Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απενεργοποίησα το double tap για άνοιγμα της οθόνης και είδα τουλάχιστον 30-40 λεπτά παραπάνω Screen on time!

Αν και με βόλευε τρελά μιας και βαριόμουν κάθε φορά να βάζω δάκτυλο από πίσω :p, αλλά τελικά το απενεργοποίησα μιας και προτίμησα την αυτονομία. Παρ' όλο που σε διάφορα φόρουμ αρκετοί λένε πως είναι μικρή η χασούρα της μπαταρίας , θα συμφωνήσω με τους άλλους μισούς που λένε αυτό που περιγράφω από πάνω. Το μέτρησα εναλλάξ όλη την εβδομάδα και είμαι πολύ σίγουρος. Κάντε και σεις μια δοκιμή και πείτε.... :)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απενεργοποίησα το double tap για άνοιγμα της οθόνης και είδα τουλάχιστον 30-40 λεπτά παραπάνω Screen on time!

Αν και με βόλευε τρελά μιας και βαριόμουν κάθε φορά να βάζω δάκτυλο από πίσω :p, αλλά τελικά το απενεργοποίησα μιας και προτίμησα την αυτονομία. Παρ' όλο που σε διάφορα φόρουμ αρκετοί λένε πως είναι μικρή η χασούρα της μπαταρίας , θα συμφωνήσω με τους άλλους μισούς που λένε αυτό που περιγράφω από πάνω. Το μέτρησα εναλλάξ όλη την εβδομάδα και είμαι πολύ σίγουρος. Κάντε και σεις μια δοκιμή και πείτε.... :)

 

Οντως παιζει τετοια διαφορα στο συνολικο χρονο οθονης;

Δεν το ειχα σκεφτει να το δοκιμασω να σου πω την αληθεια,αλλα μιας κ το αναφερεις θα το ψαξω..

Παντως σε χρονο οθονης μετα κ απο εκεινη την απενεργοποιηση της διεργασιας παρακολουθησης της LG που μας ειχες αναφερει,με απενεργοποιηση πολλων εφαρμογων που θεωρω ασημαντες για εμενα αλλα κ χρηση nova η pixel launcher,πιανω ανετα πανω απο 6 ωρες σε μιαμιση μερα..αρκετες φορες ετυχε κ πανω απο 7 ωρες αλλα σε περιπου 24 ωρες μεταξυ 2 φορτισεων..επισης να αναφερω οτι επειδη σερφαρω παρα πολυ,ειδα μεγαλη διαφορα σε αυτονομια με χρηση του CM browser εναντι του chrome ο οποιος κυριολεκτικα ρουφαγε τη μπαταρια..

Ακομα ομως δυστυχως παραμενει το προβλημα με την υπερβολικη καταναλωση σε αδρανεια,το οποιο σε ποσοστα φτανει τα 2/3 της αντιστοιχης καταναλωσης οθονης κ για το οποιο θεωρω οτι δεν υπαρχει γιατρεια δυστυχως.

Δεν ξερω αν βελτιωθει η κατασταση αν κ οταν δοθει η oreo,που κι εκεινη το πιθανοτερο ειναι οτι κατι θα μας βγαλει..ηδη διαβαζω σε θεματα για το v30 οτι οσοι χρησιμοποιουν την εφαρμογη της Gcam,εχουν διαφορα θεματακια σε σχεση με τη nougat..ελπιζω να μην συμβει το ιδιο κ με το G6 γιατι με βλεπω να μενω χωρις αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ περίεργο αυτό με την αδράνεια. Όσο το χρησιμοποιείς τόσο .... καλύτερα για την μπαταρία!

Σα να σε τιμωρεί το κινητό αν δεν ασχολείσαι μαζί του!:lol: Φαντάζομαι θα το διορθώσουν με το μπισκότο, αλλά όντως έχεις δίκιο με αυτά που έπαθαν οι άλλοι (και όχι μόνο αυτοί)! Για να δούμε, μπορεί εμείς να ήμαστε τυχεροί.

