Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι άλλο το Redmi 4 pro, άλλο το Redmi 4 note. Το ένα είναι 5" και το PRO 5,5" σαν κύρια διαφορά. Έχουν και άλλες βέβαια μπορείς να δεις εδώ

 

Το Redmi Pro όντως είναι άλλο μοντέλο... Αυτό με τη διπλή κάμερα πίσω... Ωστόσο το Redmi 4 Prime αναφέρεται σε διάφορα μαγαζιά (δεν ξέρω στο Media Markt) και ως Redmi 4 Pro... ;)

 

Αυτό είναι​ το 4Χ που έχει το vickmall;

 

Oχι φίλε... Το 4X είναι το Note 4 με Snapdragon αντί MTK... Στο Vicmall, το τηλέφωνο του νήματος αναφέρεται ως Redmi4 Prime/Pro...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Redmi Pro όντως είναι άλλο μοντέλο... Αυτό με τη διπλή κάμερα πίσω... Ωστόσο το Redmi 4 Prime αναφέρεται σε διάφορα μαγαζιά (δεν ξέρω στο Media Markt) και ως Redmi 4 Pro... ;)

 

 

Oχι φίλε... Το 4X είναι το Note 4 με Snapdragon αντί MTK... Στο Vicmall, το τηλέφωνο του νήματος αναφέρεται ως Redmi4 Prime/Pro...

 

αρα εχω το Redmi 4 PRO ωραια, οποτε πρεπει να αρχισω να διαβαζω το θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι άλλο το Redmi 4 pro, άλλο το Redmi 4 note. Το ένα είναι 5" και το PRO 5,5" σαν κύρια διαφορά. Έχουν και άλλες βέβαια μπορείς να δεις εδώ

 

το μικρο πηρα οκ ...μια χαρα. Το note 4 παντως στα media φοραει mediatek ( γιαυτο δεν το πηρα,προτιμω snapDragon).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αρα εχω το Redmi 4 PRO ωραια, οποτε πρεπει να αρχισω να διαβαζω το θεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μικρο πηρα οκ ...μια χαρα. Το note 4 παντως στα media φοραει mediatek ( γιαυτο δεν το πηρα,προτιμω snapDragon).

 

Tσέκαρα site Μedia Markt... Στο σωστό θέμα είσαι... Το Redmi 4 Pro που λέει, είναι το Redmi 4 Prime, για το οποίο συζητάμε εδώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα τον Ιανουάριο το Xiaomi Redmi 4 pro απο Geekbuying. Γύρω στα 140$

Στις Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλεφωνο/Μοντέλο αναφέρεται ως Redmi 4.

Έχει Ram: 3,00 GB, CPU: Octa-core Max 2,0GHz και έκδοση MIUI: MIUI Global 8.0 Stable 8.0.5.0.0(MBECNDG).

Έχω τελικά το 4 pro ή το 4 prime;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα τον Ιανουάριο το Xiaomi Redmi 4 pro απο Geekbuying. Γύρω στα 140$

Στις Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλεφωνο/Μοντέλο αναφέρεται ως Redmi 4.

Έχει Ram: 3,00 GB, CPU: Octa-core Max 2,0GHz και έκδοση MIUI: MIUI Global 8.0 Stable 8.0.5.0.0(MBECNDG).

Έχω τελικά το 4 pro ή το 4 prime;

 

Το Prime/Pro είναι (Prime=Pro ανάλογα το κατάστημα), καθώς το σκέτο 4 έχει 2gb ram και cpu χρονισμένο στο 1.4... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγόρασα τον Ιανουάριο το Xiaomi Redmi 4 pro απο Geekbuying. Γύρω στα 140$

Στις Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλεφωνο/Μοντέλο αναφέρεται ως Redmi 4.

Έχει Ram: 3,00 GB, CPU: Octa-core Max 2,0GHz και έκδοση MIUI: MIUI Global 8.0 Stable 8.0.5.0.0(MBECNDG).

Έχω τελικά το 4 pro ή το 4 prime;

ειναι το prime/pro με μουφα κινεζική ρομ πειραγμένη με ελληνικά....αλλαξε την κ βαλε global stable

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις, έρχονται ειδοποιήσεις στο viber κανονικα μόνο που από σημερα μου έρχεται μια κενή ειδοποίηση κ μια κανονική!!

