Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

κανείς καμιά ιδέα πότε να περιμένουμε νέο update μετά την 8.2.4; Πάει κάνα δίμηνο τώρα που βγήκε... Για Nougat υποθέτω δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα ε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γινεται να μην βγαλει global edition με την 800αρα?Τα 4A και 4Χ ειναι υποδεεστερα και την εχουν.Δεν θελω να παω σε 5.5 ιντσες οθονη για το note και περιμενω μηπως βγαλει για το 4 prime.Τσαμπα περιμενω λετε;
Link to comment
Share on other sites

 

Πάρε αυτή που καλύπτει όλη την οθόνη , την εχω και είμαι απολυτα ικανοποιημένος !

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-Prime-tempered-glass-MOFi-Redmi-4-Pro-Prime-glass-screen-protector-full/32767032391.html?spm=2114.13010608.0.0.jpLrbV

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Στην 8.2.4. η native εφαρμογή mi remote μου δίνει δυνατότητα pairing μόνο σε mi συσκευές, σε εσάς ισχύει το ίδιο?

Θυμάμαι σε άλλες συσκευές redmi δεν υπήρχε τέτοιο limitation

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτή που καλύπτει όλη την οθόνη , την εχω και είμαι απολυτα ικανοποιημένος !

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-Prime-tempered-glass-MOFi-Redmi-4-Pro-Prime-glass-screen-protector-full/32767032391.html?spm=2114.13010608.0.0.jpLrbV

 

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γινεται να μην βγαλει global edition με την 800αρα?Τα 4A και 4Χ ειναι υποδεεστερα και την εχουν.Δεν θελω να παω σε 5.5 ιντσες οθονη για το note και περιμενω μηπως βγαλει για το 4 prime.Τσαμπα περιμενω λετε;

 

Aπό την Xiaomi όλα γίνονται... :p

 

Για redmi 4 prime και standard όλες οι ρομ έχουν πάρει αναστολή μέχρι Αυγουστο

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν το γνώριζα...

 

Στην 8.2.4. η native εφαρμογή mi remote μου δίνει δυνατότητα pairing μόνο σε mi συσκευές, σε εσάς ισχύει το ίδιο?

Θυμάμαι σε άλλες συσκευές redmi δεν υπήρχε τέτοιο limitation

 

Οχι δεν έχει ισχύει, κανονικά όποια συσκευή έχει τηλεχειρισμό μπορείς να κάνεις pair...

 

Πάρε αυτή που καλύπτει όλη την οθόνη , την εχω και είμαι απολυτα ικανοποιημένος !

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-Prime-tempered-glass-MOFi-Redmi-4-Pro-Prime-glass-screen-protector-full/32767032391.html?spm=2114.13010608.0.0.jpLrbV

 

Συμφωνώ και εγώ αυτή έχω και το καλύπτει πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συγκεκριμενο κινητο του νηματος αυτο ειναι? https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4-5_0-inch-2_5D-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1102622.html?rmmds=search

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συγκεκριμενο κινητο του νηματος αυτο ειναι? https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4-5_0-inch-2_5D-Fingerprint-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1102622.html?rmmds=search

Ευχαριστω

 

Ναι αυτό είναι με τον Snapdragon 625. ΠΡΟΣΟΧΗ έρχεται με Global Rom και όχι Global Edition. Αυτό σημαίνει ότι κάνει ΟΤΑ updates αλλά δεν έχει την μπάντα των 800Mhz την οποία την χρησιμοποιούν οι πάροχοι κυρίως στην επαρχία.

Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο το καταλαβα ηδη, διαβαζοντας προηγουμενα posts. Αξιζει να περιμενει κανεις μηπως κυκλοφορησουν την Global edition για να ειναι κομπλε το μηχανακι..

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι θα κυκλοφορησουν σιγουρα global edition?

 

Προσωπική άποψη χλωμό το κόβω. Σε λίγο θα βγάλει νέο κινητό με τον Snap 660. Δύσκολα θα πάρει κάποιος/α περασμένο μοντέλο μόνο για την μπάντα των 800Mhz. Όσοι/ες το κάνουν κυρίως θα μένουν σε μικρότερες πόλεις από Αθήνα και Θεσ/νικη όπου υπάρχει το 4G δίκτυο από άλλη συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο το καταλαβα ηδη, διαβαζοντας προηγουμενα posts. Αξιζει να περιμενει κανεις μηπως κυκλοφορησουν την Global edition για να ειναι κομπλε το μηχανακι..

Thanks

 

Προσωπικά νομίζω οχι για 2-3 βασικούς λόγους... Πρώτον κανείς δεν εγγυάται ότι θα κυκλοφορήσει σίγουρα Global Edition (βέβαια για την Xiaomi μιλάμε ποτέ δεν ξέρεις)... Δεύτερον οκ το κινητό μια χαρά είναι και παλιό δεν το λες ακόμα, ωστόσο με τη συχνότητα που βγάζει συσκευές η Xiaomi σχετικά σύντομα θα βγει και ο διάδοχός του... Τρίτον και ίσως σημαντικότερο, με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις το Note 4X Global από Ελλάδα κιόλας... Ίδιο CPU, απλά 5.5... Eπίσης μιας και το έφερε η κουβέντα και εκτός και χάνω εγώ κάτι, δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να πέφτει όσο περνάει ο καιρός η τιμή του Note 4 που είναι θεωρητικά και ανώτερο και του 4 Prime να μένει σχεδόν αμετάβλητη, για να μην πω ότι αυξάνεται κιόλας... Εγώ τον Γενάρη το είχα πάρει 159 και τώρα το βλέπω στα 169...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω οχι για 2-3 βασικούς λόγους... Πρώτον κανείς δεν εγγυάται ότι θα κυκλοφορήσει σίγουρα Global Edition (βέβαια για την Xiaomi μιλάμε ποτέ δεν ξέρεις)... Δεύτερον οκ το κινητό μια χαρά είναι και παλιό δεν το λες ακόμα, ωστόσο με τη συχνότητα που βγάζει συσκευές η Xiaomi σχετικά σύντομα θα βγει και ο διάδοχός του... Τρίτον και ίσως σημαντικότερο, με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις το Note 4X Global από Ελλάδα κιόλας... Ίδιο CPU, απλά 5.5... Eπίσης μιας και το έφερε η κουβέντα και εκτός και χάνω εγώ κάτι, δε μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να πέφτει όσο περνάει ο καιρός η τιμή του Note 4 που είναι θεωρητικά και ανώτερο και του 4 Prime να μένει σχεδόν αμετάβλητη, για να μην πω ότι αυξάνεται κιόλας... Εγώ τον Γενάρη το είχα πάρει 159 και τώρα το βλέπω στα 169...

