Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

Αν το χομπι σου ειναι να παιζεις παιχνιδια, θεωρω οτι η παιχνιδομηχανη σου βγαινει πιο φτηνα στην τσεπη... Καλο το pc αλλα για να εισαι up to date θα πρεπει να του ριχνεισ λεφτα ολη την ωρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχουν κατηγοριες που ειναι σταθερες αξιες για PC.Αμα μπει τωρα keyboard και mouse στις κονσολες τα πραγματα περιπλεκονται.

Για καθαρα θεμα παιχνιδιων θα επαιρνα XBOX360.Για το PS3 εχω ακουσει καποια πραγματακια για την υποστηριξη που δεχεται που με αποτρεπουν να το προτιμησω αυτη τη στιγμη.

Αλλα το pc μου δεν το αλλαζω με τιποτααααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπολογιστής. Είναι το μόνο που και μετά από 3 χρόνια, δεν παίρνεις καινούριο μηχάνημα για να παίξεις τα καινούρια παιχνίδια..

Δηλαδή λόγω αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Στο PC σου μπορείς να εγκαταστήσεις καλύτερη κάρτα γραφικών, καλύτερη RAM, καλύτερο.... καλύτερο...

 

Το μεγαλύτερο από τα πλεονεκτήματα είναι η αναβάθμιση.

Το μειονέκτημα είναι το κόστος.

 

Αν δεν παίζετε παιχνίδια στον υπολογιστή σας, καλύτερο θα ήταν να αγοράσετε ένα Χbox 360 ή PS3. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω πάντως για παιχνίδια προτιμαω τις κονσόλες και οχι το pc! δεν θελουν ουτε instal ουτε τιποτα!
www.mousouda.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν install τα παιχνίδια στις κονσόλες;; :lol: Καλό κι αυτό.

Εδώ αρχίζουν να έχουν και bugs πλέον και προβλήματα όπως στα pc. Καθόλου παράξενο, αν σκεφτούμε οτι οι σημερινές κονσόλες δεν είναι όπως αυτές του παρελθόντος, αλλά μοιάζουν αρκετά στα pc.

 

pc gaming πάντα, αλλά και οι κονσόλες έχουν κάποιους πολύ δυνατούς τίτλους και κάποια στιγμή λέω να χτυπήσω μια εκ των pse3/xbox360

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω τα παιχνιδια απο pc.

Εδω και 2 χρονια παιζω στο HTPC που εχω στησει (το οποιο κοστιζει οσο και το αυτοκινητο μου) και στην τηλεωραση μου 46΄΄

Η εμπειρια ειναι ανεπαναληπτη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω τα παιχνιδια απο pc.

Εδω και 2 χρονια παιζω στο HTPC που εχω στησει (το οποιο κοστιζει οσο και το αυτοκινητο μου) και στην τηλεωραση μου 46΄΄

Η εμπειρια ειναι ανεπαναληπτη.

Αυτοκινητο 20αετιας να υποθεσουμε:p

 

Γιατι με ενα πισι στα 1500 ευρω παιζεις ανετα σε full hd.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανή... Μεγαλύτερη οθόνη κ τα παιχνίδια παίζουν πάντα (στα pc θα λιώσεις στις αναβαθμίσεις).
Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανή... Μεγαλύτερη οθόνη κ τα παιχνίδια παίζουν πάντα (στα pc θα λιώσεις στις αναβαθμίσεις).

 

Τώρα μεγάλες οθόνες έχουμε και εμείς που έχουμε pc (εγω εχω 46αρα).

