Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Flashαρα Global Stable 8.2.4, μια χαρά πάει, ωστόσο έχει χαθεί το douple tap to wake και δεν το βρίσκω και στις ρυθμίσεις να το ενεργοποιήσω... Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα έχει douple tap to wake αλλά έκανα αναβάθμιση μέσω του updater. Δεν ξέρω αν το έχασες επειδή το φλάσαρες. Περιεργο μου φαίνεται να το αφαιρεσαν
Link to comment
Share on other sites

Εμενα έχει douple tap to wake αλλά έκανα αναβάθμιση μέσω του updater. Δεν ξέρω αν το έχασες επειδή το φλάσαρες. Περιεργο μου φαίνεται να το αφαιρεσαν

 

Γράψε λάθος, το βρήκα... Απλά κοιτούσα αλλού...

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

υπάρχει τρόπος (εύκολος) να αφαιρέσουμε αρκετά άχρηστα GApps που περιλαμβάνονται στη Global Stable; Sorry αν έχει ξαναειπωθεί...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμεσα στο 4 prime k 4x ποιο προτεινετε?

Το mi5 αξιζει τη διαφορα 80 ευρω σε σχεση με τα αλλα 2?

Αναλογα τη διαφορα των χρηματων..Tο prime έχει πιο γρηγορο επεξεργαστη παντως. Αν δεν εχουν μεγαλη διαφορα σε χρηματα και δεν εχεις κι εσυ προβλημα, θα ελεγα το prime

Το σιγουρο ειναι οτι αν δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις και απο τα 2 θα μεινεις ευχαριστημενος

 

Παιδιά καλημέρα,

υπάρχει τρόπος (εύκολος) να αφαιρέσουμε αρκετά άχρηστα GApps που περιλαμβάνονται στη Global Stable; Sorry αν έχει ξαναειπωθεί...

Ευχαριστώ.

Να τα αφαιρεσεις δεν γινεται αν δεν το ρουταρεις, μπορεις ομως να τα απενεργοποιησεις ωστε να μην κανουν ενημερωσεις και σου τρωνε χωρο..όχι ολα ομως, θελει λιγο προσοχη, γιατι μπορει να προκαλεσεις bootloop. Δες εδω: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/5fcmzp/guide_disable_inbuilt_google_apps_on_miui8/

Το Google App/Search που αναφερει μην το απενεργοποιησεις. Εμενα μου εκανε bootloop. Τα αλλα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε φαντάζομαι την πατέντα που επιτρέπει στα xiaomi να περνάνε το ραδιόφωνο κατευθείαν στο Bluetooth ε?

Τρεις συσκευές είχα, και οι τρεις το επέτρεπαν

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ακουστικά ?

 

Ναι,σε συνδεδεμενο bluetooth στη συσκευη,μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο σε αυτο.

 

Η Πατεντα εχει να κανει με το εξης.

Στη θυρα ακουστικων βαζεις το βυσμα απο ενα ζευγαρι ακουστικα ,με το καλωδιο τους κομμενο καπου στους 20-25 ποντους.

Αυτο χρησιμευει σαν κεραια,και ανοιγοντας το ραδιοφωνο ο ηχος ερχεται κατευθειαν στο BT.

Που σημαινει πως εχεις το τηλεφωνο μακρια απο εσενα και ακους ραδιοφωνο στην αποσταση που πιανει το BT.

Δε ξερω για εσας αλλα με εχει βολεψει πολυ,αποφευγοντας τα καλωδια\ακουστικα κτλ

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα με την καμερα που μετα 3-4 φωτο κολλαει και συχνα επανακινει.Εβαλα διαφορα λειτουργικα χωρις αποτελεσμα

Βαζοντασ αλλα apk camera η κατασταση συχνα βελτιωνεται αλλα το προβλημα παραμενει

Καποιος μηπως μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σοβαρο προβλημα με την καμερα που μετα 3-4 φωτο κολλαει και συχνα επανακινει.Εβαλα διαφορα λειτουργικα χωρις αποτελεσμα

Βαζοντασ αλλα apk camera η κατασταση συχνα βελτιωνεται αλλα το προβλημα παραμενει

Καποιος μηπως μπορει να βοηθησει?

μούφα ρομ μυρίζει!

Link to comment
Share on other sites

εγραψα οτι δοκιμασα πολλες ρομ

 

Την Ελληνική την εχεις δοκιμάσει ;

Εαν εχεις πάντως με ολες πρόβλημα μάλλον κατι δεν πάει καλα με το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει πέσει καθόλου κάτω η συσκευή?

