Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα ειναι αριστο , ακομα και με περσινης γενειας SOC υπαρχουν κινητα που τα κοροιδευει.

Το μονο αρνητικο που του βρισκω ειναι πως μεγαλωσα και χρειαζομαι τις εφαρμογες της Alpha bank και δεν μπορω να του πεταξω τπτ Custom πανω να δω πως τα παει , ειμαι λατρης του Μαυρου μαζι με amoled και η google το εχει κανει το ολο σκηνικο πολυ ασπρο...

 

 

Αυτο με την εφαρμογη της Alpha Bank δεν το καταλαβα, δεν δουλευει; μπορεις να μου εξηγησεις γιατι κι εγω την χρησιμοποιω καθημερινα στο Ζ2 μου;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για Αμερική αν το πάρεις έχεις καλή τιμή αγοράς. Για Ευρώπη, δύσκολα. Ακόμα και να το πάρεις από Google Store Γερμανίας, δε θα είναι πιο φθηνά. Στην Ελλάδα, ίσως το βρεις σε τιμή Google Store από κάνα Skroutzομαγαζο. Για το Google Pixel XL 2, δε θα το πετύχεις Οκτώβρη αλλά αρχές του νέου έτους στην Ελλάδα. Επίσης, αν το φέρεις από εξω, έχω την εντύπωση ότι θα πληρώνεις τελωνείο!

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Πριν περίπου 15 ημέρες αγόρασα σε δημοπρασία μέσω ebay ένα ολοκαίνουργιο Pixel XL 128GB από Αμερική! Ήμουν τυχερός λόγω ότι "έπαιξα" μόνος στη δημοπρασία (είχε διάρκεια 24 ώρες) και κέρδισα! Μου βγήκε 650 ευρώ με όλα πληρωμένα (μεταφορικά, custom taxes μέσω Global Shipping Program). Στην Ελλάδα δεν πλήρωσα τίποτα και εκτελωνίστηκε χωρίς πρόβλημα! Νομίζω ότι ήταν μια καλή τιμή, αλλά θέλει υπομονή και λίγο τύχη έτσι ώστε να πετύχεις την ευκαιρία στο ebay!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

σε λες και τυχερό μην πω κολ....δο και παρεξηγηθώ χαχαχαχα

μάλλον πρέπει να βγει το 2 δεν με βλέπω να το τσιμπάω σύντομα οι τιμές είναι στο θεό

αλλιώς και εγώ κανα μεταχιρισμενο XL

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εφαρμογη της Alpha Bank δεν το καταλαβα, δεν δουλευει; μπορεις να μου εξηγησεις γιατι κι εγω την χρησιμοποιω καθημερινα στο Ζ2 μου;

 

Δεν θέλω να ανοίξω Bootloader , ούτε να rootαρω , ούτε Magisk

Με τα προγράμματα της τράπεζας πάνω.

 

Άσε που άμα ξεκλειδώσω Bootloader θα φάει wipe το κινητό και θα πρέπει να ξανακάνω ενεργοποίηση το Safe access η να τραμπαρω τις συσκευές πέρα δώθε μέχρι να μου πει η alpha bank " δεν γαμ@##" θα μου πετάξει κανα μπλοκ μετά και θα τρεχω

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα έχουμε custom themes χωρίς να κάνουμε root την συσκευή και κατ'επεκταση ξεκλείδωμα bootloader

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βγήκαν οι οτα και για αυτους που δεν εχουν beta, let the party begin!bfa6ac7262fc08c887e94aa9f33f4369.jpg

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα. Το 3g watchdog δεν δουλεύει.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βούτυρο η 8.0. Γρήγορο boot, smooth όσο πρέπει. Στα της μπαταρίας, δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορά.

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχει νοημα η αγορα κινητου απο ΗΠΑ, εαν βρεθει σε καλη τιμη; υπαρχει καποιο θεμα με την κεραια αν παιζει στις εδω μπαντες(αν και απο οσο ειδα ειναι συμβατο, ετσι μου φανηκε). Επισης με τον ταχυφορτιστη και το google play και τα updates τι γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο θα το πάρεις ή από καμία Verizon?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Ξεκλειδωτο θελω. Απο οσο βλεπω, οι τιμες δεν ειναι σημαντικα χαμηλοτερες απο εδω, οποτε δεν βλεπω να αξιζει τον κοπο ε;

 

Αλλα γενικα, με φορτιστες , localization κλπ τι γινεται ;

Link to comment
Share on other sites

το pip σας λειτουργεί?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Μόνο στον chrome όταν βλέπεις video σε full mode

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκλειδωτο θελω. Απο οσο βλεπω, οι τιμες δεν ειναι σημαντικα χαμηλοτερες απο εδω, οποτε δεν βλεπω να αξιζει τον κοπο ε;

 

Αλλα γενικα, με φορτιστες , localization κλπ τι γινεται ;

Ταλαιπωρία θα έχεις παρά βολικοτητα. Για φορτιστές πρέπει να αγοράσεις έναν καινούργιο εδώ, ευρωπαϊκό. Το USB type c καλώδιο το κρατάς. Η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβο ένα μήνα πριν βγει το pixel 2 αλλά είναι στο χέρι σου αν θα προχωρήσεις. Σε κάνα σκρουτζομαγαζο ίσως το βρεις σε τιμή play store Γερμανίας

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στον chrome όταν βλέπεις video σε full mode

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ταλαιπωρία θα έχεις παρά βολικοτητα. Για φορτιστές πρέπει να αγοράσεις έναν καινούργιο εδώ, ευρωπαϊκό. Το USB type c καλώδιο το κρατάς. Η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβο ένα μήνα πριν βγει το pixel 2 αλλά είναι στο χέρι σου αν θα προχωρήσεις. Σε κάνα σκρουτζομαγαζο ίσως το βρεις σε τιμή play store Γερμανίας

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

σε εμένα δε δουλεύει πουθενά

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δε δουλεύει πουθενά

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Το βίντεο που προσπαθούσες να δεις ειναι youtube από τον chrome?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε ο απλος ουτε ο beta παίζει pip

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Έχει ένα βίντεο εδώ και κάποιες οδηγίες http://www.androidmagazine.gr/4252-how-to-pip-android-oreo-8-0/

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ,της dailymotion το βγαζει pip , του youtube ομως οχι

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρόσεξα τα embedded βίντεο από YouTube που υπάρχουν στα site, δουλεύει το PIP. Στο παραπάνω άρθρο που έχει το βίντεο, για δοκίμασε να κάνεις το ίδιο. Εμένα μου δούλεψε το PIP

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα τι να το κανεις αν δουλεύει μόνο στα embedded...δεν εχει νόημα.. το θέμα ήταν να δούλευε στα app

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

μα τι να το κανεις αν δουλεύει μόνο στα embedded...δεν εχει νόημα.. το θέμα ήταν να δούλευε στα app

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Για το app υπάρχει ένα οικονομικό θέμα. Αν δώσει free το pip στο YouTube κλασικό, τότε στους red δεν θα έχει κάτι να τους πουλήσει

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικά το διαφήμισαν σαν να έχουν σκοπό να το ενεργοποιήσουν system wide, όχι σαν συνδρομητικό...

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...