Όμως όπως είπες έχει πολλές αναβαθμίσεις συνεχεία αλλά η ποιότητά είναι καλύτερη

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
παιδια εγω θελω να παρω καινουργια παιχνιδομηχανη γτ εχω μεινει στο ps2 και σε ενα παλιο pc!προτιμαω το pc επειδη εχει πολλες δυνατοτητες αλλα κυριως του οτι μου αρεσουν first person shooting games και οι κονσολες δεν συγκρινονται με το pc που εχει ποντικι!!απο την αλλη ειναι πολυ πιο ακριβο ενα καλο pc και δεν εχω τη δυνατοτητα!τι να κανω να περιμενω να μαζεψω λεφτα να παρω ενα καινουργιο υπολογιστη η να παρω μια παιχνιδοκονσολα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπολογιστη με χιλια.Δεν το συζητω.Μονο κανενα gran tourismo στο PS.Ακομα και το PRO στο PC ειναι καλυτερο.Μεγαλη οθονη να υπαρχει και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

και γω υπολογιστη με χιλια.αν εχεις καλο μηχανημα γινεται και pc και παιχνιδομηχανη.φυσικα,ολα αυτα ειναι στα γουστα του καθενος γιατι εχω φιλους που δεν ξεκολανε απο τις παιχνιδομηχανες...
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα καταλαθος μονο PC αλλα μαρεσει να παιζω και στα 2:p:happy:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αι καλά ... Είναι δυνατόν, κάποιος οποιοσδήποτε υπολογιστής να ξεπεράσει (όχι σε βάθος χρόνου, μην λυσσάξετε) μια παιχνιδομηχανή στον σκοπό της ?????

 

Ποτέ .... Παιχνιδομηχανές ... Ούτε εγκατάσταση, ούρε ριθμίζεις κουμπιά και έχεις παιχνιδάρες, και όλα αυτά με 300 ευρώ ... Θα έπαιρνε ποτέ κανείς 8πύρινο PC με 300 ευρώ ??? Και ακόμα και αν πάρει σε 4 χρονάκια (έχει βγει ήδη 6πύρινος), να στε σίγουροι ότι οι 4 θα ασχολούνται με το λειτουργικο !!!!! :lol:

 

Ο υπολογιστής πλέον είναι αποκλειστικά για Strategy & FPS ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιστής δαγκωτό γιατί δεν μπορώ να απολαύσω κάπου αλλού τα adventures (μέγας λάτρης βλέπετε).
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησαμε με φιλους οτι το PES-2010 ειναι διαφορετικο στον Η/Υ απο οτι στο Playstation 3! Εννοω σε θεμα παιξιματος. Στο Η/Υ εχει πολυ καλυτερο χειρισμο, πιο γρηγορες πασες, ΠΟΛΥΥΥ καλυτερο σουτ... Που οφειλεται αυτο?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω κακος αλλα οποιοσδηποτε λεει οτι η παιχνιδομανη ειναι φτηνη ενω το PC θελει ενα σκασμο λεφτα δεν ξερει τι του γινεται. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.

 

Πρωτα απολα ενα ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ PC αυτη τη στιγμη δεν κοστιζει πανω απο 600 ευρω (υπαρχουνε και με 3000 αλλα δεν σου χρειαζετε). Εαν μαλιστα απλα το συνδεσεις με τηλεοραση (οπως αλλωστε και την παιχνιδομηχανη) τοτε γλυτωνεις και αλλα λεφτα. Μια παιχνιδομηχανη καινουργια κοστιζει 500 το λιγοτερο. Τωρα θα μου πεις , το 360 κανει 200 ευρω, ΝΑΙ αλλα ειναι ηδη 5ετιας αρα και πεζεις παιχνιδια 5ετιας. Ενα PC που να πεζει παιχνιδια 5ετιας κοστιζει 150 ευρω και πολλα λεω.

