Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτό θα πάρω μάλλον για τη σύζυγο. Απ' όλα όσα δοκίμασα σε καταστήματα αυτό μου άρεσε πιο πολύ. Στα 260 ευρώ τώρα είναι πολύ καλή τιμή! Η 241 ευρώ με τιμολόγιο που μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς αυτό κοιτάω γενικά.

Σκέφτομαι και προς huawei p9 lite 2017 λόγω full hd και nfc αλλά με χαλάει το dual sim/sd card στα 16gb.

Αν έχει κανείς εμπειρία και με τα δύο (κυρίως ως προς μπαταρία και κάμερα) ευπρόσδεκτα τα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στην εξίσωση και το P10 Lite... Είναι πανέμορφο και έχει όσα ζητάς, ενώ είναι πιο ισχυρό από Redmi 4X... Για την ποιότητα κάμερας δεν έχω άποψη.... Στο 200άρι παίζει από Skroutz... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο και ρώτα μια στην oneplus αν κάνει ακόμη αλλαγές μπαταρίας στα oneplus one. Κάποτε, το έστελνες και την άλλαζαν με 50 ευρώ κόστος όλα μαζί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

50 ευρώ είναι too much για τόσο παλιά συσκευή... Πάντως συμφωνώ, αν το μόνο πρόβλημα του φίλου είναι η μπαταρία, μπορεί να βρει μια από ebay (στα ~12 ευρώ παίζει απ' όσο βλέπω με όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεται για την αλλαγή) και είτε να την αλλάξει μόνος του (βλέποντας ίσως κάποιο tutorial - σίγουρα θα υπάρχει), είτε να απευθυνθεί σε κάποιο μαγαζί που κάνει αλλαγές οθονών/μπαταριών κλπ... Φαντάζομαι δουλειά ρουτίνας θα είναι για αυτούς και το κόστος αρκετά χαμηλότερο... ;)

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ είναι too much για τόσο παλιά συσκευή... Πάντως συμφωνώ, αν το μόνο πρόβλημα του φίλου είναι η μπαταρία, μπορεί να βρει μια από ebay (στα ~12 ευρώ παίζει απ' όσο βλέπω με όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεται για την αλλαγή) και είτε να την αλλάξει μόνος του (βλέποντας ίσως κάποιο tutorial - σίγουρα θα υπάρχει), είτε να απευθυνθεί σε κάποιο μαγαζί που κάνει αλλαγές οθονών/μπαταριών κλπ... Φαντάζομαι δουλειά ρουτίνας θα είναι για αυτούς και το κόστος αρκετά χαμηλότερο... ;)

 

ναι πραγματι εχω βρει απλα το φοβαμαι γιατι αν ειναι μουφα και οχι γνησια θα εχω θεμα δεν θελω να ξυπνησω καμια μερα και να το δω να παιρνει φωτια ...λιγο το εψαξα και λενε οτι δεν εχουν δει διαφορα γιατι δεν βρισκουν γνησιες πια ! θα ρωτησω την Oneplus μηπως και γινει τπτ !

Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματι εχω βρει απλα το φοβαμαι γιατι αν ειναι μουφα και οχι γνησια θα εχω θεμα δεν θελω να ξυπνησω καμια μερα και να το δω να παιρνει φωτια ...λιγο το εψαξα και λενε οτι δεν εχουν δει διαφορα γιατι δεν βρισκουν γνησιες πια ! θα ρωτησω την Oneplus μηπως και γινει τπτ !

 

Καλά ναι, ρώτα δεν έχεις να χάσεις τίποτα... Πολύ αμφιβάλλω πάντως ότι θα ασχολείται ακόμα η One Plus για service του One Plus One...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το samsung j5 του 2016 αλλα θα ηθελα καποιο αλλο με πολυ καλη καμερα το οποιο βεβαια να μην μου χαλασει μετα απο ενα χρονο οπως ενα ulefone που ειχα πιο παλια :lol:

Λοιπον εχω δει το LeEco Le Max 2,το Meizu Pro 6 Plus αλλα σκεφτομαι και το Xiaomi Redmi Note 5 Pro το οποιο θα βγει(δεν ξερω βεβαια αν θα εχει τοσο καλη καμερα).Ποιο μου προτεινετε?

