Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανέναν όταν βγάλεις των φορτιστή από το ρεύμα αν των βάλεις στο αυτί σου κάνει ένα θόρυβο. Εμένα μου κάνει για λιγάκι μετά από λίγα λεπτά φεύγει.. έχω αγγλικό φορτιστή.αν μπορεί κάποιος να τσεκαρει..

 

Σεπολλα τηλέφωνα και διάφορες μάρκες κάνει αυτό το βζννν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά με το ηχείο όλα καλά;;;; Ακούω αρκετά παράπονα...

 

Δεν το έχω πολύ καιρό αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα... Ίσα ίσα ο ήχος είναι πολύ καθαρός και δυνατός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πολύ καιρό αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα... Ίσα ίσα ο ήχος είναι πολύ καθαρός και δυνατός.

 

Και εμένα παίζει καθαρά. Μονο με το perfect piano από το play store χαλάει ο ήχος. Αυτό που αναφέρουν στα σάιτ.αλλα σε όλα τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα.εσεις;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα παίζει καθαρά. Μονο με το perfect piano από το play store χαλάει ο ήχος. Αυτό που αναφέρουν στα σάιτ.αλλα σε όλα τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα.εσεις;;

 

Όντως και στο τρέϊλερ της Μούμιας 2017 κάνει παράξενους ήχους αλλά το έχω δοκιμάσει με άπειρα βίντεο και και τραγούδια και δεν το κάνει πουθενά αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Όντως και στο τρέϊλερ της Μούμιας 2017 κάνει παράξενους ήχους αλλά το έχω δοκιμάσει με άπειρα βίντεο και και τραγούδια και δεν το κάνει πουθενά αλλού...

 

Και εμένα.

Έστειλα και στην ,Google .,θα διορθωθεί με update .Όταν ξεπερνά το 115%της έντασης τότε σκρατσαρει. Μονο σε σπάνιες περιπτώσεις.κατα τα άλλα η συσκευή τα σπάει είναι ότι ποιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα.

Έστειλα και στην ,Google .,θα διορθωθεί με update .Όταν ξεπερνά το 115%της έντασης τότε σκρατσαρει. Μονο σε σπάνιες περιπτώσεις.κατα τα άλλα η συσκευή τα σπάει είναι ότι ποιο γρήγορο έχω πιάσει στα χέρια μου.

Νομίζω πως ναι είναι software problem, γιατί αν παρατηρήσετε όσοι έχετε την συσκευή η αύξηση της έντασης στον ήχο δεν είναι βαθμιαία... Τι εννοώ με αυτό; Δυναμώνοντας τον ήχο θα παρατηρήσει κάποιος πως στο τελευταίο κλίκ ο ήχος boostaρεται τρελά ενω μια βαθμίδα πριν το max είναι δυνατός αλλά τρομακτικά χαμηλότερος απο το Maximum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νεο update. Που εφτιαξε και των ήχο..

 

Ναι, όλα οκ τώρα όπως φαίνεται (έτρεξα ξανά τη Μούμια). Διάβαζα στο ίντερνετ οτι κάποιοι παρατήρησαν αισθητή μείωση στην ένταση του ηχείου τους. Εγώ όμως δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Το δικό σου έχασε ένταση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα οκ τώρα όπως φαίνεται (έτρεξα ξανά τη Μούμια). Διάβαζα στο ίντερνετ οτι κάποιοι παρατήρησαν αισθητή μείωση στην ένταση του ηχείου τους. Εγώ όμως δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Το δικό σου έχασε ένταση;

οχι ιναι σουπερ, και εβαλα και το πιανο και παιζει καθαρα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Είναι πλέον διαθέσιμο στο skroutz.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που μπορει να το αγορασει κανεις;

 

Δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή το Skroutz από το πλαίσιο και αυτό γιατί οι τιμές και εξωτερικό είναι ψηλά. Εγώ στην θέση σου θα επέλεγα Πλαίσιο για να έχω μια "εγγύηση" αν μπορείς να το πείς έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μπαταρία σκίζει... Δεν έχω δουλέψει ποτέ κάτι καλύτερο...

