Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πού να πάρω την έκδοση με τα 32gb ?

 

μπορείς απο εδώ

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-redmi-4a-dual-sim-2gb-32gb-grey-1195774.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του Κωτσοβολου εχει 800αρα μπαντα αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Νομιζω καπου οτι ειχα διαβασει οτι αυτα που εχουν 800αρα μπαντα γραφουν στο κουτι τους global version. Ισχύει? Αν ναι τοτε εχει 800αρα μπαντα ο Κωτσοβολος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,αγαπητα μελη,γνωριζει κανεις εαν το παρω αυτες τις μερες απο το gearbest συγκεκριμενα,θα εχει ελληνικο μενου,ελληνικη γλωσσα?Μονο αυτο με νοιαζει γιατι κατα αλλα η xiaomi ειναι εγγυηση.(plus δεν εχω ιδεα απο τοποθετησεις rom,root και τετοια πραγματα).Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κρατανε τα δεματα απο Κινα για φορολογια και δασμους, εν ολιγης θα το χρυσοπληρωσεις και θα ταλαιπωρηθεις. Εγω το πηρα μεσω του aliexpress και απο Σιγκαπουρη, δεν χρειαστηκε να πληρωσω κατι επιπλεον.
So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Κρατανε τα δεματα απο Κινα για φορολογια και δασμους, εν ολιγης θα το χρυσοπληρωσεις και θα ταλαιπωρηθεις. Εγω το πηρα μεσω του aliexpress και απο Σιγκαπουρη, δεν χρειαστηκε να πληρωσω κατι επιπλεον.

 

 

Νομίζω και από Σιγκαπούρη τα περνάνε από τελωνείο.

Απλά δεν περνάνε όλα είτε από Κίνα είτε από αλλού εκτός ΕΕ

Απλά περνάνε πολλά περισσότερα από ότι παλιά

Link to comment
Share on other sites

τι λετε βρε παιδια?Εχω παρει 32 πραγματα απο το ebay τους τελευταιους 9 μηνες και μονο ενα ζευγαρι υπεροχων φακων δεν μου ηρθαν..Εστειλα σε αυτον που μου τα πουλησε μου λεει συγνωμη αλλα τα εχουν στο τελωνειο της χωρας σου..και ειπα απο μεσα μου με δουλευει..δηλαδη μπορει να σου κρατησουν το κινητο το ταμπλετ στο τελωνειο?Δεν παιρνουν ενα τηλεφωνο εστω να σε ειδοποιησουν;Απο εκει πως το περνεις δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

τι λετε βρε παιδια?Εχω παρει 32 πραγματα απο το ebay τους τελευταιους 9 μηνες και μονο ενα ζευγαρι υπεροχων φακων δεν μου ηρθαν..Εστειλα σε αυτον που μου τα πουλησε μου λεει συγνωμη αλλα τα εχουν στο τελωνειο της χωρας σου..και ειπα απο μεσα μου με δουλευει..δηλαδη μπορει να σου κρατησουν το κινητο το ταμπλετ στο τελωνειο?Δεν παιρνουν ενα τηλεφωνο εστω να σε ειδοποιησουν;Απο εκει πως το περνεις δηλαδη?

 

Σε ενημερώνουν ταχυδρομικός μόλις έχουν υπολογίσει τον φόρο που πρεπει να πληρώσεις για να τα παραλάβεις. Απλά μάλλον ακόμα δεν τα έχουν έτοιμα τα κόστη για τους φακούς σου.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και από Σιγκαπούρη τα περνάνε από τελωνείο.

Απλά δεν περνάνε όλα είτε από Κίνα είτε από αλλού εκτός ΕΕ

Απλά περνάνε πολλά περισσότερα από ότι παλιά

Απο ολες τις χωρες εκτος ΕΕ και συμβεβλημένων χωρων ειναι εφικτο να χρειαστουν εκτελώνιση, ωστοσο ειναι πολυ πιθανοτερο να συμβει αυτο απο πακετα που στελνοντε απο την Κινα, παρα απο την Σιγκαπουρη. Αποδεδειγμενα αυτο.

