Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Μολις διαπιστωσα οτι το E60 δεν συνδεεται στο vodafone live! Το ιδιο ισχυει για Ν71 και Ν80 οπως μου ειπαν στην τεχνικη υποστιρηξη. Παρ'ολα αυτα επειδη το παλικαρι που μιλησα μου τα ψιλομασαγε και δεν ηξερε προφανως καν τι ειναι symbian μηπως μπορει καποιος να μου το επιβεβαιωσει??

Έτσι είναι δυστυχώς!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν αυτά τα κινητά θα είναι συμβατά με το live! και αν ναι πότε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός η vodafone να αναθεωρήσει τις χρεώσεις της για την πρόσβαση τόσο στο vodafone live! όσο και στο WAP!

 

Είναι γνωστό ότι παλαιότερα στα πλαίσια της προσπάθειας του ομίλου για παροχή της υπηρεσίας με λογικότερες τιμές, καταργήθηκε η ογκοχρέωση και καθιερώθηκε το εισιτήριο εισόδου.

 

Παρόλα αυτά πιστεύω ότι σήμερα είναι παράλογο να πληρώνει κανείς χαράτσι σχεδόν μισού ευρώ (42 λεπτά για την ακρίβεια) με κάθε είσοδο και μάλιστα αυτό να ισχύει μόνο για το live!

 

Με όλα τα νέα smartphones και τις υπηρεσίες που παρέχονται τόσο μέσω του portal της vodafone όσο και στο internet, το κόστος πρόσβασης είναι απαγορευτικό!

 

Χαρακτηριστική είναι η απήχηση του non-stop της ΤΙΜ για πρόσβαση στο WAP (και όχι μόνο στο portal της εταιρείας)!

 

Πιστεύω ότι και η vodafone θα έπρεπε να κάνει το εισιτήριο ημερήσιο (να ισχύει 24 ώρες όπως και σήμερα αλλά συνεχόμενα και ανεξάρτητα από τις ξεχωριστές εισόδους που κάνει ο χρήστης) και να εφαρμόσει και κάποιο μηνιαίο flat rate για είσοδο στο live! και γιατί όχι και σε οποιαδήποτε WAP σελίδα στο ίντερνετ! Έτσι θα αυξήσουν και τη χρήση των όλο και περισσότερων υπηρεσιών που λανσάρουν. Δηλαδή, ναι μεν είναι λογική η χρέωση 4 Ευρώ το μήνα για mobile TV αλλά τι να το κάνεις αν πληρώνεις μισό ευρώ κάθε φορά που συνδεέσαι στο live!;;;

Link to comment
Share on other sites

pedia exw to se k800i.. pio ine to swsto profile gia ploigisi wap?

 

edw mou exi: 1)SEMC WAP

2)Vf MMS

3)Vf Live!

4)Vodafone MMS

5)VF Live! Postpaid

 

Pio na epilexw?? Efharistw gyezzz...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

oxi.. sindesi me voda exw.. an rwtises afto..

Τότε θα επιλέξεις το προφίλ:

3)Vf Live!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα επιλέξεις το προφίλ:

3)Vf Live!

 

pedia to dokimasa ala den douleve.. me to prwto profile doulevi ok! periigoume se oles tis selides tou net..

 

kapios allos mou ipe gia to 5o profile!! telika??:wacko:

 

skeftomai min diaferoun stin timi kapia profiles kai plirwsw trelaaa...:lol:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

pedia to dokimasa ala den douleve.. me to prwto profile doulevi ok! periigoume se oles tis selides tou net..

 

kapios allos mou ipe gia to 5o profile!! telika??:wacko:

 

skeftomai min diaferoun stin timi kapia profiles kai plirwsw trelaaa...:lol:

Με το πρώτο προφίλ (των MMS δηλαδή) δεν στέκει να μπορείς να έχεις πλοήγηση στο wap!!! Το 5ο προφίλ είναι το αντίστοιχο του 3ου για τα καρτοκινητά!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

file petro tote gati to SEMC WAP(to prwto) mou to vgazi san internet profile afou ine gia ta mms??

 

dokimasa to trito pou mou les (Vf Live!) ala tzifos.. mou vgazi oti den ine dinati kai na dw stis rithmisis mou kai tetia..

 

telika mono me to prwto doulevi!

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

file petro tote gati to SEMC WAP(to prwto) mou to vgazi san internet profile afou ine gia ta mms??

 

dokimasa to trito pou mou les (Vf Live!) ala tzifos.. mou vgazi oti den ine dinati kai na dw stis rithmisis mou kai tetia..

 

telika mono me to prwto doulevi!

