Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τσίμπησα και εγώ από Public. Πολύ καλό Value for money ειδικά με δώρο την 32GB κάρτα μνήμης.

Καμμία καλη θήκη από ελληνικό μαγαζί ή διαδικτυακό έχει να προτείνει κάποιος; Tempered glass?

Κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/case-smart-look-for-xiaomi-redmi-4a-black-p-TEL.033710 είχα στο μυαλό μου αλλά εξαντλήθηκε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τσίμπησα και εγώ από Public. Πολύ καλό Value for money ειδικά με δώρο την 32GB κάρτα μνήμης.

Καμμία καλη θήκη από ελληνικό μαγαζί ή διαδικτυακό έχει να προτείνει κάποιος; Tempered glass?

Κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/case-smart-look-for-xiaomi-redmi-4a-black-p-TEL.033710 είχα στο μυαλό μου αλλά εξαντλήθηκε

 

αν είσαι από Θεσσαλονίκη έχω να σου δώσω μια σιλικόνης διαφανής δώρο !

αν θέλεις κάτι ποιο ποιοτικό εγώ αγόρασα αυτήν και είναι τρομερή ότι καλύτερο έχω βάλει σε κινητό

http://www.stoucky.gr/xiaomi-aksesouar/XIAOMI-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/theke-silikones-tpu-carbon-fibre-brushed-yia-xiaomi-redmi-4a-ma-ro.html?filter=295

άλλα αν ψάχνεις book εχει και αυτη

http://www.stoucky.gr/xiaomi-aksesouar/XIAOMI-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD/thermatine-theke-vivlio-smart-cover-me-vase-sterixes-yia-xiaomi-redmi-4a-ma-ro.html?filter=295

 

Tempered glass

http://www.stoucky.gr/xiaomi-aksesouar/XIAOMI-peripherals-mobile-tablet-en/XIAOMI-screen-protectors-en/skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-yia-xiaomi-redmi-4a.html?filter=295

http://mobilecity.gr/el/tempered-glass-xiaomi/8025-tempered-glass-03mm-xiaomi-redmi-4a

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και εγώ από Public. Πολύ καλό Value for money ειδικά με δώρο την 32GB κάρτα μνήμης.

Καμμία καλη θήκη από ελληνικό μαγαζί ή διαδικτυακό έχει να προτείνει κάποιος; Tempered glass?

Κάτι τέτοιο http://www.e-shop.gr/case-smart-look-for-xiaomi-redmi-4a-black-p-TEL.033710 είχα στο μυαλό μου αλλά εξαντλήθηκε

 

Εγώ πήρα την super frosted nillkin. Κλασσικά ποιοτική και όμορφη,γυαλί το amazing H της nillkin.

Ευχαριστημένος και από τα 2!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την super frosted nillkin. Κλασσικά ποιοτική και όμορφη,γυαλί το amazing H της nillkin.

Ευχαριστημένος και από τα 2!

 

Στείλε ρε Μαν κανα λίνκ να δούμε κι εμείς που την ψάχνουμε για θήκη και προστατευτικό γυαλί !:D

Link to comment
Share on other sites

Πώς γράφω 160 χαρακτήρες στα sms με τη stock εφαρμογή ?. Το κίνητο είναι από public έχει stable 8.2.1.0.

Δοκίμασα μόνο με κεφαλαία όπως στο παλιο μου hongmi αλλά φτάνει μέχρι 66 περίπου.

Χρειάζεται να κάνω install κάποιο update ?

Link to comment
Share on other sites

εννοείς δεν σε ειδοποιεί? αν ναι κάνε αυτά που λέει εδώ

 

Έκανα τις ρυθμίσεις και λειτούργησαν τα notifications . Super !

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις ρυθμίσεις και λειτούργησαν τα notifications . Super !

 

εγώ προσπάθησα να τα κάνω αλλά κάποια από αυτά που αναφέρει το άρθρο δεν υπάρχουν στο κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς γράφω 160 χαρακτήρες στα sms με τη stock εφαρμογή ?. Το κίνητο είναι από public έχει stable 8.2.1.0.

