Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

Το αιώνιο ερώτημα. Πολλοί είναι αυτοί που διαθέτουν υπολογιστή, ωστόσο προτιμούν να περάσουν τις ελεύθερες ώρες τους παίζοντας σε κάποια παιχνιδομηχανή. Κάποιοι άλλοι «προτιμούν» τα παιχνίδια σε υπολογιστές και δεν φαίνεται να ανησυχούν για τυχόν ασυμβατότητες, ογκώδη installations κ.ο.κ. Αν έπρεπε απαραίτητα να επιλέξετε ανάμεσα σε PC ή παιχνιδομηχανή τι από τα δύο θα επιλέγατε; Ή μήπως και τα δύο; Το ίδιο θέμα συζήτησης μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως versus για να... «ξεσπάσετε» συζητώντας τι από τα δύο είναι καλύτερο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπολογίστης,μιας και η ποικιλία παιχνιδιών είναι πολύ μεγαλύτερη,και εκτός από την ψυχαγωγία που προσφέρουν τα παιχνίδια έχει ένα κάρο άλλες υπηρεσίες.

 

Το μόνο κακό είναι ότι θα πρέπει να πάρεις pc με πολύ βαρβάτη κάρτα γραφικών και επεξεργαστή,ώστε να απολαύσεις το τέλειο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

υπολογιστης και παλι υπολογιστης. Και που πηρα x-box τι καταλαβα;;; βαριεμαι να παιξω και σκευτομαι να το πουλισω. τελιως ασκοπο δλδ. ενω ο υπολογιστης τα εχει ολα
Link to comment
Share on other sites

Αν έπρεπε να διαλέξω ένα τότε υπολογιστής. Αλλά προτιμώ να έχω και τα δύο :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανη, για εναν και μονο λογο. Αν παιζεις πολυ παιχνιδια στο PC θα πρεπει καθε τρεις και λιγο να τα σκας για να παιρνεις την μια, μια καλη καρτα γραφικων και την αλλη για καποιον δυνατο επεξεργαστη. Ετσι, παιρνεις ενα PS2 πχ και εβγαλες 3-4 χρονια με αυτο ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμισατε την παλια καλη εποχη που εψηνα τον πατερα μου να μου παρει Amiga 500 για να μαθω (και καλα) να δουλευω υπολογιστη!! :p :p

Ψηφιζω παιχνιδομηχανη (ps2, xbox κλπ), παρα παιχνιδομηχανη κουμπαρα (pc) :cool:

Link to comment
Share on other sites

PC gaming rulez!!! Με PC ξεκίνησα και αν θα έπαιρνα ποτέ παιχνιδομηχανή θα ήταν το XBOX (PC δηλαδή :p )

Μην ξεχνάτε τα cheats... Εγώ σπάνια παίζω παιχνίδια χωρίς cheats. Και αν δεν υπάρχουν cheats για κάποιο παιχνίδι θα υπάρχει κάποιος trainer. Επίσης έλυσα και το θέμα του χειρισμού. Αγόρασα δύο converters και έχω συνδέσει στη USB ένα PS2 gamepad και ένα XBOX gamepad!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος θελει ΜΟΝΟ να παιζει παιχνιδια , τοτε παει για παιχνιδομηχανη.

Ουτε καρτες γραφικων (ηχου κτλ κτλ) ουτε εγκαταστασεις ουτε τιποτα.

Απο εκει και περα αλλη φαση το PC αλλη η κονσολα.

Προσωπικα εχω και τα δυο.

Μου αρεσει περισσοτερο το pc gaming ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδομηχανη, για εναν και μονο λογο. Αν παιζεις πολυ παιχνιδια στο PC θα πρεπει καθε τρεις και λιγο να τα σκας για να παιρνεις την μια, μια καλη καρτα γραφικων και την αλλη για καποιον δυνατο επεξεργαστη. Ετσι, παιρνεις ενα PS2 πχ και εβγαλες 3-4 χρονια με αυτο ;)

Ναι... Και 2-3 χρόνια με τα ίδια γραφικά, όταν τα PC θα κάνουν θαύματα το ίδιο διάστημα...