Στέλνεις mms με το προφίλ του WAP;;; :dizzy: μήπως κάτι δεν πάει καλά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις mms με το προφίλ του WAP;;; :dizzy: μήπως κάτι δεν πάει καλά;

ti na sou po re petro? apo tin stigmi pou ola doulevoun kala den exo prob..

mono min exi kamia diafora stin timologisi fovamai..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε χονδρικά πόσο κοστίζει να στείλεις την εικόνα ανάλογα με το μέγεθός της μέσω wap. Στέλνει πχ και εικόνα >300ΚΒ? Είναι πιθανό να χρεώνεσαι περισσότερο... Πάντως δεν θα έπρεπε να μπορείς να στείλεις mms με το προφίλ του wap !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα παιδια!θα ηθελα την βοηθεια σας.Η κοπελια μου σκεφτεται να παρει το κ800 απο την vodafone γιατι εχει επιδοτηση απο εκει.Της ειπαν ομως οτι αυτο το κινητο βγαινει μονο vodafon live στην vodafon.Ρωτησε η ιδια εναν υπαλληλο του μαγαζιου στη Καβαλα και αυτος της ειπε οτι πλεον οι vodafon live συσκευες μπορουν να δεχονται και να παιζουν ηχους και παιχνιδια(απο αλλα κινητα ή μεσω pc), χωρις να ειναι κλειδωμενες οι υπηρεσιες.Μαλιστα ειπε οτι μπορει και το ξεκλειδωσουν και οι ιδιοι στο μαγαδι εαν υπαρχει προβλημα. Μετα επειδη μου φανηκε μουφα η ιστορια πηρα τηλ. στα κεντρικα κατω στην Αθηνα οπου και εκει ισχυριστηκε οτι το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο στις υπηρεσιες που ανεφερα, παρολο που ειναι vodafon live.Θελω να ρωτησω εαν ισχυουν αυτα που μας ειπαν στη vodafon και εαν οχι εαν υπαρχει τροπος και πως για να το ξεκλειδωσουμε?Thaaanks
Link to comment
Share on other sites

'Ολα τα παραπάνω ισχύουν. Η έκδοση vodafone live του Κ800i δέν έχει κανένα περιορισμό στην αποστολή και λήψη αρχείων. Μπορεί να αναβαθμίζεται κανονικά απο το site της Sonyericsson και επιτέλους έχει αφαιρεθεί απο την κεντρική οθόνη το κουμπί του live. Υπάρχει μόνο μέσα στα μενού.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει, ποσο ειναι η χρεωση για την πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω vf live; Και αν υπαρχει διαφορα αν μπει καποιος με vf mms η με vf live. Ρωταω γιατι οταν μπηκα στις ρυθμισεις του OPERA ειχε vf mms
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις το λάθος και μπεις με Vodafone... Θα πληρώσεις πολλάαααααα.... Μπορείς να μπεις μέσω Internet μόνο (με συμβόλαιο μόνο έχω την αίσθηση), με χρέωση 0.0060/ΚΒ.

Πάρε ΤΙΜ (καρτοκινητό) με Non-Stop και με ένα κολπάκι μπαίνεις δωρεάν (φυσικά πληρώνεις τα 3.49 ευρώ της υπηρεσίας Non-Stop).

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις το λάθος και μπεις με Vodafone... Θα πληρώσεις πολλάαααααα.... Μπορείς να μπεις μέσω Internet μόνο (με συμβόλαιο μόνο έχω την αίσθηση), με χρέωση 0.0060/ΚΒ.

Πάρε ΤΙΜ (καρτοκινητό) με Non-Stop και με ένα κολπάκι μπαίνεις δωρεάν (φυσικά πληρώνεις τα 3.49 ευρώ της υπηρεσίας Non-Stop).

Συμβολαιο εχω. Μπηκα σημερα για κανα εικοσαλεπτο μεσω vf live. Αλλαξα τις ρυθμισεις απο vf mms σε vf live και το κοντερ εγραψε κανα Mbyte

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί θα βρεθείς προ εκπλήξεων όταν πάρεις τον λογαριασμό σου. Αυτές οι υπηρεσίες δεν είναι για να χρησιμοποιούνται συνέχεια και σίγουρα όχι με συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!

Και μην έχεις πάντα τυφλή εμπιστοσύνη στον μετρητή της συσκευής σου:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν γινεται τιποτα και απο οτι ξερω -και το λενε πολλοι φιλοι μου- μονο το νο στοπ της ΤΙΜ κανει αψοηγη δουλεια, Το εχω δοκιασει εδω και μηνες στο 6681 και ειναι απλα κορυφαιο..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει, ποσο ειναι η χρεωση για την πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω vf live; Και αν υπαρχει διαφορα αν μπει καποιος με vf mms η με vf live. Ρωταω γιατι οταν μπηκα στις ρυθμισεις του OPERA ειχε vf mms

 

Με το προφιλ vf mms δεν μπορεις να πλοηγηθεις στο internet. Με το vf live υπαρχει αν δεν κανω λαθος σταθερη χρεωση εισοδου 0,41 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση εισιτηρίου εισόδου 45 λεπτών στη vodafone, ισχύει μόνο για πλοήγηση στο vodafone live!

 

Για πλοήγηση σε οποιαδήποτε άλλη σελίδα υπάρχει κανονικά ογκοχρέωση!

Μόνο το non-stop της ΤΙΜ συμφέρει. Επίσης ακόμα κι αν δεν έχει κανείς non-stop στην ΤΙΜ, η πρόσβαση σε ολόκληρο το wap χρεώνεται με εισιτήριο εισόδου, αντίθετα δηλαδή με την vodafone, το εισιτήριο εισόδου ισχύει για οποιαδήποτε σελίδα επισκεφθεί ο χρήστης και για όση ώρα μείνει συνδεμένος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...