 

Μέχρι πόσα σκέφτεσαι να δώσεις και τι μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι για τη σύζυγο. Εγώ έχω ήδη το 8 και της αρέσει. Υπάρχει λόγος να πάω στο mate 10 lite καινούργιο στα ίδια χρήματα?

Δεν χρησιμοποιεί εφαρμογές καθόλου και το g2 που έχει τώρα δεν έχει συνδεθεί ποτέ με data και δεν έχει εφαρμογές ούτε έχει κάνει ποτέ αναβάθμιση. Το αλλάζουμε γιατί θέλουμε δίκαρτο. Πέρα από τις κλήσεις την ενδιαφέρει η κάμερα και τίποτα άλλο. Ίσως και λίγο ίντερνετ το καλοκαίρι που πρέπει να την μάθω πρώτα να το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Μου ''έβγαλε'' επιδότηση η cosmote 150 ευρώ.

Ρίχνοντας ήδη μια ματιά στο site της ξεχώρησα τα εξής..

 

1-XIAOMI Redmi Note 5A Prime Dual 32GB

2-XIAOMI Redmi Note 4X Dual 32GB

3-MEIZU M6 Dual 16GB

4-NOKIA 5 Dual 16GB

 

H απορία μου είναι η εξής.. Ποιό θεωρείτε πως είναι το καλύτερο σε..

1-Ποιότητα φωτογραφίας

2-Ποιότητα βίντεο (δυνατότητα αργής κίνησης βίντεο σε αυτά;;)

Εννοείται πως μπορείτε να μου προτείνετε άλλα από το site της cosmote αν θεωρείτε πως αξίζει να ανέβω στο ''ταβάνι'' των 200 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

θα ηθελα τη συμβουλη σας ει δυνατον για επιλογη συσκευης

 

Θελω μεχρι 150 δολλαρια, αντε 170 το πολυ αν προκειται για κατι πολυ δυνατο

 

απολυτως αναγκαια:

-αξιοπιστια εστω με τη μανισια ROM

-οθονη τουλαχιστον 5-5.5 ιντσες και 1080p

-ROM τουλαχιστον 32gb

-RAM τουλαχιστον 3gb

-snapdragon CPU

-να παιρνει miniSD card για εξτρα storage

 

 

με σειρα προτεραιοτητας:

1. μπαταρια δυνατη 3500mah +

2. καμερα αξιοπρεπης, οχι σαπακι τελειως ει δυνατον

3. να ειναι σχετικα γνωστη μαρκα απο εταιρια που δεν θα κλεισει του χρονου

 

 

δεν με νοιαζει:

- το design απλα να ειναι μαυρο-γκρι-μπλε κατι τετοιο απο χρωμα η εστω και μαυρο με ασπρη πλατη

- αν εχει ελληνικη RAM, προτιμω αγγλικη

- αν εχει FM radio

- πως παει με παιχνιδια (μα καθολου)

- NFC και τετοια παρομοια δεν θα σκασω

- USB on the go (αν εχει καλως)

- αν εχει gorilla glass (θα βαλω tempered glass ετσι κι αλλιως)

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ελπιζω να τα καλυψα ολα

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Huawei p9 lite 2017. Το έχει στα 159€ απ ότι είδα σε κατάστημα σήμερα. Θα σε καλύψει απόλυτα για τα χρήματά του. Το meizu το βρήκα πολύ αργό, ακόμα και στην περιήγηση του μενού.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Huawei p9 lite 2017. Το έχει στα 159€ απ ότι είδα σε κατάστημα σήμερα. Θα σε καλύψει απόλυτα για τα χρήματά του. Το meizu το βρήκα πολύ αργό, ακόμα και στην περιήγηση του μενού.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Σε σύγκριση με το P8 Lite στις φωτογραφίες;

To ρωτάω αυτό μιας και η σύζυγος έχει το p8 και οι φωτογραφίες του είναι επιεικώς απαράδεκτες!

