Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι πως ΜΟΝΟ δυο-τρεις sellers aliexpress το πουλανε με την μπάντα 20.... Κανένα κινεζομάγαζο από τα γνωστά...

 

Στην Ελλάδα όποιος το εμπορεύεται λέει δεν έχει την 800αρα.... άκρη δεν μπορώ να βγάλω και το παλικάρι εξαφανίστηκε να μας ενημερώσει...

 

Τελικά με βλέπω να τα σκάω για το 3s international και τελος....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι πως ΜΟΝΟ δυο-τρεις sellers aliexpress το πουλανε με την μπάντα 20.... Κανένα κινεζομάγαζο από τα γνωστά...

 

Στην Ελλάδα όποιος το εμπορεύεται λέει δεν έχει την 800αρα.... άκρη δεν μπορώ να βγάλω και το παλικάρι εξαφανίστηκε να μας ενημερώσει...

 

Τελικά με βλέπω να τα σκάω για το 3s international και τελος....

 

τι εννοεις δεν ειναι γνωστα στο Ali ?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως ΜΟΝΟ δυο-τρεις sellers aliexpress το πουλανε με την μπάντα 20.... Κανένα κινεζομάγαζο από τα γνωστά...

 

Στην Ελλάδα όποιος το εμπορεύεται λέει δεν έχει την 800αρα.... άκρη δεν μπορώ να βγάλω και το παλικάρι εξαφανίστηκε να μας ενημερώσει...

 

Τελικά με βλέπω να τα σκάω για το 3s international και τελος....

 

Υπάρχει μικρή διαθεσιμότητα, είχαν και τα κινεζομάγαζα μερικά πριν λίγες ημέρες ( honorbuy π.χ ) αλλά δεν έχουν άλλο stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λένε οι κινέζοι πως δεν έχει ελληνικά. Τι σόι global version είναι τότε?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το global αναφερεται στις επιπλεον μπαντες και οχι γλωσσες

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εισαι αρχοντας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Παίδες δεν είπα ότι το έχω πάρει. ΝΑ το πάρω ψάχνω. Από το λινκ που έδωσε ο dragon11 το έχω βρει κι εγώ, με μπάντα B20 κανονικά σύμφωνα με όσα λέει.

 

Νομιζω το global αναφερεται στις επιπλεον μπαντες και οχι γλωσσες

Σωστά.

Edited by GreenMob
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως όπως και στην σειρά 3 θα εμφανιστούν λίγο αργότερα τα ελληνικά στις global....

Με update εννοείς ή με νέα ROM?

Link to comment
Share on other sites

Φίλη το αγόρασε κι έχει κανονικά Ελληνικά. Δυστυχώς δε το έχω για να δω έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Φίλη το αγόρασε κι έχει κανονικά Ελληνικά. Δυστυχώς δε το έχω για να δω έκδοση

 

ειναι η κινεζικη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Φίλη το αγόρασε κι έχει κανονικά Ελληνικά. Δυστυχώς δε το έχω για να δω έκδοση

 

Απο Κινα το αγορασε ή απο Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Από geek με την Miui global 8.0 stable 8.0.3.0.0. , εχει κανονικα Ελληνικα και μαλιστα με καλη μεταφραση.

Ομορφο και ελαφρυ. Χρωμα ασπρο-σαμπανιζέ.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Από geek με την Miui global 8.0 stable 8.0.3.0.0. , εχει κανονικα Ελληνικα και μαλιστα με καλη μεταφραση.

Ομορφο και ελαφρυ. Χρωμα ασπρο-σαμπανιζέ.

Πήρε αυτό που ήταν pre-order και ξεκίνησε πριν λίγες μέρες η πώληση του;

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Xiaomi-Redmi-4A-2GB-16GB-Smartphone---Rose-Gold-374920.html

 

sent on the go...

Edited by Isolexion
Link to comment
Share on other sites

Πήρε αυτό που ήταν pre-order και ξεκίνησε πριν λίγες μέρες η πώληση του;

http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Xiaomi-Redmi-4A-2GB-16GB-Smartphone---Rose-Gold-374920.html

 

sent on the go...

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4A-2GB-16GB-Smartphone---Gold-373914.html

 

Για ενα περιεργο λογο, ειναι πιο ακριβο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4A-2GB-16GB-Smartphone---Gold-373914.html

 

Για ενα περιεργο λογο, ειναι πιο ακριβο!

 

Απο 87 ευρώ είχε ξεκινήσει, τώρα τελευταία ανέβηκε. Τελικά αυτό πήρε? Σε ρωτάω γιατί μου είπαν οι κινέζοι ότι το συγκεκριμένο δεν έχει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο 87 ευρώ είχε ξεκινήσει, τώρα τελευταία ανέβηκε. Τελικά αυτό πήρε? Σε ρωτάω γιατί μου είπαν οι κινέζοι ότι το συγκεκριμένο δεν έχει ελληνικά.

 

Μάλλον χαθήκαμε στη μεταφραση φιλε μου. Αυτο πηρα εγω! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι της φίλης μου ήρθε με ξεκλείδωτο bootloader και μια ROM, θεωρητικά Global, η οποία ήταν πραγματικά της κακιάς ώρας, με ένα χάλια SystemUI. Εν πάση περιπτώσει, φλάσαρα την Ελληνική απ' το απέναντι φόρουμ και πραγματικά το τηλέφωνο πετάει. Ειδικά για τα 2GB RAM που έχει και τον τετραπύρηνο CPU, για 100 ευρώ που κάνει, μη του πεις ούτε του παπά :rolleyes:

 

Τα midrange της Xiaomi με έχουν εντυπωσιάσει τόσο θετικά (το 3S έχω) που και μελλοντικά αν αλλάξω συσκευή θα σκεφτώ για Xiaomi πάλι, αν φυσικά υιοθετήσουν OLED σε μικρότερα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει κι εγώ το κινητό εδώ και κάποιες μέρες και γενικά είμαι ικανοποιημένος.

Αγορασμένο από GearBest με την global 8.0.3.0.0

 

Τα ελληνικά δε με ενδιαφέρουν, δε ξέρω καν αν έχει.

 

Άλλα.... Έχω εντοπίσει κάποια θέματα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Για αρχή. Αν κλείσω το κινητό και το ανοίξω μου αλλάζει ρυθμίσεις. Το locale από Greece μου το πάει China και ενώ εγώ έχω το δίκτυο στο 3G only μου το γυρίζει στο prefer LTE. Πιστεύω πρόκειται για bug.

 

Root πώς μπορώ να κάνω; Το king δε τα κατάφερε. Δε δοκίμασα την έκδοση για windows.

 

Επίσης στην κάμερα δε βλέπω επιλογή για ρύθμιση ανάλυσης, μόνο ποιότητας που δεν επηρεάζει την ανάλυση. Όντως δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά αγοράζω Xiaomi και βλέπω υπάρχει πολύ υλικό για διάβασμα και πειραματισμούς σε σχέση με άλλα κινητά.

 

Τι με συμβουλεύετε να κάνω ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήσης με το κινητό;

 

Ελληνικά δε με ενδιαφέρουν όπως είπα και θέλω απαραίτητα root.

Να περάσω άλλη ROM (ποια;)

 

Έχω και μερικές απορίες ακόμα με κάποια άλλα θέματά. Θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει και για θέματα με τις ειδοποιήσεις, πχ messenger, viber etc. Πολλές φορές δεν χτυπάνε και πρέπει να ανοίξεις τις αντίστοιχες εφαρμογές για να τις δεις. Παίζει όντως τέτοιο σενάριο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...