Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

Gia na deis stin koryfi tou ena paixnidi prepei na exeis pc:p Terastia othoni ? .. Nai.. kai xamili analysi kai TERASTIA PIXELS.. ma ti les ?:lol: .. giati asyrmata xeiristiria den exei to pc ? .. i mipos edo KAI XRONIA den exei motion sensing to pc ? .. gia psakse ligo online.. ama theleis telika na ta exeis ola kai na eise POLY mprosta kai oxi na perimeneis to ameso melon pare ena kalo pc.. oti plironeis man PERNEIS!;)

 

Αγκαλιά την παίρνεις την τηλεόραση και βλέπεις τα τεράστια pixels? :)

 

Τέτοια οικειότητα με το PC και δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά; Λίγος σεβασμός στους άλλους δεν βλάπτει.

 

 

anxos miden.. ontos mono games pezei Koryfaioi titloi paixnidion file mou.. oxi paixnidia!

 

Δε βγάζω νόημα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγκαλιά την παίρνεις την τηλεόραση και βλέπεις τα τεράστια pixels? :)

 

Τέτοια οικειότητα με το PC και δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά; Λίγος σεβασμός στους άλλους δεν βλάπτει.

 

 

 

 

Δε βγάζω νόημα.

Ούτε εγώ!Ελληνικά δε θα έβλαπταν!?;):(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι...

 

http://www.pbase.com/kabsandiego/historygaming :happy:

Link to comment
Share on other sites

Aπλα παιδια μερικες φορες το κοστος της αναβαθμισης σε κανει να παρεις κονσολα.Τουλαχιστον ετσι εγινε στην περιπτωση μου εχω ενα pc με amd athlon 2800+,512ram και μια 6600gt τα υπολιγισα και για να τα αναβαθμισω ηθελε πολα περισοτερα απο οτι κοστιζει ενα xbox 360.Ενταξει το ξερω οτι σε μερικα χρονια το pc θα το εχει ξεπερασει αλλα τι να κανουμε τουλαχιστων εχω σταματισει να κανω αυτα τα install-unistal και τα μεγαλα loading που ειχε το pc μου.Εχει και το online που ειναι τις περισοτερες φορες χωρις lag...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγώ παλι νομίζω πως είναι καθαρά θέμα συνήθειας/γνώσης/εμπειρίας. Αν δηλαδή κάποιος έχει ήδη υπολογιστή νομίζω είναι περιττό να αγοράσει και κονσόλα. Από την άλλη μεριά, αν κάποιος δεν "σκαμπάζει" από Η/Υ (και δεν ενδιαφέρεται να "σκαμπάσει" κιόλας) η κονσόλα είναι ότι πρέπει για να καλύψει τις παιχνιδο-ανάγκες του.

 

ΥΓ1. Για (μας) τους λάτρεις της προσομοίωσης της αγωνιστικής αυτοκίνησης το PC είναι μονόδρομος.

 

ΥΓ2. Από τη στιγμή που κάποιος έχει ήδη Η/Υ, τότε με 200 περίπου ευρώ το χρόνο σε αναβαθμισεις μπορεί να παίζει αξιοπρεπέστατα τα παιχνίδια πρώτης γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια πιστευω οτι το καθενα ειναι για τη χρηση του. δηλαδη δν μπορει καποιος που παιζει μονο παιχνιδια να αγορασει ολοκληρο υπολογιστη. απο την αλλη οταν καποιος αγοραζει ενα pc δν το αγοραζει με πρωταρχικο σκοπο τα παιχνιδια. προσωπικα χρησιμοποιω ΗΥ. Λογω του οτι εχω μνημη μεγαλη κ καλη καρτα γραφικων(απο αναβαθμηση) παιζω κ παιχνιδια. παλιοτερα ομως οταν ειδα οτι το συστημα τραβαγε ζορι με τα νεα games μπηκα ποσες φορες στον πειρασμο να αγορασω PS2. Τελικα ομως εμεινα στο pc!!!!!!!!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

opoios einai exypnos pairnei ypologisth kai paizei ta paixnidia ths konsolas:X

alla auto einai paranomo

 

plaka kanoume etc apla to xw psaxei kai exw dei pws ginetai

[sIGPIC][/sIGPIC]

ειμαι ο superman γι αυτο respekt!

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι κονσόλες,ευχαριστιέσαι να παίζεις με παρέα αλλά για σοβαρά πράγματα παίρνεις pc και πορώνεσαι :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κονσολα βεβαια!εδωσα 1700e για pc και δεν μπορει να παιξει τελεια το oblivion!

Ενω με το ps3 παιζει σφερα!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κανε τις εργασιες σου στο word του ps3,εκτυπωσε τις στον εκτυπωτη που του συνδεεις. Επειτα μπες ιντερνετ να σερφαρεις,κατεβασε κανα τραγουδι, και αποθηκευσε το στον γιγαντιαιο δισκο του.

 

Εσυ τι περιμενες να ειναι καλυτερο απο του pc το oblivion?? Κυκλοφορησε ενα χρονο ακριβως αργοτερα. Χειροτερο θα ταν???

 

Με την ιδια λογικη, προσπαθω εδω και χρονια να παιξω ενα παιχνιδι τυποπυ στρατηγικης ή manager σε κονσολα αλλα δνε τα καταφερνω...

 

 

by the way ο καθενας αγοραζει οτι γουσταρει αναλογα με τις αναγκες του.

