Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν το αγορασα τον δεκεμβριο, η μονη official rom, ηταν η Κινεζικη, με δυο γλωσσες, Κινεζικα , Αγγλικα. ετσι από το μαγαζι από την Κινα, περασαν χωρις να με ενημερωσουν, μια πειραγμενη ρομ, unofficial, που ειχε και την Ελληνικη γλωσσα.

τωρα δεν υπαρχει λογος το μαγαζι, να βαλει δικη του, πειραγμενη ρομ, διοτι h global stable, εχει τις γλωσσες,,, όπως η Sony, Samsung, για να το καταλάβεις.

Για αγορα από Κινα, αγριεψαν τα πραγματα, εχει τελωνειο, υπαρχουν παραθυράκια ακομα. Κοιταξε το skroutz, και από τα ευρωπαικα καταστήματα των Κινεζικων μαγαζιων.

κοιταξε το honorbuy , εχει μαγαζι στην Ιταλια, δηλ αποστολή από Ιταλια,

το eglobalcentral.eu από Ισπανια.

Νομιζω στην περιγραφή του κινητου, γραφουν τα μαγαζια για την ρομ που φοραει.

για αγορα από Κινα, δεν συνεχιζω για να μην σε παρω στο λαιμο μου, και πληρωσεις τελωνειο, παντως υπαρχουν παραθυράκια ακομα, (προς το παρον).

ριξε μια ματια και στο σαιτ xiaomi-miui.gr, γραφουν για την τελευταια περιπτωση. αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το πήρα από eglobal. Ήρθε σε 15 μέρες με courier χωρίς θέματα τελωνείου. Είχε μέσα την επίσημη international και μου έκανε και αναβάθμιση μόλις το άνοιξα. Γενικά πρώτη φορά χρησιμοποίησα αυτό το κατάστημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω το 6/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τίποτα σε γυαλάκι και θηκούλα έχετε να προτείνετε; Αν και δεν θέλω να καλυψω αυτό το πανέμορφο κινητό, είναι αναγκαίο έτσι όπως γλιστράει. Γιαυτό θα ήθελα κάτι λεπτό και διακριτικό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τίποτα σε γυαλάκι και θηκούλα έχετε να προτείνετε; Αν και δεν θέλω να καλυψω αυτό το πανέμορφο κινητό, είναι αναγκαίο έτσι όπως γλιστράει. Γιαυτό θα ήθελα κάτι λεπτό και διακριτικό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.e-matrix.gr/thiki-tpu-silikonis-ultra-thin-gia-xiaomi-mi-mix-gkri-pd-16191

 

Παρα πολύ ωραία και διάφανη (γκρι). Έχει και τελείως διάφανη(λευκή).

Link to comment
Share on other sites

http://www.estation.gr/xiaomi-mi-mix-transparent-silicone-case.html

την εχω κανα 2μηνο δεν εχει κιτρινισει καθολου καθετε τελεια στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Μακάρι να είχε κάπου να πάω να τις δω γιατί φοβάμαι ότι καμία δεν θα μου αρέσει πάνω του αλλά το ρίσκο είναι μεγάλο.

 

Σε δοκιμασμένο γυαλάκι έχουμε τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.estation.gr/xiaomi-mi-mix-transparent-silicone-case.html

την εχω κανα 2μηνο δεν εχει κιτρινισει καθολου καθετε τελεια στο κινητο

Ο proximity sensor δουλεύει κανονικά; (Σβήνει η οθόνη κατά την κλήση;)

Ρωτάω γιατί μια διάφανη της imak που είχα πάρει μόλις την έβαζα ο proximity δούλευε οπότε ήθελε.

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Ο proximity sensor δουλεύει κανονικά; (Σβήνει η οθόνη κατά την κλήση;)

Ρωτάω γιατί μια διάφανη της imak που είχα πάρει μόλις την έβαζα ο proximity δούλευε οπότε ήθελε.

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας, σε κινητό από άλλη εταιρεία, και που αποδείχθηκε πρόβλημα στο software. Το έστειλα στο σέρβις, δούλεψε μια βδομάδα, πάλι το ίδιο.

Ελέγχουμε με το test your Android, αν δουλεύει ο αισθητήρας. ( Υπάρχουν και άλλες παρόμοιες εφαρμογές στο play store). Αν δουλεύει, τότε είναι πρόβλημα software, όπως σε μένα, όταν πέρασα custom rom, δούλευε, με την official rom όχι. Αν δεν δουλεύει, τότε πρέπει να πάει για σέρβις. Διαβάζοντας στο Google, είχα βρει μια απίστευτη περίπτωση, σκόνη που περνάει από το ακουστικό του κινητού, καλύπτει τον αισθητήρα, και το φυσούσαν και δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας στο μιξ δεν είναι οπτικός αλλά τύπου σόναρ, σκόνες κλπ δεν επηρεάζουν

 

Λειτουργεί στο πάνω μέρος, γιατί αλλιώς θα έκλεινε η οθόνη μόλις πήγαινες με το δάχτυλο να πατήσεις κάτι

 

Η θήκη θεωρητικά μπορεί να επηρεάσει τη λειτουργία του

 

Γενικά θέλει κάποια βελτίωση, να δούμε αν στο μιξ 2 είναι καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε μου σας παρακαλώ κάποιο δοκιμασμένο tempered glass το οποίο να μην αφήνει περιθώρια περιμετρικά της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε μου σας παρακαλώ κάποιο δοκιμασμένο tempered glass το οποίο να μην αφήνει περιθώρια περιμετρικά της συσκευής.
Κωνσταντινε, δυστυχως δεν εχω βρει κατι ................. :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε, δυστυχως δεν εχω βρει κατι ................. :confused:
Και εγώ ο, τι ψάχνω τα βλέπω στις φωτό ότι δεν εφαρμόζουν σωστά

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θελω τα φώτα σας... Έχω ένα S6 edge plus και σκέφτομαι να το δώσω για να να πάρω το Mi mix με τα 4 giga αξίζει?? Δεν το έχω δει Live για να έχω άποψη... (το S6 ως γνωστόν οθοναρα και φωτογραφίες φουλ) ποια τα + -?? Από που να πάρω!??
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα την κινηση και αγορασα το κινητο στην εκδοση με τα 6 gb.

