει....αρα τι καλυτερη διαχειριση να κανει οταν απαιτουνται συνεχεια ποσα ενεργειας για διαχειριση? δεν γινεται.

 

Απλα προσωπικα πιστευω οτι θα βγαζει τη μερα, που μου αρκει σε πρωτη φαση..ομως θα ξενερωνα φευγοντας απο συσκευη που βγαζω 2 μερες..

Ελα μωρε μη το σκεφτεσαι με την ταχυφορτιση μεχρι να φτιαξεις ενα καφε και να κανεις ενα τσιγαρο θα σε καλυπτει εμενα προσωπικα εκτος του "αθλιου" note 4 ολα τα κινητα μου με τη χρηση που κανω πιανω τη δευτερη μερα ακομα και με το v10 μου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελα μωρε μη το σκεφτεσαι με την ταχυφορτιση μεχρι να φτιαξεις ενα καφε και να κανεις ενα τσιγαρο θα σε καλυπτει εμενα προσωπικα εκτος του "αθλιου" note 4 ολα τα κινητα μου με τη χρηση που κανω πιανω τη δευτερη μερα ακομα και με το v10 μου. :)

 

Για να πιάσεις με το V10 δεύτερη μέρα πρέπει να τα έχεις όλα κλειστά και να μην ασχολείσαι σχεδόν καθόλου μαζί του.. Δεν είναι αυτός ο στόχος ενός smartphone.

Εγώ με το V10 χωρίς powerbank δεν πάω πουθενά. Ταχυφορτιση καλή αν δεν ασχολείσαι μαζί του. Αν το. Παίζεις αργή πάλι.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε μη το σκεφτεσαι με την ταχυφορτιση μεχρι να φτιαξεις ενα καφε και να κανεις ενα τσιγαρο θα σε καλυπτει εμενα προσωπικα εκτος του "αθλιου" note 4 ολα τα κινητα μου με τη χρηση που κανω πιανω τη δευτερη μερα ακομα και με το v10 μου. :)

 

Η μπαταρία θέλω να βγάλει χρόνο χωρίς να χάσει το 30% της ήδη μικρής αυτονομίας της.. Άρα φορτίζω με αργό φορτιστή μόνο, ούτε καν με το δικό τους.

Δε θα με απασχολούσε κάτι τέτοιο αν άλλαζε χωρίς σέρβις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάσεις με το V10 δεύτερη μέρα πρέπει να τα έχεις όλα κλειστά και να μην ασχολείσαι σχεδόν καθόλου μαζί του.. Δεν είναι αυτός ο στόχος ενός smartphone.

Εγώ με το V10 χωρίς powerbank δεν πάω πουθενά. Ταχυφορτιση καλή αν δεν ασχολείσαι μαζί του. Αν το. Παίζεις αργή πάλι.

 

Οταν το φορριζεις δε το παιζεις κανονας.

Ασχολουμαι με το κινητο αλλα πιο πολυ με τους ανθρωπους, δε πεφτω με τα μουτρα ουτε παιζω παιχνιδια και τα εχω ολα ανοιχτα 4g ειδικα δεν κλεινη ποτε και σε κανενα κινητο μου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ρώτησα και δεν απάντηση. Το V10 που έχω αν είναι σβηστή η οθόνη θέλει πάτημα το κουμπί να ανάψει η οθόνη για να λειτουργεί ο αισθητήρας. Στο G6 με σβηστεί οθόνη ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος λειτουργεί;

 

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

Αυτό παιδιά ισχύει? Έτσι είναι τα πράγματα? :blink:

Στο G6 εννοώ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

Αυτό παιδιά ισχύει? Έτσι είναι τα πράγματα? :blink:

Στο G6 εννοώ.

 

Λογικά ναι. Είναι power button. Ο αισθητήρας για να δουλέψει πρέπει να είναι ενεργοποίημενη η οθόνη. Στα βίντεο βλέπω πρώτα πατάνε το κουμπί και μετά ξεκλειδώνει με την γνωστή καθυστέρηση όπως στο V10 που έχω και V20. Στο Mate 9 πάντως με σβηστεί οθόνη ανάβει γρήγορα. Από τους πιο γρήγορους αισθητήρες σε κινητά.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

Αυτό παιδιά ισχύει? Έτσι είναι τα πράγματα? :blink:

Στο G6 εννοώ.