Καλή συμβουλή αυτή με τον browser, δεν είχα σκεφτεί ότι ο chrome ρουφάει. Θα το δω και θα σου πω μιας και γω σερφάρω αρκετά απλά μου άρεσαν οι ειδήσεις που μου έβγαζε ο chrome στην κεντρική.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φανταστικό , μια ευχάριστη έκπληξη σε πολλούς τομείς. Για έναν μέσο χρήστη όπως εγώ που δεν ενδιαφέρεται για specs αλλά για ουσία είναι σίγουρα vfm.Απτή ποιότητα κατασκευής+++ Έχεις τηλέφωνο για καθαρό ήχο κλήσης, σήμα κλπ. Gps οπου κι αν πήγα από δρομάκια σε αστικό ιστό είτε πλοήγηση στο εξωτερικό. Ραδιόφωνο που για εμάς τους υπερήλικες ακόμα μετράει:). Οθόνη σε μέγεθος και σε ευκρίνεια πολύ καλή. Φωτογραφία από τα καλύτερα , έτσι κι αλλοιώς το θέμα εχει συζητηθεί αρκετά, κατέβασα με την βοήθειά σας και τις gcam !! Τα mail προσωπικά κι επαγγελματικά, viber, αποστολή λήψη εγγραφων κλπ εννοείται ουδέν πρόβλημα.

Με λίγα λόγια συστήνεται και χαίρομαι που απ ότι φαίνεται είμαι ο ΜΟΝΟΣ εδώ μέσα που αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τις διαρκείς επανεκινήσεις. Το πρόβλημα πια είναι αξεπέραστο, το κινητό είναι ουσιαστικά off.Τώρα που γράφω έχει κανένα δίωρο που ανοιγοκλείνει και ζεσταίνεται. Από τριημέρου η sim έχει μετακομίσει σε εφεδρικό τηλέφωνο. Απλά δεν θέλω να το πάρω απόφαση γιατι το γούσταρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φανταστικό , μια ευχάριστη έκπληξη σε πολλούς τομείς. Για έναν μέσο χρήστη όπως εγώ που δεν ενδιαφέρεται για specs αλλά για ουσία είναι σίγουρα vfm.Απτή ποιότητα κατασκευής+++ Έχεις τηλέφωνο για καθαρό ήχο κλήσης, σήμα κλπ. Gps οπου κι αν πήγα από δρομάκια σε αστικό ιστό είτε πλοήγηση στο εξωτερικό. Ραδιόφωνο που για εμάς τους υπερήλικες ακόμα μετράει:). Οθόνη σε μέγεθος και σε ευκρίνεια πολύ καλή. Φωτογραφία από τα καλύτερα , έτσι κι αλλοιώς το θέμα εχει συζητηθεί αρκετά, κατέβασα με την βοήθειά σας και τις gcam !! Τα mail προσωπικά κι επαγγελματικά, viber, αποστολή λήψη εγγραφων κλπ εννοείται ουδέν πρόβλημα.

Με λίγα λόγια συστήνεται και χαίρομαι που απ ότι φαίνεται είμαι ο ΜΟΝΟΣ εδώ μέσα που αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τις διαρκείς επανεκινήσεις. Το πρόβλημα πια είναι αξεπέραστο, το κινητό είναι ουσιαστικά off.Τώρα που γράφω έχει κανένα δίωρο που ανοιγοκλείνει και ζεσταίνεται. Από τριημέρου η sim έχει μετακομίσει σε εφεδρικό τηλέφωνο. Απλά δεν θέλω να το πάρω απόφαση γιατι το γούσταρα πολύ...

Πρέπει να το στείλεις οπωσδήποτε για σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησα το double tap για άνοιγμα της οθόνης και είδα τουλάχιστον 30-40 λεπτά παραπάνω Screen on time!

Αν και με βόλευε τρελά μιας και βαριόμουν κάθε φορά να βάζω δάκτυλο από πίσω :p, αλλά τελικά το απενεργοποίησα μιας και προτίμησα την αυτονομία. Παρ' όλο που σε διάφορα φόρουμ αρκετοί λένε πως είναι μικρή η χασούρα της μπαταρίας , θα συμφωνήσω με τους άλλους μισούς που λένε αυτό που περιγράφω από πάνω. Το μέτρησα εναλλάξ όλη την εβδομάδα και είμαι πολύ σίγουρος. Κάντε και σεις μια δοκιμή και πείτε.... :)

 

Πιθανόν λόγω τυχαίων πατηματων μιας και εγώ έχω βρει μερικές φορές ανοιχτό το τηλ σε τσέπη και θεωρώ ότι φταίει το double tap. Το ίδιο είχα και με z5c.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο και να μην μου αρέσει (καθόλου όμως) ο μαμά launcher μετά από πολύ πολύ καιρό με Nova κυρίως, με Launchair τον τελευταίο καιρό, αλλά και με άλλους, παρατηρώ πως η διάρκεια της μπαταρίας είναι αισθητά καλύτερη με τον μαμά.