 

Screenshot_20170214_131831.png

 

Screenshot_20170214_131851.png

 

Δείτε Screen on time και πότε έγινε η προηγούμενη φόρτιση... Και κυριολεκτικά το λιώνω και τα δεδομένα-NFC-gps κλπ δεν κλείνουν ποτέ.

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μπαταρία σκίζει... Δεν έχω δουλέψει ποτέ κάτι καλύτερο...

 

Screenshot_20170214_131831.png

 

Screenshot_20170214_131851.png

 

Δείτε Screen on time και πότε έγινε η προηγούμενη φόρτιση... Και κυριολεκτικά το λιώνω και τα δεδομένα-NFC-gps κλπ δεν κλείνουν ποτέ.

Το έχεις φορτίσει ενδιάμεσα. Εκει που κάνει το up η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις φορτίσει ενδιάμεσα. Εκει που κάνει το up η γραμμή.

 

Το συνέδεσα σε usb σαν αποθηκευτικό χώρο για να μεταφέρω δεδομένα... Υπάαρχει περίπτωση να φόρτισε τόσο πολύ σε λίγα λεπτά ή να πήρε τόσο πολύ τα πάνω της η μπαταρία απο την θύρα usb;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετσι ειναι, εχει φορτισει, γι'αυτο η γραμμη πηγε πανω. Με ενδιαφερει κι εμενα να μαθω screen on time , οποτε μπορεσεις ξανα-ανεβασε μια φωτο :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετσι ειναι, εχει φορτισει, γι'αυτο η γραμμη πηγε πανω. Με ενδιαφερει κι εμενα να μαθω screen on time , οποτε μπορεσεις ξανα-ανεβασε μια φωτο :)

Προφανώς τότε λόγω usb δεν το αναγνώρισε η συσκευή σαν φόρτιση και για αυτό λέει τελευταία φόρτιση 1ημέρα και 13ωρες πρίν. Το έβγαλα μόλις απο τη φόρτιση θα επανέλθω με ss

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τότε λόγω usb δεν το αναγνώρισε η συσκευή σαν φόρτιση και για αυτό λέει τελευταία φόρτιση 1ημέρα και 13ωρες πρίν. Το έβγαλα μόλις απο τη φόρτιση θα επανέλθω με ss

 

για να σβήσει αυτό και να ξεκινήσει νέος κύκλος πρέπει να φτάσει 100% η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι το έχετε ανάβεστε καμία φώτο να δούμε.

Ειναι οντως τοσο καλο οσο λενε?Σε συνθηκες δωματιου σε προσωπα πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω ειχα bexus 6p και το πηρα το xl με μιση καρδια γιατι ηταν πολλα τα λεφτα.

 

Μπαταρια ειναι απιστευτη. Δεν ειναι μονο οτι εχει καλο stand by αλλα κραταει και σε δυσκολη χρηση.

Με το 6p ενω με ηπια χρηση εφτανα το βραδυ να εχω 40%, αμα πηγαινα καμια εκδρομη και ημουνα συνεχεια 3G και φωτογραφικη με HDR (κανει μια επεξεργασια που τρελαινει τον επεξεργαστη) και λιγο GPS, μεχρι το μεσημερι με ειχε αφησει.

Με το xl δεν καταλαβαινει τιποτα. με ηπια χρηση (λεγοντας ηπια ενοω ολα παντα ανοιχτα και νορμαλ fb, κλησεις και email) το βραδυ εχω και 70% και με δυσκολη χρηση με βγαζει μερα παντα.

 

Απο καμερα το 6p ειχε επισης καταπληκτικη και δεν περιμενα μεγαλη διαφορα αλλα τελικα υπαρχει.

Η διαφορα ειναι στην ευκολια που μπορεις να τραβηξεις μια καλη φοτο. Με το 6p ανοιγα την καμερα, περιμενα λιγο να σκαναρει τον χωρο και εβγαζα με HDR που ηθελε κανα-δυο δευτερολεπτα ακινησια. Με το xl ανοιγεις καμερα τραβας κατευθειαμ και βγαινουν ακομα καλυτερες.