 

Τι μπορεί να φταίει;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

To sandstone έχει υφή σα γυαλόχαρτο; Αν ναι, δεν ενοχλεί, π.χ. όταν το βάζεις στην τσέπη;

 

Τις πρωτες μερες μονο ειναι αγρια. Μετα στρωνει. Ειναι πολυ καλη θηκη ΑΛΛΑ το μεγαλο ελλατωμα ειναι πως ειναι εκτεθημενα τα κουμπια στο πλαι και για αυτο σταματησα να την φοραω. Αλλιως ειναι πολυ ομορφη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κοιτάξει όλες τις ρυθμίσεις, έρχονται ειδοποιήσεις στο viber κανονικα μόνο που από σημερα μου έρχεται μια κενή ειδοποίηση κ μια κανονική!!

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλησπέρα φίλε μου. Το είδα και εγώ αυτό. Λογικά είναι bug του viber μετά την τελευταία ενημέρωση που του εκανα σήμερα. Ας ελπίσουμε να το διαπιστώσουν άμεσα και να βγάλουν γρήγορα εκ νέου ενημέρωση γιατί είναι κάπως σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Τις πρωτες μερες μονο ειναι αγρια. Μετα στρωνει. Ειναι πολυ καλη θηκη ΑΛΛΑ το μεγαλο ελλατωμα ειναι πως ειναι εκτεθημενα τα κουμπια στο πλαι και για αυτο σταματησα να την φοραω. Αλλιως ειναι πολυ ομορφη

Στη δική μου δεν είναι καθόλου εκτεθειμένα τα κουμπιά στο πλάι... Τα μόνα που είναι εκτεθειμένα είναι το headphone jack και η θύρα φόρτισης, αλλά και αυτά πολύ λιγότερο σε σχέση με άλλες hard cases... Για την υφή, ισχύει αυτό που λες... Γενικά απο τις ωραιότερες θήκες που κυκλοφορούν και δεν προσθέτει καθόλου όγκο, στοιχείο σημαντικό...;)

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Το είδα και εγώ αυτό. Λογικά είναι bug του viber μετά την τελευταία ενημέρωση που του εκανα σήμερα. Ας ελπίσουμε να το διαπιστώσουν άμεσα και να βγάλουν γρήγορα εκ νέου ενημέρωση γιατί είναι κάπως σπαστικό.

 

Το κανει κ σε εσενα ;

 

Ας απαντησουν και οι υπολοποι αν ειναι δυνατον να ξερω τι παιζει...τους εστειλα email και μου εστειλαν κωδικο...οτι να ναι ! :lol::lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα σε άλλο κινητό, άρα του Viber είναι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα σε άλλο κινητό, άρα του Viber είναι.

 

καλα μιλαμε οι ανθρωποι πρεπει να ειναι Ελληνες ...μονο εμεις κανουμε υποτιθεται Γκαφες :lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε update το έχω κάνει και εγω.. μια ερώτηση μόνο.. Γιατί δεν αγόρασες απο Κωτσοβολο ας πούμε για να έχεις επισημη εγγύηση? Καλορίζικο εύχομαι

 

Γιατί δεν το είχε καθόλου στο γκρί που το ήθελα, καθώς επίσης και το ήθελα άμεσα λόγω του ότι έσπασα το thl. Και απο το σκρουτζομάγαζο έχω κανονικά εγγύηση. Μου έδωσαν και ξεχωριστά αποδεικτικό για την εγγύηση μιας και είναι η συσκευή που έχω για την επιχείρηση μου και έκοψα τιμολόγιο. Δεν έχει καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται , ένα κολπακι για βραδινές και κυρίως κοντινές φωτογραφίες. Επειδή το λειτουργικό με την λειτουργία τους φλας δεν την παλεύει αφερεστε το auto φλας και ανάψτε το φακό. Καμία σχέση σε ποιότητα επίσης λειτουργεί κ το HDR.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω και εγω το κινητο εδω και μια εβδομαδα, αλλα θελω να το ρουταρω για να διωξω το bloat, για να γινει αυτο, θελω πρωτα να δω αν εχω ξεκλειδωτο bootloader. Δυστυχως ομως στο adb δεν εμφανιζεται το κινητο για το ελεγξω.

 

Εχω ενεργοποιησει το usb debugging αλλα προφανως χρειαζομαι και drivers για το PC, τους οποιους δε μπορω να βρω καπου επισημα, παρα μονο σε διαφορα ακυρα μπλογκ, που δε ψηνομαι πολυ.

