Jump to content

Asus ZenFone 3 Zoom


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή το Α3.

Τι να το κάνεις το PayPal;; το Ali έχει δικό του alipay λέγεται και είναι πολύ καλύτερο από το PayPal, μια φορά που χρειάστηκε να κάνω refund για χαλασμένη μπαταρία τα πήρα πίσω τα λεφτά μου χωρίς πολλά πολλά.

 

Το aliexpress είναι παράδεισος για θήκες, τζαμακια και ανταλλακτικά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορείς την κατεβάσεις πχ από εδώ https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_MI8_V1d_fu24-01g.apk

Στη συγκεκριμένη δεν λειτουργεί η αργή κίνηση όπως και στην MGC_6.1.021_MI8_V2

Υπάρχει σε κάποια άλλη που να λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη δεν λειτουργεί η αργή κίνηση όπως και στην MGC_6.1.021_MI8_V2

Υπάρχει σε κάποια άλλη που να λειτουργεί?

 

Δυστυχώς μου χάλασε η οθόνη και πήρα άλλο οπότε δεν ξέρω τι γίνεται τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επανέρχομαι μετά από έναχρόνο που έχω το κινητό. Γενικά πολύ ευχαριστημένη! [Μάλιστα πήρα από το Gearbest με 110€ και το Zenfone 4 για 2ο κινητό]. Το βασικό κακό του Zoom είναι ότι μου φαίνεται βαρύ και ογκώδες για το χέρι μου, δεν το συνήθισα ποτέ αλλά οκ, το έχω αποδεχτεί ότι θα με δυσκολεύει, είναι ένα μεγάλο κινητό. Είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένη με την ευρυγώνια κάμερα στις νυχτερινές λήψεις (βασικός λόγος που αγόρασα το Zoom 3), όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένη με τις ημερήσιες λήψεις -αν και βαρέθηκα να δοκιμάσω όλες τις πιθανές ρυθμίσεις.

Στο θέμα μου τώρα:

Μία φορά πριν 4 μήνες μου έπεσε (ακόμα μια φορά από τις πολλές που μου έχει πέσει) από τα 50 εκατοστά και έσπασε η οθόνη (το εσωτερικό, όχι το τζάμι το εξωτερικό). Καθώς το είχα αγοράσει από τα Public αγοράζοντας και εγγύηση οθόνης, το πηγα εκεί και μου την άλλαξαν, και όλα μια χαρά. Τώρα ξανά, μαλλον κάθησα επάνω του ενώ το είχα στην κωλότσεπη, και... ωχ πάλι έσπασε η οθόνη, έκανε ράγισμα το εξωτερικό τζάμι αυτή τη φορά. Άρα το ψιλοδιέλυσα πάλι. Δεν νομίζω να ξαναπροσπαθήσω για επισκευή. Τι λέτε;

Ψάχνω πλέον αντικαταστάτη. Παρακαλώ για προτάσεις ως 200€!!!

Έλεγα για Mi Α3, από μεγάλο μαγαζί Ελλάδας, ίσως Public για να αγοράσω πάλι με εγγύηση οθόνης αλλά δεν βλέπω διαθεσιμότητα αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από έναχρόνο που έχω το κινητό. Γενικά πολύ ευχαριστημένη! [Μάλιστα πήρα από το Gearbest με 110€ και το Zenfone 4 για 2ο κινητό]. Το βασικό κακό του Zoom είναι ότι μου φαίνεται βαρύ και ογκώδες για το χέρι μου, δεν το συνήθισα ποτέ αλλά οκ, το έχω αποδεχτεί ότι θα με δυσκολεύει, είναι ένα μεγάλο κινητό. Είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένη με την ευρυγώνια κάμερα στις νυχτερινές λήψεις (βασικός λόγος που αγόρασα το Zoom 3), όχι ιδιαίτερα ευχαριστημένη με τις ημερήσιες λήψεις -αν και βαρέθηκα να δοκιμάσω όλες τις πιθανές ρυθμίσεις.

