Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ακούσει και για θέματα με τις ειδοποιήσεις, πχ messenger, viber etc. Πολλές φορές δεν χτυπάνε και πρέπει να ανοίξεις τις αντίστοιχες εφαρμογές για να τις δεις. Παίζει όντως τέτοιο σενάριο?

 

Εγώ το είχα σαν πρόβλημα, η φίλη μου με το 4Α συγκεκριμένα όχι, πρέπει να μπεις στη διαχείριση μπαταρίας και να κλείσεις τους περιορισμούς για τις εφαρμογές και μετά όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσοι έχουν θέμα με ειδοποιήσεις δεν έχει να κάνει με πρόβλημα στο κινητό.

το ίδιο θέμα είχα και με άλλο κινητό. απλά το android σταματάει τις εφαρμογές που τρέχουν στο Background ώστε να κάνει εξοικονόμηση μπαταρίας. αλλάξτε τη ρύθμιση και θα έρχονται οι ειδοποιήσεις.

 

ένα άλλο θέμα που αντιμετωπίζω.

δοκίμασα 3 διαφορετικά hands free. με κανένα δε μπορώ να συνεννοηθώ.

 

πάω να κάνω την κλήση, δείχνει πάνω τη μπάρα με τις εντάσεις του ήχου, μου κατεβάζει μόνο του την ένταση και σταματάει την κλήση.

άλλη φορά πάλι καλεί, ακούω τον άλλον χαμηλά (και όχι πάντα) αλλά δε με ακούει ο άλλος.

πείραξα τις ρυθμίσεις, επέλεξα άλλους τύπους ακουστικών, έκανα δοκιμές αλλά αποτέλεσμα 0.

γενικά η συμπεριφορά με τα hands free είναι περίεργη.

έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; μήπως είναι θέμα κινητού;

να φταίνε τα hands free δε παίζει, είναι δοκιμασμένα

Link to comment
Share on other sites

Δώστε ΌΛΑ τα δικαιώματα στις εφαρμογές και το δικαίωμα στην κάθε εφαρμογή για ειδοποιήσεις συμπεριλαμβανομένων και του Notification Led ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορεί κάποιος κάτοχος να δει τιμές SAR από το manual (αν υπήρχε κάτι τέτοιο) και να μας τις πει;

 

2) Ηθελα επίσης να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να παρήγγειλε Νοέμβριο με την προσφορά του GeekBuying και να μην έχει παραλάβει ακόμα. Εγω παρήγγειλα τέλη Νοεμβρίου και το τελευταίο status του tracking number μου είναι και από PostNL και από elta.gr ότι 21/12/16 έφυγε από Ολλανδία για Ελλάδα. Από το GeekBuying μου είπαν ότι θα μιλήσουν με το μεταφορέα και θα με ενημερώσουν αλλά δεν εχω κάτι νεότερο. Μου είπαν επίσης ότι αν δεν εχω παραλάβει εντός 3 μηνών από την αποστολή μπορώ να κάνω refund... Προτείνετε να κάνω κάτι άλλο ή απλώς να περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα

μόλις παρέλαβα το κινητό για τον πατέρα μου - πολύ ωραίο και καλή κατασκευή.

είχα ζητήσει inter rom + έκανε ota update με το άνοιγμα.

Έβαλα ελληνικά, ελάχιστες εφαρμογές - που έτσι και αλλιώς δεν θα δουλέψει ποτέ ο πατέρας μου- δεν έχουν μεταφραστεί.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θελω να το παραγγειλω και εγω αλλα φοβαμαι μην "κολλησει" στο τελωνειο, το βρισκω μεν Ελλαδα για για 20-30€ περισσοτερα.

Το πηρατε εσεις απο εξωτερικο, και αν ναι απο ποια σελιδα;

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θελω να το παραγγειλω και εγω αλλα φοβαμαι μην "κολλησει" στο τελωνειο, το βρισκω μεν Ελλαδα για για 20-30€ περισσοτερα.

Το πηρατε εσεις απο εξωτερικο, και αν ναι απο ποια σελιδα;

 

απο αλι εγώ 104Ε - κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα και ήρθε σε 20 μέρες

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

απο αλι εγώ 104Ε - κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα και ήρθε σε 20 μέρες

Καλησπερα Cynaegeirus και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Εχεις την διεθνη / GSM B20 εκδοση; Μπορεις επισης σε παρακαλω να μου πεις τον πωλητη που το πηρες;

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει από Ελλάδα θεωρώ με τόσο μικρή διαφορά στην τιμή.

