Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί απογοητεύτηκες; Όλοι λένε ότι και καθαρός ο ήχος και δυνατός! Δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα

Με βαση αυτο που λενε τα παιδια στα ποστ που ανεφερα πιο πανω,δεν ειναι απο τα θετικα του σημεια το ακουστικο,δεν ξερω,μονο αν μπορουσα καπως να το δοκιμασω ο ιδιος,τοτε θα το συγκρινα με αλλα,ειναι και πολλα τα χρηματα και δεν ειναι να ρισκαρει κανεις.Παντως και καπου στο Xda εχειι αναφερθει αυτη η αισθηση που λεει κι ο φιλος πιο πανω και ακους λιγο παραμορφωμενη τη φωνη του αλλου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με βαση αυτο που λενε τα παιδια στα ποστ που ανεφερα πιο πανω,δεν ειναι απο τα θετικα του σημεια το ακουστικο,δεν ξερω,μονο αν μπορουσα καπως να το δοκιμασω ο ιδιος,τοτε θα το συγκρινα με αλλα,ειναι και πολλα τα χρηματα και δεν ειναι να ρισκαρει κανεις.Παντως και καπου στο Xda εχειι αναφερθει αυτη η αισθηση που λεει κι ο φιλος πιο πανω και ακους λιγο παραμορφωμενη τη φωνη του αλλου

 

όταν δοκιμασα να μιλησω την ωρα που περναγα δρομο με κινηση είχα θεμα , γενικα αν εισαι σε νορμαλ περιβαλον ακους μια χαρα , αλλα σε ιδιαίτερες συνθήκες η λυση είναι να μιλας με Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

όταν δοκιμασα να μιλησω την ωρα που περναγα δρομο με κινηση είχα θεμα , γενικα αν εισαι σε νορμαλ περιβαλον ακους μια χαρα , αλλα σε ιδιαίτερες συνθήκες η λυση είναι να μιλας με Bluetooth

 

Οκ να σαι καλα,αυτο καταλαβα κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις μου ήρθε σήμερα αυτό το πραγματικό διαμάντι! Το μόνο που με χάλασε είναι η κάμερα η μπροστινή ειδικά.. Επειδή λόγο δουλειάς δεν είχα τον χρόνο να ασχοληθώ, μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει εάν με αναβαθμίσεις η με άλλη ρομ, στρώνει την κάμερα; το δικό μου παρεμπιπτόντως έχει την κινεζική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις μου ήρθε σήμερα αυτό το πραγματικό διαμάντι! Το μόνο που με χάλασε είναι η κάμερα η μπροστινή ειδικά.. Επειδή λόγο δουλειάς δεν είχα τον χρόνο να ασχοληθώ, μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει εάν με αναβαθμίσεις η με άλλη ρομ, στρώνει την κάμερα; το δικό μου παρεμπιπτόντως έχει την κινεζική.

 

Από που το πήρες και πόσο;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρουσίασαν το Mi max 2. Επεξεργαστής sd625, 5300mah μπαταρία, κάμερα Sony 12mpx

f2.2, 4+64gb 1699 yuan, 4+128gb 1999 yuan. Έχει stereo speakers, πανω-κατω και χρώμα χρυσό. Δεν είπαν τίποτα για sd660 μοντέλο εκτός αν βγάλουν αργότερα...

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις παρουσίασαν το Mi max 2. Επεξεργαστής sd625, 5300mah μπαταρία, κάμερα Sony 12mpx

f2.2, 4+64gb 1699 yuan, 4+128gb 1999 yuan. Έχει stereo speakers, πανω-κατω και χρώμα χρυσό. Δεν είπαν τίποτα για sd660 μοντέλο εκτός αν βγάλουν αργότερα...

 

Μάλλον ήθελες να γράψεις στο θέμα του Mi Max μιας και δεν έχει καμία σχέση το Mi Mix με το Mi Max.

 

Ωστόσο για να μη βγούμε εκτός θέματος, για την εν λόγω συσκευή θα συζητάμε στο νέο θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=452768

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Η αισθηση, δεν ειναι ιδια με το παραδοσιακο ακουστικο, διαφερει αρκετα. Σε καποιες περιπτωσεις, κι αναλογα με το τι τηλεφωνο εχει ο συνομιλητης σου, ειναι μεταλλικη η ακουστικη, οπως το HD Voice, αν εχεις παρατηρησει. Σε καμια περιπτωση δεν το λες σιγανο, ισα-ισα. Το εχω μια βαθμιδα κατω απο το μεγιστο και ακουω θαυμασια. Επισης, αν σ' ενδιαφερει, πουλαω το δικο μου, πληρως εξελληνισμενο και με ξεκλειδωμενο bootloader, 6/256.:D

ποσο το δινεις αν επιτρέπεται?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποσο το δινεις αν επιτρέπεται?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

650€, σε αριστη κατασταση, με 4 θηκες και 2 full screen tempered glass. Ειναι το 6/256.

Link to comment
Share on other sites

525€ καινούργιο στο Banggοod!

 

Καλησπερα.

