Jump to content

Πιστοποίηση ΙΕΚ


dreaming
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΥΛΗ ΓΙΑ ΤΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2010! ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ Κ ΘΕΛΩ Ν ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ Κ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...!!! ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΥΛΗ ΓΙΑ ΤΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 2010! ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ Κ ΘΕΛΩ Ν ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ Κ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...!!! ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΣ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! :)

 

Κατ αρχάς μην γράφεις με κεφαλαία. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τις ερωτήσεις θα σου τις δώσουνε απ το ιεκ όταν θα κάνεις τα χαρτιά για να δώσεις. Τώρα για τις απαντήσεις απ ότι έψαξα λίγο δεν βρήκα κάτι. Κοίτα αν υπάρχει κάποιο σχετικό βιβλίο ή αλλιώς προσπάθησε να βρεις κάποιον που να τις έχει.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα!

Σου εστειλα στο mail σου ερτωτησεις απαντησεις πιστοποιησησς ΔΟΣΕ.

Καλο διαβασμα!

 

 

 

Καλησπερα!

Στειλε μου το mail σου για να σου στειλω εκει ερωτησεισ απαντησεισ πιστοποιησης ΔΟΣΕ.

 

 

 

Καλησπερα!

Εχω καιρο να μπω γι αυτο και απαντω σημερα.

Στειλε μου το mail σου για να σου στειλω εκει ερωτησεις απαντησεις πιστοποιησης ΔΟΣΕ.

 

 

 

Καλησπερα!

Στειλε μου το mail σου για να σου στειλω εκει ερωτησεις απαντησεις πιστοποιησης ΔΟΣΕ.

 

 

 

Καλησπερα!

Στις εστειλα στο mail σου !

Καλο διαβασμα!

 

Καλημέρα !! Δίνω εξετάσεις πιστοποίησης Σχεδιαστής μέσω Η/Υ, παρακαλώ αν κάποιος έχει τις απαντήσεις, να μου τις στείλει.. Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Μία φίλη μου ενδιαφέρεται για σχολή δημόσιου ΙΕΚ διακοσμητικής στην Θεσσαλονίκη.. Γνωρίζει κάποιος τί βαθμό απολυτήριου πρέπει να έχει?? Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω το βαθμο θα πρεπει να εχει αλλα εξ οσως γνωριζω οι αιτησεις υποψηφιων εχουν ηδη κατατεθει,οι εκπαιδευομενοι εχουν επιλεχτει και τα μαθηματα εχουν ξεκινησει..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω το βαθμο θα πρεπει να εχει αλλα εξ οσως γνωριζω οι αιτησεις υποψηφιων εχουν ηδη κατατεθει,οι εκπαιδευομενοι εχουν επιλεχτει και τα μαθηματα εχουν ξεκινησει..

 

Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον που μας απάντησες!! Απλώς δεν το διευκρινήσαμε.. Ενδιαφέρεται για τον επόμενο χρόνο.. Μπορείτε να μας δώσετε περισσότερες πληροφορίες αν γνωρίζετε κάτι?? Ευχαριστούμε!:) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον που μας απάντησες!! Απλώς δεν το διευκρινήσαμε.. Ενδιαφέρεται για τον επόμενο χρόνο.. Μπορείτε να μας δώσετε περισσότερες πληροφορίες αν γνωρίζετε κάτι?? Ευχαριστούμε!:) :happy:

νομίζω δεν παίζει ρόλο,

καλό πάντως είναι να περάσει πρώτα από τον ΟΑΕΔ

για περισσότερα μόρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω τελειωσει εδω κ πολλα χρονια σε ιδιωτικο ιεκ τεχνικος η/υ κ μηχανων γραφειου αλλα δεν εχω παρει πιστοπιησει . Το θεμα ειναι το εξης

 

1) υπαρχει ακομα αυτη η ειδικοτητα η εχει αλλαξει π.χ. σε τεχνικος υπ/στων κ δικτυου αν αποφασισω να παω να δωσω ?

