Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να δούμε και την 7.1.2

http://www.androidpolice.com/2017/04/03/nexus-and-pixel-factory-images-and-otas-for-april-2017-are-now-available/

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και την 7.1.2

http://www.androidpolice.com/2017/04/03/nexus-and-pixel-factory-images-and-otas-for-april-2017-are-now-available/

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου ηρθε τωρα..376.9mb

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα. :)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

This update contains a number of bug fixes, added features, and general performance/stability improvements. A few changes and updates that we want to highlight are listed below:

 

Improved fingerprint swipe performance

 

Bluetooth connectivity improvements

 

Battery usage alerts

 

Some of the other fixes are with the early shutdown issue, a fix for the small number of users experiencing pink banding on the camera, and a fix to the audio popping issue some users were experiencing at high volumes.

 

 

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του XL εδώ και μία βδομάδα.

 

Προερχόμενος από Nexus 4 και Moto X Play, μετακόμισα στην Αμερική και εδώ είχα τους τελευταίους 3 μήνες ένα iPhone 6s εταιρικό.

Δεν την πάλεψα με το ios και χτύπησα το Pixel. Δεν έχω λόγια για το κινητό. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή.

 

** Και για full google experience είμαι με project fi για provider....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του XL εδώ και μία βδομάδα.

 

Προερχόμενος από Nexus 4 και Moto X Play, μετακόμισα στην Αμερική και εδώ είχα τους τελευταίους 3 μήνες ένα iPhone 6s εταιρικό.

Δεν την πάλεψα με το ios και χτύπησα το Pixel. Δεν έχω λόγια για το κινητό. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή.

 

** Και για full google experience είμαι με project fi για provider....

 

Επειδη δεν ειχα ποτε ios, παρα μονο Android, ποιες διαφορες ειδες και σε ενοχλησαν πιο πολυ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειχα ποτε ios, παρα μονο Android, ποιες διαφορες ειδες και σε ενοχλησαν πιο πολυ;

 

To βασικό μου πρόβλημα ήταν ότι για να κάνω απλά πράγματα έπρεπε να έχω iTunes, iCloud, iWhatever.

Ένα custom ringtone για να βάλεις πρέπει ή να το αγοράσεις από την apple ή να κάνεις ένα παπατζιλίκι

με import στο itunes, rename σε ringtone, cut to 30 seconds και sync to phone.

Μετά, το γενικό feeling του iphone μου φαίνεται εντελώς ανάποδο με αυτό που έχω συνηθίσει στο android.

App switcher, app drawer, share, όλα υπάρχουν αλλά γίνονται με έναν τρόπο που δεν μου αρέσει και που

τις περισσότερες φορές πρέπει να ψάξω για να βρω πως γίνεται κάτι.

 

Το ότι δεν μπορούσα να έχω widgets και να κάνω customize τις home screens μου ήταν επίσης εκνευριστικό.

 

* Όλα τα παραπάνω είναι εντελώς υποκειμενικά. Είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν χρήστες που δεν θα μπορούσαν να

συνηθίσουν στο android θεωρώντας ότι το ios είναι πιο βολικό.

Link to comment
Share on other sites

To βασικό μου πρόβλημα ήταν ότι για να κάνω απλά πράγματα έπρεπε να έχω iTunes, iCloud, iWhatever.

Ένα custom ringtone για να βάλεις πρέπει ή να το αγοράσεις από την apple ή να κάνεις ένα παπατζιλίκι

με import στο itunes, rename σε ringtone, cut to 30 seconds και sync to phone.

Μετά, το γενικό feeling του iphone μου φαίνεται εντελώς ανάποδο με αυτό που έχω συνηθίσει στο android.

App switcher, app drawer, share, όλα υπάρχουν αλλά γίνονται με έναν τρόπο που δεν μου αρέσει και που

τις περισσότερες φορές πρέπει να ψάξω για να βρω πως γίνεται κάτι.

 

Το ότι δεν μπορούσα να έχω widgets και να κάνω customize τις home screens μου ήταν επίσης εκνευριστικό.

 

* Όλα τα παραπάνω είναι εντελώς υποκειμενικά. Είμαι βέβαιος ότι υπάρχουν χρήστες που δεν θα μπορούσαν να

συνηθίσουν στο android θεωρώντας ότι το ios είναι πιο βολικό.

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε versus το θέμα, αλλά και εγώ με έξι μήνες iphone 6s έχω ξεβολευτεί. Εδώ έκανα αναβάθμιση το itunes και τώρα δεν ανοίγει!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε update του μαΐου!!!

 

Νταξ ρε μαν, pixel έχεις, λογικό είναι :lol: http://www.androidpolice.com/2017/04/18/google-accidentally-pushed-dogfood-test-build-may-2017-security-update-pixel-xl/

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του δεν λεει να πεσει παντως μετα απο τοσους μηνες

Φαντάζομαι επίτηδες είναι πολύ χαμηλή η διαθεσιμότητα για να μπορεί το κινητό να κρατάει την τιμή του.. Πρέπει να δούμε αν η γοογλε θα κρατήσει την ίδια στρατηγική και με το Pixel 2, που σημαίνει λίγοι και καλοί.

Link to comment
Share on other sites

... Πρέπει να δούμε αν η γοογλε θα κρατήσει την ίδια στρατηγική και με το Pixel 2, που σημαίνει λίγοι και καλοί.

 

Για πότε λένε ότι θα κυκλοφορήσει το 2?

Link to comment
Share on other sites

Για πότε λένε ότι θα κυκλοφορήσει το 2?

Λογικά τέλος του έτους.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για πότε λένε ότι θα κυκλοφορήσει το 2?

 

Λογικά την γνωστή περίοδο κάπου μεταξύ Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρω φορτιστή για να κανει στην πρίζα μας.εχω αγγλικο και τρελενομαι με τον ανταπτορα.. ανταλλαγή κανενας;; Και με extra λεφτα;;;;ενα 30 δινω.χιχι
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ποσα volt/ampere είναι ο μαμα του pixel να σου πω τι θα πάρεις ;

 

https://store.google.com/de/product/usb_type_c_18w_power_adapter

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα κόπο να διαβάσεις ποσα volt k A γράφει γιατί στο link δεν τα αναφερει..

 

Output.5v=30A 9v=20A

Input 100-240v 05A 50-60Hz

Μάλλον εννοεί 3 αμπέρ στα 5 βολτ.και 2 αμπέρ στα 9 βόλτ.

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν image και ota update μαΐου.

Οποιος χρησιμοποιεί twrp λίγο υπομονή.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πάντως ειδα και το s8 plus. Και εχω να πω ενα πραγμα.εχουμε την καλύτερη συσκευή για φέτος. ταχύτητα .καμερα. μπαταρία. Ενταξη η οθονη του s8 plus ειναι σούπερ. Αλλα σε θέμα smouth το pixel xl σκοτώνει. Ακομα και για πρώτη φορά δεν μου κάνει κεφι να αλλάξω κινητο. Και ασε που οπου το αφήνω στο μαγαζι ολοι με ρωτάνε ρε συ τι εργαλείο ειναι αυτο,ποιο ειναι. Ενώ το αλλο δεν τραβάει το βλέμμα.. άποψη μου ε.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...