Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε καν. Αυτό έχει κάμερα επιπέδου p9 lite (δηλαδή κλάσεις κατώτερη κάμερα). Μήπως εννούσες xa1 ultra; Κατώτερη βέβαια κάμερα αλλά τουλάχιστον είναι καλή.

 

Αλλά και πάλι κανένα από τα 2 δεν φτάνουν την γενική ποιότητα του Mate 9 και υποφέρουν στο θέμα μπαταρίας.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοιταξε και το le max 2

Θα σε καλυψει πληρως.

Οθόναρα 5.7, ηχος άψογος, σημα σουπερ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το le max 2 έχει ακόμα κατώτερη κάμερα απο το xa ultra. Από την άλλη είναι εξαιρετικό κινητό με εξαιρετική οθόνη και τούμπανο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Το le max 2 είναι εξαιρετική επιλογή αρκεί να μην σε νοιάζει η κάμερα.

 

Δεδομένου ότι δεν παίζεις παιχνίδια χίλιες φορές καλύτερα το honor 6x ακόμα και στη τιμή που είναι.

 

Επιπλέον, εφόσον δεν θες να ασχοληθείς με φλασαρίσματα καλύτερα να αποφύγεις τη κίνα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ανέβω σε επίπεδο τιμής, για αυτό και θέλω ένα από τα παραπάνω μοντέλα μιας και κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα τιμής. Το 7 plus ξεφεύγει λιγάκι.

 

Ειμαι στο κυνηγι για να βρω ενα 7 Plus εδω και καιρο κοντα στα 500 αλλα δεν υπαρχουν πουθενα ή οταν βρεθει καποιο το εχουν παρει σε μισο λεπτο.

 

Τα 7 ειναι πολυ πιο δυνατα απο το 6S οπως και το 7 ειναι πολυ πιο αδυναμο απο το 8.

 

Αν θες, κρατα τα λεφτα σου, και παρε μια και καλη οπως ελεγαν οι παλιοι "το πιο ακριβο, που ειναι το καλυτερο".

 

Ενα 8 Plus 64GB σε λιγο καιρο θα εχει σχετικα κοινη τιμη με ενα 7 Plus 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή θα προτιμούσατε ανάμεσα στις Huawei P10 ή Samsung S7 Edge με προτεραιότητα σε: κάμερα, βίντεο, βαρύ gaming, αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

S7 edge είναι καλύτερο και στις 4 κατηγορίες που λες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είναι αλλά η διαφορά δεν είναι μεγάλη. Το s7 edge όμως, έχει πολύ χειρότερο software και σαν συσκευή κουβαλάει ήδη 1,5 χρόνο. Επίσης το p10 έχει 3 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμία σκέψη απολύτως s7 edge είναι ανώτερο από p10 και ας είναι ένα χρόνο πιο παλιό ειδικά γι'αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογο7 για να πας σε p10 ειναι τα 64gb αν τα χρειαζεσαι να πας αλιως s7 edge
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, για να λέμε και τα σωστά, το λογισμικό της huawei ειναι αρκετά ελαφρύτερο. Θυμάμαι ότι το p9 παρότι είχε πιο αδύναμο επεξεργαστη και μικρότερη ram από το s7 ήταν ίσο ή και καλύτερο σε ταχύτητα. Οπότε το p10 με τον νεώτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη ram πιστεύω ότι θα είναι πιο σβέλτο.

 

Επίσης να πούμε ότι το p10 έχει πολλά ενδιαφέροντα φωτογραφικά Mode όπως dslr bokeh effect, μονόχρωμες φωτογραφίες, ρέον νερό, light painting κλπ

Link to comment
Share on other sites

. Οπότε το p10 με τον νεώτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη ram πιστεύω ότι θα είναι πιο σβέλτο.

 

 

έτσι είναι, είναι σχεδόν σαν ενα iphone (μοιάζει και εκπληκτικά με το 7αρι) με android λογισμικό

 

να φανταστείς έχω αγορασμένο το nova prime απο το '14 και είναι η πρώτη φορά που δεν αλλάζω launcher σε συσκευή μου

Link to comment
Share on other sites

Γιορτές πλησιάζουν, σκέφτομαι μήπως κάνω κανά κινητάκι δώρο στην κυρά, το παρόν της τα'χει ψιλοφτύσει.