 

Γενικα η αποχη μου για τη συσκευη ειναι οτι πραγματικα ειναι η καλυτερη συσκευη που υπαρχει αλλα δεν ειναι 4 φορες καλυτερη απο 6p, η δυο φορες καλυτερη απο το s7 edge κτλ.

Αν καποιος εχει τρελα την αγοραζει και δεν το μετανοιωνει αλλα σε καμια περιπτωση δεν τη θεωρω εξυπνη αγορα.

 

Τελος μια συγκριση και με το iphone 7 plus που ειχα, εχει καλυτερη μπαταρια οθονη και καμερα αλλα μεχρι και αυτο ειναι 300 ευρω φθηνοτερο οποτε ειναι πιο value for money.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω ειχα bexus 6p και το πηρα το xl με μιση καρδια γιατι ηταν πολλα τα λεφτα.

 

Μπαταρια ειναι απιστευτη. Δεν ειναι μονο οτι εχει καλο stand by αλλα κραταει και σε δυσκολη χρηση.

Με το 6p ενω με ηπια χρηση εφτανα το βραδυ να εχω 40%, αμα πηγαινα καμια εκδρομη και ημουνα συνεχεια 3G και φωτογραφικη με HDR (κανει μια επεξεργασια που τρελαινει τον επεξεργαστη) και λιγο GPS, μεχρι το μεσημερι με ειχε αφησει.

Με το xl δεν καταλαβαινει τιποτα. με ηπια χρηση (λεγοντας ηπια ενοω ολα παντα ανοιχτα και νορμαλ fb, κλησεις και email) το βραδυ εχω και 70% και με δυσκολη χρηση με βγαζει μερα παντα.

 

Απο καμερα το 6p ειχε επισης καταπληκτικη και δεν περιμενα μεγαλη διαφορα αλλα τελικα υπαρχει.

Η διαφορα ειναι στην ευκολια που μπορεις να τραβηξεις μια καλη φοτο. Με το 6p ανοιγα την καμερα, περιμενα λιγο να σκαναρει τον χωρο και εβγαζα με HDR που ηθελε κανα-δυο δευτερολεπτα ακινησια. Με το xl ανοιγεις καμερα τραβας κατευθειαμ και βγαινουν ακομα καλυτερες.

 

Γενικα η αποχη μου για τη συσκευη ειναι οτι πραγματικα ειναι η καλυτερη συσκευη που υπαρχει αλλα δεν ειναι 4 φορες καλυτερη απο 6p, η δυο φορες καλυτερη απο το s7 edge κτλ.

Αν καποιος εχει τρελα την αγοραζει και δεν το μετανοιωνει αλλα σε καμια περιπτωση δεν τη θεωρω εξυπνη αγορα.

 

Τελος μια συγκριση και με το iphone 7 plus που ειχα, εχει καλυτερη μπαταρια οθονη και καμερα αλλα μεχρι και αυτο ειναι 300 ευρω φθηνοτερο οποτε ειναι πιο value for money.

 

Πολυ χρησιμα οσα εγραψες! Γενικα, αυτο που γονατιζει τα κινητα ειναι οπως φαινεται το 3G. Οπου παω με 3g και εχει κακο σημα, ακομα και το Ζ2 μου που ειναι σκυλι απο μπαταρια, τα φτυνει, ακομη και σε πολυ ηπια χρηση. Απο εκει και περα, προσωπικα μου αρεσει πολυ το Pixel ΧL, αλλα ρε ****το, αυτη η τιμη ειναι απαραδεκτη. Χιλιαρικο για κινητο. Επισης ακομα και στο εξωτερικο ειναι πανακριβο και δυσευρετο. Δεν ειχα ποτε iphone, και πλεον το σκεφτομαι για το 7 plus. Η μονη μου ερωτηση ειναι αν η μπαταρια εχει τοση διαφορα , απο οσο ειδες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν μπορω να πω αντικειμενικα ποσο καλυτερη ειναι η μπαταρια του XL γιατι στο iphone δεν εχω apple watch ενω στο xl (και στο 6p) εχω ενα Huawei watch που αεπενεργοποιει το doze.

 

Οποτε απο τη δικη μου εμπειρια η μπαταρια ειναι λιγο καλυτερη αλλα φανταζομαι μπορει να ηταν πολυ καλυτερη αν δεν ειχα το ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το ειδα απο κοντα, στο Πλαισιο διπλα διπλα σε ενα iphone 7plus.

