Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραεισαγωγη το Πλαίσιο? Τι να πω...

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τί παραεισαγωγής ρε παιδιά λέτε...

Ο όρος παραεισαγωγή έχει νόημα όταν υπάρχει στην Ελλάδα μια επίσημη αντιπροσωπεία (Samsung, LG) και κάποιος άλλος κάνει εισαγωγές παρακάμπτοντας τους επίσημους εισαγωγείς φέρνοντας συσκευές που προορίζονται για άλλες χώρες.

 

Έχει επίσημη αντιπροσωπεία η Google στην Ελλάδα?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τί παραεισαγωγής ρε παιδιά λέτε...

Ο όρος παραεισαγωγή έχει νόημα όταν υπάρχει στην Ελλάδα μια επίσημη αντιπροσωπεία (Samsung, LG) και κάποιος άλλος κάνει εισαγωγές παρακάμπτοντας τους επίσημους εισαγωγείς φέρνοντας συσκευές που προορίζονται για άλλες χώρες.

 

Έχει επίσημη αντιπροσωπεία η Google στην Ελλάδα?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Καλά τα λες.. γιαυτό και σου λέει 2 χρόνια εγγύηση από πλαίσιο..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τί παραεισαγωγής ρε παιδιά λέτε...

Ο όρος παραεισαγωγή έχει νόημα όταν υπάρχει στην Ελλάδα μια επίσημη αντιπροσωπεία (Samsung, LG) και κάποιος άλλος κάνει εισαγωγές παρακάμπτοντας τους επίσημους εισαγωγείς φέρνοντας συσκευές που προορίζονται για άλλες χώρες.

 

Έχει επίσημη αντιπροσωπεία η Google στην Ελλάδα?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Πουλάει συσκευή που δεν προορίζεται για την Ελληνική αγορά... Οκ εσύ πως το λες αυτό?

 

Εάν είχε Αμερικάνικο φορτιστή, τι θα έλεγες? Ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει συσκευή που δεν προορίζεται για την Ελληνική αγορά... Οκ εσύ πως το λες αυτό?

 

Εάν είχε Αμερικάνικο φορτιστή, τι θα έλεγες? Ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Aυτο το λες απλη εισαγωγη...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει συσκευή που δεν προορίζεται για την Ελληνική αγορά... Οκ εσύ πως το λες αυτό?

 

Εάν είχε Αμερικάνικο φορτιστή, τι θα έλεγες? Ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Aυτο το λες απλη εισαγωγη...:lol::lol::lol:

Ακριβώς.

10 χαρακτήρες.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από screen protector. Τι έχετε βάλει;;; Έβαλα ένα τζάμι σήμερα αλλά χάλια μαύρα καλά έκατσε αλλά είναι σαν ξεθωριασμένο
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω δεν αξιζει τα 999 ευρω και τρεχει π.χ οπως το htc 10 η το s7 ετσι?

 

Κοίτα για 1000 είναι λιγάκι τσουχτερό. Είναι σφαιρατο και σου λέει αν θέλεις αναβαθμίσεις πρώτος και για πάντα δωρεάν αποθήκευση φωτό και τα πάντα πάρε pixel. Και τα 2 αλλά κινητα που αναφέρεις τα είχα.το. pixel είναι κοντά στο HTC 10 .και το. HTC είναι τουμπανο. .

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αγορασα το κινητό απο το πλαίσιο..πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι ;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, η συσκευή είναι ένα διαμάντι.

Ποιότητα κατασκευής του μαύρου που έχω δίπλα μου είναι σε επίπεδα iphone/Samsung s7. Η οθόνη φωτεινή με έντονα χρώματα.