Πάντως έχουν και τη χάρη τους οι παιχνιδομηχανές. Άλλη φάση το ξενέρωτο διπλό στο PC κι άλλη σε ένα PS2.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη φάση το ξενέρωτο διπλό στο PC κι άλλη σε ένα PS2.

 

Όταν όμως συνδέεις την κάρτα γραφικών μέσω TV out με 28" τηλεόραση και βάζεις το Pro Evolution Soccer 4 γίνεται η απόλυτη κόλαση! :up: :shoot: :alien:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έλυσα και το θέμα του χειρισμού. Αγόρασα δύο converters και έχω συνδέσει στη USB ένα PS2 gamepad και ένα XBOX gamepad!

Αυτο ψαχνω τοσο καιρο! Απο που και ποσο! PC με την πατεντα του παληκαριου

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και τα 2 αλλα προτιμω το x-box μου γιατι μου αρεσει ο χειρισμος και οτι τα παιζει ανετα τα παιχνιδια. Ενω στο pc πρεπει να αγοραζεις καρτες γραφικων επεξεργαστες κτλ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο........ :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ψαχνω τοσο καιρο! Απο που και ποσο! PC με την πατεντα του παληκαριου

Μπορείς να τα βρείς σε διάφορα online stores αλλά και σε μικρά μαγαζιά. Εγώ τα πήρα από το

http://www.play-asia.com/

Έχει και διάφορα άλλα καλούδια, π.χ. καλώδια "RGB to VGA" για να συνδέεις την κονσόλα στο monitor.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kai ta 2, to PC bebaia pio polu gia ta grafika, alla kai to PS2 pou exei kati paixnidares (px Final Fantasy X,X-2) pou den uparxoun sto PC kai oute tha bgoun.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Crypton να συμπληρώσω και το απόλυτο Gran Turismo 4... :O

 

Παιχνιδομηχανή κ για μένα (PS2) ελέω laptop γιατί:

 

-βάζω το game και παίζω (thats all)

-δεν δίνω λεφτά για 3-4 χρόνια ξανά

-απίστευτα διπλά

-απίστευτες αποκλειστικότητες σε games

-απίστευτη απόλαυση σε 33" stereo tv με ηχεία και subwoofer...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν έπρεπε να διαλέξω ένα τότε υπολογιστής. Αλλά προτιμώ να έχω και τα δύο :Ρ

μαζι σου :p

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω και τα 2..αλλα ειανι για υπολογιστη και αλλα για παιχνιδομηχανη..το καθενα εχει την χαρη του.. :)
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. Ο υπολογιστής κυρίως για strategy και διάφορα online, και οι παιχνιδομηχανές για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (όχι να αλλάζεις κάρτες γραφικών 2 φορές το χρόνο)
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. Ο υπολογιστής κυρίως για strategy και διάφορα online, και οι παιχνιδομηχανές για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (όχι να αλλάζεις κάρτες γραφικών 2 φορές το χρόνο)

Σωστα για κανενα manager το pc και για τα αλλα εκτος ειδικων περιπτωσεων παιχνιδομηχανη που δεν χρειαζεται συνεχεια αναβαθμιση και αλλαγη καρτας γραφηκων.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. Ο υπολογιστής κυρίως για strategy και διάφορα online, και οι παιχνιδομηχανές για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (όχι να αλλάζεις κάρτες γραφικών 2 φορές το χρόνο)

 

Οχι και 2 φορες τον χρονο. Εγω εχω τον υπολογιστη μου 10 μηνες και δεν τον εχω πιραξει καθολου σε αυτα τα θεματα και απο οτι ακουω για νεες κυκλοφορισεις για κανενα 4-6 μηνο ακομα θα τα τρεχει ολα τα καινουργια παρα πολυ ανετα και με τελιες επιδοσης. Μετα θα αρχισει να πεφτη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PC χωρίς 2η κουβέντα για μένα. Ειδικά στο γραφείο στο πρωι δεν λέει η παιγνιδομηχανη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...