 

Δευτερον, νεα κονσολα βγενει καθε 5 χρονια,αρα περιπου 100ευρω το χρονο αν θες να πεζεις οτι πιο καινουργιο. Απτην αλλη ενα PC χρειαζετε αναβαθμιση καθε 3 χρονια περιπου, μονο που δεν το αλλαζεις ολοκληρο. Με ~150 ευρω περνεις νεα καρτα γραφικων και επεξεργαστη και καθαρισες. Αρα και απο θεμα αναβαθμισεων το PC ειναι φτηνοτερο

 

Τριτον, τα παιχνιδια του PC κοστιζουν απο 10 εως 20 ευρω φτηνοτερα τα καινουργια. Επισης η τιμη τους πεφτει και πιο γρηγορα απο οτι τα παιχνιδια για κονσολες. Αγοραζωντας 3 παιχνιδια το μηνα γλυτωνετε 30 εως 60 ευρω. Σε ενα διμηνο - τριμηνο να τα λεφτα της αναβαθμισης. Αν παλι προτιματε την πειρατικη οδο και ΠΑΛΙ το PC ειναι φτηνοτερο ( Torrent αντε γεια).

 

Τεταρτον, ΟΛΑ ανεξαιρετως τα περιφερειακα για PC ειναι φτηνοτερα. Gamepad Μicrosoft με 10 ευρω στις κονσολες δεν βρισκεις

 

Πεμπτον, ΚΑΘΕ σπιτι ανεξαιρετως χρειαζετε ενα PC (αν δεν πεζετε games ενα φτηνο των 200-300 ευρω αρκει). Οποτε στην τιμη της κονσολας προσθεστε και αυτο το ποσο για να σερφαρετε ιντερνετ , να κατεβαζετε ταινιες κτλπα και καντε τη σουμα

 

 

Για τα υπολοιπα περι ανεμων και υδατων φοβαμαι να σχολιασω γιατι θα βρισω μου φαινεται. Σχολιατου τυπου "Ειναι δυνατον το PC να ειναι καλυτερο απο τις κονσολες μπλαμπλα" μονο εμετο μου φερνουν. Το ΜΟΝΟ αρνητικο των PC ειναι οτι θελει παραπανω ψαξιμο (Install / patches / bugs κτλπα) αλλα ακομα και αυτο 1)Για καποιους (οπως εμενα) ειναι χομπυ 2) Εχει και θετικα καθως περνωντας ενα παιχνιδι αξιας 15 εως 30 ευρω το εχετε για 5-6 χρονια και καθε λιγο και λιγακι πεζετε με νεες πιστες / εχθρους / ηρωες κτλπα. Για παραδειγμα, ΑΠΕΙΡΕΣ επεκτασεις για το Diablo 2 (official kai unofficial) για το Warcraft 3, για το Half Life και απειρα αλλα παιχνιδια (Pro evo , stracraft 2 etc.). Οι κονσολες για να ΑΞΙΖΟΥΝ τα λεφτα τους θα πρεπει να κοστιζουν 200 ευρω το ΠΟΛΥ καινουργιες, οχι 200 ευρω για κονσολα 5ετιας. ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ. Τα PC 5ετιας ειναι 10 φορες γρηγοροτερα απτη αντιστοιχη κονσολα και δεν πωλουνται πλεον γιατι η αξια τους ειναι 0μινη.

 

Ολα τα υπολοιπα περι υπολογιστων που κοστιζουν 1000+ ευρω και χρειαζοντε καθε χρονο αναβαθμιση αναφεροντε σε αυτους που θελουν να παιζουνε σε αναλυση 2500 χ 1900 +++ με ολα τα details στο full. Ομως μια κονσολα σε συγκριση με ενα τετοιο PC προκαλει απλα ΓΕΛΙΑ. Η κονσολα ουτε ΚΑΝ πλησιαζει την ποιοτητα που θα δειτε σε ενα τετοιο PC

 

Και σας μιλαω εγω που εχω PC 7ετιας και βαλε , και που με ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ αλλαγες (καρτα γραφικων μονο) καταφερνω ακομα και σημερα και πεζω παιχνιδια.

