Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον καλησπέρα και χρονια πολλα για τις γιορτες καταρχην. λεω να αποσυρω το nexus 4 το οποιο δουλευει ακομη ικανοποιητικα(πλυν της μπαταριας και η καμερα που ειναι μετρια προς κακη)

λεφτα απο 200 μεχρι 250(αντε και λιγο παραπανω αν αξιζει)

ειμαι αναμεσα στα

xiaomi redmi 4 prime

xiaomi redmi note 4

xiaomi redmi pro

huawei p9 lite(2 gb ή 3bg ram)

 

εγω γερνω προς το redmi pro τι λετε; εχετε να προτεινετε κατι αλλο;;

Edited by tasos017
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήρθε η ώρα να αναβαθμίσω το moto g2 μου και έχω καταλήξει σε ένα από τα δύο

Τα δυνατά τους σημεία και ανάλογα πάντα με τα ζητούμενα, έχω τονίσει τα εξής

 

Redmi Note 4

Μεγάλη μπαταρία

Χαμηλή τιμή

Λίγο πιο γρηγορο cpu

 

Moto x style

Ηχεία δυνατά και χ2(το οποίο με ενδιαφέρει πολύ γιατί δεν χρησιμοποιώ ακουστικά)

Μεγαλύτερη οθόνη και 2κ

Λίγο πιο γρήγορη GPU

 

Σαν χρήστης πλέον δεν παίζω πολύπλοκα παιχνίδια( ή καθόλου...), πιο πολύ browsing, μουσική από τα ηχεία, gps, και γενικά θέλω δυνατό multitasking

Εννοείται με ενδιαφέρει πολύ και η κάμερα, πιστεύω φωτο καλές με καλό φωτισμό βγάζουν πλέον όλα τα κινητά, αυτό που με ενδιαφέρει είναι η ποιότητα χρωμάτων, η φωτογράφιση σε εσωτερικό χώρο και το βίντεο σε ότι αφορά ροή κίνησης, τα παραπάνω δεν φαίνονται στα τεχνικά χαρακτηριστικα και συνήθως οι phone freaks που έχουν γεμίσει το youtube δεν έχουν φωτογραφικες γνώσεις και αντίληψη έτσι ώστε να τα αναφέρουν αυτά

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

 

Moto X style, εφόσον θες καλή κάμερα...όχι μόνο καλή, αλλά σύμφωνα με τα πιο αξιόπιστα συγκριτικά, καλύτερη και του lumia 950 στα σημεία (περισσότερο την ημέρα, σε σκοτεινό τοπίο η διαφορά είναι μικρότερη ή τα πράγματα πιο μοιρασμένα....πόσο το βρίσκεις το συγκεκριμένο στη Κίνα;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει πρώτα η κάμερα μονόδρομος το Nexus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υγεια σε ολους,κ ειρηνη μεσα μας αδερφια....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΚΙΝΗΤΑ :lol:

Εχω καταληξει οτι πανω κατω τα κινητα κανουν την δουλεια που θελω,οπου ειναι μια νορμαλ καθημερινη χρηση,dual sim,4G,με οχι κ ιδιαιτερες αλλες απαιτησεις....εκτος απο αυτο που μας καει στο τελος ολους......η αυτονομια!! βαρεθηκα να φορτιζω το κινητο :cry:

ειμαι ετοιμος να θυσιασω ιντσες :( ,πυρηνες :( ,για να εχω μεγαλυτερη αυτονομια.

μην ξεφτυλιστουμε κιολας κ λαγκαρουμε βεβαια....σε λογικα πλαισια.

τωρα εχω το Xiaomi note 2 το εχω 1,5 χρονο ευχαριστημενος αλλα ψοφησε η μπαταρια του. (το αγορασα 125E value for money crazy)

δεν ξερω εαν εκανα λαθοι,εκτος το οτι το φορτιζα μερικα βραδια μεχρι το ξημερωμα,κ πιο λιγες φορες το δουλευα ενω φορτιζε,ισως ηταν λαθοι. :worry:

περιμενω τις προτασεις σας....οι τιμες να κυμαινονται μεχρι περ. 150ε μεσα κ κινα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και χρόνια πολλά!

 

Αφού έχεις Xiaomi και είσαι ευχαριστημένος δες τα redmi 3-3s-4 ή/και τα note3-4 (αν και μάλλον βγαίνουν ακριβότερα) με 4100 μπαταρία... Νομίζω θα σε καλύψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε και χρόνια πολλά!

 

Αφού έχεις Xiaomi και είσαι ευχαριστημένος δες τα redmi 3-3s-4 ή/και τα note3-4 (αν και μάλλον βγαίνουν ακριβότερα) με 4100 μπαταρία... Νομίζω θα σε καλύψει...

 

ναι...καλοβλεπω το 4.

ειμαι ευχαριστημενος με το Xiaomi,αλλα στο θεμα αυτονομιας δεν τα πηγαν κ τοσο καλα.δεν θα ηθελα να ξοδευω καθε χρονο ευρω στα κινητα

εχουμε κατι αλλο?

