Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

βρίσκομαι σε αναζήτηση συσκευής και είμαι ανάμεσα στο Xiaomi redmi note 3 pro και στο Xiaomi redmi 3s. Ποιες είναι οι ουσιώδης διαφορές ανάμεσα στις 2 συσκευές? Ποια προτείνετε? Υπάρχει τίποτα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναζητηση συσκευης android με προτιμηση μεχρι 5.7 ιντσες max. Gaming μηδενικο. Οριο στο budget δε βαζω αρκει η συσκευη να κανει καλα τα παρακατω:

 

Αριστη αυτονομια: να βγαζει μερα με ανοιχτα wifi/4G και παρα πολυ χρηση (οσο το δυνατον μεγαλυτερο sot)

 

Αριστο multitasking: με ενδιαφερει να μπορει να ειναι σφαιρα σε συνεχη εναλλαγη μεταξυ πολλων tabs του chrome και αλλων ανοικτων εφαρμογων. Εδω θελουμε δυνατο cpu και μπολικη ram

 

Καμερα: θα ηθελα να εχω οσο γινεται ποιοτικοτερες ληψεις και ιδιως σε χαμηλο φωτισμο

 

Εχω καποιες συσκευες στο μυαλο μου αλλα θα ηθελα να ακουσω και εσας, αφηνοντας το budget στην ακρη και λαμβανοντας υπ οχιν τα παραπανω.

 

Ευχαριστω. Καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

αν αναφερεσαι και για τα δυο για εκδοσεις με ραμ/32ρομ

ειλεγω το redmi note 3 pro για τους λογους που αναφερθηκαν.

 

αλλο καλυτερο ειναι το redmi note 4 με 3ραμ/64ρομ $180.

+χωρος, +tap to wake, +design κτλ. (δεν εχει 800mhz).

 

υπαρχει και το ακομα καλυτερο redmi pro με 3ραμ/64ρομ (5.5")

+oled οθονη, +usb type-c κτλ. (δεν εχει 800mhz, ουτε global rom).

 

απο ολα που αναφερθηκαν αν δεν ενδιαφερει η 800mhz,

θα διαλεγα το redmi note 4 pro 3/64 που εχει πλεον και official ελληνικα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/169784-xiaomi-redmi-3s-gold-dual-sim

3ram, 32rom, 4000μπαταρια, αξιοπρεπεις καμερες, ελληνικο μενου

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Ψάχνω κινητό με καλή κάμερα, χαμηλό SAR, μέχρι περίπου 200€ και αγορά από Ελλάδα. Διάβασα καλά λόγια για το Huawei P9 Lite.

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε;

Edited by oallomouea
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο και πιο αξιόπιστο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Z Play ίσως να μην σε καλύψει η κάμερα απολυτα, αλλά από αυτονομία κανένα θέμα.

Σε ταχύτητα νομίζω θα σε καλύψει. Καλό είναι να το δεις αν μπορείς σε κάποιο κατάστημα

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

 

Ψάχνω κινητό με καλή κάμερα, χαμηλό SAR, μέχρι περίπου 200€ και αγορά από Ελλάδα. Διάβασα καλά λόγια για το Huawei P9 Lite.

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε;

 

Lumia 640 XL

η καλύτερη κάμερα στην κατηγορία του

και σου μένουν 80-90 ευρω για να κάνεις ρεβεγιόν

 

επίσης το P9 lite που ανέφερες έχει απο τα υψηλότερα sar που υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/169784-xiaomi-redmi-3s-gold-dual-sim

3ram, 32rom, 4000μπαταρια, αξιοπρεπεις καμερες, ελληνικο μενου

 

πολύ καλή επιλογή, αυτό θα πρότεινα κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Tην τιμη του mate στην εδειξα,κανε ενα κοπο και δες αυτα που σου στελνουν.Το mi max ειναι αρκετα κατωτερο απο το mate 9 αλλα εχουν και τεραστια διαφορα στην τιμη,το ενα εχει 300 και το αλλο 700!! Καλο ειναι να γραψεις και το ποσο που διαθετεις για να ξερουμε τι να προτεινουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας και χρονια πολλα.Ειμαι σε αυτες τις 2 συσκευες του τιτλου φιλοι μου λογω μεγαλυτερης οθονης απο to G4 που εχω. Με ενδιαφερει κατα πολυ μεγαλο ποσοστο η καμερα του να ειναι εφαμιλη αν και καλυτερη του G4...εαν ειναι δυνατον. Διαβασα καλες κριτικες σε γενικες γραμμες για τις συσκευες και για τα 2 και σε τιμη μεταχ/νου τα βρισκω στα ιδια χρηματα δηλ, στα 350 ευρω.Ποιο λετε εσεις καλυτερα και σε τιμη μεταχειρισμενου;

 

https://www.skroutz.gr/s/8212098/Huawei-Mate-8-Dual-32GB.html

 

https://www.skroutz.gr/s/7557550/Huawei-Nexus-6P-32GB.html

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Xperia XA,galaxy j5 2016 και Α5 στα 250 όμως..Τα 2 πρωτα δεν εχουν και τις κορυφαίες κάμερες αλλα ειναι πολύ καλές..Να προσθέσω και το Lg flex 2 λίγο παλιό αλλα με πολυ καλή κάμερα..Για τα 208 ευρώ που κοστίζει το θεωρώ καλη επιλογή. Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αναβαθμίσω το moto g2 μου και έχω καταλήξει σε ένα από τα δύο

Τα δυνατά τους σημεία και ανάλογα πάντα με τα ζητούμενα, έχω τονίσει τα εξής

 

Redmi Note 4

Μεγάλη μπαταρία

Χαμηλή τιμή

Λίγο πιο γρηγορο cpu

 

Moto x style

Ηχεία δυνατά και χ2(το οποίο με ενδιαφέρει πολύ γιατί δεν χρησιμοποιώ ακουστικά)

Μεγαλύτερη οθόνη και 2κ

Λίγο πιο γρήγορη GPU

 

Σαν χρήστης πλέον δεν παίζω πολύπλοκα παιχνίδια( ή καθόλου...), πιο πολύ browsing, μουσική από τα ηχεία, gps, και γενικά θέλω δυνατό multitasking

Εννοείται με ενδιαφέρει πολύ και η κάμερα, πιστεύω φωτο καλές με καλό φωτισμό βγάζουν πλέον όλα τα κινητά, αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ποιότητα χρωμάτων, η φωτογράφιση σε εσωτερικό χώρο και το βίντεο σε ότι αφορά ροή κίνησης, τα παραπάνω δεν φαίνονται στα τεχνικά χαρακτηριστικα και συνήθως οι phone freaks που έχουν γεμίσει το youtube δεν έχουν φωτογραφικες γνώσεις και αντίληψη έτσι ώστε να τα αναφέρουν αυτά

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...