Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιηση Vodafone Live Unlimited: 17 Απριλίου

 

Χρεώσεις πλοήγησης Vodafone Live Μέχρι και 24 Απριλίου που σταμάτησε να χρεώνει: 15e

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάτα και κράτα πατημένο για 2 δευτερόλεπτα το 0.

 

Για να μπεις στο live δεν πρεπει η συσκευη σου να ειναι vodafone live? στο κινητό μου αν και δεν ειναι live, πατωντας το 0 συνδέθηκε κανονικά στο live, νομιζα πως μονο οσες ειναι vodafone live συσκευες μπορουν να συνδεθουν.

 

Κατι ακόμα, η χρεωση που εχει 40λεπτα ανα είσοδο στο live μπορεις να δεις και TV η θα υπάρχει extra χρέωση ?

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους τα καταφερα!!!!!οντως δεν χρειαζετε η συσκευη σου να ειναι vodafone live,αρκει να ειναι 3G και να ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια και να εχουν γινει οι καταλληλες ρυθμισεις στη συσκευη μεσω των μηνυματων που σου στελνει η vodafone,ομως εγω χρειαστηκε να κανω κατι και χειροκινητα στις ρυθμισεις.Και επειδη η συσκευη μου δεν εχει αυτο ελεηνο μενου της vodafone,αλλα ειναι "ελευθερο" μπαινω με το μηδεν πατημενο.

Σ'ενα N73 παντως ειχα δει αντι να πατας το 0 ,ειχε ενα πολυ ωραιο εικονιδιακι στην "επιφανεια εργασιας"να το πω,που ελεγε "Live"και εμπαινες μεσω αυτου,πως γινετε αυτο δεν ξερω:(

 

 

Κατι ακόμα, η χρεωση που εχει 40λεπτα ανα είσοδο στο live μπορεις να δεις και TV η θα υπάρχει extra χρέωση ?

Η χρεωση 0,41 ειναι καθε φορα που μπαινεις στο vodafone live,εαν μεσα σε 10 λεπτα μπαινοβγεις 5 φορες θα χρεωθεις 0,41 Χ 5 = 2ευρω:worry: ,δηλαδη ειναι κατι σαν εισητηριο.

Τωρα εαν εχω καταλαβει και εγω σωστα για την TV ,ειναι 1.80 τη μερα δηλαδη ολη τη μερα να βλεπεις θα πληρωσεις 1.80,ασχετος αν δεις 5 λεπτα ή 24ωρες.Υπαρχει ομως και η δυνατοτητα να επιλεξεις εαν θες τη μηνιαια χρεωση που ειναι 5ευρω για εναν ολοκληρο μηνα δηλαδη 30μερες να βλεπεις τηλεοραση 5 ευρω θα δωσεις, συν βεβαια και στις 2 περιπτωσεις και τα "εισητηρια"καθε φορα που μπαινεις.

Εαν δεν θες να πληρωνεις εισοδο(εισητηρια)καθε φορα υπαρχει τωρα η προσφορα (το προγραμα unlimited)που ειναι 5 ευρω ενα μηνα TV,χωρις να πληρωνεις σε καθε εισοδο 0,41 συν και καποια αλλα προνομια δωρεαν που δεν θυμαμαι.Γενικα συμφερει το τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone live! Unlimited ισχύει και για το Vodafone live! WAP -δηλαδή για μη-Vodafone live! συσκευές που υποστηρίζουν απλώς το WAP site;

 

Ισχύει αλλά τί να το κάνεις .............για να μην χρεώνεσαι τα 0,4165 ευρώ κάθε φορά?........δηλαδη πόσες φορές το μήνα θα μπεις για να κατεβάσεις ήχο ή εικόνα που θα χρεωθείς μετά είτε το έχεις το Vodafone live! Unlimited είτε όχι

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όμως... Αυτό έχει σημασία. Το ήθελα για μια συγκεκριμένη υπηρεσία αλλά απ' ότι είδα δεν τη δίνει μέσω Vodafone live! WAP...

Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις που εχει να κατεβασεις στο κινητό για vodafone live τι διαφορά έχει το VF Live! Prepay me to VF Live! Postpaid ?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις που εχει να κατεβασεις στο κινητό για vodafone live τι διαφορά έχει το VF Live! Prepay me to VF Live! Postpaid ?