(Γ@€&<-;##@ω τα skins μου και το bloatware ..

 

Νομίζω είναι απόλυτα λογικό. Αλλιώς είναι το λογισμικό της ίδιας της εταιρείας, και αλλιώς μια προσθήκη που έχει φτιαχτεί για πολλές συσκευές. Προσωπικά ένας λόγος που δεν έβαλα ποτέ άλλο launcher είναι και η μπαταρια. Κατά τα άλλα της lg είναι πλέον αρκετά καλός

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που δεν το κοιτούσα είναι επειδή είναι 4πυρηνο..Αλλα μήπως κάνω λάθος?Δηλαδή πχ από τον 8πυρηνο 660 είναι καλύτερος ο 821?Ξέρω ότι είναι δυνατός αλλά δεν ξέρω μέχρι που φτάνουν τα όρια ενός 4πυρηνου και που αρχίζουν να δουλεύουν και άλλοι πυρήνες μετά..Γενικά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί αυτό το κομμάτι στα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που δεν το κοιτούσα είναι επειδή είναι 4πυρηνο..Αλλα μήπως κάνω λάθος?Δηλαδή πχ από τον 8πυρηνο 660 είναι καλύτερος ο 821?Ξέρω ότι είναι δυνατός αλλά δεν ξέρω μέχρι που φτάνουν τα όρια ενός 4πυρηνου και που αρχίζουν να δουλεύουν και άλλοι πυρήνες μετά..Γενικά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί αυτό το κομμάτι στα κινητά.
Όπου ακούς πολλούς πυρήνες, κράτα μικρό καλάθι. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 2–4xx budget range products

 

Snapdragon 6xx is a mid-range product

 

Snapdragon 8xx is premium tier product for flagship devices.

 

άλλη κατηγορία εντελώς, σαν να λες ο i5 είναι υποδεέστερος του i3 της Ιntel.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για τη θήκη. Έχω πάρει τη Spigen LG G6 Case Liquid Crystal και μου φαίνεται σχετικά βαριά, έχει βαρύνει πολύ το κινητό. Το site του κατασκευαστή δε λέει βάρος αλλά στο Amazon λέει 59g. Το κινητό είναι 163g, +59g για τη θήκη μου φαίνονται πολλά.

 

Καμιά πρόταση για κάποια καλή και ελαφριά θήκη για το G6 έχετε; Δεν θέλω να είναι φτηνή απαραίτητα, μπορώ να ανέβω οικονομικά. Το κινητό είναι Ice Platinum χρώμα και θέλω θήκη όχι wallet cover.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για τη θήκη. Έχω πάρει τη Spigen LG G6 Case Liquid Crystal και μου φαίνεται σχετικά βαριά, έχει βαρύνει πολύ το κινητό. Το site του κατασκευαστή δε λέει βάρος αλλά στο Amazon λέει 59g. Το κινητό είναι 163g, +59g για τη θήκη μου φαίνονται πολλά.

 

Καμιά πρόταση για κάποια καλή και ελαφριά θήκη για το G6 έχετε; Δεν θέλω να είναι φτηνή απαραίτητα, μπορώ να ανέβω οικονομικά. Το κινητό είναι Ice Platinum χρώμα και θέλω θήκη όχι wallet cover.

 

δες την LG G6 MNML Case

https://mnmlcase.com/products/lg-g6-mnml-case

 

εγώ την έχω την κόκκινη και είναι η πιο κομψή θήκη που είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για τη θήκη. Έχω πάρει τη Spigen LG G6 Case Liquid Crystal και μου φαίνεται σχετικά βαριά, έχει βαρύνει πολύ το κινητό. Το site του κατασκευαστή δε λέει βάρος αλλά στο Amazon λέει 59g. Το κινητό είναι 163g, +59g για τη θήκη μου φαίνονται πολλά.

 

Καμιά πρόταση για κάποια καλή και ελαφριά θήκη για το G6 έχετε; Δεν θέλω να είναι φτηνή απαραίτητα, μπορώ να ανέβω οικονομικά. Το κινητό είναι Ice Platinum χρώμα και θέλω θήκη όχι wallet cover.