Ποιο να ισχύει φίλτατε;

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια Απορια ειναι δυνατον να ασχολειστε αν ανοιγει με μια κινηση η δυο πχ;ποσο χρονο θα χασετε εκτος αν ειναι θεμα τεμπελιας ελεος σε λιγο θα βγει κινητο που θα του λες "ανοιξε ξεκλειδωσε"και οι δυο λεξεις θα σας φαινονται πολλες.Και αααα αυτο ανοιγειβπιο γρηγορα δεκα εκατοστα του δευτερολεπτου κλπ σας κυνηγανε η πατε για πρωταθλητισμο.??:):)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλω να ενεργοποιηθεί η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει το κινητό. Πατώντας όμως το κουμπί αυτόματα ενεργοποιήτε ο αισθητήρας τότε και ξεκλειδώνει.. Και για να το ξεκλειδώσω με το αποτύπωμα θα πρέπει να είναι ενεργοποίημενη η οθόνη. Μέχρι τα xiaomi των 150€ έχουν Αισθητήρα που δουλεύει με σβηστεί οθόνη..........
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θέλω να ενεργοποιηθεί η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει το κινητό. Πατώντας όμως το κουμπί αυτόματα ενεργοποιήτε ο αισθητήρας τότε και ξεκλειδώνει.. Και για να το ξεκλειδώσω με το αποτύπωμα θα πρέπει να είναι ενεργοποίημενη η οθόνη. Μέχρι τα xiaomi των 150€ έχουν Αισθητήρα που δουλεύει με σβηστεί οθόνη..........

 

Τοτε κανε διπλο ταπ ταπ δε ξεκλειδωνει η οθονη απλο και γρηγορο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην το πάρεις τότε το g 6

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτσε να βγει να το πάρει κόσμος να δούμε και μερικά vs.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικά το G6 πάντως σαν χρηστης LG κινητών για να έρθουμε και στο θέμα του thread το θεωρώ άπατο. Ποιος θα πάει να πάρει κινητό 720+ euro μη πω και παραπανω και παθουμε κανα εμφραγμα εδω μεσα... με περσινό επεξεργαστή ενώ ο φετινός snapdragon θα είναι έτι φωτός καλύτερος του περσινού και όλα αυτά μέσα σε ένα χρόνο εξέλιξης ειδικα στο θεαμα μπαταριας και θερμοκρασιας. Με IPS οθόνη που μονο root και αλλαγή kernel την σώζει για να βλέπει λίγο χρώμα το ματάκι μας. Με μπαταρία 3300mah....... αποφάσισε να την ανεβάσει μετά από 3 χρονια 300 ΟΛΟΚΛΗΡΑ mah σώπα ρε LG......... με ένα ιστορικό τις LG με άπειρα screen burn από εποχή G2 και μετά στo 90% των κινητων της. Με bootloops και πεταμα του κινητού μετά από 2 χρονια στα σκουπίδια στην κυριολεξία ένα το αγοράζαμε 550+++ euro. Με features που έχουν βγει ήδη εδώ και 3 χρονια και η LG αποφάσισε να προσθέσει μερικά φέτος και τα πλασάρει σαν super duper wow features..... Με ένα G5 που οποιοι αγόρασαν modules τους έκοψε το support από τον πρώτο μηνα που είδαν ότι πήγε άπατο και αυτο και τα modules. Άπατο και φέτος VM κλασικά από τον τρίτο μηνα αλλα και σε VM δεν θα το προτιμήση για κανένα λόγο ο κόσμος. Εγώ πάντως σε LG θα προτιμούσα ένα G2 ένα G3 με root και ενα V10 τρομερό κινητό. Με τα αλα ολα γελαω και απο οτι βλεπω θα συνεχισω να γελαω ειδικα στο θεμα τιμολογησης για αυτα που δινει στον κοσμο. Για mid range κινητό μια χαρά είναι στα 400 euro για αυτα που παραρεχει. Κάτι θα έκανε με τοσα λεφτα για αυτά που δίνει σε σχέση με samsung, iphone και πολλά αλλα... Εξαιρείται η καμερα που θα ειναι απο αλλο πλανητη λογικα και μπράβο τους σε αυτον τον τομεα μαλλον καλυτερα να κανουν καμερες γιατι στο συνολο υστερει στα παντα..... Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια Απορια ειναι δυνατον να ασχολειστε αν ανοιγει με μια κινηση η δυο πχ;ποσο χρονο θα χασετε εκτος αν ειναι θεμα τεμπελιας ελεος σε λιγο θα βγει κινητο που θα του λες "ανοιξε ξεκλειδωσε"και οι δυο λεξεις θα σας φαινονται πολλες.Και αααα αυτο ανοιγειβπιο γρηγορα δεκα εκατοστα του δευτερολεπτου κλπ σας κυνηγανε η πατε για πρωταθλητισμο.??:):)