 

Edit. Άκυρο μιας και κοίταξα μόλις και άμεση διαθεσιμότητα υπάρχει μόνο στα 134,80

Edited by stefanospets
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει από Ελλάδα θεωρώ με τόσο μικρή διαφορά στην τιμή.

 

Edit. Άκυρο μιας και κοίταξα μόλις και άμεση διαθεσιμότητα υπάρχει μόνο στα 134,80

Υπαρχουν καποια καταστηματα εκτος σκρουτζ που το εχουν περιπου προς 120€, αλλα ειναι η παλια εκδοση που δεν υποστηριζει σιγουρα το δικτυο B20..

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα αστικά κέντρα θα έχεις 4G και χωρίς την 800άρα. Και λόγω τιμής θεωρώ πως δεν είναι κινητό που θα το "παντρευτείς" οπότε μάλλον στα 120 από εδώ το αγοράζεις άνετα :)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα αστικά κέντρα θα έχεις 4G και χωρίς την 800άρα. Και λόγω τιμής θεωρώ πως δεν είναι κινητό που θα το "παντρευτείς" οπότε μάλλον στα 120 από εδώ το αγοράζεις άνετα :)

Θα το κρατησω σιγουρα δυο χρονακια οποτε θελω να παρω μια και καλη κατι αξιολογο γιαυτα τα χρηματα, δεν γνωριζω αν στη b20 κυκλοφορια εχει αλλες λοιπες βελτιωσεις, προτιμω σε καθε περιπτωση αυτην εναντι της προηγουμενης.

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Τι λένε οι κάτοχοι? Αξίζει στα 129 από κωτσοβολο? Λογικά θα έχει επίσημη ελληνική ρομ έτσι?

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Cynaegeirus και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Εχεις την διεθνη / GSM B20 εκδοση; Μπορεις επισης σε παρακαλω να μου πεις τον πωλητη που το πηρες;

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-4A-Global-Version-Mobile-Phone-Snapdragon-425-Quad-Core-CPU-2GB-RAM-16GB/32790247735.html?spm=2114.13010608.0.0.zrWspJ

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, το πηρα τελικα απο αλλον πωλητη και το στελνει μεσω Σιγκαπουρης. Ελπιζω να μην κολλησει στο τελωνειο!

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, το πηρα τελικα απο αλλον πωλητη και το στελνει μεσω Σιγκαπουρης. Ελπιζω να μην κολλησει στο τελωνειο!

 

το δικό μου πιο πολύ έκατσε αθήνα παρά έκανε να έρθει ελλάδα χαχαχα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να επιβεβαιώσει αν υπαρχει θεμα με τα hands free?

 

μιας και ήμουν αυτός που ανέφερα για τα hands free να πω πως τα xiaomi θέλουν handsfree τύπου ctia. γι αυτό δε μου δουλεύανε αυτά που δοκίμασα. το πρόβλημα λύθηκε αγοράζοντας νέα. δόκιμασα και από φίλους που είχαν ctia ακουστικά και δουλεύανε και αυτά μια χαρά.

οπότε δεν υπάρχει θέμα.

 

είχα αναφέρει ότι το δικό μου (από gearbest) έχει την έκδοση global 8.0.3.0.0.

βλέπω έχουν βγει και

  1. global: V8.1.4.0.MCCMIDI (MIUI8)
  2. china: V8.2.3.0.MCCCNDL (MIUI8)

 

τι διαφορές έχουν και ποια είναι καλύτερα να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να παραλαβω το κινητο με το καλο απο Δευτερα τελικα. Ηθελα να ρωτησω τους κατοχους, να αφησω την μητρικη ROM οπως εχει, η υφισταται καποια καλυτερη; Δεν με ενδιαφερει να εχω Ελληνικα ως γλωσσα πλοηγησης, χρησιμοποιω αποκλειστικα τα αγγλικα, αλλα κοιταω παντα να εχω την σταθεροτερη/τελευταια ROM και αναβαθμισεις.
So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Φιλος ενδιαφερετε γι αυτο το κινητο. Το βρισκω στην International version και με την official global rom . Θα ειναι ενταξει με αυτη την ρομ ή θα εχει τιποτα κολληματα ? Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, με ενδιαφερει να πάρω το κινητο για τον γιο μου. σε περιπτωση που δεν πάρω με Β20 τι χάνω? δεν θα παίζει 4G εκτός αστικών κέντρων? το έχω βρει στα 111€ με θηκη , ζελατινα, 32gb και global version μεσω aliexpress.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...