2) ερωτησεις κ απαντησεις που μπορω να βρω εχει δωσει κανεις κτι αντιστοιχο ?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω τελειωσει εδω κ πολλα χρονια σε ιδιωτικο ιεκ τεχνικος η/υ κ μηχανων γραφειου αλλα δεν εχω παρει πιστοπιησει . Το θεμα ειναι το εξης

 

1) υπαρχει ακομα αυτη η ειδικοτητα η εχει αλλαξει π.χ. σε τεχνικος υπ/στων κ δικτυου αν αποφασισω να παω να δωσω ?

2) ερωτησεις κ απαντησεις που μπορω να βρω εχει δωσει κανεις κτι αντιστοιχο ?

 

ευχαριστω.

1) Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να σε βοηθήσει, είναι πολύ ειδικό το ερώτημά σου. Πάντως εδώ φαίνεται ότι η ειδικότητα έχει αλλάξει. Καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο ΙΕΚ αν μπορείς να δώσεις Πιστοποίηση και με ποιους όρους.

2) Τις ερωτήσεις οφείλει να στις δώσει το ΙΕΚ όταν κάνεις τα χαρτιά σου για την Πιστοποίηση. Απαντήσεις επίσημες δεν υπάρχουν. Συνήθως κυκλοφορούν φυλλάδια από παλιότερους σπουδαστές, αλλά καλύτερα να μη διαβάσεις αποκλειστικά από εκεί. Δεν ξέρεις αν αυτός που έγραψε το φυλλάδιο είχε διαβάσει αρκετά καλά...

 

 

Καλημέρα σας!!

Μία φίλη μου ενδιαφέρεται για σχολή δημόσιου ΙΕΚ διακοσμητικής στην Θεσσαλονίκη.. Γνωρίζει κάποιος τί βαθμό απολυτήριου πρέπει να έχει?? Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων!!!!

 

Η επιλογή των καταρτιζομένων γίνεται βάσει μορίων. Παίρνεις μόρια από το βαθμό απολυτηρίου, από τα ένσημα που τυχόν έχεις στην ίδια ειδικότητα και αν είσαι πολύτεκνος. Ελάχιστος βαθμός απολυτηρίου δεν υπάρχει, ακόμα και με τη βάση μπορείς να κάνεις αίτηση. Απλά δε θα έχεις πολλές πιθανότητες να επιλεγείς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

anarxaki PARASwrite FREAK_OF_NATURE έχετε της ευχαριστίες της για τις πληροφορίες και το ενδιαφέρον σας! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όποιος θέλει να ζητήσει κάτι από κάποιον να το κάνει μέσω προσωπικού μηνύματος και όχι δημόσια στο forum.

Έτσι διατηρούμε ένα ευανάγνωστο forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα γίνεται απόφοιτοι δημοσίου ιεκ να πάνε σε άλλο κλάδο σε δημόσιο ιεκ ;. Επίσης οποίο θέλει να δώσει εξετάσεις πανελλαδικές με το 10% άκουσα ότι η βάση για τα ειδικά μάθημα και συγκεκριμένα για τα αγγλικά υπάρχει ακόμα η βάση του 10; ισχύει;. Στο υπουργείο παιδείας λέει ότι ισχύει. Καλά τότε τι καταργήθηκε η βάση του 10?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι πηρε το αυτι μου οτι τεινει να καταργηθει η πιστοποιηση στα ΙΕΚ ? Ισχυει κατι τετοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι πηρε το αυτι μου οτι τεινει να καταργηθει η πιστοποιηση στα ΙΕΚ ? Ισχυει κατι τετοιο ?

 

όχι ισχύει κανονικά απλά δεν είναι δύο φορές τον χρόνο αλλά μια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πρώτη φορά χρησιμοποιώ Forums οπότε συγχωρέστε το οποιοδήποτε λάθος κάνω! Σπουδάζω και εγώ σε ΙΕΚ στην ειδικότητα Στέλεχος Χρηματιστηριακών Εργασιών και είμαι στο 3ο εξάμηνο... Έχω ρωτήσει ολους μου τους καθηγητές για το που θα μπορόυσα να βρω τις απαντήσεις στις ερωτήσεις πιστοποίησης αλλά κανείς δεν ξέρει... Σας παρακαλώ αν καποιος απο εσάς τις έχει ας μου απαντήσει να του δώσω το mail μου... Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωριζει κανεις αν κ ποτε θα καταβληθουν οι υποτροφιες απο το 2008 και μετα στα ιεκ,απο οτι εχω καταλαβει πανε να τα "φανε'..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πρώτη φορά χρησιμοποιώ Forums οπότε συγχωρέστε το οποιοδήποτε λάθος κάνω! Σπουδάζω και εγώ σε ΙΕΚ στην ειδικότητα Στέλεχος Χρηματιστηριακών Εργασιών και είμαι στο 3ο εξάμηνο... Έχω ρωτήσει ολους μου τους καθηγητές για το που θα μπορόυσα να βρω τις απαντήσεις στις ερωτήσεις πιστοποίησης αλλά κανείς δεν ξέρει... Σας παρακαλώ αν καποιος απο εσάς τις έχει ας μου απαντήσει να του δώσω το mail μου... Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Καλή συνέχεια!

