Jump to content

Asus ZenFone 3 Zoom


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος της συσκευής εδω και λιγα 24ωρα.. το πήρα απο τα public

Πολυ καλή κατασκευή, είναι λίγο μεγαλούτσικο αλλά δε με χαλάει. Η συσκευασία εχει μέσα και δώρο θήκη σιλικόνης.

 

Φορούσε την 6.0.1 απ το εργοστάσιο, μου έκανε δυο μικρές αναβαθμίσεις και μετα ήρθε στο καπάκι η 7.1.1 και όλα κυλάνε άψογα.

Εχει led notification αλλά δεν φωτίζονται τα πλήκτρα κάτω δυστυχώς.

 

Το πήρα πρωτίστως για την κάμερα και φαίνεται να με δικαιώνει, είναι πολύ δυνατή με πολλά καλούδια και πλήρες manual mode

 

Οτι αλλο θέλετε να μάθετε με ρωτάτε..

Καλησπέρα ... Έχει την 800 μπάντα; Πόσο sot βγάζεις; Ξέρεις αν υπάρχει καμιά διαφορά στις εκδόσεις των 3/32 4/64 4/128 πέρα απο τα gb ram και αποθηκευτικου χώρου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ... Έχει την 800 μπάντα; Πόσο sot βγάζεις; Ξέρεις αν υπάρχει καμιά διαφορά στις εκδόσεις των 3/32 4/64 4/128 πέρα απο τα gb ram και αποθηκευτικου χώρου;

 

Για τη μπάντα θεωρώ πως την έχει, όσα κινητά εισάγονται επίσημα Ελλάδα έρχονται με ολες τις συχνότητες.. εγω πιάνω κανονικά 4G πάντως στα ίδια σημεία που έπιανα και με άλλες συσκευές μου

 

sot κοντά στις 9-10 ώρες, χωρίς παιχνίδια βέβαια. Μόνιμα στο αυτόματο 4G/3G/2G το δίκτυο, σερφαρισμα, fb, messenger, κλήσεις, ραδιόφωνο και αρκετές φωτογραφίες είναι η χρήση που κάνω

 

Για τη διαφορά στις εκδόσεις δε γνωρίζω.. εδω έρχεται το 4/64

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπάντα θεωρώ πως την έχει, όσα κινητά εισάγονται επίσημα Ελλάδα έρχονται με ολες τις συχνότητες.. εγω πιάνω κανονικά 4G πάντως στα ίδια σημεία που έπιανα και με άλλες συσκευές μου

 

sot κοντά στις 9-10 ώρες, χωρίς παιχνίδια βέβαια. Μόνιμα στο αυτόματο 4G/3G/2G το δίκτυο, σερφαρισμα, fb, messenger, κλήσεις, ραδιόφωνο και αρκετές φωτογραφίες είναι η χρήση που κάνω

 

Για τη διαφορά στις εκδόσεις δε γνωρίζω.. εδω έρχεται το 4/64

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....
Στο site της Asus μπορείς να δεις ποιες μπάντες έχει το κάθε ένα από τα μόντεμ του κινητού ακόμα και αν είναι δικαρτο. Σε αυτό της βγάζω το καπέλο.

Από εκεί έμαθα ότι το δικαρτο zenfone 2, το δεύτερο μόντεμ, είναι μόνο για φωνή

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Asus μπορείς να δεις ποιες μπάντες έχει το κάθε ένα από τα μόντεμ του κινητού ακόμα και αν είναι δικαρτο. Σε αυτό της βγάζω το καπέλο.

Από εκεί έμαθα ότι το δικαρτο zenfone 2, το δεύτερο μόντεμ, είναι μόνο για φωνή

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Σε ευχαριστώ, μπορείς να μου πεις πως βρίσκεις το region πχ σε αυτο...

c8bddf466b99a3da7cd77c6fd7b81e48.jpg

Δυστυχώς δεν φαίνονται καλά στο zoom!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, μπορείς να μου πεις πως βρίσκεις το region πχ σε αυτο...

c8bddf466b99a3da7cd77c6fd7b81e48.jpg

Δυστυχώς δεν φαίνονται καλά στο zoom!

Δεν την έχω ανεβάσει εγώ την φωτογραφία, δεν την έχω για να σου πω

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω ανεβάσει εγώ την φωτογραφία, δεν την έχω για να σου πω

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Είναι απο ebay σε δημοπρασία η φωτό και έλεγα αν ήταν το ευρωπαϊκό είναι από Γερμανία αλλά γράφει αυτός οτι δεν έχει την 800 καθ στο σάιτ της asus λέει για το worldwide οτι εχει την 800 άντε βγάλε άκρη δλδ.. γι'αυτό ήθελα την βοήθεια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι απο ebay σε δημοπρασία η φωτό και έλεγα αν ήταν το ευρωπαϊκό είναι από Γερμανία αλλά γράφει αυτός οτι δεν έχει την 800 καθ στο σάιτ της asus λέει για το worldwide οτι εχει την 800 άντε βγάλε άκρη δλδ.. γι'αυτό ήθελα την βοήθεια σου.

