Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sniaf αυτο το ότι πετάγεσαι από το πουθενά και επιτίθεσαι σε κάποιον μέσα απο το πληκτρολόγιο γράφοντας προσβλητικά σχόλια να το προσέξεις. Δεικνύει άλλα προβλήματα τα οποία ξεσπάς αλλού. Αν εισαι κάτω απο 20 δικαιολογείσαι...πάνω απο 20 ψάξτο. Γεμίσαμε ξερόλες και δηκτικούς παρατηρητές.Ουσία καμμία στα ποστς...

Τι να διαβάσω 5 ποστ πάνω; Ρώτησα συγκεκριμένο χρήστη αν πήρε από το public την global version με την B20 band για επιβεβαίωση. Υπάρχει και version με ελληνικα ΧΩΡΙΣ Β20 .

 

 

έλα τώρα ήθελες κάπως να το παίξεις έξυπνος ... πες την αλήθεια !!

είσαι ένας ακόμα κουραστικός - έξυπνος που τα θέλεις έτοιμα και δεν κανείς 2 κλικ !

20 φορές να το πούμε ακόμα εκεί θα πιπίλας την ίδια καραμέλα "infoquest = Β20 σε όλα τα μοντέλα"

μιλάς για ποστ στο τέλος και για ουσία όταν 2 σελίδες και ακριβώς μπροστά σου όλα είναι απαντημένα είσαι άξιος της μοίρας σου .

ζήσε όμορφα στην νύχτα σου σε προσπερνάω

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

[/color]

έχει προσφορά το public με όλα τα κιν σου δίνει μία καρτα ίση με το μέγεθος που έχει το κιν που παίρνεις, η καρτούλα έκανε κανονικα 23ε οπότε μια χαρά. Global προφανώς της infoquest δες πιο πάνω το ποστ με τα καταστήματα που συνεργάζονται, όχι την θήκη την πλήρωσα

 

 

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Ρωταω γιατι σε πολλά καταστήματα που συνεργάζονται με infoquest παλιά και ακόμα κάποια είχαν την ιnternational version που δεν υποστήριζε την B20. Ωραία προσφορά από public ;-) Γενικές πρώτες εντυπώσεις από το κινητό;

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο dmx2.

Το αγόρασα για τον πατέρα μου και εν τέλη το αγόρασα ξανά και για εμένα.

Μεγάλο + τα 32gb για την τιμή του. Προσωπικά με καλύπτει άνετα και για πρώτο κινητό

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάω αλλά επειδη έχω και το mi5 που δεν έχει την b20 σπίτι μου με wind δεν έχω 4g, ενώ με το 4α κανονικά

http://i.imgur.com/9swi1by.png

για εντυπώσεις όπώς είπα και πιο πάνω, αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις είναι μια χαρά. Είναι άδικο πχ να στο συγκρίνω άμεσα με το mi5 αλλά το miui το τρέχει καλά με πιο λίγα εφέ προφανώς αλλά εμένα δεν με απασχολεί, η κάμερα του την μέρα είναι μια χαρά για το social media και γρήγορη, την νύχτα έτσι κι έτσι, οπότε το βασικό το πετυχαίνει. Μέγεθος πιο πλατύ λίγο, αλλά πιο κοντό κι ελαφρύ οπότε το κρατάς πιο βολικά, έχω θήκη και στα 2 οπότε το ίδιο μου φαίνονται σε άισθηση. Μπαταρία μάλλον στα ίδια επίπεδα, έχω και στα 2 κλειστά τα optimization γιατι σου κλείνουν τα push messages από πολλά app. Wifi σήμα τα ίδια αν και δεν υποστηρίζει ac . Οθόνη στις 5 ιν δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε ανάλυση αλλά έχει χαμηλότερη φωτεινότητα αλλά και πάλι δεν ενοχλεί. Αυτό που λείπει είναι ο αισθητήρας του δακτυλικού (μπροστα γιατι οι πίσω δεν με βολευουν)

 

 

Edit: Και μία pic βράδυ με φώς δωματίου

 

http://i.imgur.com/MDwpH06.jpg

Edited by dimx2
Link to comment
Share on other sites

Για απλη χρηση (φβ, καμια φωτο, μουσικη) ειναι οκ?

Ή δινουμε παραπάνω χρηματα για το 4χ???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Thanks dimx για τις πληροφορίες και το μικρο review. Λογικό αυτό που λες για το 4G . Η 800 Mhz έχειμεταξύ αλλων πλεονεκτημάτων, μεγάλη διεισδυτικότητα σε κλειστούς χώρους γιαυτό οι εταιρίες έχουν επενδύσει 100 μύρια για 10 Mhz την ώρα π.χ που για την 2600 έδωσαν 10. Γιαυτό είναι σημαντικό στην Ελλάδα να έχουμε συσκευές με την Β20.