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τηλεφωνικά απ' το mediamarkt μου είπαν οτι είναι global version αυτό

 

Το έχει πάρει κανείς να μας πει αν όντως έχει την Β20? Διαφορετικά θα πρέπει να μιλήσω με info quest.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τηλεφωνικά απ' το mediamarkt μου είπαν οτι είναι global version αυτό

 

Το έχει πάρει κανείς να μας πει αν όντως έχει την Β20? Διαφορετικά θα πρέπει να μιλήσω με info quest.

 

Πώς μπορείς να δεις ποιες μπάντες υποστηρίζει; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να δεις ποιες μπάντες υποστηρίζει; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

 

Ίσως αυτή αλλά πιο ασφαλές είναι να το επιβεβαιώσει η info quest

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ όμως όχι από Κίνα από εδώ Ελλάδα Public

δεν το έψαξα και πολύ γιατί μου έσπασε η οθόνη του παλιού κινητού (jiayu S3 advance) και χρειαζόμουν άμεσα κινητό

απο Κίνα θα έκανε κανα μήνα να έρθει συν την ανασφάλεια αν θα περάσει τελωνείο, δεν περιμένω και πάρα πολλά

απο το κινητό αυτής της κατηγορίας αν και η Xiaomi είναι μια αξιόπιστη εταιρία στο κάτω κάτω είμαι μέσος χρήστης

και δεν έχω υψηλές απαιτήσεις, αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου θα ποστάρω για τις πρώτες εντυπώσεις.:D

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ όμως όχι από Κίνα από εδώ Ελλάδα Public

δεν το έψαξα και πολύ γιατί μου έσπασε η οθόνη του παλιού κινητού (jiayu S3 advance) και χρειαζόμουν άμεσα κινητό

απο Κίνα θα έκανε κανα μήνα να έρθει συν την ανασφάλεια αν θα περάσει τελωνείο, δεν περιμένω και πάρα πολλά

απο το κινητό αυτής της κατηγορίας αν και η Xiaomi είναι μια αξιόπιστη εταιρία στο κάτω κάτω είμαι μέσος χρήστης

και δεν έχω υψηλές απαιτήσεις, αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου θα ποστάρω για τις πρώτες εντυπώσεις.:D

 

περίπου ίδια περίπτωση :D

 

κι εμένα έσπασε η οθόνη του κινητού μου Jiayu S3 advance και ταυτόχρονα χάλασε και το κινητό της κοπέλας μου

 

όμως εγώ ευτυχώς βρήκα μεταχειρισμένο από Ελλάδα ένα ίδιο Jiayu S3 adv...

 

για την κοπέλα μου πήρα χθες το Xiaomi....φαίνεται πολύ καλό και πολύ ελαφρύ!

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι,συγνωμη που επανερχομαι,αλλα ψωνιζοντας τοσο καιρο απο ebay και απο delasmacnine tomtop..δεν το κρυβω ειχα βρει την υγεια μου...Αλλα το τελωνειο ηρθε να με ταρακουνησει,,για αυτο εχω δυο ερωτησεις εαν και εφοσον παντα γνωριζει κανεις.1)Σε μια αγορα κινητου των 100 ευρω περιπου οπως π.χ. το xiaomi τι προσθετος φορος παιζει να εχει..10 ευρω 20,50.2)Εαν ας πουμε οτι ο φορος ειναι μεγαλος και δεν θες να πληρωσεις τα extra μπορεις να ακυρωσεις την αγορα μεσω της paypal;Εαν κατεχει καποιος!!!!!!:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

νομίζω στο τελωνείο πληρώνεις το ΦΠΑ

δηλ 24% της τιμής που θα ορίσει το Τελωνείο ότι περίπου κοστίζει το κινητό

άρα στα 100 βάλε άλλα 25

 

νομίζω μπορείς να το επιστρέψεις πίσω και να πάρεις τα χρήματα

 

αλλά και για τα 2 δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα εδώ ! το αγόρασα κι εγώ από Κωτσόβολο πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα .

έχει την έκδοση 8.2.1.0 .

αγόρασα στα γρήγορα μια θήκη σιλικόνης από mediamarkt αλλά στο πάτημα του κουμπιού on/off είναι λες και είναι κανένα τούβλο δεν νιώθεις πως πατάς κουμπί και λέω να αγοράσω καμία άλλη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...