Δοκίμασα μόνο με κεφαλαία όπως στο παλιο μου hongmi αλλά φτάνει μέχρι 66 περίπου.

Χρειάζεται να κάνω install κάποιο update ?

 

με την στοκ δεν νομίζω να μπορείς να γράψεις σε 1 μήνυμα 160 ελληνικούς χαρακτήρες

πρέπει να βάλεις άλλη

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσπάθησα να τα κάνω αλλά κάποια από αυτά που αναφέρει το άρθρο δεν υπάρχουν στο κινητό

υπάρχουν όλα, ποια ρομ έχεις? ενεργοποίησες τα dev options?
Link to comment
Share on other sites

Στο what's app ενώ αρχικά έπαιζε τα βίντεο native, μέσα στην εφαρμογή δηλαδή, ξαφνικά τα παίζει μόνο από τον video player της συσκευής... Διάβασα ότι είναι bug, γνωρίζει κανείς τρόπο διόρθωσης;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να προμηθευτώ το κινητάκι μιας και φένεται πολύ καλύτερο απο το lg magna και μάλιστα στα 110 ευρώ περίπου θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει η αγορά του θα ήθελα γενικά να μην έχω πρόβλημα με τα δεδομένα (whatsap έχω) πρέπει να κυκλοφορούν δύο χιάομι με διαφορετική ρομ απο το gaarbest αν ναι ποιο να πάρω και γιατί; η μπαταρία πως πάει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αγόρασα το κινητό προχθές, ακόμα είμαι σε φάση ψαξίματος, αλλά έχω ένα θέμα.. Οπότε προσπαθώ μια φωτογραφία να την κάνω ταπετσαρία, μου βγάζει το μνμ. <σφάλμα, πήγαινε στην αρχική οθόνη και ξαναπροσπαθησε>. Έχει κανείς κάτι κατά νου????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . αγορασε ο αδερφος μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εχω μια ερωτηση αν γνωριζετε. ειναι και οι 2 sims ενεργες για 4g ή μονο η πρωτη sim ?
Link to comment
Share on other sites

έχει το κινητό η κοπέλα μου και ξαφνικά ο ήχος όταν βάζεις τα ακουστικά δεν βγαίνει από τα ακουστικά αλλά μόνο από το εξωτερικό ηχείο

ξέρετε τι παίζεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . αγορασε ο αδερφος μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εχω μια ερωτηση αν γνωριζετε. ειναι και οι 2 sims ενεργες για 4g ή μονο η πρωτη sim ?
μόνο η 1η το γράφει και στις οδηγείες αν θυμάμαι καλα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. ψήνομαι για το κινητό, αλλά έχω ακούσει τόσα και έχω μπερδευτεί για το τι παίζει με τα dual και κυρίως με wind. έχω cosmote και wind. θα παίζουν και οι 2 συνδέσεις ή κάποια έχει θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Όλα παίζουν Οκ 4g και στις 2 κάρτες , διαλέγεις από πια θες να τραβά δεδομένα.

Με το κολπακι με τον αναπτήρα έβαλα 2sim και sd !

Μηνύματα και κλήσεις από όποια sim θες .

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η στοκ εφαρμογή sms δεν στέλνει 160 χαρακτήρες ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το 4A απο την infoquest υποστηρίζει b20;

Έχει απαντηθεί πολλάκις.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει 4g me b20. Τεσταρισμενο σε πλοίο όπου ταξιδεψα χθες και είχε 4g σε όλη τη διαδρομή, με το mi4 ήταν σε h+ , και εdge και ας Έχει 4g
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλάκις.....

Η global version που πωλείται στα καταστήματα (public , πλαίσιο κτλ ) που προμηθεύονται από infoquest έχει την B20.

Επιβεβαιώνω και ως κάτοχος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...