Υ.Γ. Ελπίζω μόνο μην πεταχτεί κανάς περίεργος πάλι να πει την μ....α του. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Για απλη χρηση (φβ, καμια φωτο, μουσικη) ειναι οκ?

Ή δινουμε παραπάνω χρηματα για το 4χ???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Είναι ότι πρέπει. Ειδικά στα 130 θεωρώ πως είναι εξαιρετική αγορά

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για απλη χρηση (φβ, καμια φωτο, μουσικη) ειναι οκ?

Ή δινουμε παραπάνω χρηματα για το 4χ???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

ναι είναι παραπάνω από οκ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Public που το 32αρι το δινει 129 ευρω+καρτα μνημης 32 gb αξιζει?Ειμαι αναμεσα σ'αυτο και στο Huawei p8 lite... Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 14/5 είναι η προσφορά οπότε να το έχετε υπόψιν σας. Ο αδερφός μου το αγόρασε πιο νωρίς οπότε τζάμπα έχασε το δώρο. 20 αξίζει το δώρο αν δεν κάνω λάθος οπότε είναι καλή ευκαιρία αν σκεφτείτε ότι το κινητό για καθημερινή χρήση είναι ότι πρέπει.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που το αγοράσαμε παλιότερα στην ίδια τιμή πήραμε το 16αρι και χωρίς κάρτα δώρο

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Public που το 32αρι το δινει 129 ευρω+καρτα μνημης 32 gb αξιζει?Ειμαι αναμεσα σ'αυτο και στο Huawei p8 lite...
κι γω εκεί ήμουν αλλά προτίμησα το xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

φίλου συσκευή έσπαρε digitizer+LCD. Έχει κανείς εμπειρία απ' τα ανταλλακιτκά που πουλάνε σε ebay και aliexpress (έστω και από άλλο μοντέλο);

Δεν βρίσκω πουθενά γνήσιο ανταλλακτικό και φοβάμαι μήπως δεν δουλεύει με την ίδια ευαισθησία και ποιότητα.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ότι πιο vfm.

Με τελωνείο τι παίζει από εκεί?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

85€ το 2/16, τι λέτε, αξίζει για 2ο?

Ιnternational ROM+B20

Geekbuying

Έχουμε link για αυτό ; Γιατί βρίσκω στην ίδια τιμή την International χωρίς την B20 μπάντα. Π.χ. link με φίλτρο για Β20 για τα Redmi 4A http://www.geekbuying.com/Search?keyword=redmi-4a&sort=3&p=1139&v=3245

98 ευρ

 

Για τελωνείο βλέπω HK (Hong Kong) warehouse που σημαίνει πιθανόν να περάσει.

Edited by greekmm
Link to comment
Share on other sites

το εικονίδιο του Messenger δεν βγαίνει όταν μου στέλνει κάποιος μήνυμα

 

πηγαίνω το επιλέγω μέσα από το messenger να βγαίνει αλλά μετά από λίγο πάλι δεν....

σε άλλο τηλέφωνο που έχω όλα καλά...βγαίνει πάντα

ξέρετε τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο σαν δευτερο. Να ρωτησω, αν ολες οι συσκευες εχουν την b20 μπαντα και τι πρεπει να προσεξω. Επισης ξερει κανεις μεχρι ποση ταχυτητα πιανει το μοντεμ του σε LTE? (και αν εχει 2CA πχ)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο σαν δευτερο. Να ρωτησω, αν ολες οι συσκευες εχουν την b20 μπαντα και τι πρεπει να προσεξω. Επισης ξερει κανεις μεχρι ποση ταχυτητα πιανει το μοντεμ του σε LTE? (και αν εχει 2CA πχ)

Η global version έχει την B20 . Είναι LTE cat 4 συσκευή που υποστηρίζει 2CA με Download speed 150 Mbps

Link to comment
Share on other sites

Η global version έχει την B20 . Είναι LTE cat 4 συσκευή που υποστηρίζει 2CA με Download speed 150 Mbps

 

Στην σελιδα του πλεσιου λεει 100. http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-4A-32GB-Gri-347193.htm

 

αρα ειναι λαθος;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα του πλεσιου λεει 100. http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-4A-32GB-Gri-347193.htm

 

αρα ειναι λαθος;

http://www.digit.in/mobile-phones/xiaomi-redmi-4a-review-52022.html

 

However, what’s important here is the addition of an X6 LTE modem and theoretical peak download speeds of 150 Mbps.

+ O Snadragon 425 είναι cat 4 ready --> 150 Mbps

Link to comment
Share on other sites

το εικονίδιο του Messenger δεν βγαίνει όταν μου στέλνει κάποιος μήνυμα

 

πηγαίνω το επιλέγω μέσα από το messenger να βγαίνει αλλά μετά από λίγο πάλι δεν....

σε άλλο τηλέφωνο που έχω όλα καλά...βγαίνει πάντα

ξέρετε τι παίζει?

εννοείς δεν σε ειδοποιεί? αν ναι κάνε αυτά που λέει εδώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...