Εγω έχω το ''αρχαίο'' galaxy core...και μου φαίνεται πως βγαζει καθαρότερες..

Edited by samcore
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ψάξιμο μου έρχεται στο μυαλό το J7 2017 στα ~200 απο skroutz.Πολυ καλή κάμερα..θα δω μήπως βρώ και κάποιο άλλο να σου στείλω!
Link to comment
Share on other sites

αναποφάσιστος και εγώ ακομα μεχρι 250 ευρω, τελευταια με τρώει να έχει καλή κάμερα αλλά από όσο διαβάζω εδώ μέσα θέλει πανώ από 3 4 κατοστάρια.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ψάξιμο μου έρχεται στο μυαλό το J7 2017 στα ~200 απο skroutz.Πολυ καλή κάμερα..θα δω μήπως βρώ και κάποιο άλλο να σου στείλω!

 

Σε ευχαριστω πλ.Ειδα παιδια τις διαφορες του δικου μου με ενα samsung s7 και επαθα σοκ!Και αυτα που ανεφερα παραπανω πρεπει να εχουν καλη καμερα και δεν ειναι καθολου ακριβα αν τα παρεις απο Κινα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα σαν κινητα.Γι αυτο ρωταω τους πιο ειδικους,μιας και ειμαι εντελως ασχετος :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

P9 lite 2017 εκτός κι αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση για το p10 lite. Αν και δεν εμφανίζεται στο site τους, πιθανών να υπάρχει σε κάποια καταστήματα.

 

Υγ. Είδα στο site τους ότι πουλάνε το j3 (16) στα 180 και το j3 (17) στα 200.... πάλι για κορόιδα ψάχνουν....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πλ.Ειδα παιδια τις διαφορες του δικου μου με ενα samsung s7 και επαθα σοκ!Και αυτα που ανεφερα παραπανω πρεπει να εχουν καλη καμερα και δεν ειναι καθολου ακριβα αν τα παρεις απο Κινα,αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα σαν κινητα.Γι αυτο ρωταω τους πιο ειδικους,μιας και ειμαι εντελως ασχετος :p:lol:

 

Το le max 2 έχει θέμα με το fingerprint και την αυτονομία αλλά με Google camera (θέλει root) βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες. Το meizu έχει πουλήσει ελάχιστα και δεν ξέρω πολλά γι αυτό. Το Xiaomi μόλις κυκλοφόρησε και επίσης δεν ξέρω πολλά γι αυτό. Το j7 δεν ξέρω πως τα πάει από κάμερα αλλά σίγουρα έχει αρκετά χειρότερο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πάρω κάποιο το οποίο θα πουλήσω ''σφραγισμένο'' έστω και λίγο χαμηλότερα; Mετά να συμπληρώσω κανένα 50άρι και να πάρω κανένα της προκοπής απ'έξω;
Link to comment
Share on other sites

P9 lite 2017 εκτός κι αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση για το p10 lite. Αν και δεν εμφανίζεται στο site τους, πιθανών να υπάρχει σε κάποια καταστήματα.

 

Υγ. Είδα στο site τους ότι πουλάνε το j3 (16) στα 180 και το j3 (17) στα 200.... πάλι για κορόιδα ψάχνουν....

 

To έχει στο site το P10 Lite στα 229 και συμφωνώ ότι αν μιλάμε αυστηρά από Cosmote, είναι καλή περίπτωση... Πάντως για την κάμερα και του P10 Lite και του P9 δεν έχω ακούσει ότι είναι και κάτι ιδιαίτερο... Το θέμα με τον φίλο που ψάχνει τη συσκευή, είναι ότι τον ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα και σε αυτό το budget δεν ξέρω τι είναι το καλύτερο που μπορεί να πάρει... Βγάζοντας εκτός πχ την κάμερα και το Redmi 4X αλλά και το Note 5A είναι καλές περιπτώσεις και VFM...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...