Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

Pc.. exw dokimasi kai pexnidomixanes , arketes 8a elega apo master system ,nes, game boy os ps2 , xbox.

to mono pragma pou exoun na ziliepsoun ta pc ine to Tekken & to GT milaw gia 1,2,3,4,tag.. genika sto pc den exw vri kapio kalo racing pou na me kratisi kero..

anyway..oso gia tin anafa8misi ka8e 3 mines, afto den pezi ektos an simera agorasis pc apo alon planiti.. exw p4 sta 1.7 256 l2.. ton exw 3+ xronia kai sas pliroforo oti trexi ta pada..otan ton pira tou ixa vali geforce 2 gts..

i moni anafa8misi edo kai 3 xronia ine extra ram ( 1 gb pleon)kai kai i ge force fx 5600.

genikos an paris kalo pc den masai mia gia 3-4 xronia..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάλογα την ηλικία και τις γνώσεις του καθενός... Το PC πάντως είναι σίγουρα πολύ καλύτερη επιλογή
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά PC. Δεν το φτάνει τίποτα στα παιχνίδια (ειδικά όταν έχουμε όλα τα details στο full).
Link to comment
Share on other sites

Mην κοιτάτε μόνο τα γραφικά αλλά και την ευκολία του να παίξεις ένα game, τα 2πλα, τα online, τους τίτλους, τις τιμές αγοράς.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω και τα δυο. Ο λογος ειναι επειδη το σπιτι μου ειναι δυοροφο και οταν ειμαι στο δευτερο οροφο, οπου ειναι το PC μου, και θελω να παιξω καποιο video game, βαριεμαι να κατεβω στο σαλονι οπου ειναι το PS2 μου και το αντιθετο! Παρολα αυτα οταν παιζεις με μια παιχνιδομηχανη το παιχνιδι ειναι ποιο fluent, χωρις κολληματα, και μου αρεσει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και τα δυο, προφανώς θα πάει σε υπολογιστή. Οι παχνιδομηχανές είναι για μικρά παιδιά και για άσχετους (με την καλή έννοια και χωρίς παρεξήγηση φυσικά). Και εγώ αν δεν είχα διάθεση και χρόνο να ασχοληθώ με υπολογιστή, παιχνιδομηχανή θα έπαιρνα. Αλλά δεν θα είχα ούτε τα μισά από ό,τι θα είχα με υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπολογιστής rulz μεγάλες αναλύσεις και καινούργιο hardware οι σημερινές παιχνιδομηχανές έχουν πολύ ξεπερασμένο hardware και πολύ μικρές αναλύσεις.
Ξέρει κανείς πώς βάζω υπογραφή; :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δυστυχώς χρειάζονται και τα 2 το καθένα για την δικη του δουλειά :) θες games παιχνιδομηχανή!! θες οτιδήποτε άλλο ? Pc γιατί αν είναι να πάρεις το pc για games και να σου βγαίνει το λάδι κάθε φορα για να παίξεις βραστά!!

γιατί οποιος παίρνει το pc μονο για games έχει χάσει από χέρι,ποτε κατεβάσατε τελευταία 40mb patch για game και πάλι έχει τα χαλια του? ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pisteuw oti to kalytero an exeis kalo systhma kai dynato einai tp pc .opws exw egw

px to pro evolution ienai entelws diforetiko apo to ps2 safws kalytero.ti gnemh exeis?sonymobby?

:shoot: Lan Games? ONLY Medal of Honor
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς χρειάζονται και τα 2 το καθένα για την δικη του δουλειά :) θες games παιχνιδομηχανή!! θες οτιδήποτε άλλο ? Pc γιατί αν είναι να πάρεις το pc για games και να σου βγαίνει το λάδι κάθε φορα για να παίξεις βραστά!!

