Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αυτή η κοσμοτέ όντως σου σπάει τα νεύρα μερικές φορές..Τι εννοώ?Σήμερα που ο καιρός ήταν απαίσιος και έριχνε καρεκλοπόδαρα όλη τη μέρα, όταν χρειάστηκα να πάρω ένα τηλ τον άντρα μου να του πω ότι έφτασα καλά στο Καρλόβασι(πόλη της Σάμου)διαπίστωσα μετα λύπης ότι δεν είχα σήμα!Και όχι μόνο εγω αλλά και τα άλλα παιδιά μεσα στο σεμινάριο που παρακολουθώ. Ενώ ο σύζυγος που ήταν στην πόλη της Σαμου είχε σήμα καμπάνα. Και ρωτώ.. Γιατί με την πρώτη κακοκαιρία η κοσμοτέ μας αφήνει χωρίς να μπορούμε να έρθουμε σε επικοινωνία??Ευτυχώς είχα μια κάρτα Q ξεχασμένη στην τσάντα μου και μπόρεσα και τον πήρα τηλέφωνο!!! :mad:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Distixws to paratirisa kai stin prohgoumeni kakokairia ayto alla oxi me tin Cosmote alla tin TIM!Apo tin prohgoumeni kakokairia,edw kai kairo to sima tis edw stin Nea Smyrni einai ATHLIO!Akoma kai an bgalei kapoia stigmi 4-5 grammes pali tha exei problima!

 

Afou egine ayto stin Cosmote sto meros pou eisai elpizw na ftiaksei grigora kai na min pane me rythmous xelwnas kai aytoi!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα μικροκυματα ψοφανε στις κακοκαιριες.....

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 9 Νοέ. 2004 , 00:06)

 

Τα μικροκυματα ψοφανε στις κακοκαιριες.....

 

 

mallon logw igrasias e?? allazei to mikos kimatos e? kati tetio exw tin entipwsi pws ginetai...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα κάλυψης στα Πατήσια??? Στην περιοχή που είναι δίπλα στην πλατεία παπαδιαμάντη....Άνω Πατήσια?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss ( 9 Νοέ. 2004 , 17:35)

 

mallon logw igrasias e?? allazei to mikos kimatos e? kati tetio exw tin entipwsi pws ginetai...

 

 

Τα κύματα του κινητού τηλεφώνου είναι ραδιοκύματα (κύματα με σχετικά μεγάλη συχνότητα και σχετικά μικρό μήκος κύματος (2GHz η συχνότητα περίπου για την κινητή τηλεφωνία) και πολύ μεγάλο μήκος κύματος. Τα ραδιοκύματα είναι μέρος του ηλεκτρομαγνητικού φάσματος == ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία. Σαν κάθε ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία έχει ηλεκτρικό και μαγνητικό πεδίο, που ιονίζει και επηρεάζεται από τα διάφορα σωματίδια (σταγόνες βροχής, σκόνη) τα οποία εμπίπτουν σε αυτό. Δεν συζητάμε για τους κεραυνούς που είναι εκκένωση πυκνωτή....Φαντάζεστε τι κάνει ένας κεραυνός σε ένα μεταδιδόμενο η/κο κύμα...Δυστυχώς μόνο οι ακτίνες γ και οι ακτίνες χ έχουν μεγαλύτερη συχνότητα άρα και μικρότερη απορρόφηση..και άρα επιρροή από αυτά τα φαινόμενα.....αλλά αν δουλεύαμε κινητά με ακτίνες χ, δεν ξέρω αν θα προλαβαίναμε να αλλάξουμε κινητό :p :p

 

Ίσως με τοποθέτηση περισσότερων αναμεταδοτών (συσκευές ενίσχυσης και καθαρισμού του σήματος) το πρόβλημα μειωνόταν λίγο...

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss (13 Νοέ. 2004 , 22:48)

 

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα κάλυψης στα Πατήσια??? Στην περιοχή που είναι δίπλα στην πλατεία παπαδιαμάντη....Άνω Πατήσια?

 

 

egw den exw.menw kipseli kai pianei teleia.mono pou exw voda kai oxi kote.sou proteinw na allakseis perioxi kai na figeis makria..afou to 8es kata va8os..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (15 Νοέ. 2004 , 19:19)

 

Σαν κάθε ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία έχει ηλεκτρικό και μαγνητικό πεδίο, που ιονίζει και επηρεάζεται ...