 

Δεν νομίζω ότι απασχολεί κανέναν το/τα δευτερόλεπτα (και αν είναι τόσο) που θα κάνει να ξεκλειδώσει.

Είναι όμως κουτή υλοποίηση σε σχέση με το να δουλεύει με κλειστή την οθόνη. Έχω το Ρ9 αυτή την στιγμή, έτσι δουλεύει ( με σβηστή την οθόνη ακουμπάω τον αισθητήρα και ανοίγει και ξεκλειδώνει ταυτόχρονα) και το θεώρησα αυτονόητο.

Αυτό που συζητάμε είναι ένα άσκοπο step παραπάνω. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Απλά ένας πλεονασμός, όχι ότι χάθηκε ο κόσμος.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγει να το πάρει κόσμος να δούμε και μερικά vs.....

Αυτό περιμένω και εγώ :)

Πάντως μ αρέσει

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικά το G6 πάντως σαν χρηστης LG κινητών για να έρθουμε και στο θέμα του thread το θεωρώ άπατο. Ποιος θα πάει να πάρει κινητό 720+ euro μη πω και παραπανω και παθουμε κανα εμφραγμα εδω μεσα... με περσινό επεξεργαστή ενώ ο φετινός snapdragon θα είναι έτι φωτός καλύτερος του περσινού και όλα αυτά μέσα σε ένα χρόνο εξέλιξης ειδικα στο θεαμα μπαταριας και θερμοκρασιας. Με IPS οθόνη που μονο root και αλλαγή kernel την σώζει για να βλέπει λίγο χρώμα το ματάκι μας. Με μπαταρία 3300mah....... αποφάσισε να την ανεβάσει μετά από 3 χρονια 300 ΟΛΟΚΛΗΡΑ mah σώπα ρε LG......... με ένα ιστορικό τις LG με άπειρα screen burn από εποχή G2 και μετά στo 90% των κινητων της. Με bootloops και πεταμα του κινητού μετά από 2 χρονια στα σκουπίδια στην κυριολεξία ένα το αγοράζαμε 550+++ euro. Με features που έχουν βγει ήδη εδώ και 3 χρονια και η LG αποφάσισε να προσθέσει μερικά φέτος και τα πλασάρει σαν super duper wow features..... Με ένα G5 που οποιοι αγόρασαν modules τους έκοψε το support από τον πρώτο μηνα που είδαν ότι πήγε άπατο και αυτο και τα modules. Άπατο και φέτος VM κλασικά από τον τρίτο μηνα αλλα και σε VM δεν θα το προτιμήση για κανένα λόγο ο κόσμος. Εγώ πάντως σε LG θα προτιμούσα ένα G2 ένα G3 με root και ενα V10 τρομερό κινητό. Με τα αλα ολα γελαω και απο οτι βλεπω θα συνεχισω να γελαω ειδικα στο θεμα τιμολογησης για αυτα που δινει στον κοσμο. Για mid range κινητό μια χαρά είναι στα 400 euro για αυτα που παραρεχει. Κάτι θα έκανε με τοσα λεφτα για αυτά που δίνει σε σχέση με samsung, iphone και πολλά αλλα... Εξαιρείται η καμερα που θα ειναι απο αλλο πλανητη λογικα και μπράβο τους σε αυτον τον τομεα μαλλον καλυτερα να κανουν καμερες γιατι στο συνολο υστερει στα παντα.....