 

Περίπου ίδια συμπεριφορά είχα σε κάμερα ενός s4 όπου όταν άνοιγε έδινε μνμ "η εφαρμογή έχει κλείσει". Μετα απο εγχείρηση που έγινε στη συσκευή, είχε αποκολληθεί η πλακέτα της κάμερα από τον γυάλινο φακό της, προϊόν πτώσης του κινητού...

Edited by thagro
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τρια αρχεια που βελτιωνουν το σημα στο redmi 4

μηπως ξερετε κατι αντιστοιχο για το redmi 4 pro η κατι αλλο για βελτιωση του σηματος που ξαφνικα πεφτει στο μηδεν

Οι καρτες αναγνωριζονται κανονικα απλα το σημα πεφτει

Δεν ειναι θεμα ρομ (δοκιμασα αρκετες)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους , δεν ξερω αν ειμαι στην σωστη κατηγορια , αλλα θελω βοηθεια.....

Εχω αποφασισει την αγορα xiaomi redmi 4 απο Geekbuying , το απλο εχει 125 ευρω απο αποθηκη Ισπανια και το prime 140 πο ΗΚ αποθηκη.

α. Τελωνειο εχει η αποστολη HK;

β. Πρεπει να παρω καποια εκδοση (πχ Global)

 

ειμαι λιγο ασχετος ....δεν εχω απαιτησεις απο το κινητο και τα 140 ευρω ειναι ''ταβανι'' για αγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους , δεν ξερω αν ειμαι στην σωστη κατηγορια , αλλα θελω βοηθεια.....

Εχω αποφασισει την αγορα xiaomi redmi 4 απο Geekbuying , το απλο εχει 125 ευρω απο αποθηκη Ισπανια και το prime 140 πο ΗΚ αποθηκη.

α. Τελωνειο εχει η αποστολη HK;

β. Πρεπει να παρω καποια εκδοση (πχ Global)

 

ειμαι λιγο ασχετος ....δεν εχω απαιτησεις απο το κινητο και τα 140 ευρω ειναι ''ταβανι'' για αγορα

Πάρτο από vickmall, με +3€ έχεις εγγυημένη παράδοση χωρίς εκτελωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. προσφατα μου εδωσε ένας φίλος ενα xiaomi redmi 4 prime το οποιο ειχε κολλήσει στο logo.. δοκιμασα τα παντα στο internet.. δεν μπορω με τιποτα να το βαλλω σε edl mode.. πηρα ακομα και deep flash cable.. τιποτα.. εχω διαβασει οτι site και εχω δει οτι βιντεο κυκλοφορει.. αν καποιος μπορεσει να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδαιτερα..
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Θεσσαλονίκη ίσως μπορώ να σε βοηθήσω, έχω βρεθει στη θέση σου με 3s συσκευή.

Ειναι πολύ σκληρά να πεθάνουν να θυμάσαι.

PM me

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το μοντέλο που εισάγει η infoquest έχει την μπάντα 800mhz; Γιατί σε ερωτηση που τους έκανα μου απάντησαν ότι την b20 την έχουν ΟΛΑ τα μοντέλα με snapdragon. Αυτό βέβαια δεν φαίνεται στο site τους. Εσάς τι λέει η εμπειρία σας;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το μοντέλο που εισάγει η infoquest έχει την μπάντα 800mhz; Γιατί σε ερωτηση που τους έκανα μου απάντησαν ότι την b20 την έχουν ΟΛΑ τα μοντέλα με snapdragon. Αυτό βέβαια δεν φαίνεται στο site τους. Εσάς τι λέει η εμπειρία σας;

 

OΧΙ δεν την έχει, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει global edition του 4 Prime, παρά μόνο global rom... :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το μοντέλο που εισάγει η infoquest έχει την μπάντα 800mhz; Γιατί σε ερωτηση που τους έκανα μου απάντησαν ότι την b20 την έχουν ΟΛΑ τα μοντέλα με snapdragon. Αυτό βέβαια δεν φαίνεται στο site τους. Εσάς τι λέει η εμπειρία σας;

 

Μόνο τα μοντέλα 4Α και 4Χ έχουν βγει με την μπάντα των 800. Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω για το Prime δεν υπάρχει global edition παρά μόνο global rom που κάνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...