Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έχεις πάρει από εδώ και το μαγαζί σου έχει δώσει δική του εγγύηση, θα απευθυνθείς φυσικά στο μαγαζί. Γραμμή επισκευής δεν υπάρχει στην Ευρώπη αφού δεν κυκλοφορεί επισήμως, ούτε ανταλλακτικά υπάρχουν, οπότε εφόσον αποδεχτούν ότι δεν προκάλεσες εσύ τη ζημιά, θα πρέπει κανονικά να στο αντικαταστήσουν ή να σου κάνουν επιστροφή χρημάτων. Τώρα το τι θα γίνει στην πράξη, μένει να φανεί :-)

 

Αν το έχεις πάρει από Κίνα, θα πρέπει να βρεις που θα πρέπει να το στείλεις (στο κατάστημα ή στην xiaomi), με ποιο τρόπο θα το στείλεις και πόσο θα κοστίσει η αποστολή, αν θα αποδεχτούν ότι είναι ζημιά που καλύπτεται εντός εγγύησης, και πόσο χρόνο θα πάρει να φτιαχτεί και να αποσταλεί πίσω.

 

Γενικά είναι πρόβλημα το ότι δεν μπορείς να το φτιάξεις στην Ευρώπη ούτε με πληρωμή καθώς δεν υπάρχουν ανταλλακτικά ...

Αν σου πέσει, επειδή είναι και εύθραστο, μάλλον πας για άλλο ...

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι όντως ειναι μπέρδεμα αμα σου τυχει κατι..

Στα περισσότερα κινεζικα δεν ασχολησαι ιδιαίτερα γιατι εχουν χαμηλή τιμή. Αλλά στα 500+ €, ειναι μεγαλο θεμα αυτό δικαιολογημενα για πολλούς (και για εμενα) που αποτρέπουν από την αγορά μιας φοβερης συσκευής..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια.

Ξερετε αν το παρω απο gearbest και σταματησει τελωνειο ποιο ειναι το κοστος για να το περασω?

 

Σε ειδοποιουν οταν σταματησει?Τι ακριβως παιζει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.

Ξερετε αν το παρω απο gearbest και σταματησει τελωνειο ποιο ειναι το κοστος για να το περασω?

 

Σε ειδοποιουν οταν σταματησει?Τι ακριβως παιζει?

Ευχαριστω

 

Θα σε πάρουν από το τελωνείο του αεροδρομίου προκειμένου να απελευθερωθεί η παραγγελία προς αποστολή και θα σου πουν να τους στείλεις τα payment details (paypal etc.) ώστε να υπολογίσουν ΦΠΑ και τυχόν εισαγωγικούς δασμούς. Τους καταβάλεις και μετά αποστέλλουν την παραγγελία. Νομίζω έτσι γίνεται αλλά αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το θέμα σχετικά πρόσφατα θα σε διαφωτίσει καλύτερα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.

Ξερετε αν το παρω απο gearbest και σταματησει τελωνειο ποιο ειναι το κοστος για να το περασω?

 

Σε ειδοποιουν οταν σταματησει?Τι ακριβως παιζει?

Ευχαριστω

Για να μην αντιμετωπισεις προβλημα με τελωνειο, παρτο απο eglobalcentral.eu :lol:

Ερχεται με tracking No απο Αγγλια :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αντιμετωπισεις προβλημα με τελωνειο, παρτο απο eglobalcentral.eu :lol:

Ερχεται με tracking No απο Αγγλια :D

Το χει και σε τουμπανο τιμούλα το "μικρό".

Πόσο κάνει περίπου να έρθει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χει και σε τουμπανο τιμούλα το "μικρό".

Πόσο κάνει περίπου να έρθει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

14 μερες σε τελευταια μου παραγγελια. Με dpd, που παραδιδει σε ACS κι αυτη με τη σειρα της σπιτι σου...

Link to comment
Share on other sites

14 μερες σε τελευταια μου παραγγελια. Με dpd, που παραδιδει σε ACS κι αυτη με τη σειρα της σπιτι σου...

Τέλειο ακούγεται.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο ακούγεται.
Μια χαρα ειναι Κωνσταντινε. Δοκιμασμενο .................... :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αντιμετωπισεις προβλημα με τελωνειο, παρτο απο eglobalcentral.eu :lol:

Ερχεται με tracking No απο Αγγλια :D

Φιλε μου ειναι οντως αξιοπιστο??Απλα βλεπω το χαμογελακι γι αυτο ρωταω μηπως το λες ειρωνικα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι οντως αξιοπιστο??Απλα βλεπω το χαμογελακι γι αυτο ρωταω μηπως το λες ειρωνικα...
Καμια ειρωνια ..... Αν έκανες μια αναζήτηση στο forum θα έβλεπες ότι πολλοί από εμάς έχουμε αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί χωρίς κανένα πρόβλημα. Αποστολη με tracking number από Αγγλία, παράδοση στο σπίτι σου με ACS :cool:

Χαχαχαχα Μαρεσει που τα γραφουμε πιο πάνω :

14 μερες σε τελευταια μου παραγγελια. Με dpd, που παραδίδει σε ACS κι αυτη με τη σειρα της σπιτι σου...