 

VF Live! Prepay ---------> Prepay=Καρτοκινητό

VF Live! Postpaid -------> Postpaid=Συμβόλαιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ο λογαριασμός και ενώ ενεργοποίησα τηλεφωνικά το unlimited στο λογαριασμό μου χρεώθηκαν 50 πλοηγήσεις vodafone live μέχρι μια βδομάδα μετά! Επίσης, θυμάμαι ότι όντως είχε έρθει ένα μήνυμα που έλεγε πως ενεργοποιήθηκε το unlimited μια βδομάδα μετά το τηλεφώνημά μου! Πήρα και το καταχώρησα αν και απότι κατάλαβα αμφισβητούνε πως το ενεργοποίησα όταν λέω, ενώ το έκανα ΚΑΙ από το 13830 ΚΑΙ με γραπτό μήνυμα! Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ο λογαριασμός και ενώ ενεργοποίησα τηλεφωνικά το unlimited στο λογαριασμό μου χρεώθηκαν 50 πλοηγήσεις vodafone live μέχρι μια βδομάδα μετά! Επίσης, θυμάμαι ότι όντως είχε έρθει ένα μήνυμα που έλεγε πως ενεργοποιήθηκε το unlimited μια βδομάδα μετά το τηλεφώνημά μου! Πήρα και το καταχώρησα αν και απότι κατάλαβα αμφισβητούνε πως το ενεργοποίησα όταν λέω, ενώ το έκανα ΚΑΙ από το 13830 ΚΑΙ με γραπτό μήνυμα! Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο?

 

δεν εχει τυχει σε κανεναν αλλα ζητα να στο πιστωσουνε

θα το κανουνε

:X
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει σε κανεναν αλλα ζητα να στο πιστωσουνε

θα το κανουνε

 

Ναι λογικά θα το κάνουνε αλλά βαρέθηκα να κυνηγάω τη VOdafone τι λάθος έχει κάνει σε κάθε λογαριασμό που μου στέλνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου χρέωναν την υπηρεσία Vodafone Live Scores κάθε εβδομάδα 2€ και για 3 μήνες (!!!) ενώ την είχα χρησιμοποιήσει μόνο μία φορά. :wacko: Μετά από μπινελίκια βέβαια μου επιστράφηκε το ποσό. Δε λέω μπορεί να κάνουν λάθη, αλλά ξέρουν και να τα διορθώνουν (ευτυχώς).
Link to comment
Share on other sites

Το vodafone unlimited ποτε ενργοποιητε ? Εστειλα χτες μυνημα και μου ειπε οτι προωθηθηκε το αιτημα και θα μου σταλει αλλο μυνημα οταν γινει η ενεργοποιηση αλλα απο χτες ακομα τιποτα ... Ποσες μερες θελει ?
Link to comment
Share on other sites

Το live score ειναι επαναλαμβανομενη συνδρομη και πρεπει εσυ να το απενεργοποιησεις. προφανως δεν το εκανες. Το βρισκω πιθανο να σε πιστωσαν αν και δεν ειναι δικο τους λαθο.

 

Για το unlimited θα πιστωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Το live score ειναι επαναλαμβανομενη συνδρομη και πρεπει εσυ να το απενεργοποιησεις. προφανως δεν το εκανες. Το βρισκω πιθανο να σε πιστωσαν αν και δεν ειναι δικο τους λαθο.

Δεν είναι επαναλαμβανόμενη συνδρομή, δεν το ανέφερε καθόλου στην ενότητα «Ενεργές συνδρομές». Παρόλα αυτά συνέχιζαν να χρεώνουν αυτοί. Βέβαια αυτό το μήνα μου δώσαν πιστωτικό 23€. Κι εγώ μετά από 2-3 μήνες το πήρα χαμπάρι... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επαναλαμβανόμενη συνδρομή, δεν το ανέφερε καθόλου στην ενότητα «Ενεργές συνδρομές». Παρόλα αυτά συνέχιζαν να χρεώνουν αυτοί. Βέβαια αυτό το μήνα μου δώσαν πιστωτικό 23?. Κι εγώ μετά από 2-3 μήνες το πήρα χαμπάρι... :wacko:

 

ok then.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι αυτό που είδα στο Μ600 είναι ότι το λαιβ είναι μια χαρά στην οθόνη του κινητού, ενεργοποιησα και τις βιντεοκλησεις, ομως πουθενα δεν εχω δυνατοτητα πλοηγησης σε ιστοσελιδες...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γκουχουμ. Ενεργοποίησα το unlimited... είδα τηλεόραση στο κινητό μου... είχα δεν είχα 0,20€ στην κάρτα... και την επόμενη μέρα δεν μπορούσα να δω. Αποτύχία σύνδεσης με τον διακομιστή media μου έλεγε. Όταν έβαλα κάρτα... τότε μπόρεσα να δω ξανά tv παρόλο που δεν χρεώνεται! lol

 

Και πάλι, τι να το κάνω το unlimited? Να βλέπω tv? Να περιφέρομαι στο vodafone live!? Να ΄χα με, να λέγαμε μου φαίνεται... άσε πάλι που πήγα να πάρω τηλ. στην εξυπηρέτιση πελατών (1251) και μου λέει ότι ο αριθμός άλαξε και έγινε 13830. Τι να το κάνω που έχει χρέωσει και στην κλήση αυτή?

 

Συν του ότι στο vodafone live! ενα απλό mp3 να θέλεις να κατεβάσεις σου λέει "αγορά 4,65€"... και μία παναπλούστατη εικόνα σου λέει "1,85€" και γενικότερα ότι άλλο θέλεις να δεις/κάνεις σου βγάζει χρέωση! Παντού χρεώσεις! Από το οτιδήποτε να μας τα αρπάξουνε!

 

Τσατίστικα με αυτα και θα δώ να κάνω το γυρίσω σε cosmote!

 

Αγανάκτηση!!!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γκουχουμ. Ενεργοποίησα το unlimited... είδα τηλεόραση στο κινητό μου... είχα δεν είχα 0,20€ στην κάρτα... και την επόμενη μέρα δεν μπορούσα να δω. Αποτύχία σύνδεσης με τον διακομιστή media μου έλεγε. Όταν έβαλα κάρτα... τότε μπόρεσα να δω ξανά tv παρόλο που δεν χρεώνεται! lol

 

Και πάλι, τι να το κάνω το unlimited? Να βλέπω tv? Να περιφέρομαι στο vodafone live!? Να ΄χα με, να λέγαμε μου φαίνεται... άσε πάλι που πήγα να πάρω τηλ. στην εξυπηρέτιση πελατών (1251) και μου λέει ότι ο αριθμός άλαξε και έγινε 13830. Τι να το κάνω που έχει χρέωσει και στην κλήση αυτή?

 

Συν του ότι στο vodafone live! ενα απλό mp3 να θέλεις να κατεβάσεις σου λέει "αγορά 4,65€"... και μία παναπλούστατη εικόνα σου λέει "1,85€" και γενικότερα ότι άλλο θέλεις να δεις/κάνεις σου βγάζει χρέωση! Παντού χρεώσεις! Από το οτιδήποτε να μας τα αρπάξουνε!

 

Τσατίστικα με αυτα και θα δώ να κάνω το γυρίσω σε cosmote!

 

Αγανάκτηση!!!

 

Δηλαδή εσύ τί ήθελες με 5 ευρώ απεριόριστη δωρεάν χρήση σε όλα?........δεν γίνεται αυτό........και όσον αφορά το 13830 που έχει αλλάξει εδώ και περίπου 6 μήνες......θεσ να μου πεις οτι όταν δεν έχεις χρήματα δεν θα μπορέσεις να το καλέσεις?........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ τί ήθελες με 5 ευρώ απεριόριστη δωρεάν χρήση σε όλα?........δεν γίνεται αυτό........και όσον αφορά το 13830 που έχει αλλάξει εδώ και περίπου 6 μήνες......θεσ να μου πεις οτι όταν δεν έχεις χρήματα δεν θα μπορέσεις να το καλέσεις?........

 

Μην λες ότι δεν γίνεται. Το έχει κάνει η tim πρώτη με το timplus και το έχει κάνει και η cosmote με το imode και σε καλύτερη τιμή 3,49 και 3,90 ευρώ αντίστοιχα.