Και λιγο πιο ζουμαρισμενες...αν ξερει κανείς τι region είναι...

 

840447c94268cd8764ad62acc340dc04.jpg

 

e911734da4ea1eeb4af9fe32b8686e33.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τελικά αξίζει η αγορά της συγκεκριμένης συσκευής? Απευθύνομαι σε όσους έχουν ήδη τη συσκευή, οπότε έχουν και πιο ολοκληρωμένη άποψη. Επειδή με ενδιαφέρει τόσο η φωτογραφία όσο και το video, γι αυτό κατέληξα σε αυτή την συσκευή. Θεωρώ ότι στα χρήματά της δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή. Επιπλέον μπορεί να με ενημερώσει κάποιος σχετικά με το πρόβλημα της οθόνης (λευκή γραμμή στο κάτω μέρος) που έχει παρουσιαστεί σε αρκετούς χρήστες του 3 zoom? Θα πρέπει να προσέξω κάποια συγκεκριμένη παρτίδα? Εγώ σκέφτομαι για το 4/64.
Link to comment
Share on other sites

image.jpg :lol::lol::lol:

Βρέθηκε λύση....

Πέρα από τη πλάκα νομίζω πως και στον Γέρακα που έχει service πήγαν συσκευές που αντικαταστάθηκαν,πάντως και τώρα είναι ρίσκο η αγορά της συσκευής γιατί δεν ξέρεις ποια παρτίδα θα σου τύχει,άλλωστε σε λίγο καιρό θα αρχίσουν τα Zenfone 4 να πουλιούνται...

Link to comment
Share on other sites

Απο τα δικα μου χερια που εχουν περασει 2 αγορασμενες συσκευες απο τα public το φαινόμενο με white line δεν το εμφάνισε καμία απο τις 2 παντως..κ το κινητό το εχω σαν βασικη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος κατοχος της συσκευής να μου πει εαν είναι dual full active;

Απλα ας κανει μια κληση απο την sim1 στη sim2 και να δει εαν δέχεται τη κλήση κανονικά.:D

Εαν οχι τοτε ειναι Dual stand by.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά από κάμερα πως πάει το τηλέφωνο; έχει κανείς κανένα δείγμα από φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού; με ενδιαφέρει να βγάζω τα παιδιά μου στο σπίτι και να αξίζουν οι φωτογραφίες για αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά από κάμερα πως πάει το τηλέφωνο; έχει κανείς κανένα δείγμα από φωτογραφία σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού; με ενδιαφέρει να βγάζω τα παιδιά μου στο σπίτι και να αξίζουν οι φωτογραφίες για αυτό ρωτάω.

 

το είχα για λίγο διάστημα, μπορείς να δεις δείγματα που είχα τραβήξει εδώ:

https://www.flickr.com/photos/127981122@N02/albums/72157685192419080

Link to comment
Share on other sites

το είχα για λίγο διάστημα, μπορείς να δεις δείγματα που είχα τραβήξει εδώ:

https://www.flickr.com/photos/127981122@N02/albums/72157685192419080

 

αν μου επιτρέπεις,δεν το εχεις σαν τηλέφωνο πια επειδη δεν έμεινες ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

αν μου επιτρέπεις,δεν το εχεις σαν τηλέφωνο πια επειδη δεν έμεινες ευχαριστημένος;

 

οχι κανένα παράπονο απο το τηλέφωνο, ίσα ίσα.. απλά τ αλλάζω συνέχεια, πάθη ειναι αυτά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το δούλεψα λίγο στο Πάμπλικ. απίστευτη οθόνη, φοβερό ηχείο, πλήρες και εύκολο μενού με πολύ χρήσιμες ρυθμίσεις της οθόνης και άλλες. Είμαι αρχάριος και μη απαιτητικός χρήστης, και συγγνώμη αλλά όλα τα άλλα πανάκριβα δίπλα μου φαινόντουσαν χάλια, ακόμα και ακριβές ναυαρχίδες. Ψήνομαι για αγορά, αλλά δεν βρήκα ραδιόφωνο παρότι στα χαρακτηριστικά αναφέρεται:what:
Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα λίγο στο Πάμπλικ. απίστευτη οθόνη, φοβερό ηχείο, πλήρες και εύκολο μενού με πολύ χρήσιμες ρυθμίσεις της οθόνης και άλλες. Είμαι αρχάριος και μη απαιτητικός χρήστης, και συγγνώμη αλλά όλα τα άλλα πανάκριβα δίπλα μου φαινόντουσαν χάλια, ακόμα και ακριβές ναυαρχίδες. Ψήνομαι για αγορά, αλλά δεν βρήκα ραδιόφωνο παρότι στα χαρακτηριστικά αναφέρεται:what:

 

 

Ραδιόφωνο δεν εχει το τηλέφωνο καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το δούλεψα σήμερα για λίγο σε μεγάλη αλυσίδα και έπαθα με την σβελτάδα του. Δεν το περίμενα τόσο γρήγορο.