Μια χαρα ειναι Κωνσταντινε. Δοκιμασμένο ....................

Έρχεται με tracking No από Αγγλία .......

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι η Info Quest θα φέρει όλη την γκάμα της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα. Λέτε να γίνει κανένα θαύμα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μετάβαση από MI Max σε Mi Mix?

 

Τα εχω και τα δυο. Πριν παρεις το mi mix, φροντισε να το δεις σε καποιο μαγαζι. Εγω το πηρα περιπου 800€, το 4/128, πριν μηνες απο Κινα, και σχεδον το ψιλομετανιωσα. Ειναι πιο μικρο απο το mi max.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω και τα δυο. Πριν παρεις το mi mix, φροντισε να το δεις σε καποιο μαγαζι. Εγω το πηρα περιπου 800€, το 4/128, πριν μηνες απο Κινα, και σχεδον το ψιλομετανιωσα. Ειναι πιο μικρο απο το mi max.

 

Μπορείς να μας πεις τους λόγους που το μετάνιωσες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τους λόγους που το μετάνιωσες;
Χαχαχαχαχα σιγά μην το μετανοιωσε. Έτσι τα λέει, του αρέσει να είναι λίγο γκρινιαρακος. Έτσι Sakis ? :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καμια ειρωνια ..... Αν έκανες μια αναζήτηση στο forum θα έβλεπες ότι πολλοί από εμάς έχουμε αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί χωρίς κανένα πρόβλημα. Αποστολη με tracking number από Αγγλία, παράδοση στο σπίτι σου με ACS :cool:

Χαχαχαχα Μαρεσει που τα γραφουμε πιο πάνω :

14 μερες σε τελευταια μου παραγγελια. Με dpd, που παραδίδει σε ACS κι αυτη με τη σειρα της σπιτι σου...

Μια χαρα ειναι Κωνσταντινε. Δοκιμασμένο ....................

Έρχεται με tracking No από Αγγλία .......

 

Βεβαια, για να κανω και το δικηγορο του διαβολου, καλο ειναι καποιος να ριξει μια ματια και στις προσφατες αξιολογησεις τους στο trustpilot.

Επειδη ο βαθμος τους εχει πεσει κατακορυφα το τελευταιο διαστημα, προσωπικα απεφυγα μια ακριβη αγορα μου χθες (παροτι εκει ηταν φθηνοτερα), για αυτο ακριβως το λογο. Υπαρχει, παντα, το paypal, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να τραβιεμαι 1.5+ μηνα με claims κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια, για να κανω και το δικηγορο του διαβολου, καλο ειναι καποιος να ριξει μια ματια και στις προσφατες αξιολογησεις τους στο trustpilot.

Επειδη ο βαθμος τους εχει πεσει κατακορυφα το τελευταιο διαστημα, προσωπικα απεφυγα μια ακριβη αγορα μου χθες (παροτι εκει ηταν φθηνοτερα), για αυτο ακριβως το λογο. Υπαρχει, παντα, το paypal, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να τραβιεμαι 1.5+ μηνα με claims κλπ.

@v@gelis δεν αμφιβαλλω αυτο που λες. Απλα εγραψα την εμπειρια τη δικια μας απο το συγκεκριμενο site και παντα πρωτα απο ολα τη δικη μου εμπειρια ...... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

@v@gelis δεν αμφιβαλλω αυτο που λες. Απλα εγραψα την εμπειρια τη δικια μας απο το συγκεκριμενο site και παντα πρωτα απο ολα τη δικη μου εμπειρια ...... :)

 

Κι εγω μονο θετικες εμπειριες εχω, αλλα δινω την πληρη (κι επικαιροποιημενη) πληροφορια, σε υποψηφιους αγοραστες, για να εχουν πληρη αποψη.

Ο καθενας απο εκει και περα αποφασιζει (οι τιμες του μαγαζιου παντως, σε πολλες περιπτωσεις παραπανω απο δελεαστικες) ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία τι λέει; Είναι σα την τερατώδη του Max?

Και κάτι ακόμα; Ζεσταίνεται εύκολα σε βαριές διεργασίες και λόγω του κεραμεικού υλικού παραμένει η θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία τι λέει; Είναι σα την τερατώδη του Max?