 

Εγώ θέλω να καταθέσω την άποψή μου για το vodafone live.

1) Λοιπόν σαν μενού υπηρεσιών είναι καλό ποιό γρήγορο από το timplus αλλά ποιό αργό και ποιό πολυπλοκο από το imode.

2) Είναι ποιό ακριβό από το imode από άποψη συνρομών παρόμοια χρέωση με το timplus πάντα για τις συνδρομές.

3) Δεν έχει σχεδόν καθόλου δωρεάν περιεχόμενο αν εξερέσει κανείς το live tv που έβαλε τώρα. Το plus και το imode έχουν ποιό πολύ δωρεάν περιεχόμενο.

4) Δεν είναι ολοκληρωμένη υπηρεσία διότι το email που σου δίνει δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ.

5) Τέλος θα πρέπει να πω ότι δεν γίνεται στην αρχική σελίδα του live να βλέπει κανείς όλα τα πορνο site και όλα τα ερωτικά κανάλια. Θα πρέπει να μάθουν εκεί στην vodafone ότι τα κινητά τα χρησιμοποιούν και μικρά παιδιά και άτομα που έχουν οικογένειες και δεν γίνεται όταν θα θέλουν να βρούν π.χ. ένα τραγούδι να βλέπουν όλα αυτά. Αποτρέπει τον γονέα να το κάνει αυτό τον φέρνει σε δύσκολη θέση και πολλά άλλα.

Το τελευταίο αυτό με τα πορνό μου έχει κάνει τρομερή αίσθηση και μου δημιούργησε πάρα μα πάρα πολυ κακές εντυπώσεις.

Δεν μπορεί να λες για μενού υπηρεσιών και να προβάλεις στην πρώτη σελίδα όλα τα πορνό. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ τί ήθελες με 5 ευρώ απεριόριστη δωρεάν χρήση σε όλα?........δεν γίνεται αυτό........και όσον αφορά το 13830 που έχει αλλάξει εδώ και περίπου 6 μήνες......θεσ να μου πεις οτι όταν δεν έχεις χρήματα δεν θα μπορέσεις να το καλέσεις?........

 

Και οχι βεβαια δεν θέλω δωρεάν χρήση σε όλα γιατί όπως είπες δεν γίνεται, αλλά κατα τα άλλα τι μου προσφέρει? Μόνο τηλεόραση (η οποία για να λειτουργήσει καλά, αν και δεν είναι πάντα σίγουρο, πρέπει να εισαι εντος 3G εμβέλειας, που είχα πάνω στα βουνά στην καλαμάτα αλλά σε απόσταση 45χλμ απο θεσσαλονίκη είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ)! Τι να την κάνω την πλοήγηση? Να 'χα με, να λέγαμε. Ούτε καν msn(!!!) δεν μπορείς να δουλέψεις χωρίς να σε ξεβρακώσουνε, κάτι το οποίο προσφέρει η cosmote με 2.50€ αν δεν κάνω λάθος.

 

Όσον αφορά την εξυπηρέτηση, που όπως πάλι εσύ είπες έχει αλλάξει αριθμό το τελευταίο 6μηνο (διάστημα το οποίο έχω καλέσει το 1251), ήτανε, λεω ΉΤΑΝΕ δωρεάν ενώ τώρα, σαν να μην έφταναν όλα τα υπόλοιπα, μας την φορτώνουνε στην τσέπη μας. Δεν είναι τα 0.50€ αλλά το γ@μωτ0!!!

 

Αυτά τα λίγα, εντελός φιλικά και χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν. :mad:

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

5) Τέλος θα πρέπει να πω ότι δεν γίνεται στην αρχική σελίδα του live να βλέπει κανείς όλα τα πορνο site και όλα τα ερωτικά κανάλια. Θα πρέπει να μάθουν εκεί στην vodafone ότι τα κινητά τα χρησιμοποιούν και μικρά παιδιά και άτομα που έχουν οικογένειες και δεν γίνεται όταν θα θέλουν να βρούν π.χ. ένα τραγούδι να βλέπουν όλα αυτά. Αποτρέπει τον γονέα να το κάνει αυτό τον φέρνει σε δύσκολη θέση και πολλά άλλα.