 

 

Συγκρινοντας την οθονη και μονο απο φωτεινοτητα και ποιοτητα εικονα το βαζεις ως ισαξιο/καλυτερο/χειροτερο του S7 ή του Νote 7 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει κανείς από πλαίσιο;;; Το ξανά γράφω .Πως μπορω να δω από που είναι η συσκευή;;; Είχε αγγλικό φορτιστή μέσα.μπορω να δω με κάποια εφαρμογή από που είναι ;;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει πάρει κανείς από πλαίσιο;;; Το ξανά γράφω .Πως μπορω να δω από που είναι η συσκευή;;; Είχε αγγλικό φορτιστή μέσα.μπορω να δω με κάποια εφαρμογή από που είναι ;;;

 

Άμα είχε αγγλικό φορτιστή για Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

To είδα στο Πλαίσιο του Mall. Πραγματικά πιο ατσουμπαλο κινητό είχα καιρό να δω.

Δε ξέρω αν φυσάει στα πάντα, πραγματικά να δώσει κάποιος 900+ που ζητάνε, το θεωρώ τραγικό.

Πίσω 3 χρόνια είναι η Google στο design.

 

Ή τιμή είναι τραγικά υψηλή ελλαδα. Ή τιμή έξω για όσα προσφέρει είναι υψηλή αλλά όχι αδικαιολόγητα υψηλή. Το τέλειο κινητο δεν υπαρχει.Αν γουσταρεις κινητό όμορφο και εμφανισιακο μπορείς να πας στα μηλοφωνα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το μισό μισό από πίσω το χαλάει πολύ

Κατα τα αλλα είναι πολύ πολύ ακριβό δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για κινητό

Ταβάνι τα 6-650€ πιστεύω θα έπρεπε να ήταν σε όλες τις εταιρίες

 

Πήγα κι εγώ στο πλαίσιο να δω από κοντά το pixel. Τα παραπάνω posts, είναι όλη η πραγματικότητα. Αυτή η συσκευή είναι ένας καλός λόγος για να κρατήσει αξία το 6p.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει χαρακτηρα και σιγουρα ειναι στο top 3 των android συσκευων του 2016.

Εννοειται πως ειναι 3 κλασεις ανωτερο απο ενα μηλοφωνο, που αναφερθηκε παραπανω, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή δεν την έχω αγοράσει ακόμα για τον απλό λόγο οτι διαθέσιμο υπάρχει το μοντέλο των 32GB το οποίο είναι πολύ μικρό για τις δικές μου ανάγκες μιας και η συσκευή δεν δέχεται επέκταση μνήμης.

 

Τώρα όσον αφορά το ίδιο το κινητό είναι οτι καλύτερο έχω δοκιμάσει ever. Η συσκευή είναι σαν να λειτουργείς iphone αλλά με android. Όποιος έχει μεγάλη εμπειρία απο κινητές συσκευές και θέλει μια συσκευή να ανταποκρίνεται ταχύτατα πραγματικά και να κάνει τα πάντα και δεν γουστάρει IOs θα το προτιμήσει. Όλοι οι υπόλοιποι που δεν έχουν καμιά απαίτηση πέραν απο ένα viber, ένα facebook, κάνα instagram και παιχνιδάκια τύπου "ποτίζω την φάρμα μου" να μην το πάρουν δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα πετάξουν τα λεφτά τους. Άλλωστε δεν έχει το prestige του iphone που κάποιοι ενώ δεν τους χρειάζεται πραγματικά πάνε και το πληρώνουν 1000€ απλά για να κρατάνε μήλο να φαίνεται! Σε design μπορώ να πω δεν ενθουσιάστηκα αλλά από κοντά είναι πολύ καλύτερο από οτι στις φωτογραφίες. Κάθεται πολύ ωραία στο χέρι και όταν το πιάσεις στα χέρια σου καταλαβαίνεις οτι η ποιότητα κατασκευής είναι άριστη.

 

Ο google assistan κάνει παππάδες και ας μην υποστηρίζει Ελληνικά, το να μπορώ στο φτερό να βάλω υπενθυμίσεις για ραντεβού στη δουλειά μου, κάποιο έκτακτο ξυπνητήρι γιατί κάτι προέκυψε ή να αναζητήσω κοντά μου και να ζητήσω navigation διάφορα που με ενδιαφέρουν χωρίς να πρέπει να πληκτρολογήσω ούτε μισό γράμμα γιατί μπορεί να έχω απασχολημένα τα χέρια μου είναι τρομερό feature το οποίο δοκίμασα και πραγματικά δουλεύει 10 στις 10 φορές ακόμα και σε περιβάλλον με θόρυβο.