Θαψτο οσο θελεις....δεν εχει σημασια καθολου.το κινητο ειναι πανεμορφο ,στιβαρο με πρωτοτυπη σχεδιαση με ασυλληπτες καμερες κ πρωτοτυπη διαχειριση φωτογραφιων..

οι περισσοτεροι Youtubers το αποθεωνουν σε αντιθεση με το G5 που το ειχαν θαψει..

το G6 θα ξαναβαλει την LG ξανα στο καδρο των κορυφαιων κινητων

Κ κατι αλλο ..μιλας εσυ για υπερτιμολογηση στα 700 Ε οταν εχεις δωσει 830 γι αυτο που εχεις?

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

E βρε παιδια μη μαλωνετε...Τους επομενους μηνες θα δειξει εαν εχει παιδικες ασθενειες κτλ.Και σιγουρα η τιμη του θα πεσει απο το καλοκαιρι και μετα.Και εαν ειναι σε ολα ενταξει σιγουρα θα αξιζει να το παρει κανεις με κανα 350αρι...Αφου ξερετε τι γινεται με τις τιμες.Στην αρχη τα κοπανανε και μετα απο κανα 6μηνο πεφτει εκει που πρεπει και οσο περναει ο καιρος ολο και κατεβαινει.Τωρα εαν καποιος τα εχει τα ευρωπουλα και του περισευουν ας παει να το παρει απο τον Απριλιο να κανει και εφε...Η καλυτερη χρονικη αγορα για μενα ειναι μετα τους 8 μηνες περιπου και μετα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω G6 vs S8 vs Mate 9. Τότε θα μπορούμε να συγκρίνουμε....

Σωστό και αυτο.Θα βοηθησει πολλους.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό που γράφω πάνω από την ερώτηση του..

Στο V10 ισχύει

Στο G5 δεν ισχύει

Στο G6 αν δεν το επιβεβαιώση κάποιος χρήστης μόνο εικασίες κάνουμε.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο V10 ισχύει

Στο G5 δεν ισχύει

Στο G6 αν δεν το επιβεβαιώση κάποιος χρήστης μόνο εικασίες κάνουμε.

 

Στο G5 με σβηστεί οθόνη δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να πατήσεις το κουμπί; Δεν το ήξερα αυτό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

E βρε παιδια μη μαλωνετε...Τους επομενους μηνες θα δειξει εαν εχει παιδικες ασθενειες κτλ.Και σιγουρα η τιμη του θα πεσει απο το καλοκαιρι και μετα.Και εαν ειναι σε ολα ενταξει σιγουρα θα αξιζει να το παρει κανεις με κανα 350αρι...Αφου ξερετε τι γινεται με τις τιμες.Στην αρχη τα κοπανανε και μετα απο κανα 6μηνο πεφτει εκει που πρεπει και οσο περναει ο καιρος ολο και κατεβαινει.Τωρα εαν καποιος τα εχει τα ευρωπουλα και του περισευουν ας παει να το παρει απο τον Απριλιο να κανει και εφε...Η καλυτερη χρονικη αγορα για μενα ειναι μετα τους 8 μηνες περιπου και μετα...

 

Απόλυτα σωστός! Και θα προσθέσω να μην εμφανίζει bootloop και ir...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω G6 vs S8 vs Mate 9. Τότε θα μπορούμε να συγκρίνουμε....

 

http://www.phonearena.com/news/LG-G6-camera-comparison_id91491 Μια πρώτη γεύση ;)

Πάντως εαν έχεις s7 edge δύσκολα κοιτάς απο g6 δεν βλέπω σε κάτι που να είναι καλύτερο σαν συνολικό πακέτο.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...