Jump to content

Asus ZenFone 3 Zoom


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας κ ειμαι κατοχος 3 μικρες διευκρινίσεις.

1. Εχεις notification led

2 η εταιρία εχει ανακοινώσει πως θα παρει oreo

3.Το τηλέφωνο έρχεται με ραδιο αλλα μετα την 1η αναβάθμιση σε 7.1.1 αν δεν κανω λαθος καταργείται ενας θεος ξερει τον λογο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας κ ειμαι κατοχος 3 μικρες διευκρινίσεις.

1. Εχεις notification led

2 η εταιρία εχει ανακοινώσει πως θα παρει oreo

3.Το τηλέφωνο έρχεται με ραδιο αλλα μετα την 1η αναβάθμιση σε 7.1.1 αν δεν κανω λαθος καταργείται ενας θεος ξερει τον λογο

Ωραίος... ευχαριστούμε!

Πολύχρωμο led ?

Αν και ξερω ότι είναι υποκειμενικό πόση ώρα οθόνης βγαζεις;

Βρε με αυτό το ράδιο τι τους πειράζει να υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύχρωμο αλλα οχι ρυθμιζόμενο,εχει κοκκινο και μπλε για ειδοποιήσεις και μετα εχει πορτοκάλι κ πράσινο στην κατάσταση της φορτισεις αναλογα με το ποσοστό της μπαταριας.

Κοίτα ωρα οθονης αναλόγως την μερα ξεπερνάω σιγουρα τις 5 με 5.30 ωρες με συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ ειτε με wifi η 4G και γενικα συνεχή χρήση

Επισης η μπαταρια ειναι θηριο..απο τις 8 το πρωί που φευγω το φορτιζω 12 τα ξημερώματα κ αυτο αν εχει φτασει κατω απο 25% κ αν εχω δουλειά νωρίς την επόμενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύχρωμο αλλα οχι ρυθμιζόμενο,εχει κοκκινο και μπλε για ειδοποιήσεις και μετα εχει πορτοκάλι κ πράσινο στην κατάσταση της φορτισεις αναλογα με το ποσοστό της μπαταριας.

Κοίτα ωρα οθονης αναλόγως την μερα ξεπερνάω σιγουρα τις 5 με 5.30 ωρες με συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ ειτε με wifi η 4G και γενικα συνεχή χρήση

Επισης η μπαταρια ειναι θηριο..απο τις 8 το πρωί που φευγω το φορτιζω 12 τα ξημερώματα κ αυτο αν εχει φτασει κατω απο 25% κ αν εχω δουλειά νωρίς την επόμενη μερα.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις , φαντάζομαι το έχεις κάνει το update σε 7.1 έγινε καλύτερο με το update?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει παιδιά το κινητό? Οι κάμερες φαντάζομαι είναι σούπερ

 

Οι κάμερες αξιζουν μονο το βραδυ. Την ημέρα εχει λιγο πλαστικό αποτέλεσμα. (επιθετικο Noise reduction, πολυ sharpenng και contrast)

 

Βρες πρώτα δειγματα στο διαδικτυο πριν το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση σε 7.1 την εκανα την 1η ωρα που το αγορασα οποτε δεν μπορώ με βεβαιότητα να σου πω υπερ και κατα..σορρυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ...εν αναμονή παραλαβής...θέλω να ρωτήσω αισθητήρα βημάτων έχει? και όταν έχεις 2 κάρτες sim μπορείς την μια να την βάλεις χειροκίνητα 2G Κ την άλλη 4G? γιατί το xiaomi που έχω τώρα ήθελε πατέντα....
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ ειμαι κατοχος 3 μικρες διευκρινίσεις.