Edited by ilias300
Link to comment
Share on other sites

ναι...καλοβλεπω το 4.

ειμαι ευχαριστημενος με το Xiaomi,αλλα ιδιως αυτα τα κινητα με μη αποσπωμενη μπαταρια εχουν ημερομηνια ληξης....κ ειναι σιγουρο. πανω απο 2 χρονια δεν θα παει,για κυριο κινητο.

εχουμε κατι αλλο?

 

Χμ δε μου έρχεται κάτι άλλο πρόχειρα στο μυαλό... Και εγώ το redmi 4 περιμένω αυτές τις μέρες (οχι το Note)... Περίμενε προτάσεις και από άλλους... Πάντως κινητό 150 ευρώ αν βγάλει 2 χρόνια αξιοπρεπώς, δεν είναι και άσχημα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυο συσκευες παιζουν δυνατα σε αυτο που θελεις.

Λενοβο Vibe p1

Oykitel K6000 pro.

 

Δοκιμασμενα , οικονομικα, αξιοπιστα και με μπαταριες θηρια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει πρώτα η κάμερα μονόδρομος το Nexus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλεπω με καλες κριτικες και το LG V10 αλλα το φοβαμαι για bootloop το ατιμο.Ναι πρωταρχικα με ενδιαφερει η καμερα σε φωτο /βιντεο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

-Ψάχνω να αγοράσω ένα smartphone έως και 200 ευρώ.

-Κυρίως θα με ενδιέφερε να είναι value for money, αξιόπιστο (δηλαδή να μην σέρνεται σαν σαλιγκάρι μετά απο 1 μήνα) και να έχει ποιοτική κάμερα.

 

Επίσης σκέφτομαι πολύ ανάμεσα στο Xiaomi Redmi Note 4 (2GB Ram) και Huawei P9 Lite (2GB Ram), όλα απο ελληνική αγορά!

 

Ευχαριστώ

Edited by greekoo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Παιδιά έχω το Mi4 αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από τη μπαταρία του.

Σκέφτομαι να πάω σε κάτι καινούργιο, εξίσου αξιόπιστο, με καλή μπαταρία, που να κάνει άνετα ό,τι μπορεί να κάνει το Mi4 και να έχει 5 ίντσες οθόνη το πολύ.

 

Υπάρχει κάτι που θα μου προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτείνω το Xiaomi redmi note 3 pro που έχω κι εγώ. Είναι value for money κινητό ειδικά τωρα που έχει πέσει και η τιμη. Στο Aliexpress θα τη βρεις στα 120 ευρώ, ενώ και η κάμερα είναι αξιοπρεπεστατη.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Από επώνυμα

LG X power, αλλά δες το πιο πριν...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ψάχνω κινητό το πολύ,μέχρι 80-90Ε για τον πατέρα μου.

Απαιτήσεις αξιοπρεπή προς καλή κάμερα(για δουλειά),όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτονομία,σχετικά μικρό κ καλή εμπειρία χρήσης.

Σκεφτόμουν για lumia περισσότερο.Η το 640 ή το 550.Ανά μεσα στα 2 πιο θα επιλέγατε?

Υπάρχει καμιά άλλη πρόταση.Ακόμα και σε android

Υγ:Μόνο από Ελλάδα

Edited by ozi
Link to comment
Share on other sites

φόρτιζε το κινητό κλειστό= λιγο καλυτερη αποφορτιση

μην πεφτει κατω απο 40 συχνα η μπαταρια

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ενδιαφέρομαι για το http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Hongmi2-4G-LTE-4-7inch-Android-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core-64bit-MIUI-6-Smartphone-IPS-HD-1GB-8GB-8MP--Grey-340233.html αλλά δεν θύμαμαι τις συχνότητες στην Ελλάδα . Κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει με τα δίκτυα ? Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ενδιαφέρομαι για το http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Hongmi2-4G-LTE-4-7inch-Android-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core-64bit-MIUI-6-Smartphone-IPS-HD-1GB-8GB-8MP--Grey-340233.html αλλά δεν θύμαμαι τις συχνότητες στην Ελλάδα . Κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει με τα δίκτυα ? Ευχαριστώ .

 

http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-Global-Version-XIAOMI-Redmi-4A-5-0inch-HD-MIUI-8-Android-6-0-4G-LTE-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-425-Quad-Core-1-4GHz-2GB-16GB-5-0MP-13-0MP-3120mAh-Battery-WIFI-GPS---Gold-374921.html

Link to comment
Share on other sites

φόρτιζε το κινητό κλειστό= λιγο καλυτερη αποφορτιση

μην πεφτει κατω απο 40 συχνα η μπαταρια

 

Δε γίνεται να μην πέφτει κάτω από 40 :P Όπως και να έχει, μέχρι πότε πρέπει να το κάνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...