Link to comment
Share on other sites

Ή έχει το κάθε πράγμα για τον σκοπό του.Δεν λέω,μπορεί κάποιος να μπει ίντερνετ από την κονσόλα του αλλά εφόσον είσαι σπίτι σου πρέπει να είσαι χαζός για να μην χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για αυτήν την δουλειά.

Εξαίρεση στο παραπάνω αποτελούν κάποια παιχνίδια για υπολογιστές που είτε δεν υπάρχουν σε κάποια κονόλα είτε είναι πιο καλά σε υπολογιστή...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω συνηθισει στις παιχνιδομηχανες απο μικρος οπως το GameCity(αν θυμαμαι καλα),το Sega,Nintendo,το PS1,το PS2...δυσκολα μπορω να ευχαριστηθω παιχνιδι στον υπολογιστη...Κανενα puzzle/adventure ισως...Κατι αλλο δυσκολα..

Οποτε για μενα κερδιζουν οι κονσολες!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ είμαι υπερ των παιχνιδομηχανών! Πιστέυω οτι μια κονσόλα είναι φτιαγμένη αποκλειστικά για μια συγκεκριμένη δουλειά..gaming(σημερα βέβαια κάνουν κι αλλα πολλά) επίσης οπως είπε και κάποιος απο το forum τα παιχνίδια καταλαμβάνουν πολυ χώρο στον υπολογιστή, μεγάλα installations... ενω στην παιχνιδομηχανή.. plug and play
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι καταλαβα ποσο πολυ βολευει μια παιχνιδομηχανη καποιον που δεν εχει δυνατο υπολογιστη.... σαν τον φιλο snik, δεν σκοπευω να δωσω τοσα λεφτα για μια αναβαθμιση η οποια θα εχει προσωρινη διαρκεια. Δεν παιρνω τον διαδοχο του xbox μου καλυτερα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειμαι πωρωμενος με τους υπολογιστες,αλλα η ανα εξαμηνο αναβαθμιση που πλεον κανω για να παιζω τα τελευταια παιχνιδια με εχει κανει να ψαχνομαι για κονσολα.Σκεφτειτε οτι οσο κανει το -πανακριβο-PS3 κοστιζει και μια κορυφαια καρτα γραφικων...
TRUST YOUR SOLE
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω και τα 2..αλλα ειανι για υπολογιστη και αλλα για παιχνιδομηχανη..το καθενα εχει την χαρη του.. :)

 

Εδώ θα συμφωνήσω. Αν και δεν με βολεύουν οι παιχνιδομηχανές σχεδόν σε κανένα παιχνίδι, όταν παίζεις ποδοσφαιράκι σε κονσόλα διπλό είναι αλλιώς.

Από την άλλη είμαι φαν τον παιχνιδιών στρατηγικής και manager τα οποία προς το παρών μόνο σε υπολογιστή παίζονται.

Γενικά είναι ανάλογα τι ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι οτι τα εχουν φτιαγμενα ετσι ωστε να μας τα παιρνουν απο ολες τις μεριες .....:mad:
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι οτι τα εχουν φτιαγμενα ετσι ωστε να μας τα παιρνουν απο ολες τις μεριες .....:mad:

 

Και αν κρίνω από την υπογραφή σου εσύ τα δίνεις σε όλες τις μεριές :p

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο η παιχνηδομηχανη ειναι καλητερη στα παιχνιδια γιατι παιρνεις μια καθε 3 χρονια+ και εισαι σταθερος χωρις κολληματα!Αλλα ο υπολογιστης εχει αλλα καλα...:D
Link to comment
Share on other sites

Και αν κρίνω από την υπογραφή σου εσύ τα δίνεις σε όλες τις μεριές :p

 

Mα αν δεν ημουν καμμενος πως θα εκανα αυτη την συγκλονιστικη διαπιστωση :lol: :lol:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι...

 

http://www.pbase.com/kabsandiego/historygaming :happy:

 

 

Για βάλε δίπλα και τα PCs που έχουν βγεί αυτά τα χρόνια.........

 

Κύριοι, έχω 3 πιτσιρίκια, τα οποία τουλάχιστον ανά 2 μπορούν να παίξουν σε μία κονσόλα στην τηλεόραση, και με ελάχιστο κίνδυνο να μου σπάσουν κάτι

από το πολύτιμο (σε δεδομένα) pc μου.

 

Επίσης έχω δώσει περίπου 1200Ε για 1 XBOX 2 PSP 1ps2 1Wii, που σημαίνει ότι παίζουν στο εξοχικό, στο σπίτι της γιαγιάς, στο σπίτι μου, στο αυτοκίνητο κλπ.

 

Για 8 PC's (συμπεριλαμβανομένου του 1 Car pc) θα ήθελα ένα σεβαστό (πενταψήφιο ίσως?) ποσόν.

 

Αρα τα πάντα είναι σχετικά.

 

Πχ άν είσαι ελεύθερος και ζεις με τους γονείς μπορείς να δώσεις 3 μισθούς για μία κάρτα γραφικών για να παίξεις το "ksist******asou me gantzo 4" στα 30fps σε 1920*1080.

 

Αν είσαι οικογενειάρχης χαμηλού εισοδήματος βολεύεσαι με ένα psone για σένα και τα μικρά.

 

Αν χρησιμοποιείς το pc για τη δουλειά σου, θα πάρεις ένα δεύτερο για να παίζεις γιατί το "ksist******asou me gantzo 4" μπορεί να σου κρασάρει το μηχάνημα και να κλαις, άρα μάλλον θα πάρεις παιχνιδομηχανή (γιατί και στο δεύτερο κάποια στιγμή δουλειά θα κάνεις).

 

 

Αρα περί ορέξεως και αναγκών....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...