Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια τιμια προταση για το pixel θα ηταν 500-600 ευρω μαξ.Για το iphone λιγο παραπανω.

 

Μια τιμια προταση για το pixel θα ηταν τα 600 ευρω, καθως ειναι η καλυτερη συσκευη του εμποριου σημερα.

Αντιστοιχα, μια τιμια προταση για το iphone, ειναι τα 400 ευρω, οντας κατα πολυ κατωτερο απο pixel, s7 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω καιρό να συμφωνήσω τόσο με ένα post.

Πόσο μακρινή είναι η εποχή που το καλύτερο τηλέφωνο έκανε 600 ευρώ ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω, πως πρώτη φορά σε κινητό δουλεύουν όλα τόσο τέλεια. Ψάχνω να βρω κάποιο ψεγάδι, αλλά δεν. Ίσως με ένα καλύτερο ηχείο να άγγιζε το τέλειο.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια τιμια προταση για το pixel θα ηταν τα 600 ευρω, καθως ειναι η καλυτερη συσκευη του εμποριου σημερα.

Αντιστοιχα, μια τιμια προταση για το iphone, ειναι τα 400 ευρω, οντας κατα πολυ κατωτερο απο pixel, s7 κλπ...

 

Ενταξει τωρα, δεν εχει νοημα να μπαινουμε σε τετοιες συγκρισεις τυπου "πολυ κατωτερο" κλπ. Αυτο που προσπαθω να δω ειναι αν αυτα ολα τα κινητα αξιζουν στα λεφτα που ζητανε. Και μαλλον δεν αξιζουν. Ταβανι τα 600 οπως λες και μετα βλεπουμε.

Αυτο που με ενοχλει στο Android ειναι πως οσο ακριβο και να ειναι το κινητο, σταδιακα πεφτει η ταχυτητα του. Εχει να κανει με το file system? Δεν ξερω. Νομιζω οτι εκει καπου κερδιζει το iphone. Το να εχω κινητο 500 ευρω και να χανει σε ταχυτητα (π.χ s7) δεν το συγχωρω. Στο Ζ2 που το πηρα 290 και ειναι και ηδη 2,5 χρονων κινητο, το συγχωρω. Ολα ειναι συναρτηση της τιμης λοιπον.

Χαιρομαι που ακουω οτι το pixel δεν κολλαει πουθενα. Μακαρι να πεσει η τιμη του. Οσο δεν γινεται αυτο, θα απεχω. Για μενα, ειναι επισης εγκληματικο το λαθος της google με την διαθεσιμοτητα. Iphone βρισκεις παντου, το pixel γιατι ειναι με το σταγονομετρο;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τόσο κακή διαθεσιμότητα από την εποχή του Nexus 4 που ψάχναμε να το αγοράσουμε με το tunnelbear από το αγγλικό store και parcel forwarding και , και , και....

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιάσω τιμές κλπ γιατί σε πολλά τηλέφωνα πλέον είναι εξωπραγματικές. Η αλήθεια όμως είναι πως πρώτη φορά παίρνω συσκευή Android που δεν χάνει την ταχύτητα της με τον καιρό. Πραγματικά ότι καλύτερο έχω δουλέψει μέχρι σήμερα και πάντα είχα ναυαρχίδες(S2,S3,S4,G3,G5). Δεν κολλάει πουθενά, ανοίγουν όλες οι εφαρμογές αμέσως όσο φορτωμένη και να είναι η συσκευή και η μπαταρία είναι θηρίο... Μου βγάζει ολόκληρη μέρα με GPS, δεδομένα πάντα ανοιχτά, Wifi, facebook, viber, κλήσεις, SMS, Youtube, Bluetooth συνέχεια ανοιχτό και Mi band 2 συνέχεια συγχρονισμένο και πάντα το βράδυ που γυρίζω σπίτι έχω 30-35% μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Είναι 400 ευρώ καλύτερο από το 1+3t το pixel?

Για κάποιους μπορεί να είναι. Το op3t, πάσχει στην οθόνη, στην κάμερα, στον ήχο και έχει ένα software με πολλά bugs. Για κάποιους χρήστες, αυτά είναι deal breaker.

 

Sent from my Pixel XL

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη γτ λετε χανει ταχύτητα ενω το iphone οχι? Μια αναβάθμιση ios γινεται και χανει και εκεινο και κυριως για λογους marketing...να παρεις το καινουργιο το καλυτερο...το γρηγορότερο..Πιστευω λογω διαθεσιμοτητας ειναι ακριβο και λογω μη επισημης υποστηριξης σε αρκετες χωρες...ασπρη μερα απο την google θα δουμε οταν ανοιξει ελληνικο store...περσυ το nexus 6p ξεκινησε στα 650 αλλα επεσε...εδω το made by google εχει την ακρίβεια του και λενε htc...

 

Επισης να προσθεσω κατι. Οι ξενοι εχουν υποστηριξη google assistand στην γλωσσα τους και φωνητικες ενυολες...εμεις δεν εχουμε...φανταστειτε να ειχαμε...εκει ισως αξιζε τα λεφτα του...