P4 2.8ghz

Ati X1600

1024 mb ram

Και ομως , με αυτα τα πραματα παιζω παιχνιδια του 2008-2009 (warband / drakensang / sc2 / LOL / HoN / UT3) αλλα και παλαιοτερα "απαιτητικα" παιχνιδια (oblivion / half life 2 / doom 3). Οι σηιμερινες κονσολες ουτε κατα διανοια δεν αποδιδουν ενα παιχνιδι σαν το UT3...

 

Και κατι "ακυρο". Να υπενθυμισω σε οσους υποστηριζουνε ΠΟΣΟ φτηνες ειναι οι κονσολες

PS1 : Μισο εκατομμυριο δραχμες. 500.000 δρχ. 1500 σημερινα ευρω. Με αυτα τα λεφτα περνεις PC να κραταει 15 χρονια.

4 χρονια αργοτερα ----> PS2 : 250.000δρχ. , 750 σημερινα ευρω. 5 χρονια αργοτερα ----> PS3 : 650++ ευρω.

Κανωντας μια σουμα μεσα σε μια δεκαετια 3000++ ευρω για της ΦΤΗΝΕΣ κονσολες. Δινωντας τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ λεφτα καθε 4 χρονια θα περνατε ενα PC το οποιο θα επαιζε 5 φορες καλυτερα παιχνιδια αποτι οι αντιστοιχες κονσολες.

 

αυτα απο μενα. Οβερ & αουτ

Edited by ReN
Link to comment
Share on other sites

Σε καλω παλι στον ασυρματο για να σου πω οτι κανεις τραγικο λαθος.

 

Αν θελω να εχω ενα PC για να παιζω παιχνιδια,θελω στο PC μου να τα βαζω ολα τσιτα,δεν θελω το παιχνιδι απλα να παιζει και να κανω συμβιβασμους στα settings.

 

Για να παιξεις τοτε το Crysis με τερμα γραφικα ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΜΟΥ αν ειναι να συμβιβαζομαι,ηθελες να επανεφευρεις τον υπολογιστη,αλλη CPU,αλλη RAM,αλλη GPU και αλλη οθονη(μην μου πεις οτι θα το επαιζες σε 1280χ1024).

Τωρα θα μου πεις θα το εβαζες στην τηλεοραση σου,μμμμ οκ,εγω τοτε που εβαζα το PC στην τηλεοραση ηταν σαν να κανω συνεχεια super κινηση στο street fighter απο τις πολλες σκιες που αφηνε.

Οποτε υπολογισε μονος σου το κοστος.

Ασε που δεν μπορεις να εχεις το PC σε μια 46'' TV και να το εχεις σαν κανονικο PC γιατι πολυ απλα δεν βολευει.

Μην πεταχτει κανενας εξυπνακιας να μου πει εγω το εχω συνεχεια στην TV γιατι εχω 46αρα στο δωματιο μου,μιλαμε για το μεσο χρηστη που θα διαλεξει μεταξυ 300€ που κανει μια κονσολα και τα 1000 και βαλε που κανει ενα μετριο PC ,γιατι PC μπορω να αγορασω και με 20000€ πια,εκει εχουν φτασει.

 

 

Αυτο που λες για παιχνιδια 5ετιας, ε και,δεν μπορουμε να παιξουμε το 5ετιας Modern Warfare 2 στο PS3 μας ή μηπως τα πιο παλια παιχνιδια δεν ειναι καλα?

Εισαι μικρος και σιγουρα δεν ειχες SuperNintendo ή MegaDrive, γιατι εκει εχω παιξει παιχνιδια που με πιανει ριγη μονο που τα σκεφτομαι ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ(τοτε που για να παιξεις Sonic σε PC ,δεν υπηρχε PC που να μπορει).

Ειναι ωραια ομως και για την αισθηση σου προσφερουν,δεν ειναι να τα παιξεις σε emulator και να νομιζεις οτι τα επαιξες,πρεπει να εχεις την κονσολα και CRT τηλεοραση για να το νιωσεις το παιχνιδι.

