Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Redmi 4x. Αυτά με την εγγύηση της infoquest περίπου τόσα κάνουν.

 

+1 στα 179 στα γνωστά μαγαζιά με εγγύηση αντιπροσωπείας, Ελληνικά κλπ.... Πολύ όμορφη συσκευή, μαζεμένη και για νορμάλ καθημερινή χρήση ικανοποιητικότατα specs... :)

Ενναλλακτικά, λίγο παραπάνω στα 199 το P9 Lite, επίσης είναι καλή επιλογή και προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει τα λεφτά του...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θεωρώ πιο vfm το p9 lite 2017 (καλύτερος επεξεργαστής, ταχύτερο δαχτυλικό και ποιοτικότερη κάμερα). Βέβαια το redmi 4x έχει μεγαλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

J7 prime 32gb, όχι τέλεια φωτογραφική αλλά παρά πολύ καλή

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Δεν νομιζω να καλυπτεται απο εγγυηση.Ειναι μοντελο που ερχετε απο ενα μονο καταστημα.δεν θα το επελεγα πολυ ακριβο στα 380 για αυτα που προσφερει

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες Mi6 της Xiaomi,χωρις 800αρα ομως.Σε καθε περιπτωση ομως να συμβιβαστεις με τα 32GB χωρο της συσκευης και το cloud.Ελαχιστες συσκευες δινουν 2 sim και θεση για sd.

Χωρις 800αρα για ποιο λογο

Ολοι λενε να επιλεξεις με 800ρα για να εχεις 4g με ολες τις εταιριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες Mi6 της Xiaomi,χωρις 800αρα ομως.Σε καθε περιπτωση ομως να συμβιβαστεις με τα 32GB χωρο της συσκευης και το cloud.Ελαχιστες συσκευες δινουν 2 sim και θεση για sd.

Επισης το xiaomi mi6 ξεφευγει σε τιμη και δεν θα εδινα τοσα για xiaomi.Στα 400 υπαρχει το honor 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά τη νέα συσκευή που ψάχνω.

Ιδού λοιπόν τα δεδομένα: μπάζτετ άντε και 700, απαραιτήτως δίκαρτο (μη διαπραγματεύσιμο) , όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μπαταρία. Τα υπόλοιπα δε με ενδιαφέρουν μιας και οι συσκευές της κατηγορίας είναι πιστεύω κοντά στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. Ας πούμε όμως έτσι για την "τάξη" πως με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα και σχεδόν καθόλου το gaming.

Σας προλαβαίνω σε περίπτωση που απαντήσει κάποιος πως τα παραπάνω χαρακτηριστικά τα παίρνω και με πολύ λιγότερα χρήματα: υπάρχει επιδότηση 600 περίπου ευρώ, τα οποία φυσικά δεν επιθυμώ να τους τα χαρίσω.

Να προσθέσω μόνο πως πρέπει να αγοράσω από κατάστημα και όχι ιντερνετομάγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg l9 ii εδώ και 3,5 χρονια είναι κομπλέ σε όλα αλλα η μπαταρια τα έχει παίξει,να αλλαξω μπαταρία ή να πάρω νέο κινητό τι προτείνετε??
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου. Ελπίζω να το χαρεί :)

 

Και εγώ περισσότερο από σένα γιατί έχω να ακούσω γκρίνια! Ευτυχώς για το G2 δεν είχε κάτι μεμπτό να του προσάψει!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο mi note 2. Το μόνο του αρνητικό για μένα είναι η κάμερα που σε αυτά τα λεφτά θα μπορούσε να ήταν καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Δε συμπληρώνω το πολύ καλό ερωτηματολόγιο που έχει θεσπίσει το φόρουμ, γιατί έχει ήδη καταλήξει στα δυο αυτά κινητά.

Ο λόγος για την αδερφή μου που σκοπεύει να δώσει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό, για την αγορά κινητού. (300,00€-330,00€)

Ποιο από τα δυο της προτείνετε λοιπόν;

Είναι και τα δυο εξίσου αξιόπιστα; Να προσέξει κάτι το ιδιαίτερο; Υπάρχει κάτι που να κάνει το ένα κινητό να υπερτερεί έναντι του άλλου;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το a5 υπερέχει σε amoled οθόνη και αυτονομία. Σε όλα τα άλλα (κάμερα, επεξεργαστή και ίσως και δαχτυλικό) καλύτερο το p9. Να σημειωθεί ότι και το p9 έχει εξαιρετική οθόνη απλά όχι amoled.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια λεφτα βρισκεις και το honor 8...ενα γυαλιστερο p9 με συν ενα γιγα ραμ εξτρα και ir.Tο γυαλιστερο μπλε του χρωμα μπορει να αρεσει σε μια κοπελα ε Antretng ;)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά είναι όλα, από τη στιγμή που λες ότι είσαι κομπλέ από θέμα χρήσης... Μπαταρία θα βρεις φτηνή από κάνα ebay κλπ, ωστόσο δεδομένου ότι το L9 είναι συσκευή του 13, με λίγα λεφτά πλέον οτιδήποτε και να πάρεις θα είναι αναβάθμιση overall... Οπότε προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει να κινηθείς για νέα συσκευή... Σε τέτοια περίπτωση πες το budget σου για να μπορεί να σου προτείνει κάποιος κάτι συγκεκριμένο... ;)
Link to comment
Share on other sites

]μπαταρία από κανα σκρουτζομαγαζο https://www.skroutz.gr/s/3319262/LG-BL-53QH.html θα έπαιρνα όχι από ebay τωρα για budget μεχρι 80 παραπανω δεν...
Link to comment
Share on other sites

Τα χω δουλεψει και τα δυο οτι και να παρει καλο θα ειναι. Το p9 κερδιζει οπως τα λεει ο φιλος στην πρωτη απαντηση η amoled δινει πολυ καλυτερη αυτονομια. Εγω θα επερνα το α5
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια λεφτα βρισκεις και το honor 8...ενα γυαλιστερο p9 με συν ενα γιγα ραμ εξτρα και ir.Tο γυαλιστερο μπλε του χρωμα μπορει να αρεσει σε μια κοπελα ε Antretng ;)

 

Και όχι μόνο. Και εμένα μου αρέσει :)

 

Πάντως ναι μεν το honor 8 έχει εξτρα 1 gb ram αλλά το p9 έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερο ήχο και gorilla glass. Διαλέγεις και παίρνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο. Και εμένα μου αρέσει :)

 

Πάντως ναι μεν το honor 8 έχει εξτρα 1 gb ram αλλά το p9 έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερο ήχο και gorilla glass. Διαλέγεις και παίρνεις ;)

 

Να προσθεσω πως και η καμερα του p9 ειναι αισθητα καλυτερη του honor 8 τα εχω χρησιμοποιησει και τα δυο.

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...