 

Δοκιμασα και MiPCSuite αλλα δε δουλευει με Android 6.

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρωτόκολλο APN ( IPV4/IPV6 )

APN πρωτόκολλο περιαγωγής ( IPV4/IPV6 )

 

Παιδιά με αυτό το έφτιαξα . . . Ότι και να έκανα τζίφος η δουλειά. . . . .

Edited by fap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω και εγω το κινητο εδω και μια εβδομαδα, αλλα θελω να το ρουταρω για να διωξω το bloat, για να γινει αυτο, θελω πρωτα να δω αν εχω ξεκλειδωτο bootloader. Δυστυχως ομως στο adb δεν εμφανιζεται το κινητο για το ελεγξω.

Εχω ενεργοποιησει το usb debugging αλλα προφανως χρειαζομαι και drivers για το PC, τους οποιους δε μπορω να βρω καπου επισημα, παρα μονο σε διαφορα ακυρα μπλογκ, που δε ψηνομαι πολυ.

Δοκιμασα και MiPCSuite αλλα δε δουλευει με Android 6.

Δε φαντάζομαι να λογίζεις και το xiaomi-miui ως άκυρο μπλογκ.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτόκολλο APN ( IPV4/IPV6 )

APN πρωτόκολλο περιαγωγής ( IPV4/IPV6 )

 

Παιδιά με αυτό το έφτιαξα . . . Ότι και να έκανα τζίφος η δουλειά. . . . .

 

Δεν ειχες δεδομενα μετα την 8.2.1.0;

Εγω παντως (και αλλοι απ οτι ειδα) ειχαμε αυτο το θεμα. Φτιαχνεται με διαγραφη του internet APN και manual επανεισαγωγη του και reboot. Δουλεψε για μενα, αλλα ακομα εχω θεμα στον firefox και το app του reddit, ενω messenger και facebook δουλευουν κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε φαντάζομαι να λογίζεις και το xiaomi-miui ως άκυρο μπλογκ.

 

Προφανως οχι, ενα androidmtk ηταν το ενα και ενα techοbuzz το αλλο.

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εγώ είχα θέμα. Απλά διέγραψα το ΑΡΝ και πάλι ADD. Το μόνο που έβαλα ήταν το Internet cosmote kai internet. Μετά από λίγο δούλεψε. Ούτε επανεκκίνηση ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα εχω κλειδωμενο bootloader, αν ζητησω unlock, το rootαρω για να σβησω το bloat, μετα θα παιρνω OTA updates ή πρεπει να κανω unroot και να ξανακλειδωσω τον bootloader?
Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες δεδομενα μετα την 8.2.1.0;

Εγω παντως (και αλλοι απ οτι ειδα) ειχαμε αυτο το θεμα. Φτιαχνεται με διαγραφη του internet APN και manual επανεισαγωγη του και reboot. Δουλεψε για μενα, αλλα ακομα εχω θεμα στον firefox και το app του reddit, ενω messenger και facebook δουλευουν κανονικα.

 

Ναι με την αναβάθμιση έπαψε να συνδέεται . Έκανα τα πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες και τζίφος. Μέχρι που βρήκα την λύση πιο κάτω στο ίδιο thread.

Link to comment
Share on other sites

το Κινητο καλο αλλα σε καποιες φασεις εχανε τα data οποτε αναγκαστικα να το δωσω..

 

Απο μπαταρια τουμπανο ομως γυρω στις 6 ωρες με 4G ( οποτε επιανε δηλαδη)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

με την καινούργια έκδοση μπορείς να χρησιμοποιείς τον αισθητήρα για δακτυλικό αποτύπωμα για ν τραβάς φωτογραφίες. Είτε είναι με την μπροστά ή την πίσω κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

το Κινητο καλο αλλα σε καποιες φασεις εχανε τα data οποτε αναγκαστικα να το δωσω..

 

Απο μπαταρια τουμπανο ομως γυρω στις 6 ωρες με 4G ( οποτε επιανε δηλαδη)

 

Από μπαταρία πως πάει παιδιά;

6 ώρες οθόνη εννοείς; Με 4g?

Έχει αρκετά mah και καλό επεξεργαστή και πιστεύω θα έχει καλά αποτελέσματα. Έτσι διαβάζω κιόλας από κάποια ξένα site

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...