Για μενα εκει χανει το PC στην αισθηση και στην ευκολια,πεταω το δισκακι μεσα και παιζω,οχι αντε ξεκινα Windows ,αντε να κανει update το antivirus ,εχω 2 ωριτσες να παιξω δεν εχω ολη μερα και στο PC πολλα παιχνιδια εχουν τν αισθηση στα γραφικα σαν τσιγαροχαρτου που δεν μου αρεσει καθολου.

 

Επισης στην κονσολα καθε παιχνιδι φτιαχτηκε για την κονσολα μου,ενω στο PC φτιαχτηκε για το PC που πρεπει να αγορασω.

 

Οσο κανει το PS3 ή το Xbox 360 κανει μια μετρια GPU.

Οι τιμες που λες ειναι για οταν πρωτοκυκλοφορησαν οι κονσολες,μετα οι τιμες πεφτουν,εσυ πηγες να αγορασεις τον πρωτο DUAL CORE ή τον πρωτο i7 μολις βγηκαν?

Θες να μου πεις τις τιμες τους?

 

Η πιο οικονομικη λυση για παιξεις παιχνιδια και μαλιστα με αξιοπρεπεια ειναι η κονσολες, ειδικα τωρα που ειναι 5ετιας που για σενα ειναι παλιες,τωρα ειναι στο απογειο τους,εχουν πολλα καλα παιχνιδια να διαλεξεις και σε τιμες 20-30€ καινουργια και ακομα πιο χαμηλα σε μεταχειρισμενα.

 

Τελος στην κονσολα,εγω και ο γειτονας και ο αλλος παραπερα που εχουμε ιδια κονσολα παιζουμε το ιδιο παιχνιδι,στο PC παιζουν ολοι το ιδιο παιχνιδι στο ονομα,γιατι εσυ εχεις αλλες ρυθμισεις και παιζεις τελεια,ο αλλος διπλα παιζει σε 800χ600 ,ο αλλος πιο περα εχει βγαλει τα μισα εφε,αλλα νομιζεται οτι παιζεται το ιδιο παιχνιδι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε καλω παλι στον ασυρματο για να σου πω οτι κανεις τραγικο λαθος.

 

Αν θελω να εχω ενα PC για να παιζω παιχνιδια,θελω στο PC μου να τα βαζω ολα τσιτα,δεν θελω το παιχνιδι απλα να παιζει και να κανω συμβιβασμους στα settings.

Η πιο μεγαλη χαζομαρα που εχω ακουσει ποτε. Δηλαδη στην κονσολα ειναι ολα "τσιτα"? Ξερεις σε τι αναλυση πεζεις? Σε αυτες που ειχα τα PC πριν 10 περιπου χρονια!! Πως σου φανηκε? "Τσιτα"?

 

Για να παιξεις τοτε το Crysis με τερμα γραφικα ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΜΟΥ αν ειναι να συμβιβαζομαι,ηθελες να επανεφευρεις τον υπολογιστη,αλλη CPU,αλλη RAM,αλλη GPU και αλλη οθονη(μην μου πεις οτι θα το επαιζες σε 1280χ1024).

Η μηχανη γραφικων του παιχνιδιου ηταν χαζα προγραματισμενη γιαυτο και σερνοταν. Δεν ειναι ουτε θεμα GPU ουτε CPU. Δεν ειναι τυχαιο που το Crysis2 επεζαι κανονικοτατα σε PC που το Crysis 1 δεν εκανε ουτε Install

 

Τωρα θα μου πεις θα το εβαζες στην τηλεοραση σου,μμμμ οκ,εγω τοτε που εβαζα το PC στην τηλεοραση ηταν σαν να κανω συνεχεια super κινηση στο street fighter απο τις πολλες σκιες που αφηνε.

Οποτε υπολογισε μονος σου το κοστος.