 

Και υπάρχει και η Nillkin nature. Προτίμησε τη γκρίζα, γιατί η διάφανη στη αρχή είναι υπέροχη, αλλά σε 2-3 μήνες κιτρινίζει και ασχημαίνει, όπως όλες οι διάφανες.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ευχαριστημένος ως τώρα από το κινητό. Μετά από 1 εβδομάδα χρήσης.

 

Απλά από βίτσιο... Για την μνήμη να ανησυχώ; υπάρχει περίπτωση να ταβανωσει; 2.5+ από τα 3.7 τα έχει στάνταρ κατειλημμένα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως βλέπουμε αν έχουμε την "καλή" wide κάμερα? Thanks :):happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως βλέπουμε αν έχουμε την "καλή" wide κάμερα? Thanks :):happy:

 

Βγάλε μια φωτογραφία και πήγαινε στις λεπτομέρειες μετά και δες εστιακό μήκος. 2.01 το καλό. 2.09 το κακό ς πούμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δες την LG G6 MNML Case

https://mnmlcase.com/products/lg-g6-mnml-case

 

εγώ την έχω την κόκκινη και είναι η πιο κομψή θήκη που είχα ποτέ.

Κούκλα είναι.. πως δεν την είχα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό; Ειδικά η κόκκινη.

Υπάρχει Ελλάδα ή μόνο απ'έξω;

Link to comment
Share on other sites

Την βλέπω πιο "ασφαλή" από την Nillkin που έχω.

Πάντως δεδομένου ότι υπάρχει κ ένα καλό τζάμι, δεν νομίζω πως είναι πια κ τόσο εύκολο να καταστραφεί το κινητό.

Εντάξει εξαρτάται πάντα για το πτώση μιλάμε.

Σίγουρα η Spigen Rigged Armor (κ αυτή την έχω) προστατεύει πιο καλά αλλά βλέπεις μια θήκη με οθόνη όχι κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κούκλα είναι.. πως δεν την είχα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό; Ειδικά η κόκκινη.

Υπάρχει Ελλάδα ή μόνο απ'έξω;

 

απ' έξω την πήρα, Ελλάδα δεν την έχω βρει.

Βέβαια όπως είπαν και άλλοι σε πτώση δε σε σώζει, μόνο για γρατσουνιές.

Link to comment
Share on other sites

απ' έξω την πήρα, Ελλάδα δεν την έχω βρει.

 

Βέβαια όπως είπαν και άλλοι σε πτώση δε σε σώζει, μόνο για γρατσουνιές.

 

 

Η κόκκινη μου αρέσει πολύ κ ήμουν έτοιμος να την πάρω αλλά δεδομένου ότι έχω 3 θήκες νομίζω είναι υπερβολή!!

Θα αντισταθώ προς ώρας!

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/lg_g6_oreo_update_coming_next_week_company_confirms-news-30748.php

LG has confirmed that the Oreo update for its G6 smartphone will start rolling out at the start of next week - April 30. The company's home country of South Korea will be the first market to get it, followed by other regions around the world.

In Korea, the update will be launched through the company's Software Upgrade Center (which was launched just a month ago), and will be available both over-the-air and as manual install using LG Bridge.

 

Aside from the usual Oreo goodies, the G6 update will also include some AI features from the V30s ThinQ. The company says Oreo roll out for the LG V20 and G5 will follow the G6 update, although an exact time-frame wasn't mentioned

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/lg_g6_oreo_update_coming_next_week_company_confirms-news-30748.php

LG has confirmed that the Oreo update for its G6 smartphone will start rolling out at the start of next week - April 30. The company's home country of South Korea will be the first market to get it, followed by other regions around the world.

In Korea, the update will be launched through the company's Software Upgrade Center (which was launched just a month ago), and will be available both over-the-air and as manual install using LG Bridge.

 

Aside from the usual Oreo goodies, the G6 update will also include some AI features from the V30s ThinQ. The company says Oreo roll out for the LG V20 and G5 will follow the G6 update, although an exact time-frame wasn't mentioned

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Και από ελληνική πηγή.

 

https://techblog.gr/software/to-lg-g6-oreo-update-xekina-stis-30-aprilioy-akoloythoyn-ta-lg-v20-kai-lg-g5/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...