Το τελευταίο αυτό με τα πορνό μου έχει κάνει τρομερή αίσθηση και μου δημιούργησε πάρα μα πάρα πολυ κακές εντυπώσεις.

Δεν μπορεί να λες για μενού υπηρεσιών και να προβάλεις στην πρώτη σελίδα όλα τα πορνό. Έλεος.

 

πιθανον μπήκες τωρα/πριν λιγο στο live και για αυτο το λες αυτο. Τα ερωτικα τα βάζει μονο το βραδυ μετα απο μια συγκεκριμένη ωρα το βράδυ, την υποληπει μερα δεν υπάρχει αυτο στο menu μπροστα

 

Ρε παιδια με το αντιστοιχο i-mode της cosmote για απεριοριστη χρηση του θελει 3,90 € + 1,60€ για Live TV ξεπερναει κατα πολυ τα 5 του unlimited γιατι το 1,60 ειναι για ημερισια χρηση + το οτι εχεις και ενα ringtone στα 5 euro (~1,70 to ringtone - ενταξει δεν είναι και κατι τρομοερο αλλά εχει και αυτο)

 

Οσο αναφορά την εξυπηρέτηση μονο η cosmote δεν χρεώνει την κλήση (αυτός πρέπει να είναι και ο λόγος που έχει τόση καλή εξυπηρέτηση)

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορά την εξυπηρέτηση μονο η cosmote δεν χρεώνει την κλήση (αυτός πρέπει να είναι και ο λόγος που έχει τόση καλή εξυπηρέτηση)

 

Τη χρεώνει κανονικότατα...:O

 

@DeJaVu: Και το 1251 είχε εδώ και χρόνια χρέωση ίση με αυτή του 13830...

@alany: Εμένα γιατι το mail μου δουλεύει πάντοτε???

Link to comment
Share on other sites

πιθανον μπήκες τωρα/πριν λιγο στο live και για αυτο το λες αυτο. Τα ερωτικα τα βάζει μονο το βραδυ μετα απο μια συγκεκριμένη ωρα το βράδυ, την υποληπει μερα δεν υπάρχει αυτο στο menu μπροστα

 

 

 

Και τι σχεση εχει η ώρα?

Θα συμφωνήσω απολυτα. Ειναι ντροπη να εχει πορνο σαν κραχτες στη πρωτη σελιδα ετσι για περισσοτερο κερδος. Οι αλλοι γιατι το εχουν σε ξεχωριστή κατηγορια?

Και επανερχομαι. Τι σχεση εχει η ώρα. Τα μικρα παιδια δλδ, ποτε μα ποτε δεν ξενυχτανε?Δεν μενουν ποτε αγρυπνα? Με το κινητο στο χερι, στο κρεβατι?

Ελεος.

 

Με κινητο φιλου μου, καθε φορα που θα μπει στο Live το βραδυ γεματο τσοντες ειναι. Καπου καπου χτυπαει ασχημα ακομα και σε εμενα που ειμαι ενηληκας.Πρεπει σωνει και καλα να το βλεπω καθε φορα?

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχεση εχει η ώρα?

Θα συμφωνήσω απολυτα. Ειναι ντροπη να εχει πορνο σαν κραχτες στη πρωτη σελιδα ετσι για περισσοτερο κερδος. Οι αλλοι γιατι το εχουν σε ξεχωριστή κατηγορια?

Και επανερχομαι. Τι σχεση εχει η ώρα. Τα μικρα παιδια δλδ, ποτε μα ποτε δεν ξενυχτανε?Δεν μενουν ποτε αγρυπνα? Με το κινητο στο χερι, στο κρεβατι?

Ελεος.

 

Με κινητο φιλου μου, καθε φορα που θα μπει στο Live το βραδυ γεματο τσοντες ειναι. Καπου καπου χτυπαει ασχημα ακομα και σε εμενα που ειμαι ενηληκας.Πρεπει σωνει και καλα να το βλεπω καθε φορα?

 

Κάντε ένα τηλέφωνοσ το 13830 και πείτε το. Έχετε απόλυτο δίκιο σε αυτό το θέμα. Πάντως χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι αν το ζητήσεις με κάποιο τρόπο δεν σου εμφανίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...