 

Τέλος η φωτογραφική του μηχανή με ένα πάτημα χωρίς να ψάχνομαι με ρυθμίσεις αν δεν έχω καμία γνώση απο ISO,ισσοροπίες χρωμάτων κλπ δουλέυει σχεδόν τέλεια σε αρκετές συνθήκες φωτισμού και λέω αρκετές γιατί δεν μπόρεσανα το δοκιμάσω σε συνθήκες με πολύ χαμηλό φωτισμό όπως θα ήθελα.

 

Τώρα όλα τα παραπάνω αξίζουν για εμένα 1000€ απο την στιγμή που ξέρω πως αυτή η συσκευή εγγυημένα θα πάρει 2 χρόνια αναβαθμίσεις, 3 χρόνια security updates και σίγουρα με τα χαρακτηριστικά που έχει σαν Hardware θα μου βγάλει 2+ χρόνια χρήσης χωρίς κολλήματα.

 

Αν έπαιρνα νομίζω οποιαδήποτε άλλη σκσυκευή μέσα σε 2 χρόνια που σκκοπεύω να την κρατήσω θα ξόδευα πιο πολλά!

 

Παράδειγμα: το S7 edge 550€ πλέον. Το 2017 με το ζόρι θα πάρει μια αναβάθμιση μετά την ανακοίνωση και την κυκλοφορία του S8 και προς το τέλος του 2017 τα "μικρά" κολλήματα του λογιμσικού που έχει τώρα θα μεγαλώσουν και θα μου σπάνε τα νεύρα και θα αναγκαστώ να πάρω το S8. Έτσι σε διάστημα 12-14 μηνών θα έχω δώσει 550€+ όσο θα κοστίζει σε ένα χρόνο το S8 που λογικά θα είναι κάπου στα 500€-600€

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλα τα παραπάνω αξίζουν για εμένα 1000€ απο την στιγμή που ξέρω πως αυτή η συσκευή εγγυημένα θα πάρει 2 χρόνια αναβαθμίσεις, 3 χρόνια security updates και σίγουρα με τα χαρακτηριστικά που έχει σαν Hardware θα μου βγάλει 2+ χρόνια χρήσης χωρίς κολλήματα.

 

Το οτι εχει καποια χαρακτηριστικα εξαιρετικα σαν hardware δεν σε διαβεβαιωνει οτι θα σου βγαλει 2+χρονια χρησης χωρις κολληματα.

 

Ειναι νωρις ακομα για τετοια συμπερασματα δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τα βγάλει τα 2+ χρόνια πολύ εύκολα. Και είναι κάτι που φαίνεται από τα προηγούμενα νεξους. Κάτοχος nexus 4 & 10, το 4 πυροβολαει κανονικά και με 7 nougat επάνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει καποια χαρακτηριστικα εξαιρετικα σαν hardware δεν σε διαβεβαιωνει οτι θα σου βγαλει 2+χρονια χρησης χωρις κολληματα.

 

Ειναι νωρις ακομα για τετοια συμπερασματα δεν ειναι ?

Όχι κατά τη γνώμη μου δεν είναι γιατί ως τώρα πάντα έπαιρνα μια ακριβή συσκευή κάθε 2-3 χρόνια και πάντα σήκωνε αυτά που ήθελα να κάνω, τώρα αν κάτι αλλάξει δραματικά στην τεχνολογία των κινητών αυτά τα 2 χρόνια πράγμα που δεν συνέβαινε μέχρι τώρα θα πέσω έξω. Το μόνο πρόβλημα ήταν οτι για να μπορώ να την δουλεύω εντελώς απροβλημάτιστα και χωρίς κολλήματα τις γύριζα σε Custom roms και stock android πράγμα που έδινε φοβερή πνοή στη συσκευή αλλά η κάμερα δεν ήταν στο επίπεδο που ήθελα γιατί τα camera frameworks των OEM ήταν κλειδωμένα ή έχανα τα έξτρα features. Με την συγκεκριμένη συσκευή δεν θα υπάρχει αυτή η ανάγκη μιας και είναι η πρώτη φορά που συσκευή με stock Android τα έχει όλα (φοβερή κάμερα, ταχύτητα, specs και έξτρα features).