 

 

Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία των κινητων κυριως λογω ισχυος ειναι μη ιονιζουσα ακτινοβολια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω καινούργια σύνδεση στη cosmote (σε οικονομικό πρόγραμμα) αλλά θέλω να μπορώ να επιλέξω ένα σχετικά εύκολο αριθμό! (θέλω πολλά;; όχι, δεν πάω στη ΤΙΜ!)

Υπάρχει κάποιος τρόπος, ή κάποιος που δουλεύει εκεί να με εξυπηρετήσει με κάποιον τρόπο;;

 

Thanks

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 ( 7 Ιαν. 2005 , 16:17)

 

Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω καινούργια σύνδεση στη cosmote (σε οικονομικό πρόγραμμα) αλλά θέλω να μπορώ να επιλέξω ένα σχετικά εύκολο αριθμό! (θέλω πολλά;; όχι, δεν πάω στη ΤΙΜ!)

Υπάρχει κάποιος τρόπος, ή κάποιος που δουλεύει εκεί να με εξυπηρετήσει με κάποιον τρόπο;;

 

Thanks

 

 

tha elega oti postares se lathos forum....den exei sxesi i kalipsi tou diktio me aftopou rwtas...anoikse kainourio thema...i postare allou....

:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος onefluffycloud (22 Νοέ. 2004 , 19:14)

 

egw den exw.menw kipseli kai pianei teleia.mono pou exw voda kai oxi kote.sou proteinw na allakseis perioxi kai na figeis makria..afou to 8es kata va8os..

 

 

mono pou edw to thema einai gia tin COSMOTE...to katalaves???

ainte....

Link to comment
Share on other sites

Kapote o COSMOTE iche kali piotita fonis kalo sima klp iche tote nea technologia kiola itan kalitera ap tis alles dio VODA ke TIM simera, kirios meta tous Olimpiakous, pou oi alli dio kanane almata ke sto sima tous alla kirios stis ipiresies data o cosmotoulis miazi me eparxioti ke anti na veltiosi tis ipiresies tou me sachlamares tipou i-mode prospathi na kerdisi edafos.Akoma den katalavan oi poniri otentzides oti o katanalotis theli na stelni me otenet ,as poume,email meso gprs ke oxi me fax-data archea grami?, pou ine panakrivi, mafta ta ponira kolpakia tha kerdizoun chrimata? Den mporoun na stamatisoun to vouito sto vathos tis gramis? ta dipla tou-tou stin klisi? kai alla polla.
dtf
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Epeidh oi dyo antagwnistes tis TIM & voda ektopisan th cosmote sto 2x5 sta 900 giati de mporouse na parei allo fasma oi texnikoi tis cosmote den mporousan na kanoun kai polla kai etsi pousaroun to C1 kai afhnoun miso to C2,dinoun megalh embeleia sta 900 kai oti ginei kai an mpoukwsoun oi kypseles se gyrizei sta 1800 pou exei arketh xwrhtikothta,fantasteite dhladh an eixe bgalei to 2x15 sta 900 pou to exei h voda,synolika 8a eixe 2x40 mazi me to 2x25 sta 1800,meta 8a htan ligo dyskola ta pragmata gia tis alles dyo etairies
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό κατι πρέπει να συμβαίνει με την κεραία της κοσμοτέ που βρίσκεται στο κτίριο του οτε στην Γλυφάδα, δεν μπορεί λίγα μέτρα ποιό κάτω το σήμα να είναι τόσο εξασθενημένο!Συγκεκριμένα εκεί κοντά βρίσκεται ενα κατάστημα χόντος, μόλις και μετά βίας υπάρχει σήμα στο ισόγειο στο δε τελευταίο όροφο και εκεί το ίδιο και χειρότερα.Επειδή την περιοχή την γνωρίζω και την επισκέφτομαι συχνά πρόβλημα δεν υπήρχε απλά τώρα τελευταία δημιουργήθηκε, βέβαια σε τηλ επαφή που είχα με το c.c της κοσμοτέ και τους ανέφερα δεν γνώριζαν τίποτα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

μήπως γίνονται εργασίες συντήρησης/τοποθέτησης 3g?αλλιώς μου κάνει εντύπωση,θα το γνώριζαν... Καλά έκανες πάντως και επικοινώνησες ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο επικοινώνησα με το c.c της κοσμοτέ και μου ανέφεραν οτι υπάρχει πρόβλημα στην συγκεκριμένη περιοχή γιατί απενεργοποιήσανε μια κεραία ,λόγω αντίδρασης των κατοίκων.Τα γνωστά προβλήματα με τους σταθμούς βάσης...........Το νομικό τους τμήμα το παρακολουθεί το θέμα.

