Jump to content

Google Pixel XL


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάθει σοκ με τις Φωτογραφίες του

Darudako πρέπει να δεις το αμάξι :P Το μόνο αρνητικό που θα έλεγα ειναι λίγο το γενικό θέμα με τα Πίξελ που Κιτρινίζει λίγο ή Οθόνη αλλά εντάξει αυτό αν το πας σε κατι Custom το φτιάχνεις αν βάλει εικόνα πιο ψυχρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 617
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θυμάμαι καλά,στις ρυθμίσεις αν ενεργοποιήσεις τις επιλογές προγραμματιστή έχει επιλογή ψυχρά χρώματα.

Υπάρχει μια πιθανότητα να μπερδεύομαι με το 5Χ ομως.

Ή στο ενα είναι ή στο άλλο.

 

Αλλιώς όλοι οι custom kernel έχουν ρυθμίσεις για ότι λευκό θες. (Nexus είσαι)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που κάνει εντύπωση είναι η διάρκεια μπαταρίας. Μου βγάζει σίγουρα 40ωρες. Εκπληκτικό.

Εννοείται οι φωτογραφίες είναι χαρτί οπως επίσης το unilmited upload φωτογραφιών στο Google photos.

Τώρα είμαι με την dp4 και όπως με την dp3 στις αρχές, τρώω random reboots. Σε ένα από αυτά μου έβγαλε μήνυμα ότι τα data και το system είναι corrupted. Βέβαια, υπήρχε επιλογή να ξανακάνει retry η συσκευή να ξαναμπουταρει, με επιτυχία.

Αυτό που περιμέναμε δύο περίπου μήνες πριν την επίσημη ανακοίνωση του Google Pixel 2 είναι να πέσει λίγο η τιμή. Αλλά εντάξει, νομίζω η συσκευή είναι για long term καταστάσεις λόγω Google.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο αμερικάνικο Google Store ON SALE! $569 (483€) το 32GB και $669 (568€) το 128GB. Τα αποθέματα τελειώνουν...

 

pixel_XL.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλες οι τιμές αλλά στην Ευρώπη κρατιέται εκεί που ειναι, ψηλά. Πάντως η dp4 από τις πιο buggy εκδόσεις. Το τι random reboots έχω φάει, δεν περιγράφεται. Μια κάθε μέρα σχεδόν. Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που θα αργήσει το official release Android O

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να στείλω τα αποτελέσματα του bug στην Google?

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Settings-Support-Send feedback

 

Sent from my Pixel XL

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πήρες 1+5 βρε ??? Ακούω εντυπώσεις !

 

Το δοκίμασα στο HTC 10 , εντάξει κάνει το process για το HDR+ δουλεύει αλλά δεν νομίζω πως είναι το ίδιο καλες

Edited by Kanth
Link to comment
Share on other sites

Πήρα γιατί δεν κατάφερα να βρω u11 και έπρεπε να φύγω διακοπές..

Είναι πολύ πιο γρήγορο απο πιξελ, καλύτερη μπαταρία με αρκετά χειρότερη καμερα.

Επισης οι φωτογραφίες με google camera είναι χειρότερες απο τη μαμά κάμερα στο 1+5 απ'οτι βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τον chrome δουλεύει το PIP. Βαζεις βιντεάκι σε full screen και μετά πατάς home button, και voilà!!!

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ και κάνα 2 μηνο με τρώει να πάρω το XL πείτε μου κάποιο μαγαζί εξωτερικού αξιόπιστο και με λογικές τιμές πάντα σε σχέση με Ελλάδα πως σας φάνηκε η εξυπηρέτηση και αν αξίζει να περιμένω μέχρι τον Οκτώβριο που θα βγει ι το 2
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για Αμερική αν το πάρεις έχεις καλή τιμή αγοράς. Για Ευρώπη, δύσκολα. Ακόμα και να το πάρεις από Google Store Γερμανίας, δε θα είναι πιο φθηνά. Στην Ελλάδα, ίσως το βρεις σε τιμή Google Store από κάνα Skroutzομαγαζο. Για το Google Pixel XL 2, δε θα το πετύχεις Οκτώβρη αλλά αρχές του νέου έτους στην Ελλάδα. Επίσης, αν το φέρεις από εξω, έχω την εντύπωση ότι θα πληρώνεις τελωνείο

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για Αμερική αν το πάρεις έχεις καλή τιμή αγοράς. Για Ευρώπη, δύσκολα. Ακόμα και να το πάρεις από Google Store Γερμανίας, δε θα είναι πιο φθηνά. Στην Ελλάδα, ίσως το βρεις σε τιμή Google Store από κάνα Skroutzομαγαζο. Για το Google Pixel XL 2, δε θα το πετύχεις Οκτώβρη αλλά αρχές του νέου έτους στην Ελλάδα. Επίσης, αν το φέρεις από εξω, έχω την εντύπωση ότι θα πληρώνεις τελωνείο

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

εσυ εισαι ευχαριστημενος απο το XL? υπαρχει κατι που δεν σου αρεσε ρωτάω επειδη δεν ξέρω και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ειμαι αξιόπιστος αλλα θα σου πω. Πριν ήμουν με Galaxy Nexus. Γενικά σε συσκευή της Google θα πήγαινα. Τώρα, εγώ είμαι κατευχαριστημενος με την συσκευή. Επειδή μου αρέσει περισσότερο το software,μου αρέσει τα γρήγορα updates. Η συσκευή πετάει, δε λαγκαρει πουθενα. Το πιο τέλειο είναι η φωτογραφική μηχανή. Εγώ που δεν είμαι λάτρης της φωτό, έχω αρχίσει και βγάζω αβερτα σε τέλειες λήψεις. Επιπλέον, έχει απεριόριστο χώρο στο Google photos για τις φωτογραφίες σου. Οπότε δε ξεμενεις ποτέ από χώρο. Δεν μπορώ να βρω τώρα κάτι αρνητικό. Επίσης, το πιο σημαντικό, είναι συμβατό με Google daydream και επιπλέον το XL έχει QHD ανάλυση. Οπότε μελλοντικά αν θες VR θα έχεις καλή εικόνα. Ο ήχος καλός, η οθόνη καλή. Ίσως κάτω από τον ήλιο δε τα πάει καλά αλλά είναι σχετικο, δεν με ενοχλεί. Αυτά πάνω κατω

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι αριστο , ακομα και με περσινης γενειας SOC υπαρχουν κινητα που τα κοροιδευει.

Το μονο αρνητικο που του βρισκω ειναι πως μεγαλωσα και χρειαζομαι τις εφαρμογες της Alpha bank και δεν μπορω να του πεταξω τπτ Custom πανω να δω πως τα παει , ειμαι λατρης του Μαυρου μαζι με amoled και η google το εχει κανει το ολο σκηνικο πολυ ασπρο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι πρόβλημα. Βάζεις ένα Nova launcher ή κάποιον άλλον και τα έχεις όλα. Επιπλέον ξέχασα να πω πως είναι πολύ δυνατή η μπαταρία του. Εμένα μου κρατάει 2 μέρες

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...