γιατί οποιος παίρνει το pc μονο για games έχει χάσει από χέρι,ποτε κατεβάσατε τελευταία 40mb patch για game και πάλι έχει τα χαλια του? ;)

 

Exw mia karta grafikwn, kai sugkekrimena tin "ASUS GeForce 4 Ti4600 128MB DDR", kai tin eixa parei prin 2 xronia 420 eurw. Ta aksize ta lefta tis afou akoma tin xrisimopoiw se kainourgia paixnidia, afou allaksa kai CPU kai RAM, opote den stekei auto pou les opws leei kai o greenmileqtek.. Ola ta paixnidia tou PS2 pou uparxoun kai se PC einai polu pio gamata sto PC. To PS2 apo tote pou to pira exw paiksei 20 fores. To PS2, kai genika oi consoles einai mono gia paixnidia pou den bgainoun sto PC.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

BTW, τα παιχνίδια του PS2 παίζουν και στο PC με την χρήση του μπλιμ.

 

Φυσικά εννοείται ότι το αντίστροφο εξ ορισμού δεν γίνεται και ούτε πρόκειται να γίνει ποτέ.

 

Αυτά είναι. Όταν έχεις κλειστό λειτουργικό το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάθεσαι και να το κοιτάς...

Link to comment
Share on other sites

BTW, τα παιχνίδια του PS2 παίζουν και στο PC με την χρήση του μπλιμ.

 

Φυσικά εννοείται ότι το αντίστροφο εξ ορισμού δεν γίνεται και ούτε πρόκειται να γίνει ποτέ.

 

Αυτά είναι. Όταν έχεις κλειστό λειτουργικό το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάθεσαι και να το κοιτάς...

 

Mipws itheles na peis tou PS kai oxi tou PS2? Giati tou PS2 den ta paizei, kai an ta paizei ta paizei xalia.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Δικό μου λάθος. Κατόπιν δαχτύλου της Sony βέβαια, που ποτέ δεν σταμάτησε να ταλαιπωρεί δικαστικά τους δημιουργούς του, για προφανείς λόγους....
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να πω πολλά αλλα ας το αφήσω...δε θα μπω σε αντιπαραθέσεις για το αν είναι η όχι το pc καλύτερο για gaming.. ο καθένας ανάλογα με τις γνώσεις που έχει κρίνει :)

Εγώ θέλω και τα 2 το καθένα για την δουλειά του!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Mipws itheles na peis tou PS kai oxi tou PS2? Giati tou PS2 den ta paizei, kai an ta paizei ta paizei xalia.

an endiafereste gia ps one emulator o kaliteros kata tin gnomi mou ine to EPSX , ine free kai me pola plug ins..

kai vgazi wrea grafika.. kalitera apo to ps one :)

Link to comment
Share on other sites

Pc και για μενα, αρκει να εχεις καλη καρτα γραφικων.

Το PS2 παντως που το συνδεω στο pc εχει πολυ κακο αποτελεσμα...

Ειναι σαν να παιζω σε αναλυση 800*600

Link to comment
Share on other sites

Και PC και παιχνιδομηχανή !!! :)

Και τα δύο έχουν τα καλά τους , όπως έχουν και τα κακά τους !

 

Ο πραγματικός gamer πρέπει να έχει και τις δύο κατηγορίες ;)

 

Εγώ έχω PC , Playstation 2 , Nintendo 64 και Nintendo DS !!! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
PC και ξερο ψωμι, πολυ περισσοτερες δυνατοτητες απο ολες τις αποψεις και με την 6800ultra θα ειμαι οκ για πολυ καιρο ακομη! Στην τελικη οταν βγουν παιχνιδια που θα την ζοριζουν εχουμε και την δυνατοτητα υποβαθμισης των γραφικων οποτε επεκτεινουμε λιγο ακομη τον χρονο ζωης της, απ την αλλη εχουμε και το SLI.. πεταμε αλλη μια οταν πεσουν οι τιμες τους και εχουμε καινουργιο δυνατο υλικο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

re paidia eida kikloforise i nea karta grafikwn tis Nvidia 7800

afti einai pio dinatis apo to XBOX360??

rwtaw gia to XBOX kai oxi gia to PS3 giati to XBOX meta to kalokairi mporei kaneis na etoimazete na to agorasei.

alla genikos i nea karta tis nvidia einai pio dynati apo XBOX360 kai PS3?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...