Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έσπασε η οθόνη, βρήκα τρόπο να σώσω τα περισσότερα. Ρώτησα για αντικατάσταση οθόνης και μου είπαν περισσότερα από 50€. Ξέρει κανείς κάπου με λιγότερα? Περιοχές Αθήνα, Μαρούσι, Περιστέρι, Ιλιον, Άγιοι Ανάργυροι. Κατά προτίμηση Περιστέρι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έσπασε η οθόνη, βρήκα τρόπο να σώσω τα περισσότερα. Ρώτησα για αντικατάσταση οθόνης και μου είπαν περισσότερα από 50€. Ξέρει κανείς κάπου με λιγότερα? Περιοχές Αθήνα, Μαρούσι, Περιστέρι, Ιλιον, Άγιοι Ανάργυροι. Κατά προτίμηση Περιστέρι.

Για ρωτα και στο repair pro νομιζω στο Περιστερι πρεπει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Που φαίνονται τα μηνύματα κυψέλης της πολιτικής προστασίας ? Αρχικα ήρθε η ειδοποίηση αλλα αφου το εδιωξα από την οθονη δεν μπορω να το ξαναβρω. Δεν αποθηκεύεται κάπου ?
Link to comment
Share on other sites

@nodasz

Μηνύματα πάνω δεξιά 3 κάθετες γραμμές Ρυθμίσεις/ Κάτω τέρμα επιλέγεις emergency alters/ θα σου εμφανίσει τα μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

@nodasz

Μηνύματα πάνω δεξιά 3 κάθετες γραμμές Ρυθμίσεις/ Κάτω τέρμα επιλέγεις emergency alters/ θα σου εμφανίσει τα μήνυμα

 

Ευχαριστώ. Επιτέλους τα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας φίλοι. Κάτοχος εδώ και χρόνια Xiaomi redmi 4A με android 7.1.2. Εξαιρετικα ευχαριστημενος γι' αυτο και δεν το αλλαζω μια και ειναι πάνω από ολα εργαλειο. Φοβαμαι ενα νεο τηλεφωνο με τα πιθανα προβληματα του.

Πριν απο λιγες μερες εσπασα την οθονη και την αλλαξα σε μαγαζι της γειτονιας μου. Δυστυχως η καινουργια (φυσικα δεν ειναι ιδια η παλια) δεν αφηνει να φανει το led των ειδοποιησεων με το οποιο εχω σχεση αγαπης γιατι θεωρω τεραστια ευκολια να βλεπω οτι εχω καποια ειδοποιηση χωρις να ενεργοποιω την οθονη καθε φορα.

Σα λυση σκεφτηκα app που θα ενεργοποιει το flash. Δυστυχως για καποιο λογο καμια απο οσες κατεβασα δεν ενεργοποιει το flash. Κατεβασα:

Flash Notification for All

LED-Flash aναβοσβήνει στην κλήση και το μήνυμα

Τελικός Λάμψη Ειδοποιήσεις και άλλες

 

Υπαρχει καμια ιδεα, πως μπορω να ξεπερασω το προβλημα ?

 

ΥΓ διάβασα ότι καποια μοντελα της xiaomi δεν εχουν εξ αρχης led. Τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την noled

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ αλλά ουτε αυτή δουλεύει. Και μάλιστα μου κάνει το περίεργο να την ενεργοποιω και μόλις φεύγω από την εφαρμογή και αμέσως μετά να ξαναμπαίνω να εμφανίζεται απενεργοποιημενη. Και αυτό γίνεται συνέχεια,την ενεργοποιω και απενεργοποιειται μονη της Λες και κατι στο τηλεφωνο την απενεργοποιει αυτόματα. Καμια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσε την να μη κλείνει μόνη της

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω πως γινεται αυτό.

 

UPDATE: και ενεργοποιημένη η εφαρμογη πάλι δεν δουλευει. Εχω εντυπωσιαστει. Καμία από τις εφαρμογες του ειδους δεν δουλευει. Τι μπορει να φταιει ?

Edited by nodasz
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έχει λύσει κανένας το πρόβλημα που ενώ έχεις σημα δε λαμβάνεις κλήση λέει ότι "δεν είσαι διαθέσιμος σε vod και έρχεται sms ενημέρωση ?

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Jim30
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως γινεται αυτό.

 

 

Όταν πατάς το recent, κράτα παρατεταμένα την εφαρμογή και θα σου εμφανίσει τρεις επιλογές. Πατάς το λουκέτο και είσαι έτοιμος, θα μένει μόνιμα ανοιχτή. Εννοείται ότι θα πρέπει να την έχεις εξαιρέσει και από τη βελτιστοποίηση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα, χωρίς κανένα λόγο, ξαφνικά χάθηκε το σήμα ! Έκανα επανεκκίνηση, έβγαλα και έβαλα τη σιμ, άλλαξα σιμ... ΤΙΠΟΤΑ ! Η σιμ δουλεύει κανονικά σε άλλη συσκευή, αλλά στο 4Α όχι, ούτε η δική μου, ούτε μία άλλη που έχω. Τελευταία λύση δοκίμασα την επαναφορά, αλλά και αυτό άδικος κκόπος. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και ανακάλυψα ότι δεν είναι και τόσο σπάνιο το συγκεκριμένο πρόβλημα, αλλά η λύση του να διαλυσω το κινητό για να το φτιάξω απορρίφθηκε πολύ εύκολα. Ευτυχώς έχω ένα παλιό λενοβο για να βγάλω το ΣΚ και από Δευτέρα θα δω για κάτι καινούριο. Κρίμα όμως να χαλάσει έτσι, χωρίς κανένα απολύτως λόγο. Το μικρούλι με έβγαλε αρκετά χρόνια, πλέον θα συνεχίσει σαν δεύτερο μέσα στο σπίτι μόνο με wifi, τουλάχιστον ετσι δουλεύει ακόμη καλά. Edited by zafizafix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...