Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως πηγαίνει εξαιρετικά το DP3. Μου έκανε που και που κάτι random reboots ή κάποιες εφαρμογές σκάνε αλλά η γενική εικόνα είναι εξαιρετική. Αναμένω το final release τώρα τον Αύγουστο μαζί με το LG V30 όπως έγινε και περισυ

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρβατο νομίζω

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Τους πήρα τηλέφωνο και δεν το καλύπτουν από ότι μου είπαν
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Το πλαίσιο που φέρνει τα Pixel, στην Αρβατο τα στέλνουν. Μπορείς να ρίξεις ερώτηση στο Πλαίσιο μπας και καταφέρεις κάτι. Στην τελική,στο Google Pixel, υπάρχει ένα μενού που ονομάζεται support όπου μπορείς να στείλεις μια ερώτηση στη Google κατευθείαν.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο φοβόμουν/υποπτευόμουν και εγώ, και απορώ πώς τόσος κόσμος το έχει πάρει με την πεποίθηση ότι το καλύπτει η Arvato. Το κινητό δεν έχει επίσημο εισαγωγέα στη χώρα και υπάρχει και ένα ζήτημα ως προς την κατασκευάστρια εταιρία, που ουσιαστικά είναι η Google, η οποία όμως δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Η εταιρία που πραγματικά τα έφτιαξε είναι η HTC, όμως δεν είναι αυτή που τα πουλάει και απ' ό,τι έχω καταλάβει δεν υπάρχει κάποια συμφωνία μεταξύ Google/HTC να καλύπτει τα κινητά αυτά στην Ελλάδα. Αν βάλεις σε όλα αυτά ότι στην Ελλάδα η HTC δεν έχει δικό της service, και γι' αυτό το λόγο το έχει παραχωρήσει στην Arvato, η κατάσταση είναι μπάχαλο! Άραγε Πλαίσιο, e-shop, κτλ. που το δίνουν με 2 χρόνια εγγύηση όπως λένε έχουν κάνει ειδική συμφωνία με την Arvato; Ή θα το στείλουν Αγγλία/Γερμανία/κτλ.;

 

Δυστυχώς όσο καταπληκτικό κινητό κι αν είναι το Pixel, είναι πολύ δύσκολο να το αποκτήσει κάποιος στην Ελλάδα. Η τιμή είναι εξωφρενική (αν κάποιος ας πούμε θέλει το μικρό 128GB, είναι απαγορευτική) και το τοπίο προβληματικό όσον αφορά την υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά μην αγχώνεστε. Η εγγύηση είναι ένα ρίσκο που το αποδέχεσαι. Το ίδιο κάνουμε όλοι εμείς με τα κινέζικα που αγοράζουμε. Μήπως θα τα κρατήσουμε για 2ο χρόνο? Αποκλείεται

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναρωτιέμαι αν αξίζει κάποιος να το πάρει τώρα!Ποια η γνώμη σας;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναρωτιέμαι αν αξίζει κάποιος να το πάρει τώρα!Ποια η γνώμη σας;

 

Κι εγω το σκεφτομαι, αλλα το μυαλο μου λεει συνεχως ΟΧΙ. Κι αυτο γιατι :

α.Το φθινοπωρο βγαινει το 2

β. Η τιμη του 1 δεν λεει να πεσει , οποτε γιατι να παρεις σε full price ενα μοντελο κοντα 9 μηνες παλιο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι, αλλα το μυαλο μου λεει συνεχως ΟΧΙ. Κι αυτο γιατι :

α.Το φθινοπωρο βγαινει το 2

β. Η τιμη του 1 δεν λεει να πεσει , οποτε γιατι να παρεις σε full price ενα μοντελο κοντα 9 μηνες παλιο;

 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ μιας και το καινούριο θα έχει όσο έχει αυτό τώρα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δεν υπάρχει στην Ελλάδα και το πλαίσιο που αναλαμβάνει το πάνε σε άλλη χώρα

 

Καλά κρασιά!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά μην αγχώνεστε. Η εγγύηση είναι ένα ρίσκο που το αποδέχεσαι. Το ίδιο κάνουμε όλοι εμείς με τα κινέζικα που αγοράζουμε. Μήπως θα τα κρατήσουμε για 2ο χρόνο? Αποκλείεται

 

Εχμ, συγνώμη αλλά κινητό κοντά στα €1000 προφανώς σε ενδιαφέρει να το κρατήσεις και 2ο χρόνο, και γιατί όχι και 3ο. Αν δεν σε απασχολεί το να δίνεις €1000 ευρώ το χρόνο για κινητό, προφανώς δεν σε απασχολεί ούτε η εγγύηση, οπότε πάσο.