Ασε που δεν μπορεις να εχεις το PC σε μια 46'' TV και να το εχεις σαν κανονικο PC γιατι πολυ απλα δεν βολευει.

Ναι αλλα εχωντας κονσολα δεν εχεις ΚΑΝ PC. Εκτος αν αγορασεις και PC , οποτε το κοστος της "φτηνης" κονσολας εκτοξευεταια στα υψη.

Μην πεταχτει κανενας εξυπνακιας να μου πει εγω το εχω συνεχεια στην TV γιατι εχω 46αρα στο δωματιο μου,μιλαμε για το μεσο χρηστη που θα διαλεξει μεταξυ 300€ που κανει μια κονσολα και τα 1000 και βαλε που κανει ενα μετριο PC ,γιατι PC μπορω να αγορασω και με 20000€ πια,εκει εχουν φτασει.

Κανεις τρομερο λαθος και δεν εχεις ιδεα περι τινος προκειται. Ιδεα μιλαμε. Ενα μετριο PC κανει 1000 ευρω? Εισαι στα καλα σου? Το μετριο PC των 1000 ευρω που λες πεζει οτιδηποτε καινουργιο σε αναλυση 2500χ1900. Επειδη οπως ειπες μιλας για τον μεσο χρηστη, ποιος μεσος χρηστης εχει οθονη 27" που να υποστηριζει τετοια αναλυση? Κανεις. Αρα παρε ενα PC των 600 και βολεψου.

 

Αυτο που λες για παιχνιδια 5ετιας, ε και,δεν μπορουμε να παιξουμε το 5ετιας Modern Warfare 2 στο PS3 μας ή μηπως τα πιο παλια παιχνιδια δεν ειναι καλα?

Εισαι μικρος και σιγουρα δεν ειχες SuperNintendo ή MegaDrive, γιατι εκει εχω παιξει παιχνιδια που με πιανει ριγη μονο που τα σκεφτομαι ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΩΡΑΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ(τοτε που για να παιξεις Sonic σε PC ,δεν υπηρχε PC που να μπορει).

Ειναι ωραια ομως και για την αισθηση σου προσφερουν,δεν ειναι να τα παιξεις σε emulator και να νομιζεις οτι τα επαιξες,πρεπει να εχεις την κονσολα και CRT τηλεοραση για να το νιωσεις το παιχνιδι.

20 ειμαι φιλε και ειχα προλαβει εποχες νες και μεγκαντραιβ. Μπορεις να απολαυσεις παιχνιδια 5ετιας αλλα γιατι αυτο το επιχειρημα το χρησιμοποιεις μονο για τις κονσολες? Στο PC δεν μπορεις δηλαδη?

 

 

Για μενα εκει χανει το PC στην αισθηση και στην ευκολια,πεταω το δισκακι μεσα και παιζω,οχι αντε ξεκινα Windows ,αντε να κανει update το antivirus ,εχω 2 ωριτσες να παιξω δεν εχω ολη μερα και στο PC πολλα παιχνιδια εχουν τν αισθηση στα γραφικα σαν τσιγαροχαρτου που δεν μου αρεσει καθολου.

Οπως ειπα παραπανω για μερικους ειναι χομπυ το αλλο ψαχτηρι. Χωρια που τα game στα PC εχουνε πολυ μεγαλυτερη διαρκεια λογο των συνεχων Addons και Updates.

 

 

Επισης στην κονσολα καθε παιχνιδι φτιαχτηκε για την κονσολα μου,ενω στο PC φτιαχτηκε για το PC που πρεπει να αγορασω.

 

Οσο κανει το PS3 ή το Xbox 360 κανει μια μετρια GPU.

Οι τιμες που λες ειναι για οταν πρωτοκυκλοφορησαν οι κονσολες,μετα οι τιμες πεφτουν,εσυ πηγες να αγορασεις τον πρωτο DUAL CORE ή τον πρωτο i7 μολις βγηκαν?

