Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για lg v10 φιλε δν πολυ γουσταρω λογω παλιο 2015 μοντελο κ αμα ειναι να παρω τωρα κινητο θα παρω φετινο μοντελο αλλα ναι ειναι δυναμη δν λεω ευχαριστω παντως ....για oneplus 3T φιλε ψηνομουν πολυ αλλα το θεμα μου ειναι λιγο η καμερα του ειναι καλη?...για htc 10 μπαα δν με πολυψηνει η εμφανιση του οπως κ του lg αμα ειχαν φερει lg v20 τοτε ναι...για samsung galaxy s7 τι γνωμη εχετε που επεσε κ η τιμη του?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι να αποχωριστώ το Lumia 925 ύστερα από σχεδόν 3 χρόνια..

Αυτό που κρατώ είναι η πολύ καλή κάμερα, η ταχύτητα, η άμεση απόκριση, καθώς και το here maps (υπάρχει πλέον και σε android).

 

Δε θα συνεχίσω, όμως σε WP, λέω να προσεγγίσω android.

  1. Ποιό τηλέφωνο θα έχει ίση ή καλύτερη κάμερα από το 925;
  2. Θα πρέπει να πάω σε flagship;
  3. Το P9 lite θα με καλύψει;

 

Ευχαριστώ

Καλές γιορτές

 

https://www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Βασικά είμαι κάτοχος lg g5(και υπερευχαριστημένος ) απλά έτσι για την τρέλα της αλλαγής που έχω σκεφτόμουν το s7 edge. Είχε κάποιος και τα δύο ώστε να μου πει τυχόν διαφορές σε κάμερα και καθημερινή γενική χρήση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι άλλες 2 συσκευές είναι πιο δυνατές. Δεν ξέρω ίσως κάνω και λάθος! Την έχεις δουλέψει την συγκεκριμένη συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και νομίζω ότι είναι πολλές οι 6.44 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές τους είναι παραπλησιες. Το μέγεθός τους ιδιο και η εμπειρία χρήσης η κλασσική σονυ. Το ενα είναι κορυφαίο περσινό μοντέλο και το άλλο μεσαίο φετινο. Ποιό διαλέγουμε και γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το x Compact καθώς ο επεξεργαστής που φοράει είναι πιο δροσερός από τον 810 και οι επιδόσεις του είναι ελάχιστα πιο πίσω. Επίσης είναι νεότερο μοντέλο και θα δει καμία αναβάθμιση παραπάνω. Τέλος το ότι έχει 3 gb ram είναι πολύ σημαντικό.

 

Οι τιμές όπως τις βλέπω στο skroutz είναι 365 για το z5 και 385 για το x compact.

 

Πολλά τα λεφτά για αυτά τα specs αλλά αφού δεν κοιτάς κάτι άλλο το x φαίνεται πιο συμφέρον

 

Να πω ότι από Κίνα υπάρχει στις 5(fhd) ίντσες το zuk z2 με snapdragon 820 και 4gb ram στα 170 ευρώ περίπου. Βλέπουμε ότι η διαφορά στο vfm είναι χαώδης

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο για το νεότερο, αλλά τα σπεκς έχουν διαφορά. Το αδιαβροχο και το ant+ λειπουν από το χ και το περιεργο ειναι οτι στο gsmarena δινει καλύτερη μπαταρία στο Ζ5c παρά τον πιο ενεργοβορο επεξεργαστή. Για αυτό αναρωτιέμαι αν τελικά το παλιό αξίζει περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι άλλες 2 συσκευές είναι πιο δυνατές. Δεν ξέρω ίσως κάνω και λάθος! Την έχεις δουλέψει την συγκεκριμένη συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και νομίζω ότι είναι πολλές οι 6.44 ιντσες.

 

Δεν την έχω δουλέψει αλλά έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια. Μπες στο νήμα της συσκευής και γενικά διάβασε και συγκρινε τις συσκευές. Από την στιγμή που θες πολλές ίντσες οι 6,4 είναι μία χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Κύρια ζητούμενα: Μπαταρία (Mate 8) , Κάμερα (ΗΤC & S7), Αlaggaristo (Mate 8 & HTC), υποστήριξη / Service (S7) και 2+ χρόνια για κατοχή.

Δεν κοιτάω άλλα.

Απόψεις για τα 3;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω ξερεις τα θετικα και τα αρνητικα του καθενα,αρα βαλτα κατω και δες ποιο δου δινει αυτα που ζητας.

Ολα σε ενα δεν νομιζω να βρεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ενας φιλος μου ψαχνεις για να ενα κινητο.Ομως οι γονεις δεν τον αφινουν για ακριβο μονο με 150 το μεγιστο. Θα ηθελα να μου πειτε κινητα σε τετια τιμη.Θα παρακαλουσα και link αλιος θα τα ψαξω εγω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις απειρα.επειδη εχω αλκατελ σου δειχνω αυτοhttps://www.mediamarkt.gr/el/product/_alcatel-pop-4s-gold-1191484.html

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σ ενδιαφερει το να είναι αδιάβροχο εννοείται θα πας για το X compact

Πιο νέο

Μεγαλύτερη ram

Αναβαθμίσεις

Επεξεργαστή χωρίς θέματα με υπερθέρμανση και λοιπά

Άλλο να έχεις ένα τηλέφωνο σημερινό και άλλο ένα περσινό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To είχα δοκιμάσει λίγο το συγκεκριμένο. Από επιδόσεις καλούτσικο αλλά από κάμερες είναι για κλωτσιές. Σε καμία περιπτωση δεν έχει την ανάλυση που λέει. Και η φωτεινότητα μου φάνηκε πιο πολύ για HD.

 

Για μένα καλλυτερα να κοιτάξει αυτά...

https://www.skroutz.gr/s/8988217/LG-X-Screen-16GB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/10315304/Xiaomi-Redmi-4a.html#specs

 

https://www.skroutz.gr/s/6666490/ZTE-Blade-S6-Flex-16GB.html?from=catspan&keyphrase=zte+blade+s6+flex

 

Τέλος, άλλη μια πρόταση που φαίνεται ενδιαφέρουσα είναι αυτό...

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_mls-iqtalk-color-4g-silver-dual-sim-1182966.html

Απλά δεν ξέρω τι παίζει με τα MLS κινητά. Τώρα τελευταία ακούγονται καλά λόγια. Αν υπάρχει κάποιος κάτοχος, θα μπορούσε να μας διαφωτίσει περσσότερο.

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Γνώμες για το κινητό του τίτλου? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο 2καρτο μέχρι 200 ευρώ?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο ωραίο το Χ κόμπακτ και καλύτερο το 1γιγα ραμ από τον πιο δυνατό επεξεργαστή.

Πολύ πιο ωραία οθόνη.

Γενικά στο ΧΖ και στο Χ κομπακτ έχει χτυπήσει κορυφή η Sony αλλά την τρώνε τα κυκλώματα :p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

60€? Μάλλον θα πετάξεις τα λεφτά απλά... Από έξω και ένα 100 κάτι γίνετε (και πάλι ξέχνα το multitasking) από Ελλάδα και multitasking κάτω από 200 δεν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...