 

Περίεργο.Μήπως άλλαξε κάτι ;

Θυμάμαι μέχρι λίγο πριν τα τέλη του 2000 τα ίδια τα ΙΕΚ έδειναν τις

ερωτήσεις - απαντήσεις στους μαθητές τους και αυτό το ξέρω από

διάφορους φίλους από το λύκειο που είχα και τελείωναν τότε τα ΙΕΚ τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τις ερωτήσεις μας τις έχουν δώσει... Απαντήσεις πάλι για κανένα λόγο... Δεν έχω ιδέα αν άλλαξε κάτι(πράγμα πολύ πιθανό!) αλλά δεν έχω τι να διαβάσω και η πιστοποίηση είναι παλούκι... Γι'αυτό ρώτησα κ εδώ μπάς και... :worry:
Link to comment
Share on other sites

εχουμε τιποτα νεοτερο για το ποτε θα γινουν εξετασεις ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σε όλους!

 

έχει κανεις τις ερωτησεις-απαντησεις της ειδικότητας τεχνικός μηχανημάτων έργων;;;;

 

εψαξα βιβλία αλλά δεν βρίκα κάτι σχετικό. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις για τεχνικούς μαγειρικής τέχνης chef...

 

Καλησπέρα γίνεται απόφοιτοι δημοσίου ιεκ να πάνε σε άλλο κλάδο σε δημόσιο ιεκ ;. Επίσης οποίο θέλει να δώσει εξετάσεις πανελλαδικές με το 10% άκουσα ότι η βάση για τα ειδικά μάθημα και συγκεκριμένα για τα αγγλικά υπάρχει ακόμα η βάση του 10; ισχύει;. Στο υπουργείο παιδείας λέει ότι ισχύει. Καλά τότε τι καταργήθηκε η βάση του 10?

 

μα τα αγγλικά, γαλλικά κτλ είναι ειδικά μαθήματα! Πως θα σπουδάσεις πχ γαλλοκή φιλολογία αν τα γαλλικά σου είναι μέτρια... Μέσα στο πανεπιστήμιο δεν κάνεις γραμματική και λεξιλόγιο, κάνεις γλωσσολογία, ιστορία κτλ!!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα....

 

Αναζητώ απαντήσεις πιστοποίησης του ΔΟΣΕ μπορείς να μου τις στείλεις στο ακόλουθο μαιλ???

***moderated***

 

Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Nikos_s3
επικοινωνία με pm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα.Πέρισυ το καλοκαίρι τελειώσα την ειδικότητα στέλεχος τραπεζικών εργάσιων και μόλις σήμερα ξεκίνησαν οι υποβόλες αιτήσεων για την πιστοποίηση.οι ερωτήσεις είναι οι ίδιες με των προήγουμενων χρόνων.αν κάποιος έχει τις απαντήσεις ή ξέρει που μπόρω να τις βρώ θα με βοηθούσε.:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δε ξερω κατα ποσο ειναι ενεργο ακομα αυτο το τοπικ αλλα θα ηθελα αν καποιος εχει ερωτησεις/απαντησεις ΔΟΣΕ να τις στειλει σε mail σε pm σε link σε κατι γιατι ημουν σε δημοσιο ΙΕΚ και εκει δεν δινουν τις ερωτησεις/απαντησεις σε κανενα.

ο λογος ειναι οτι θα δοσω τωρα μεσα στον ιουνιο στις εξετασεις.

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...