 

Παιχνίδια δεν παίζει ΚΑΘΟΛΟΥ, η χρήση -πέρα από τα προφανή, τηλέφωνα, κλήσεις- περιορίζεται σε Viber, Facebook, Instagram, YouTube και λίγο browsing. Αφήνω τελευταίο το θέμα της κάμερας, γιατί δεν νομίζω πως μπορούμε να έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις σε αυτό το εύρος τιμής, αλλά ας είναι τουλάχιστον καλύτερη από το παρόν της (HTC mini desire 510).

 

Δεν θέλουμε να ξεπεράσουμε κατά πολύ τα 100-120 ευρώ, αγορά δεν έχω θέμα να κάνω από Κίνα (υπάρχει χρονικό περιθώριο εξάλλου), το μόνο που με προβληματίζει είναι το θέμα after-sales service, το τωρινό της έχω δει να τρώει αρκετές βούτες.

 

Είδα σε άλλα θέματα το Xiaomi Redmi 4a, φάνταζε σχεδόν ιδανικό, σκάλωσα λίγο όταν είδα ότι έχει οθόνη 720p. Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι αξιόλογο -έστω κοντά- σε αυτά τα χρήματα με 1080p οθόνη;

 

Είχε βγάλει να πάρει πριν κανά μήνα το Banggood μια προσφορά με το Redmi Note 4 3/32 στα 120 ευρώ αλλά δεν την πρόλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Η 720p οθόνη δεν είναι απαραίτητα κακό. Ίσα ίσα, θα ζορίζει λιγότερο τον επεξεργαστή και θα δίνει καλύτερη αυτονομία. Εγώ θα σου προτείνω το απλό redmi 4x, το 32αρι που έχει 130€ στο σκρούτζ.

https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Το le max 2 είναι εξαιρετική επιλογή αρκεί να μην σε νοιάζει η κάμερα.

 

Δεδομένου ότι δεν παίζεις παιχνίδια χίλιες φορές καλύτερα το honor 6x ακόμα και στη τιμή που είναι.

 

Επιπλέον, εφόσον δεν θες να ασχοληθείς με φλασαρίσματα καλύτερα να αποφύγεις τη κίνα.

 

 

Η κάμερα με νοιάζει και η B20/800 επίσης.

 

Ίσως χαζή ερώτηση μιας και χάσαμε το media markt, το honor 6x που κυκλοφορεί

https://anamo.eu/el/p/PJRPRcXee0OVAxA έχει την Β20/800 ή είναι τίποτε κινέζικη version?

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι το ευρωπαϊκό BLN-L21. Το mediamarkt δεν φέρνει παραεισαγωγής.

 

1. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον

 

2. Μια διευκρίνηση το "οχι" τι σημαίνει? Μπορώ να αγοράσω σήμερα honor με b-20, ή δεν μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

1. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον

 

2. Μια διευκρίνηση το "οχι" τι σημαίνει? Μπορώ να αγοράσω σήμερα honor με b-20, ή δεν μπορώ?

 

Φυσικά,το Honor 6X μοντέλο BLN-L21 έχει κάνονικα την Β20

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,το Honor 6X μοντέλο BLN-L21 έχει κάνονικα την Β20

 

Αυτό που λέει ο φίλος εννοούσα. Το όχι πηγαινε στο αν είναι κινέζικη έκδοση. Άλλωστε δεν θα λεγα ευρωπαική αν δεν είχε b20 :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ανεβηκε το μπατζετ στα 300ε (+-20).

Εχουμε σχεδον καταληξει στο Α5 2017.

Το ερωτημα πια ειναι : αν το Α5 ειναι καλυτερο απο το honor 6x, huawei p10 lite , p9 και αν αξιζει να δωσει καποιο αυτα εξτρα ή λιγοτερα για ενα απο αυτα.

Η χρηση θα ειναι Καμερα και instagram facebook και τα σχετικα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...