1. Εχεις notification led

2 η εταιρία εχει ανακοινώσει πως θα παρει oreo

3.Το τηλέφωνο έρχεται με ραδιο αλλα μετα την 1η αναβάθμιση σε 7.1.1 αν δεν κανω λαθος καταργείται ενας θεος ξερει τον λογο

 

Οσο αφορά το ράδιο διάβασε εδω

;)

 

"You can found radio FM at quickbar"

"it's in quick pulldown menu. When I edit I can add radio there."

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το ράδιο διάβασε εδω

;)

 

"You can found radio FM at quickbar"

"it's in quick pulldown menu. When I edit I can add radio there."

 

 

 

Σε ΥΠΕΡευχαριστω για αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σε όλους!

Απόκτησα και εγώ πρόσφατα -με την προσφορά του public- το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Πολύ ωραίο τηλέφωνο, προσεγμένη κατασκευή, με δυνατά χαρακτηριστικά για τη χρήση που το θέλω.

Με εντυπωσίασε πολύ ο ήχος από τα ακουστικά κατά την ακρόαση μουσικής...εξαιρετικός.

 

Η φωτογραφική μηχανή έχει αρκετές ρυθμίσεις που θέλουν λίγο πειραματισμό και ψάξιμο. Αυτό που δεν μου άρεσε, είναι ότι σε 16:9 η φωτογραφική τραβάει στα 8mpixel φωτογραφίες, που είναι απογοητευτικό εν έτη 2018.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τη δυνατότητα "Υπερανάλυσης" να δω τα αποτελέσματα, ούτε φωτογραφίες σε RAW format.

Μερικά κολληματάκια κατά τη λήψη φωτογραφιών τα έχει, αλλά σε περιπτώσεις που ανοιγοκλείνω συνέχεια την κάμερα. Επίσης, εάν πατήσω το ζουμ στο 2,3 ή 5Χ, μετά δεν έχει κουμπί να πάω πίσω.

 

Άλλα λειτουργικά προβλήματα -ομιλία, κλήση, ίντερνετ κλπ- δεν έχω εντοπίσει.

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε την εκανα εγώ και προτείνω να μην την κανει κανένας... Ολα καλα στην 7.1.1...τωρα στην 8 για κλάματα. Αν κάποιος γνωρίζει σίγουρα πως γίνεται το downgrade παρακαλώ ας βοηθήσει. Εχω δοκιμάσει απο recovery mode αλλα δεν μπορεσα να φλασαρω official rom. Κατάφερα να φλασαρω πάλι την oreo αλλα τα προβλήματα δεν εξαλείφθηκαν... Το τηλέφωνο κρασαρει κ δεν ανοίγει εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Επαθα ακριβως το ιδιο..απο χθες το βραδυ έχει κάνει μονο του γυρω στα 80 restart χωρίς υπερβολές,κολλάει ασύστολα κ γενικά δεν μπορεις να το χρησιμοποιήσεις ολο κρασαρει..
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια. Μίλησα με Asus και μου είπαν ότι το πρόβλημα δυστυχώς υπάρχει σε κάποιες συγκεκριμένες συσκευές και ο μόνος τρόπος είναι το downgrade. Και επειδή το δικό μου τουλάχιστον είναι εντός εγγύησης, αναλαμβάνουν να παραλάβουν την συσκευή με κούριερ και να το φτιάξουν. Ίδωμεν....

Κρίμα πάντως γιατί η συσκευή αν και όχι εμπορική είναι μια πολύ καλή επιλογή και με το Nougat 7.1.1 πέταγε κυριολεκτικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όσοι το έστειλαν στο σέρβις μετά το φιάσκο της αναβάθμισης,υπάρχει κανένα νέο για την πορεία της επισκευής?
Link to comment
Share on other sites

οταν κατι δουλευει ρολοι δεν το πειραζουμε

 

Τωρα εσύ δεν έχεις και άδικο... Αλλά οπως εμαθα μέσα απο το myphone όποιος φοβάται πέφτει κ κοιμάται :lol: ήξερα ότι θα ειχε κάποια θέματα μετά την αναβάθμιση αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό... Δεν είχα παραπάνω χρόνο να ασχοληθώ... Δεν κατάφερα να κανω downgrade... Αλλά όσο ασχολήθηκα το ευχαριστήθηκα.... Ελπίζω να έρθει σοο κ αβλαβή απο service.... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι το έστειλαν στο σέρβις μετά το φιάσκο της αναβάθμισης,υπάρχει κανένα νέο για την πορεία της επισκευής?