Εχω 2 ερωτησεις....δεν δεχεται το miui live wallpapers...???...απο τα 6-7 που ειχα μονο το ενα μπορεσα να κανω να παιξει.

Επισης δεν μπορω να βαλω καποιο δικο μου mp3 για ringtone/sound παρολο που εχω αντιγραψει στα folder ringtones/notifications τα αρχεια που θελω.

 

Το κινητο εχει την 8.2.5.0 ΜΑHMIDL rom , εχει κανονικα playstore και γλωσσες, δεν ειναι ξεκλειδωτο και δεν του εχω κανει root ή φλασαρει καποια αλλη ρομ.

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το πήρα από eglobal. Ήρθε σε 15 μέρες με courier χωρίς θέματα τελωνείου. Είχε μέσα την επίσημη international και μου έκανε και αναβάθμιση μόλις το άνοιξα. Γενικά πρώτη φορά χρησιμοποίησα αυτό το κατάστημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω το 6/256

Με ενδιαφέρει κ το τηλέφωνο κ το κατάστημα.τονιζει συνέχεια όμως ότι είναι όλα τα κινέζικα τηλέφωνα κινεζικές versions.

Πώς κ ήταν international το δικό σου;τοχεις στα ελληνικά δηλαδή χωρίς πειράγματα;

Ήρθε σφραγισμένο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

................

Εχω 2 ερωτησεις....δεν δεχεται το miui live wallpapers...???...απο τα 6-7 που ειχα μονο το ενα μπορεσα να κανω να παιξει.

Επισης δεν μπορω να βαλω καποιο δικο μου mp3 για ringtone/sound παρολο που εχω αντιγραψει στα folder ringtones/notifications τα αρχεια που θελω.

Δέχεται Live Miui Wallpapers

Για να ορίσεις mp3 σαν ringtone, θα κανεις στην κάρτα SD ένα φακελλο media, εκεί μεσα ένα άλλο φακελλο ringtone και εκεί μεσα θα ριξεθις τα mp3 σου και θα τα επιλεγεις ... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

................ εφαρμόζει τέλεια.. Δύο έχω και το καλύπτει όλο, ούτε καν φαίνεται ότι φοράει tempered.

http://m.ebay.com/itm/162424540897?_mwBanner=1

Το πρώτο link δεν ανοίγει. To δευτερο αφορα tempered glass που εχει περιθωριο. Δυστυχώς αυτά έχουν την κολλα στο περιθώριο και κολλάνε μονο στις ακρες, οποτε στη μεση το γυαλι έχει κενό από κάτω, και η κάνει θόρυβο όταν το πατάς, η ιριδίζει .... (το ξέρω γιατί είχα δοκιμάσει κάνα 2-3 στο mi max που είχα...)

Aν το 1ο λινκ έχει γυαλι χωρίς περιθώριο, μήπως μπορείς να το ανεβάσεις ? :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...εφταιγε και το theme που ειχα βαλει και για καποιο λογο δεν εβγαζε την επιλογη να ψαξω τα δικα μου στο κατω μερος της οθονης.

Το τηλεφωνο σκαλιζεται απο το μεσημερι και απο το 75% τωρα εχει φτασει στο 33 αλλα με συνεχεις εγκαταστασεις και tweaking.

Δεν εχω ξαναδει τετοια μπαταρια.

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάνεις λάθος. Εφαρμόζει τέλεια και δεν κάνει ούτε θόρυβο ούτε τίποτα. Είχα ψάξει πολύ πριν την παραγγείλω. Δεν καταλαβαίνεις καν ότι φοράς τζάμακι. Μια ψευτο φουσκάλα φαίνεται μόνο με σβηστή την οθόνη στο κέντρο, η οποία ούτε ενοχλεί ούτε ακούγεται τίποτα.. Τώρα τι να πω ίσως εμένα δεν με ενοχλεί και δεν μου φαίνεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλο γυαλί χωρίς περιθώριο δεν βρήκα σε 2.5D... Αυτή ήταν η μόνη..

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάνεις λάθος. Εφαρμόζει τέλεια και δεν κάνει ούτε θόρυβο ούτε τίποτα. Είχα ψάξει πολύ πριν την παραγγείλω. Δεν καταλαβαίνεις καν ότι φοράς τζάμακι. Μια ψευτο φουσκάλα φαίνεται μόνο με σβηστή την οθόνη στο κέντρο, η οποία ούτε ενοχλεί ούτε ακούγεται τίποτα.. Τώρα τι να πω ίσως εμένα δεν με ενοχλεί και δεν μου φαίνεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλο γυαλί χωρίς περιθώριο δεν βρήκα σε 2.5D... Αυτή ήταν η μόνη..

Για αυτο λέμε;

http://m.ebay.com/itm/162424540897?_mwBanner=1

 

Γιατί ρωτάει το χρώμα;;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Γιατί βγαίνει και με άσπρο περιθώριο για το άσπρο mi mix.
Στις επιλογές χρώματος βγάζει και χρυσό...! Χεχεχ.

Είναι από αυτά με το μαύρο περιθώριο κάτω;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...