 

Στο θέμα τώρα, ρώτησα στο e-shop για την εγγύηση του Google Pixel 128GB, και πήρα την εξής απάντηση:

Η εγγύηση παρέχετε από το e-shop.gr σε συνεργασία με τον εισαγωγέα - προμηθευτή μας.

 

Τα προϊόντα, εισάγονται εντός ευρωπαϊκής ένωσης.

 

Άρα υποθέτω ότι σε περίπτωση στραβής θα το στείλουν στην χώρα απ' όπου το πήραν.

 

Βέβαια, το ενδιαφέρον προέκυψε όταν ρώτησα γιατί στη σελίδα του προϊόντος αναφέρεται ρητά ότι "H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού", αφού θεωρούσα ότι όλες οι Google Pixel (είτε απλές είτε XL) συσκευές υποστηρίζουν όλες τις γλώσσες που υποστηρίζει το Nougat 7.1 - άρα και τα ελληνικά. Εκεί πήρα την εξής απάντηση:

 

Η συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού, σε περίπτωση αλλαγής λογισμικού, root κ.τ.λ αυτομάτως τίθεται εκτός εγγύησης.

Το μοντέλο που εισάγουμε, δεν διαθέτει την ελληνική γλώσσα, ώστε να την επιλέξετε από το menu.

 

Και ρωτάω εγώ τώρα, υπάρχει πιθανότητα να ευσταθεί αυτό; Νόμιζα ότι το Pixel απ' όπου και να το πάρεις, θα μπορείς να επιλέξεις ελληνική γλώσσα μενού - για την ακρίβεια, το θεωρούσα αυτονόητο. Χάνω κάτι;

 

EDIT: Τώρα είδα τις τελευταίες απαντήσεις, οπότε πραγματικά, ενώ κι εγώ θέλω το μικρο το Pixel εδώ και καιρό, δεν μπορώ να πείσω τον εαυτό μου να αγνοήσω τα θέματα της υποστήριξης και της τιμής. Και απ' ό,τι φαίνεται, και με το Pixel 2 δεν θα αλλάξει η κατάσταση όσο το τοπίο σχετικά με το service είναι τόσο θολό. Τόσα χρήματα για κινητό χωρίς εγγύηση στη χώρα σου είναι παράλογη αγορά IMHO.

Edited by konnak
Link to comment
Share on other sites

Και η LG δεν έχει πια επισκευαστικό κέντρο Ελλάδα. Τι σημαίνει αυτό; Ότι δε θα αγοράσει κανείς LG? Βάλτε τώρα πως το Google pixel XL θα έρθει από την LG.

 

Ένας φίλος πιο πάνω είπε ότι τώρα θα έρθει το Google Pixel 2. Πότε νομίζεις θα έρθει στη χώρα μας; Από Γενάρη και αν. Οπότε, η υπομονή που αναφέρεσαι θα είναι πολύ παραπάνω.

 

Για το θέμα σέρβις, αυτό που μπορεί να γίνει και ενδεχομένως να είναι χρονοβόρο, είναι να το πας στο μαγαζί που το αγόρασες για να το προωθήσουν αυτοί όπου είναι να το πάνε. Τώρα από χρόνο, δε ξέρω πόσο θα κάνει.

 

Για το θέμα του eShop, νομίζω ότι μας εμπαιζουν. Αυτό γιατί το Google pixel όπως και τα Nexus είναι ξεκλειδωμενα. Οπότε είναι με τις ευλογίες της Google ανοιχτό σε διάφορα mod. Πιο πολύ μου φαίνεται πως θέλει να βρει αφορμή ώστε σε στραβή να μη πάρει την ευθύνη που της αναλογεί

 

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βούτυρο η dp4!

Ωραία δουλειά έγινε από την google.