 

Μπα φίλε κ εγω είμαι σε αναμονή.... Το έστειλα Πέμπτη 24/5...καλά τι service είναι αυτό? Πρώτη φορά μου τυχαίνει τέτοια διαδικασία... Ειχα κ θεμα γιατί 2mail πηγαν ανεπιθύμητη αλληλογραφία κ έχασα 2 μέρες μέχρι να το πάρω χαμπάρι...

Link to comment
Share on other sites

Αα καλα απο εμπειρία με την omnitech εχω να πω οτι είναι οι χειρότεροι όλων, ειναι ο 3ος χρονος που έχουμε νταλαβερι..εχω αγοράσει 3 συσκευές απο την asus κ οι 3 εμφάνισαν πρόβλημα..θα μου πεις απο τα λαθη μαθαίνει ο κόσμος και ακόμα με μουτζωνω που ξαναγυρισα στην εταιρία αυτή
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά παίρνω asus αλλα ειχα εντύπωση οτι ειναι καλες συσκευές απο παλιά.... Τα palm που ειχε ηταν αθανατα... Και με 249 πηραμε μπαταρία 5000mha amoled οθόνη sd625 που για μενα είναι πολύ καλος και κάμερα που βγάζει φωτιές... Το κακο είναι ότι δεν εχει πολύ υποστήριξη... Και ελπίζω να μας βγει καλή η συσκευή... Αν μας έρθει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το τηλεφωνο απο το σερβις.Αρχικα το πρωτο πραγμα που παρατηρησα ειναι οτι πεφτει η μπαταρια πιο γρηγορα απο οτι πριν κ επειτα με το που το παρελαβα κ το ανοιξα φοραει την 7.1.1 κ οσες φορες κ αν εκανα αναζήτηση ενημερώσεων (πραγμα που μου προτεινε ο υπάλληλος σερβις του public) δεν βγαινει για κανενα λογο η ενημέρωση για oreo..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κάνει κανείς την τελευταία αναβάθμιση σε Oreo ?μετα την αναβάθμιση " φιάσκο" πηρε αλλα 2 update τα εκανε κανείς? Πάντως μπράβο στην ASUS ασχολείται με τα τηλέφωνα της...δεν τα παρατάει.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

Τη προηγούμενη εβδομάδα έκανα αναβάθμιση, εγκατέστησα τα δύο updates στο τηλέφωνο και πλέον τρέχω το Zen UI 5 με Android 8 Oreo.

Από προβλήματα, εκτός από το ότι το Viber μου δείχνει συνέχεια ότι έχει 8 αδιάβαστα μηνύματα, δεν έχω κάτι άλλο.

Κατά τα άλλα φαίνεται να τρέχει καλά.

Η μπαταρία διαρκεί δύο μέρες γεμάτες όπως και πριν με τη χρήση που κάνω.

Το ZenUI5 έχει και κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά τα οποία δεν έχω μπει στο κόπο να ψάξω...

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Νομίζω δεν έχει την band 20 από banggood επειδή το κοίταξα και γω ..ειναι Taiwan-Hong Kong που δεν την έχει το συγκεκριμένο στις μπάντες λεει "band 26 (800) αλλά είναι τυπογραφικό λάθος κανονικά η μπάντα 26 είναι 850 συν ότι το global δεν έχει αυτές που γράφει στο banggood ,μακάρι να κάνω λάθος μπορείς να το κοιτάξεις και συ .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...