Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το 4 prime. Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να προσέξω για αγορά απο σκρουτζομάγαζο?

Απ ότι διαβάζω και έχω καταλάβει, global δέν έχει βγεί ακόμα. Επείγομαι την αγορά μέχρι τη Παρασκευή και δέν μπορώ να περιμένω για global γιατί δέν είναι για μένα. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το ιντερνετ ή με το wifi?

Επίσης τί πρέπει να ρωτήσω το μαγαζί πρίν την αγορά?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το redmi 4 pro που δίνει ο Γερμανός σε σχέση με το redmi 4 prime τι διαφορά έχει?

Εμένα μου φαίνονται ίδια, ποιος γνωρίζει να απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

Το redmi 4 pro που δίνει ο Γερμανός σε σχέση με το redmi 4 prime τι διαφορά έχει?

Εμένα μου φαίνονται ίδια, ποιος γνωρίζει να απαντήσει?

 

Υποθέτω ότι ισχύει αυτό που ισχύει και για άλλα καταστήματα... Είναι το ίδιο τηλέφωνο, απλά αλλού αναφέρεται ως Pro, αλλού ως Prime...

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια συσκευή ειναι Prime/Pro. Αν καποιος θέλει 5αρι και οπωσδήποτε B20 μπάντα ας δει το 4Χ global edition που ειναι παρομοιο με λιγο μικρότερο CPU.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Το 4χ έχει mediatek?Έχει σίγουρα την 800άρα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το βρίσκουμε στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παίδες,

 

Το κινητό έκανε χθες (από μόνο του) την αναβάθμιση στην 8.2.4 (MBEMIDL) και όχι μόνο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αλλά έλυσε και ένα θεματάκι που είχα (δεν φόρτωνε η εφαρμογή του Facebook αν δεν έκανα εκκαθάριση της RAM).

 

Την προτείνω ανεπιφύλαχτα.:music:

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια συσκευή ειναι Prime/Pro. Αν καποιος θέλει 5αρι και οπωσδήποτε B20 μπάντα ας δει το 4Χ global edition που ειναι παρομοιο με λιγο μικρότερο CPU.

 

Παρόμοιο είναι αλλά έχει χειρότερη οθόνη (οχι FHD) και χειρότερο SOC... Eπίσης απ' όσο έχω δει ο 625 είναι αρκετά δυνατότερος από τον 435 και λογικά προσφέρει και καλύτερη αυτονομία λόγω 14nm... ;)

 

Το 4χ έχει mediatek?Έχει σίγουρα την 800άρα;

 

Που το βρίσκουμε στην Ελλάδα;

 

Snapdragon έχει, τον 435... Νομίζω υπάρχει global version με την 800άρα, αλλά Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμα επίσημα, οπότε μόνο από skroutzομάγαζο... Εννοείται ρωτώντας πρώτα αν είναι η global version... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για tempered glass από Ευρώπη?

Ευχαριστώ

 

Έχει και στο skroutz... Γύρω στο 10άρικο... Δες τα full cover που έχει, τα οποία καλύπτουν εξ ολοκλήρου την οθόνη, σε σχέση με τα απλά tempered που όπως έχει αναφερθεί αφήνουν κενά στα πλάγια...

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πότε και αν φέρει το κινητό η info quest ευχαριστώ

 

Εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα εδω και καιρό απο την info quest .

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά εδώ και καιρό έχει εξαντληθεί και ρωτάω αν θα το φέρει πάλι για να το δούμε στα μαγαζιά
Link to comment
Share on other sites

προβλημα στην 4g μονο με γουιντ εχει?σε βονταφον εχει κανονικα 4g?

 

Πρόβλημα έχει όπου οι πάροχοι κινητής έχουν επιλέξει την μπάντα των 800 για να δίνουν 4G. Απλά η Wind είναι η πρώτη που έχει ξεκινήσει. Αργότερα θα ακολουθήσουν και οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα σας ευχαριστω και τους δυο!απλα μιας και δεν εχω γνωση μελλοντικα με αναβαθμιση η συσκευη θα εχει θεμα με την 800αρα?ειναι δλδ θεμα λογισμικου?η απλα δεν θα δουλεψει ποτε με την 800αρα?
Link to comment
Share on other sites

αρχικα σας ευχαριστω και τους δυο!απλα μιας και δεν εχω γνωση μελλοντικα με αναβαθμιση η συσκευη θα εχει θεμα με την 800αρα?ειναι δλδ θεμα λογισμικου?η απλα δεν θα δουλεψει ποτε με την 800αρα?

 

Δυστυχώς καθαρά θέμα hardware. Αν θες την 800αρα θα πρέπει να αλλάξεις συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν καθολικά θα χρησιμοποιείται η 800 από όλους, εμείς θα έχουμε αλλάξει ήδη την τεταρτη συσκευή.

Προσωπικά, έχω απενεργοποιημενο το 4G για λόγους αυτονομίας....

Edited by thagro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν καθολικά θα χρησιμοποιείται η 800 από όλους, εμείς θα έχουμε αλλάξει ήδη την τεταρτη συσκευή.

Προσωπικά, έχω απενεργοποιημενο το 4G για λόγους αυτονομίας....

 

Έχεις κάνει σύγκριση αυτονομίας 3G-4G;

Πόση ήταν η διαφορά τους;

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένους υπολογισμούς δεν έχω κάνει.

Από εμπειρία και μονο είμαι κάπου στο +20 με +25%

Άλλωστε οι καθημερινές ανάγκες μου ικανοποιουνται με την ταχύτητα 3G και για αυτό το λόγο επιλέγω τη μπαταρία από την ταχύτητα σύνδεσης δεδομένων.

 

Μία δοκιμή θα σε πείσει είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η λόγω μπαταρίας καλύπτει αρκετούς και βγάζει άνετα 2 μέρες το οποίο προσωπικά το βρίσκω σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...