 

Όσον αφορά την τιμή του -για μένα τουλάχιστον έχει μια εξήγηση- ότι αρκετοί δεν θέλουν 5,5" γιατί τους φαίνεται μεγάλο στο χέρι, αντίθετα με τις 5". Οπότε γι' αυτό και κρατάνε ψηλά την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω συμφωνω σ αυτο, μαλλον εχει ζητηση λογω αυτου του γεγονοτος και γι αυτο δεν πεφτει η τιμη του..Mακαρι να ευρισκα κατι της προκοπής σε 4,5 η 4,7 να μπορουσε να μπαινει στην τσεπη μου..:( Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου ολα βγαινουν 5,5"+ σημαινει οτι αυτα εχουν ζητηση, αρα θα επρεπε να κρατανε τιμη τα μεγαλα. Εν πασει περιπτωσει, οι τιμες δεν καθοριζονται απο τη ζητηση με απολυτο τροπο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς επειδή υπάρχουν πολλά 5.5"αρια υπάρχει ανταγωνισμός και μένουν οι τιμές χαμηλά. Αντίθετα 5 "άρια υπάρχουν πολύ λιγότερα οπότε δεν υπάρχει ανταγωνισμός άρα παίζουν μπάλα σχεδόν μόνα τους.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που το παράγγειλε πρόσφατα από ποιο site.

Υπήρχαν αναφορές στο νήμα αλλά πάνε μήνες πίσω.

Επίσης ποια ROM προτείνεται ώστε να μην υπάρχουν κολλήματα. (Δεν με επηρεάζει τόσο το να μην έχει ελληνικό menu)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που το παράγγειλε πρόσφατα από ποιο site.

Υπήρχαν αναφορές στο νήμα αλλά πάνε μήνες πίσω.

Επίσης ποια ROM προτείνεται ώστε να μην υπάρχουν κολλήματα. (Δεν με επηρεάζει τόσο το να μην έχει ελληνικό menu)

Ευχαριστώ!

 

Έτσι όπως έχουν τα πράγματα με το τελωνείο, σίγουρα από κάποιο που έχει "τριγωνική" αποστολή... Vickmall και Banggood απ' ότι έχω διαβάσει έχουν, άλλα σίγουρα υπάρχουν και άλλα...

Το θέμα είναι ότι ~170 που το βλέπω σε Banggood και Vickmall, αφενός δεν ξέρω αν τα αξίζει πλέον το κινητό (γιατί δεν ξέρω τι άλλες επιλογές παίζουν σε αυτά τα λεφτά), αφετέρου με 180 (δες skroutz) το παίρνεις από Ελλάδα και το έχεις στα χέρια σου σε μερικές ημέρες το πολύ και ξεχνάς τελωνεία, άγχη κλπ και αν γίνει και τίποτα πιο εύκολα θα βγάλεις άκρη...

Όσον αφορά τη Rom, ξεκάθαρα Global Stable αφού υπάρχει, η οποία και Ελληνικά έχει και σταθερότατη είναι, με OTA updates...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις είδα ένα άρθρο που αναφέρει 14 συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε Nougat... Μέσα σε αυτές δυστυχώς δεν είναι το Redmi 4 Prime... Κρίμα και επιεικώς απαράδεκτη η Xiaomi για τόσο καινούργια συσκευή... Ελπίζω να αναθεωρήσουν και να δώσουν και σε άλλες συσκευές Nougat γιατί είναι μεγάλο foul... Επίσης αν θυμάμαι καλά, πριν καιρό έλεγε πως θα αναβαθμίζοταν σε Nougat και τώρα όπως φαίνεται, το αναιρεί...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αναφερεσαι σ' αυτο: https://gr.gizchina.com/2017/07/03/xiaomi-reveals-android-nougat-devices/

Κι εγω ανησυχω λιγο, γιατι δεν βλεπω ιδιαιτερη κινηση για το prime, απο πλευρας ενημερωσεων κυριως,

αλλα πιστευω σε nougat θα παμε, οχι απο τους πρωτους, αλλα θα παμε..

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αναφερεσαι σ' αυτο: https://gr.gizchina.com/2017/07/03/xiaomi-reveals-android-nougat-devices/

Κι εγω ανησυχω λιγο, γιατι δεν βλεπω ιδιαιτερη κινηση για το prime, απο πλευρας ενημερωσεων κυριως,

αλλα πιστευω σε nougat θα παμε, οχι απο τους πρωτους, αλλα θα παμε..

 

Ναι ακριβώς, σε αυτό αναφερόμουν...

Μακάρι να πάμε και εγώ αυτό ελπίζω... Απορώ πάντως που είναι μέσα στη λίστα για Nougat τα Μi4c και Redmi 4X και οχι το Prime...

Τι να πω... Περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...