 

Μπορεις να το παρεις απο εκει, με ολα τα συν και τα πλην,καθως και με ολο το ρισκο τελωνειου που εμπεριεχει μια τετοια κινηση.;)

Link to comment
Share on other sites

540€ στο eglobalcentral.eu :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

540€ στο eglobalcentral.eu :lol:

 

Πολυ καλη περιπτωση για να το παρεις καποιος..!!Αν και η τιμη για κινητο χωρις εγγυηση δεν την λες και σουπερ..αλλα το κινητο ειναι μουρατο !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη περιπτωση για να το παρεις καποιος..!!Αν και η τιμη για κινητο χωρις εγγυηση δεν την λες και σουπερ..αλλα το κινητο ειναι μουρατο !!! ;);)

 

Πολύ καλή τιμή για Ευρώπη! Φίλε έχει κανονικά εγγύηση 1 χρόνο! :cool:

Link to comment
Share on other sites

540€ στο eglobalcentral.eu :lol:
απο ποια χωρα της ευρωπης στελνουν και σε ποσες ημερες περιπου παραλαμβανουμε ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή για Ευρώπη! Φίλε έχει κανονικά εγγύηση 1 χρόνο! :cool:

Αν δηλαδη η συσκευη χρειαστει σερβις, που τη στελνεις? Στην ευρωπαϊκη αποθηκη και αυτοι τη στελνουν στην Κινα, με χρονο ολοκληρωσης της διαδικασιας 1 μηνα? Ή υπαρχει ευρωπαϊκο σερβις και αρα η διαδικασια αποστολης-επισκευης-επιστροφης μπορει να ολοκληρωθει και μεσα στο 10ημερο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδη η συσκευη χρειαστει σερβις, που τη στελνεις? Στην ευρωπαϊκη αποθηκη και αυτοι τη στελνουν στην Κινα, με χρονο ολοκληρωσης της διαδικασιας 1 μηνα? Ή υπαρχει ευρωπαϊκο σερβις και αρα η διαδικασια αποστολης-επισκευης-επιστροφης μπορει να ολοκληρωθει και μεσα στο 10ημερο?

Το πρώτο. Δυστυχώς αυτή η συσκευή δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ευρώπη.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . 2 ερωτήσεις :

1.εχουμε άλλη εναλλακτική να αγοράσουμε το κινητό από ευρωπαϊκή αποθήκη εκτός από το eglobal?

2.συγνωμη για το off topic αλλά πουλάει κάνεις το κινητό ?

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . 2 ερωτήσεις :

1.εχουμε άλλη εναλλακτική να αγοράσουμε το κινητό από ευρωπαϊκή αποθήκη εκτός από το eglobal?

2.συγνωμη για το off topic αλλά πουλάει κάνεις το κινητό ?

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια

 

Καλησπερα!!

Το πουλαω εγω, αν σε ενδιαφερει, ειναι το 6/256, αγορασμενο απο Ελλαδα, με 9 μηνες ελληνικη εγγυηση υπολοιπο. Σου στελνω και προσωπικο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε λίγο παραλαμβάνω και το δικό μου μια ερώτηση. Ποιά ελληνική ROM συστήνετε? Από το ελληνικό forum ή την xiaomi.eu? Εχει βγει επίσημη global stable με ελληνικά από τη Xiaomi για να μη μπλέκω με τις άλλες? Τι άλλο θα πρέπει να προσέξω με το κινητό? Πρέπει να ξεκλειδώσω από την εφαρμογή της xiaomi και μετά twrp και μετά βάζω ανεπίσημες ROM?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε λίγο παραλαμβάνω και το δικό μου μια ερώτηση. Ποιά ελληνική ROM συστήνετε? Από το ελληνικό forum ή την xiaomi.eu?

 

Είναι ελάχιστες οι διαφορές

 

 

Εχει βγει επίσημη global stable με ελληνικά από τη Xiaomi για να μη μπλέκω με τις άλλες?

 

Ναι

 

Τι άλλο θα πρέπει να προσέξω με το κινητό?

 

Να μη σου πέσει κάτω...

 

Πρέπει να ξεκλειδώσω από την εφαρμογή της xiaomi και μετά twrp και μετά βάζω ανεπίσημες ROM?

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε λοιπόν και το δικό μου. Εντυπωσιασμένος σε πρώτη φάση!

Δεν έβαλα άλλη ROM πάλι προς το παρόν καθώς είχε την international stable και μόλις το άνοιξα μου έκανε αναβάθμιση στη τελευταία stable (MIUI Global 8.2 8.2.5.0 MAHMIDL) η οπία έχει κανονικά ελληνικά μέσα.

 

Μία ερώτηση. Αυτή η έκδοση ρουτάρεται? Επειδή θέλω να βάλω κάτι να διώχνω τις διαφημίσεις. Αν ναι από που μπορώ να πάρω πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε λοιπόν και το δικό μου. Εντυπωσιασμένος σε πρώτη φάση!

Δεν έβαλα άλλη ROM πάλι προς το παρόν καθώς είχε την international stable και μόλις το άνοιξα μου έκανε αναβάθμιση στη τελευταία stable (MIUI Global 8.2 8.2.5.0 MAHMIDL) η οπία έχει κανονικά ελληνικά μέσα.

 

Μία ερώτηση. Αυτή η έκδοση ρουτάρεται? Επειδή θέλω να βάλω κάτι να διώχνω τις διαφημίσεις. Αν ναι από που μπορώ να πάρω πληροφορίες?

 

Για root χρειάζεσαι TWRP και μέσα από εκεί φλασαρεις το su.

Περισσότερες πληροφορίες στο https://xiaomi-miui.gr/community/

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...