Θες να μου πεις τις τιμες τους?

Εδω και ΠΑΛΙ δεν σκεφτεσε σφαιρικα. Οποτε εσυ με λιγα λογια μου λες οτι θα αγοραζες το Xbox 360 σημερα που εχει 200 ευρω. Οποτε εισαι απλα 5 χρονια πισω και πεζεις παιχνιδια του μεταπολεμου. Απτην αλλην ο Core i7 δεν ηταν αναγκαιος για να πεξεις ΚΑΝΕΝΑ παιχνιδι. Βολευεσε και με επεξεργαστη 2ετιας και βαλε. Οποτε , ΝΑΙ ο Core i7 ηταν πιο ακριβως απο μια κονσολα. Αλλα ηταν ταυτοχρονα και αχρηστος οποτε γιατι μου το αναφερεις καν? Εχεις δυνατοτητες επιλογες. Στην κονσολα δεν εχεις καν. Η την αγοραζεις 650+ ευρω η μενεις με κονσολα 5-6 χρονων.

 

 

Η πιο οικονομικη λυση για παιξεις παιχνιδια και μαλιστα με αξιοπρεπεια ειναι η κονσολες, ειδικα τωρα που ειναι 5ετιας που για σενα ειναι παλιες,τωρα ειναι στο απογειο τους,εχουν πολλα καλα παιχνιδια να διαλεξεις και σε τιμες 20-30€ καινουργια και ακομα πιο χαμηλα σε μεταχειρισμενα.

Σοζ αλλα αυτη τη στιγμη τα PC εχουνε μεγαλυτερη ποικιλια παιχνιδιων απο οποιαδηποτε αλλη κονσολα. Οι κονσολες κατα με ειναι γιαυτον που θα την ανοιξει μια μερα που θα ρθει η παρεα του, θα πεξει 5 ματς στο Pro EVO, 5 γυρους στο Gran Turismo και θα την ξαλαβαλει στο ραφι της μεχρι την επομενη φορα. Το PC ειναι γιαυτον που πραγματικα πεζει. Και τελος με 200ευρω που κανει το Xbox αγοραζεις PC 3 φορες πιο γρηγορο. Η μηπως παραπανω?

 

Τελος στην κονσολα,εγω και ο γειτονας και ο αλλος παραπερα που εχουμε ιδια κονσολα παιζουμε το ιδιο παιχνιδι,στο PC παιζουν ολοι το ιδιο παιχνιδι στο ονομα,γιατι εσυ εχεις αλλες ρυθμισεις και παιζεις τελεια,ο αλλος διπλα παιζει σε 800χ600 ,ο αλλος πιο περα εχει βγαλει τα μισα εφε,αλλα νομιζεται οτι παιζεται το ιδιο παιχνιδι.

 

Ακριβως αυτο. Πεζεται και οι 2 στην ιδια χαμηλη ποιοτητα. Συγχαρητηρια που το καταλαβες. Ειτε θελεις ειτε οχι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ την δυνατοτητα να δεις κατι καλυτερο στην οθονη σου. Τουλαχιστον στο PC υπαρχει η δυνατοτητα για οποιον θελησει.

 

Θες να γινω και κακος? Θες να κανουμε μια συγκριση μεταξυ του τι εχει το Xbox και τι ενα PC των 200 ευρω? Ας ξεκινησουμε. Δεδομενου οτι αυτος που θα αγορασει το Xbox 360 διαθετει ηδη Xbox και αυτος που θα αγορασει PC διαθετει ενα παλαιοτερο (δηλαδη εχει ηδη οθονη , σκληρους , τροφοδοτικο , καρτα ηχου). Με αυτα τα 200 ευρω λοιπον αναβαθμιζεις το PC σου και το κανεις απλα 3 σκαλοπατια πιο γρηγορο απτο Xbox360.

Edited by ReN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...