Ειδα το λευκο XL. Δεν σχολιαζω τις τιμες που ειχαν, 1000 ευρω το καθενα...

Εμφανισιακα ειναι μια χαρα, απλα λιιιιγο generic. Στο χερι καθεται καλα. Τα bezels δεν με χαλασαν, αλλα : το iphone αξιοποιει το κατω περιθωριο με το κουμπι του, το οποιο το ομορφαινει. Γενικα : μου αρεσει παρα πολυ το στρογγυλο κουμπι που ειχαν παντα τα iphone, ειδικα οταν εχεις μεγαλα bezels, νιωθεις οτι καπως αξιοποιουνται. Αλλιως προτιμω καθολου κουμπι.

Χαζεψα λιγο στο μενου του. ΟΚ, γρηγορο, τιποτα φοβερο. Ειχεμ εσα τα βασικα βεβαια, αλλα δεν εντυπωσιαστηκα. Ενα καθαρο Android, και στο ανοιγμα google maps πχ ή Google Photos,δεν ειδα κατι που να με συναρπασει (εχω ενα xperia z2 με ΜΜ).

Γενικα, νομιζω οτι το android φταιει που δεν εντυπωσιαζει με τα εφε του και τα εικονιδια του, εν σχεσει με το iphone το οποιο μου τραβηξε το βλεμμα, οταν ασχοληθηκα λιγο με τα μενου και τις εφαρμογες. Δηλαδη το ios ειχε αλλη αισθηση.

Αυτο που επισης δεν με εντυπωσιασε καθολου ηταν η οθονη. Η φωτεινοτητα ηταν στο φουλ, αλλα δεν μπορουσα να δω στα settings(ηταν κλειδωμενα) αν ηταν ενεργοποιημενη η προσαρμοστικη φωτεινοτητα.Δεν με εντυπωσιασε ουτε η οθονη. Αντιθετα, στο iphone ειχε κατι, που δεν μπορω να εξηγησω. Αργοτερα ειδα στα public και ενα s7 edge : εκει μαλιστα, τραβαει το βλεμμα. Το pixel δυστυχως οχι (εννοειται πως η οθονη ειναι καλυτερη απο του κινητου μου φυσικα).

Η αισθηση premium ειναι υπαρκτη, αλλα και παλι θα ψηφιζα iphone ή s7.

Παντα ειχα android και τα αγαπω για την ευελιξια που δινουν, πχ προχτες το φορτωσα με scummvm και παλια adventures και αναπολω τα παιδικα μου χρονια, αλλα κατι λειπει απο την ολη εμπειρια.

Θετικα του pixel στο σχεδιασμο του : το μηδενικο εξογκωμα στην πλατη του, σε αντιθεση με το 7 , το headphone jack και το fast charging(που δεν φαινεται σε καποιον που δεν το γνωριζει).

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ επισης πως 1000 ευρω για κινητο ΔΕΝ αξιζουν ουτε για το pixel,ουτε για το iphone ουτε για τιποτα. Αν με βαζαν με το πιστολι στο κεφαλι να διαλεξω κινητο ενα απο αυτα τα δυο, θα διαλεγα το 7 plus ομως.

Μια τιμια προταση για το pixel θα ηταν 500-600 ευρω μαξ.Για το iphone λιγο παραπανω.

Πιστευω οτι το XL 2 θα τελειοποιηθει παντως. Ειναι σε καλο δρομο το πραγμα. Αρκει και το Android να βελτιωνεται διαρκως.

Link to comment
Share on other sites

Το android συνεχώς βελτιώνεται και συνεχώς δουλεύουν πανω σε αυτο.. Για το pixel 2 και γενικα για καινουργιες συσκευές δεν ξερεις αν θα σου βγαλουν προβληματα...ειναι αππ τα καλυτερα τηλεφωνα που κυκλοφορουν σε απαραδεκτη τιμη...και το κυριότερο ενταξει ξεκινας ψηλα...δεν βλεπω να κατεβαίνει η τιμη παρολου που περασαν 5 μηνες....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...