Αλλά και η τιμή του με άφησε με το στόμα ανοιχτό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το κινητό εξακολουθεί να είναι καλή επιλογή λόγω κάμερας και μπαταρίας. Αποτελεί μια εναλλακτική πρόταση και για όσους ενδιαφερόμενους υπάρχει σε προσφορά στον Κωτσόβολο. (Με ότι συνεπάγεται... δόσεις κ.τ.λ.)

 

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/176493-asus-zenfone-zoom-s-dual-sim-black

 

Καλές αγορές :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το είχα για λίγο διάστημα, μπορείς να δεις δείγματα που είχα τραβήξει εδώ:

https://www.flickr.com/photos/127981122@N02/albums/72157685192419080

κριμα...δεν υπαρχουν πια οι φωτο στο φλικρ..θα ηθελα να δω καποια δειγματα γιατι ενδιαφερομαι για τη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αυτό δεν είναι ή κανω λάθος?

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/asus-zenfone-zoom-s-64gb-mayro-dual-sim-smartphone/prod8687283pp/

Απίστευτη τιμή.

Ραδιόφωνο έχει από ότι βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι και η τιμή του είναι απίστευτη!!Μένει μόνο να έχει και την 800 μπάντα γιατί δεν το διευκρινίζει αλλά 99% θα την έχει!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει παιδιά το κινητό? Οι κάμερες φαντάζομαι είναι σούπερ

Χωρίς να το έχω θα σου πω από review που έχω δει επειδή ήθελα να το πάρω σε αυτή την τιμή είναι σούπερ σκέψου ότι είχε 400 και γι'αυτό πήγε απατο..πολύ καλή οθόνη AMOLED δλδ πολύ καλή φωτογραφική , τεράστια μπαταρία ,αξιοπρεπής επεξεργαστής για παιχνίδια δεν ξέρω δεν παίζω ,ταχυφορτιση με θύρα USB c , ράδιο με 3,5 jack, 4/64 ram/internal.

Μια χαρα δλδ.

Τα αρνητικά ίσως που έχει είναι ο αισθητήρας δαχτύλου είναι πίσω (νομίζω μπροστά βολεύει καλύτερα) η έλλειψη led ειδοποιήσεων και NFC μικρό το κακό ,to ui της Asus θέμα γούστου και λογικά δεν θα πάρει 8.0!Υπάρχει βέβαια το σχεδόν ίδιο σε χαρακτηριστικά Meizu Μ6 Note με ίδια κάμερα, επεξεργαστή χωρητικότητα,με led, 4000 μπαταρια, μπροστα δαχτυλικο αλλά χωρίς amoled οθόνη , USB C, ράδιο. Με πιο όμορφο ui και σίγουρα πιο πολλά updates που θα πάρει 8.0 σίγουρα περίπου στα 200€.

Και υπάρχει το Nubia M2 (αυτό πήρα τελικά) που έχει και αυτό τα ίδια χαρακτηριστικά δλδ ίδιο επεξεργαστή(μια χαρά κάνω την δουλειά μου χωρίς κολλήματα και θερμοκρασίες) χωρητικότητα,AMOLED, μπροστά δαχτυλικο, USB C με ταχυφορτιση ,3630 μπαταρία (βγάζω 7,5 ώρες οθόνης σε 2 μέρες λειτουργίας φαντάσου με 5000 που έχει το Asus) εχω χειρότερες κάμερες ,δεν εχω δυστυχώς ράδιο και από αναβαθμίσεις έχει μείνει στο 6.0 χωρίς βέβαια να χω καποιο θέμα! Στα 125€ από έξω βέβαια και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά!

Τι θέλω να πω με όλα αυτά ότι κανένα δεν τα έχει ολα το ένα έχει εκείνο το άλλο άλλο έχει το άλλο παρόμοια τηλέφωνα αλλά κανένα δεν τα έχει όλα!

Σίγουρα είναι σούπερ για 400 όχι αλλά για 250 ναι αλλά και πάλι σκέψου οτι με τα μισά λεφτά παίρνεις σχεδόν το ίδιο τηλέφωνο οπότε τα ζυγίζεις και διαλέγεις είναι καθαρά προσωπική επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...