Και κάτι ακόμα; Ζεσταίνεται εύκολα σε βαριές διεργασίες και λόγω του κεραμεικού υλικού παραμένει η θερμοκρασία;

Κανένα πρόβλημα με μπαταρία

Διαρκεί πολύ

Του μαξ είναι λίγο μεγαλύτερη, 4850 έναντι 4400 και με ελαφρύτερο επεξεργαστή λογικά θα διαρκεί περισσότερο

 

Sent from my MIX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σκεφτομαι να το παρω,εχει ακουστει καποιο θεμα με το ακουστικο,επειδη δεν ειναι φυσικο εξαρτημα(αν το λεω καλα,παιδια)αλλα ειναι κατι με δονησεις που παλλομενο μεταφερει τον ηχο στο αυτι.Εχει οντωσ μια αισθηση τσιγκινη που λενε?και η ενταση μπορει να αυξηθει αρκετα?γιατι η δουλεια μου ειναι σε θορυβωδες περιβαλλον και με ενδιαφερει αμεσα αυτο,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σκεφτομαι να το παρω,εχει ακουστει καποιο θεμα με το ακουστικο,επειδη δεν ειναι φυσικο εξαρτημα(αν το λεω καλα,παιδια)αλλα ειναι κατι με δονησεις που παλλομενο μεταφερει τον ηχο στο αυτι.Εχει οντωσ μια αισθηση τσιγκινη που λενε?και η ενταση μπορει να αυξηθει αρκετα?γιατι η δουλεια μου ειναι σε θορυβωδες περιβαλλον και με ενδιαφερει αμεσα αυτο,ευχαριστω

 

Καλημερα.κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σκεφτομαι να το παρω,εχει ακουστει καποιο θεμα με το ακουστικο,επειδη δεν ειναι φυσικο εξαρτημα(αν το λεω καλα,παιδια)αλλα ειναι κατι με δονησεις που παλλομενο μεταφερει τον ηχο στο αυτι.Εχει οντωσ μια αισθηση τσιγκινη που λενε?και η ενταση μπορει να αυξηθει αρκετα?γιατι η δουλεια μου ειναι σε θορυβωδες περιβαλλον και με ενδιαφερει αμεσα αυτο,ευχαριστω

 

Καλημερα!!

Η αισθηση, δεν ειναι ιδια με το παραδοσιακο ακουστικο, διαφερει αρκετα. Σε καποιες περιπτωσεις, κι αναλογα με το τι τηλεφωνο εχει ο συνομιλητης σου, ειναι μεταλλικη η ακουστικη, οπως το HD Voice, αν εχεις παρατηρησει. Σε καμια περιπτωση δεν το λες σιγανο, ισα-ισα. Το εχω μια βαθμιδα κατω απο το μεγιστο και ακουω θαυμασια. Επισης, αν σ' ενδιαφερει, πουλαω το δικο μου, πληρως εξελληνισμενο και με ξεκλειδωμενο bootloader, 6/256.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Η αισθηση, δεν ειναι ιδια με το παραδοσιακο ακουστικο, διαφερει αρκετα. Σε καποιες περιπτωσεις, κι αναλογα με το τι τηλεφωνο εχει ο συνομιλητης σου, ειναι μεταλλικη η ακουστικη, οπως το HD Voice, αν εχεις παρατηρησει. Σε καμια περιπτωση δεν το λες σιγανο, ισα-ισα. Το εχω μια βαθμιδα κατω απο το μεγιστο και ακουω θαυμασια. Επισης, αν σ' ενδιαφερει, πουλαω το δικο μου, πληρως εξελληνισμενο και με ξεκλειδωμενο bootloader, 6/256.:D

Φιλε μου σε ευχαριστω κατ'αρχην για την απαντηση,αλλα μολις τωρα,ανατρεχοντας στη σελιδα 6 του νηματος και στα ποστ #78 και #79 νομιζω οτι απογοητευτηκα και μαλλον δεν κανει για μενα οπως ειπα με ενδιαφερουν οι καθαρες και δυνατες κλησεις απο το ακουστικο,παντως σε ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω κατ'αρχην για την απαντηση,αλλα μολις τωρα,ανατρεχοντας στη σελιδα 6 του νηματος και στα ποστ #78 και #79 νομιζω οτι απογοητευτηκα και μαλλον δεν κανει για μενα οπως ειπα με ενδιαφερουν οι καθαρες και δυνατες κλησεις απο το ακουστικο,παντως σε ευχαριστω και παλι

Γιατί απογοητεύτηκες; Όλοι λένε ότι και καθαρός ο ήχος και δυνατός! Δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...