Να δούμε και από μπαταρία αν είναι καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι, αλλα το μυαλο μου λεει συνεχως ΟΧΙ. Κι αυτο γιατι :

α.Το φθινοπωρο βγαινει το 2

β. Η τιμη του 1 δεν λεει να πεσει , οποτε γιατι να παρεις σε full price ενα μοντελο κοντα 9 μηνες παλιο;

 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ μιας και το καινούριο θα έχει όσο έχει αυτό τώρα!

 

Νομίζω ότι μία μείωση της τιμής 30% θα ήταν καλή! Έτσι ώστε να παίζει μεταξύ 600-699 ευρώ για το Pixel XL 32GB! Σε αυτά τα λεφτά, αλλά και χαμηλότερα παίζουν S8, LG G6, HTC U11, iPhone 7 plus κλπ.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι την νοιάζει την Google αυτό. Έτσι κι αλλιώς απόθεμα δεν έχει, οποτε δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια. Τωρα, υπάρχει περίπτωση τα μαγαζιά που τα έχουν στοκ, προς Χριστούγεννα να κάνουν την μείωση ώστε μετά να φέρουν τα νέα Pixel. Μέχρι τότε, οι τιμές όπως είναι

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια γρήγορη αναζήτηση στο ebay βλέπω ότι πωλούνται πολλά Pixel XL 128GB (G-2PW2100), σε καλές τιμές από Αμερική!

Τελικά έχει κανένας δοκιμάσει κάποιο αμερικάνικο μοντέλο στην Ελλάδα; Παίζει στις μπάντες 3, 7, 20!

Σύμφωνα με τους techwalls οι LTE μπάντες είναι οι FDD LTE: Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 20, 25, 26, 28, 29, 30.

 

Ακόμα και στο https://willmyphonework.net/ φαίνεται ότι παίζει στα LTE της Ελλάδας!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναρωτιέμαι αν αξίζει κάποιος να το πάρει τώρα!Ποια η γνώμη σας;

 

Εγώ φίλε το Πήρα προχθές και πραγματικά καλά έκανα ! Και αργότερα αν ακούσω καλά για το 2 Παίρνω και το 2 , δεν έχει να ζηλέψει τπτ το Τηλέφωνο από τις φετινές ναυαρχίδες , ίσως λίγο την οθόνη που είσαι σε πιο ζεστά χρώματα αλλά αυτό φτιάχνει με ένα Software.

 

Επίσης αυτό το πράγμα με το απεριόριστο Upload στο Google Photos στην ανάλυση που τραβάς , ΤΙ ΘΕΙΚΟ ΠΡΑΜΑ .

 

TAKE MY MONEY

 

Ααααα.. ναι συγνωμη παιδιά καινούργιο μέλος καλώς σας Βρήκα , έρχομαι από HTC 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το Πήρα προχθές και πραγματικά καλά έκανα ! Και αργότερα αν ακούσω καλά για το 2 Παίρνω και το 2 , δεν έχει να ζηλέψει τπτ το Τηλέφωνο από τις φετινές ναυαρχίδες , ίσως λίγο την οθόνη που είσαι σε πιο ζεστά χρώματα αλλά αυτό φτιάχνει με ένα Software.

 

Επίσης αυτό το πράγμα με το απεριόριστο Upload στο Google Photos στην ανάλυση που τραβάς , ΤΙ ΘΕΙΚΟ ΠΡΑΜΑ .

 

TAKE MY MONEY

 

Ααααα.. ναι συγνωμη παιδιά καινούργιο μέλος καλώς σας Βρήκα , έρχομαι από HTC 10

 

Καλοριζικο! Απο Σκρουτζ το πηρες; η τιμη ηταν καλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , καλως σας βρηκα , οχι απο φιλο σε καλη τιμη

 

Απο καμερα σε σχεση με το δεκαρι που ειχε αρκετα καλο auto πως το βλεπεις?Ασχολεισε καθολου?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Πολυυ ανώτερο απο το Htc10 παιδιά σε κάμερα,τα είχα και τα 2..

Στο 10αρι οι φωτογραφίες των παιδιών μου βγαίνανε κουνημενες σε εσωτερικό χώρο σχεδόν πάντα..

Εδω 8 στις 10 είναι αψογες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...