 

Δεν θέλω να θείξω τους χρήστες Nexus με την παραπάνω φράση μου αλλά νομίζω θα συμφωνήσουν όλοι οτι από κάθε γενιά Nexus εκτός του 5X & 6P κάτι έλλειπε και για αυτό δεν είχα προτιμήσει να πάρω ένα... Άλλα είχαν χάλια κάμερα, άλλα μέτριο hardware κλπ κλπ για να κρατηθεί η τιμή σε λογικά επίπεδα.

Edited by jimmmysil
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τους χρηστες nexus ειχα στο μυαλο μου.

 

Παντα ηξεραν οτι εχουν μια εκπληκτικη συσκευη και κυριως λογισμικο αλλα παντα κατι τους χαλαγε στην πορεια....

 

Ολοι παντα εσπευδαν να τα αντικαταστησουν ενω στην αρχη ειμουν σιγουρος οτι θα τα "παντρευτουν".

 

Μακαρι να κανω λαθος. Αλλωστε καλοβλεπω ευχαριστα νεο παιχτη με amoled οθονη αλλα φυσικα οχι σε τετοια επιπεδα τιμης με την καμια .

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο factory image

7.1.1 (NMF26U, Jan 2017)

7.1.1 (NMF26V, Jan 2017)

 

Μου ήρθε τώρα χιχι

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα τα βγάλει τα 2+ χρόνια πολύ εύκολα. Και είναι κάτι που φαίνεται από τα προηγούμενα νεξους. Κάτοχος nexus 4 & 10, το 4 πυροβολαει κανονικά και με 7 nougat επάνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό πιστεύω (...και βλέπω) και εγώ. Το 4αρι με nougat xperia (!) rom δεν κολλάει λεπτό. Μόνο η χάλια κάμερα με έκανε να αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά στην συσκευή και το στείλεις πίσω στο πλαίσιο για να το φτιάξει. Το πλαίσιο που θα πάει να απευθυνθεί για το service? Στην Ελλάδα δεν έχουμε Google service. Θεωρητικά επειδή είναι κατασκευής HTC, θα πάει στο service της HTC να φτιαχτεί;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά στην συσκευή και το στείλεις πίσω στο πλαίσιο για να το φτιάξει. Το πλαίσιο που θα πάει να απευθυνθεί για το service? Στην Ελλάδα δεν έχουμε Google service. Θεωρητικά επειδή είναι κατασκευής HTC, θα πάει στο service της HTC να φτιαχτεί;

φιλε μου εγω οταν το πηρα απο πλαισιο μου ειπε οτι αν παθει κατι η το παω απο εκει η στην arvato. αν θες παρε και εσυ ενα τηλ ..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γενικά για να σας πω τι μου είπε ένας φίλος μου που δουλεύει στο σέρβις στο πλαίσιο. 2 κάτοχοι pixel XL το πήγαν πίσω στο πλαίσιο, και δεν ξέρει το πλαίσιο που να στείλει τις συσκευές. Οι κάτοχοι έχουν τώρα κάτι turbo x συσκευές μέχρι να φτιαχτούν.

Δεν ξέρω αν με τρολαρε ο φίλος μου αλλά είναι άξιο απορίας αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανέναν όταν βγάλεις των φορτιστή από το ρεύμα αν των βάλεις στο αυτί σου κάνει ένα θόρυβο. Εμένα μου κάνει για λιγάκι μετά από λίγα λεπτά φεύγει.. έχω αγγλικό φορτιστή.αν μπορεί κάποιος να τσεκαρει..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...