Στο θέμα μου τώρα:

Μία φορά πριν 4 μήνες μου έπεσε (ακόμα μια φορά από τις πολλές που μου έχει πέσει) από τα 50 εκατοστά και έσπασε η οθόνη (το εσωτερικό, όχι το τζάμι το εξωτερικό). Καθώς το είχα αγοράσει από τα Public αγοράζοντας και εγγύηση οθόνης, το πηγα εκεί και μου την άλλαξαν, και όλα μια χαρά. Τώρα ξανά, μαλλον κάθησα επάνω του ενώ το είχα στην κωλότσεπη, και... ωχ πάλι έσπασε η οθόνη, έκανε ράγισμα το εξωτερικό τζάμι αυτή τη φορά. Άρα το ψιλοδιέλυσα πάλι. Δεν νομίζω να ξαναπροσπαθήσω για επισκευή. Τι λέτε;

Ψάχνω πλέον αντικαταστάτη. Παρακαλώ για προτάσεις ως 200€!!!

Έλεγα για Mi Α3, από μεγάλο μαγαζί Ελλάδας, ίσως Public για να αγοράσω πάλι με εγγύηση οθόνης αλλά δεν βλέπω διαθεσιμότητα αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ!

 

Για προτάσεις είσαι μάλλον σε λάθος θέμα. Άνοιξε θέμα καλύτερα εδώ. http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Κατα τα άλλα το α3 είναι οντως ενας καλός αντικαταστάτης του zoom αν θες οπωσδήποτε amoled και μικρότερες διαστάσεις. Από την άλλη θα χάσεις σε φωτεινότητα, αναλυση και σιγουρα βιντεο (εκει ειναι χαοτικές οι διαφορές όποιο mid range και αν πάρεις)

 

Αν μπορεις να κάνεις εκπτωση στο θέμα amoled και μεγέθους καλές προτάσεις ειναι και τα rn8t όπως και rn8pro (το πρώτο για τη κάμερα και 4g+ και το δεύτερο για ταχύτητα).

 

Υ.Γ. Αν το καλύπτει η ασφάλεια γιατι να μην το επισκευάσεις;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για προτάσεις είσαι μάλλον σε λάθος θέμα. Άνοιξε θέμα καλύτερα εδώ. http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Κατα τα άλλα το α3 είναι οντως ενας καλός αντικαταστάτης του zoom αν θες οπωσδήποτε amoled και μικρότερες διαστάσεις. Από την άλλη θα χάσεις σε φωτεινότητα, αναλυση και σιγουρα βιντεο (εκει ειναι χαοτικές οι διαφορές όποιο mid range και αν πάρεις)

 

Αν μπορεις να κάνεις εκπτωση στο θέμα amoled και μεγέθους καλές προτάσεις ειναι και τα rn8t όπως και rn8pro (το πρώτο για τη κάμερα και 4g+ και το δεύτερο για ταχύτητα).

 

Υ.Γ. Αν το καλύπτει η ασφάλεια γιατι να μην το επισκευάσεις;

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Η θραύση οθόνης καλύπτεται μόνο για μία φορά.

Θα ρωτήσω σε άλλο θέμα για προτάσεις για νέο κινητό, σωστά.

Γέλασα με το rn8t, υποθέτω ότι αναφέρεται σε κάποιο Xiaomi Redmi Note 8 T... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Η θραύση οθόνης καλύπτεται μόνο για μία φορά.

Θα ρωτήσω σε άλλο θέμα για προτάσεις για νέο κινητό, σωστά.

Γέλασα με το rn8t, υποθέτω ότι αναφέρεται σε κάποιο Xiaomi Redmi Note 8 T... :lol:

 

Σωστά. Συνήθως έτσι γραφουμε τα redmi note σε συντομία :)

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά να πω ξανά ότι την amoled οθόνη μόνο στο 100% φωτεινότητα μπορώ να την χρησιμοποιήσω, μπορεί να είναι καλύτερη και καταλαβαίνω το γιατί, αλλά επειδή χρησιμοποιώ και το zenfone 4, η χειρότερη θεωρητικά οθόνη του 4 μου αρέσει περισσότερο και την προτιμώ.
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου σπανε οι οθονες καλυτερα να μην πας σε amoled που ειναι πιο ευαισθητες και πολυ πιο ακριβες για αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα στο κινητό συγγενή μου μαύρισε ξαφνικά η οθόνη αλλά οι λειτουργίες του δουλεύουν ( κάνει κλήσεις εισερχόμενες και χτυπάει). Το κινητό δεν έχει πέσει ποτέ κάτω ούτε έχει κακομεταχειριστει στο ελάχιστο και είναι με θήκη από την πρώτη μέρα. Η οθόνη να έσπασε είναι απίθανο. Η βλάβη έγινε ξαφνικά τελείως. Έκανε επανεκκίνηση αλλά δεν ανάβει η οθόνη. Πιθανά σενάρια βλάβης ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...