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους μπορεί να είναι. Το op3+, πάσχει στην οθόνη, στην κάμερα, στον ήχο και έχει ένα software με πολλά bugs. Για κάποιους χρήστες, αυτά είναι deal breaker.

 

Sent from my Pixel XL

 

 

 

Το πάσχει ειναι πολύ σχετικό φιλε. Η οθόνη ναι μεν ειναι 1080 αλλα ειναι πολύ καλη, επίσης η κάμερα ειναι αρκετά καλη για το μέσο χρήστη και ο ήχος ειναι καλύτερος απο ο,τι περίμενα βάσει αυτών που λέγονταν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το πάσχει ειναι πολύ σχετικό φιλε. Η οθόνη ναι μεν ειναι 1080 αλλα ειναι πολύ καλη, επίσης η κάμερα ειναι αρκετά καλη για το μέσο χρήστη και ο ήχος ειναι καλύτερος απο ο,τι περίμενα βάσει αυτών που λέγονταν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Εμένα δεν με κάλυψαν. Τα βρήκα μάλιστα μέτρια. Και σε σχέση με το pixel, είναι πολύ πίσω. Δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα και κριτήρια.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν λέει να τελειώσει...

 

a6a99247b49a2be572257ae558c471fd.jpg

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους μπορεί να είναι. Το op3t, πάσχει στην οθόνη, στην κάμερα, στον ήχο και έχει ένα software με πολλά bugs. Για κάποιους χρήστες, αυτά είναι deal breaker.

 

Sent from my Pixel XL

Καμία σχέση φίλε μου. Το έχεις και τα λες αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με κάλυψαν. Τα βρήκα μάλιστα μέτρια. Και σε σχέση με το pixel, είναι πολύ πίσω. Δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα και κριτήρια.

 

Sent from my Pixel XL

Σίγουρα δεν έχουν όλοι τα ίδια κριτήρια, απλά κάποια πράγματα είναι ψιλοαντικειμενικα. Ίσως σε σύγκριση με το πιξελ το 1+ να είναι κατώτερο αλλά αυτό δεν το κάνει μέτριο σαν κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση φίλε μου. Το έχεις και τα λες αυτά ;

Το είχα για 1 εβδομάδα. Και επιμένω σε αυτά που είπα. Άν εσύ διαφωνείς, δεν σημαίνει κάτι. Περί ορέξεως... ;)

 

Sent from my Pixel XL

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα δεν έχουν όλοι τα ίδια κριτήρια, απλά κάποια πράγματα είναι ψιλοαντικειμενικα. Ίσως σε σύγκριση με το πιξελ το 1+ να είναι κατώτερο αλλά αυτό δεν το κάνει μέτριο σαν κινητό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν είπα το κινητό μέτριο. Είπα μέτρια τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που δεν κάλυψαν τα δικά μου γούστα.

 

Sent from my Pixel XL

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν άντεξα τελικά.

Τιμολόγιο και πάμε για pixel xl!

745e66f4d6ea37ef55e651db21185bc5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά.

Τιμολόγιο και πάμε για pixel xl!

745e66f4d6ea37ef55e651db21185bc5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοδούλευτο. Θα δείς ωραία πράγματα.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!

Ήδη είμαι σε αναζήτηση για οδηγούς.Root,twrp κτλ.

Το τελευταίο image είναι NOF27B η κυκλοφόρησε και 7.1.2?

Τελικά είναι και όμορφο και εξαιρετικό σαν κατασκευή.

Δεν βλέπω την ώρα να λιώσω την φωτογραφική του.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!

Ήδη είμαι σε αναζήτηση για οδηγούς.Root,twrp κτλ.

Το τελευταίο image είναι NOF27B η κυκλοφόρησε και 7.1.2?

Τελικά είναι και όμορφο και εξαιρετικό σαν κατασκευή.

Δεν βλέπω την ώρα να λιώσω την φωτογραφική του.

Δεν έχω κάνει root και δεν ψήνομαι κιόλας. 7.1.2 δεν υπάρχει ακόμα.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,παρόλο που έχουν περάσει 4-5 nexus από τα χερια μου,για τα υπόλοιπα δεν θα αναφερθώ,αυτή η σμουθ αισθηση που έχει η συσκευή είναι απίστευτη.

Του έχω ξετινάξει το multitasking και δεν βγάζει κιχ.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,παρόλο που έχουν περάσει 4-5 nexus από τα χερια μου,για τα υπόλοιπα δεν θα αναφερθώ,αυτή η σμουθ αισθηση που έχει η συσκευή είναι απίστευτη.

Του έχω ξετινάξει το multitasking και δεν βγάζει κιχ.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο είπα και πιο πάνω, θα δείς ωραία πράγματα ;)

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο το πλαισιο το πηρες; βλεπω εχει ελληνικο φορτιστη;; εγω το πηρα απο πλαισιο και εχει αγγλικο μεσα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7107450#post7107450

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι πλαίσιο,με ευρωπαϊκό φορτιστή και όλα τα manual στα γερμανικά.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο άποψη εγγύησης και service , τι γίνεται στην Ελλάδα ?

Υπάρχει εξουσιοδοτημενο service σε περίπτωση βλάβης ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...