Αυτά...........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Sth Larissa kleisane to bts ths cosmote pou yparxei sth neapolh epeidh kanane parapona oi katoikoi,dipla yphrxe bts ths TIM alla to ksexarbalwsan,apenanti yparxei gymnasio-lykeio,tis cosmote paramenei akomh ekei isws me thn elpida oti kapote 8a ksanaleitourghsei :X
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μάρτιος 2005

Επιτέλους υστερά από 7 χρόνια λειτουργιας της Κοτε καλύφθηκαν 2 επιμαχες περιοχές του Ν. Κορινθίας (κάλλιο αργα παρά ποτέ).

 

1. Ζάχολη-(Εβροστίνη) η κέραία (εντυπωσιακή) βρίσκεται στο παρακειμενο βουνο του χωριού Πύργος "κλείνοντας" ΟΛΕΣ τις γειτονικές τρύπες στο σήμα.

 

2. Περαχώρα με τοποθέτηση μικροκυψέλης σε υποσταθμό του ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιος 2005

Επιτέλους υστερά από 7 χρόνια λειτουργιας της Κοτε καλύφθηκαν 2 επιμαχες περιοχές του Ν. Κορινθίας (κάλλιο αργα παρά ποτέ).

 

1. Ζάχολη-(Εβροστίνη) η κέραία (εντυπωσιακή) βρίσκεται στο παρακειμενο βουνο του χωριού Πύργος "κλείνοντας" ΟΛΕΣ τις γειτονικές τρύπες στο σήμα.

 

2. Περαχώρα με τοποθέτηση μικροκυψέλης σε υποσταθμό του ΟΤΕ

Που κοντά βρίσκονται οι περιοχές που αναφέρεις?Τα άλλα δίκτυα εχυν κάλυψη?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Που κοντά βρίσκονται οι περιοχές που αναφέρεις?Τα άλλα δίκτυα εχυν κάλυψη?

 

Η Περαχώρα ανήκει στον Δήμο Λουτρακιού-Περαχώρας αλλά βρίσκεται σε .. γνωστή " τηλεπικοινωνιακή γούβα", Η Voda είχε μέχρι πριν την εγκατάσταση της μικροκυψέλης από την Κοτε την ίδια κάλυψη περίπου με αυτήν, η ΤΙΜ έχει εγκατεστημένη τοπική κεραία στα υψίπεδα της Περαχώρας.

 

Η Ζάχολη ανήκει στον Δήμο Ευβρωστίνης-Ροζενών ορεινά στα όρια με τον Νομό Αχαιας. Η Voda έχει τοπική κεραία εγκατεστημένη, η ΤΙΜ ..τίποτα (με επιφύλαξη γιατί δεν γνωρίζω αν η κεραία της Κοτε είναι "γκαρσονιέρα" ή συζεί πια μαζί της και η ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kati prepei na ginei sthn kentrikh plateia ths glyfadas. Kshlwsane thn keraia poy htan dipla sto dhmarxeio glyfadas kai mesa se eswterikoys xwrous sthn plateia einai kakh h kalypsh apo ekei poy htan apsogh!!!!
Link to comment
Share on other sites

kati prepei na ginei sthn kentrikh plateia ths glyfadas. Kshlwsane thn keraia poy htan dipla sto dhmarxeio glyfadas kai mesa se eswterikoys xwrous sthn plateia einai kakh h kalypsh apo ekei poy htan apsogh!!!!

Τούς εχω ενημερώσει στην κοσμοτέ πρίν ενα μήνα περίπου και μου είπαν οτι υπάρχει πρόβλημα, και οτι η νομική υπηρεσία τους το εχει αναλάβει..

Πάντως για καλό και κακό ενημερωσέ τους και εσύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις που μπορω να βρω τους γενικους ορους(αιτηση συνδεσης/οροι εξοφλησης) που υσχιουν οταν κανεις μια νεα συνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...